Devlet Destekli

Devlet MEB Dil Kursu Destekleri (67 Ülkeye Bursu Öğrenci)

Devlet MEB Dil Kursu Destekleri (67 Ülkeye Bursu Öğrenci)

Ülkemizde genç nüfusun giderek artış göstermesi sayesinde üniversitelerden mezun olan öğrenci sayıları da artış göstermektedir. Bu sayede öğrenciler, memurlar, öğretmen adayları, mühendisler, işletme mezunları, doktorlar, avukatlar, ve diğer meslek gruplarına hakim olan vatandaşlarımızın iyi seviyede dil bilmeleri kariyerleri açısından oldukça önem taşımaktadır. Bilindiği gibi okullarda İngilizce temeli verilmektedir.

Fakat okullarda görmüş olduğumuz İngilizce dersleri yeterli gelmemektedir. Hayatımızın içerisine girmediği sürece kısıtlı olarak kalacak ve başarılı olmamızı engelleyecektir. Bu sebeple bir çok vatandaşımız iyi seviyede dil bilmek için kurslara başvuru yapmaktadırlar. Yapmış oldukları kurslar da belirli seviyelerden sonra vatandaşlarımızı yurt dışına çıkartarak iyi derece de dil eğitimi vermektedir. Bu tarz kurslar yurt dışında eğitim verdiği için oldukça pahalı olurken devlet dil kursları sayesinde bu eğitimleri alarak iyi derece de kariyer yapmış olacaksınız.

dil-kursları

Sizde dil kursları sayesinde iyi bir kariyer imkanı elde edeceksiniz.

Devlet destekli yabancı dil kurslarından yararlanmak için öncelikle hangi dil üzerine eğitim alacağınızın kararını vermelisiniz. Daha sonra kurs seçimi yapmalısınız. Yapmış olduğunuz seçimin doğru olup olmadığını iyice araştırmalısınız ki daha sonra pişmanlık yaşamayın. Yararlanmak istediğiniz kursun seçimini yaptıktan sonra kaç hafta eğitim almak istediğinizi belirtmelisiniz. Başvuru formunu doldurarak onayladıktan sonra kurslardan yararlanmaya hak kazanabilirsiniz.

Yabancı Dil Kursları

 • Te-ol dil okulları
 • Au-pair
 • Zoni language

gibi birçok yabancı dil eğitimi veren kurs bulunmaktadır. İsmini saymış olduğumuz bu kurslar iyi ve kaliteli bir eğitim vermektedirler. Bu kurslara katılarak dil seviyenizi arttırabilir ve kariyerinizde çok iyi bir atılım yapmış olabilirsiniz. Katılmış olduğunuz kurslar sayesinde kendinize referans gösterebileceğiniz eğitmenleriniz olduğu gibi dil eğitimi için gitmiş olduğunuz ülkelerde sizin için referans verebilecek birileri mutlaka olacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından 67 Ülkeye 1500 Burslu Öğrenci Gönderilecek

Milli eğitim bakanlığı tarafından belirlenen kapsamda 67 ülkeye 1500 burslu öğrencinin gönderileceği 2015 yılında açıklanmıştır. Bu durum 2015 yılında yapılan YLYS ( Yurt dışında lisans üstü öğrenim görecek adayları seçme ve yerleştirme sınavı) katılım gösteren ve başarılı olan öğrencilerin nitelikli olarak insan gücünü yetiştirmek amacıyla 67 ülkeye gönderilmesi ile bu proje başlatılacaktır.

Girişimci gençlerimize iş kurmak için kredi veren KOSGEB isimli kuruluşun verdiği ücretsiz girişimcilik ücretsiz girişimcilik kursları hakkında bilgi alabilirsiniz.

yabancı-dil-kursu

Yabancı dil kursu

Bu öğrenciler yurt dışında öğrenimlerini tamamladıktan sonra ülkemize dönerek devletimizin belirlediği kurumlarda işe başlatılacaklardır. Bu projenin başladığı yıldan itibaren şuana kadar burslu olarak göndermiş olduğu öğrenci sayısı 14.000 olarak belirlenmiştir. İyi seviyede kendilerini yetiştiren bu öğrenciler ülkelerine kaliteli hizmet vermek üzere kendilerini geliştirmektedirler.

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından Seçilen 67 Ülke

MEB tarafından seçilerek gönderilecek olan burslu öğrenciler aşağıdaki 67 ülkeye gönderilecek

 • Arjantin
 • Azerbeycan
 • Bosna Hersek
 • Brezilya
 • Cezair
 • Çek cumhuriyeti
 • Çin
 • Danimarka
 • Endonezya
 • Fas
 • Hindistan
 • Meksika
 • Norveç

gibi birçok ülkeye öğrenci gönderilerek bir çok alanda hizmet verecek olan meslek gruplarının iyi derecede öğrenim görmüş olması hedeflenirken Bu ülkelere gitmeye hak kazanan öğrenciler içinde çok büyük bir şans olarak belirtilmiştir.

Ayrıca yabancı dil öğrenmek için yurt dışına gidenlere de vakıflar tarafından verilen burslar bulunmaktadır. Türk Eğitim Vakfı ABD ve Batı Ülkeleri, İtalya, Almanya, Fransa, Danimarka, İspanya ve Japonya ülkelerine giderek dil öğrenmek isteyenlere destek vermektedir. 30 yaşından büyük olmayan Türk vatandaşları, Türkiye sınırları içinde faaliyet gösteren üniversitelerde aktif olarak öğrenci olanlara, ortalaması 4 üzerinden 3 olanlara, ailesinin gelir ve imkanı ile yurt dışına gidemeyecek olanlara burs verilmektedir.

Bu tarz yurt dışı bursu veren birçok Vakıf ve STK vardır. Gerekli evrakları teslim etmeniz ve aranan şartlara uygun olmanız halinde yurt dışına dil eğitimi almak için gidebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.