Devlet Memurlarına Sıfır Faizli Konut Kredisi 2022 Eylül Ayı Güncel

Devlet Memurlarına Sıfır Faizli Konut Kredisi 2022 Eylül Ayı Güncel

Devlet Memurlarına Sıfır Faizli Konut Kredisi: 2022 yılında da teşvik ve desteklemeler kapsamında faizsiz konut kredisi verileceği değerlendirilmektedir. Ancak şu an itibariyle böyle bir kredi mevcut değildir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında yer alan esaslara göre Devlet Memurlarından T.C Emekli Sandığına tabi hizmeti 10 yıl ve daha fazla olanlara, istekleri üzerine Toplu Konut Fonundan özel şartlarla ve öncelikle konut kredisi verilmektedir.

Bu içeriğimizde Devlet Memurlarına Konut Kredisi Veren Bankalar ve sıfır faizli konut kredisini kaleme aldık. Sizde bu avantajlardan yararlanmak için, Hemen Başvuruda bulunabilirsiniz. Detaylar içeriğimizde.

Devlet Memurları İçin Konut Kredisi Mevzuatı

Devlet memurlarına özel konut kredisi ile devlet memurlarının lüzum ve zaruret görülen yerlerle kiralık konut ihtiyaçları, İmar ve iskan Bakanlığınca tespit edilerek, Bakanlar Kurulunca onanacak programlar gereğince, genel ve katma bütçelere her yıl konulacak ödeneklerle tesis edilecek fondan karşılanır. Bu madde hükmü özel kanunlarla düzenlenir.

Toki Faizsiz Konut Kredileri

Devlet Memurlarından T.C emekli sandığına tabi hizmeti 10 yıl ve daha fazla olanlara, istekleri üzerine Toplu Konut Fonundan özel şartlarla ve öncelikle konut kredisi verilebilir. Bu krediden faydalanma şartları ile kredi borcunun memurlardan tahsili ve her yıl ödenecek toplam kredi tutarı gibi diğer hususlar Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı idaresi Başkanlığınca hazırlanacak yönetmelikle düzenlenir. Toki faizsiz konut kredileri sayfası üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank, Finansbank ve diğer bankalar tarafından verilen kredi koşulları aşağıdaki gibidir.

Memura Konut Kredisi Vakıfbank

120 aya varan vade seçenekleri ve uygun kredi faiz oranları ile Vakıfbank devlet memurlarına ev sahibi olma imkanı vermektedir. Sarı panjur kampanyası sadece kamu çalışanlarına özel kampanyadır. 3 aya kadar taksit erteleme fırsatı, 120 aya kadar vade seçeneği, kampanyaya özel dosya masrafı ile kredinizi kullanabilirsiniz.

Konut kredisi veren diğer bankalara geçmeden önce devlet tarafından verilen bir destekten söz etmek istiyorum. Devlet açılacak olan konut hesaplarına belirli oranlarda katkı sağlamaktadır. Açacağınız konut hesabı ve yapacağınız düzenli yatırımlar ile devlet  tarafından verilen desteklerden yararlanabilirsiniz.

Finansbank Kamu Personeli Ev Kredisi

Finans bankası; konut satın almak isteyen 657 sayılı devlet memurlarının 120 ay vadeye kadar uygun kâr ve tahsis ücreti oranlarından yararlanabileceği konut kredisi vermektedir. Kamu çalışanları için konut kredisi çalışan, emekli, kadrolu veya sözleşmeli ayırımı olmaksızın tüm kamu çalışanları ve eşleri yararlanabilir. Finansman desteğinden yalnızca çalışan, emekli, kadrolu veya sözleşmeli kamu görevlileri ile eşleri faydalanabilir. Satın alınacak konutun ekspertiz değerinin en fazla %75’ine kadar finansman desteği verilmektedir.  Kamu Çalışanları için konut kredisi sadece konut alımı amacıyla ve gerçek kişiler tarafından kullanılabilir. Kamu çalışanı için gelir belgesi zorunlu değildir. Finansman desteğinin kamu çalışanının eşi adına kullanılması durumunda gelir belgesi ibrazı ve kamu çalışanı eşin kefaleti zorunludur.

Kamu personelleri ev sahibi olmak istediklerinde QNB Finansbank’ın sunmuş olduğu çeşitli konut paketlerinden faydalanabilirler. Finansbank’ta yer alan yedi konut ürünü ile ödeme şekillerine ve kendilerine en uygun olacak konut kredisine başvuru yaparak ev sahibi olabilirler.

 • Standart konut kredisi: %1,69 faiz oranı 180 ay vade seçeneği.
 • Evini değiştiren konut kredisi: %1,64 faiz oranı 5 yıl vade süresi.
 • Artan taksitli konut kredisi: %1,69faiz 180 ay vade seçeneği sunmaktadır.
 • Azalan taksitli konut kredisi: 61-120 ay vade seçenekleri ile %1,69faiz oranı ile kredi kullanabilirsiniz.
 • Kentsel dönüşüm kredisi: %1,69 faiz oranında kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Peşinatsız %100 konut kredisi: %1,64 faiz oranında kullanacağınız krediniz için 180 aya varan vade seçenekleri ile taksitlendirme yapabilirsiniz.
 • Konut projeleri hakkında tüm detayları QNB Finansbank’tan alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Memura Konut Kredisi

Kamu personeli olan ve konut kredisi kullanmak isteyen devlet memurları ziraat bankası üzerinden uygun faiz oranında ve 10 yıla varan vade imkanları ile ev sahibi olabilirler. Alacağınız evin ekspertiz değerine kadar kullanabileceğiniz kredide evin değerine göre alacağınız tutar 500.000 TL ve altındaki konutlar için %90’ı kadar 500.000 TL ve üzerinde olan konutlar için ise %80’i kadar 120 aya varan vade imkanları ile kredinizi kullanabilirsiniz.

 • Çalışanın artısı konut kredisi adı altında alacağınız 200.000 TL için 72 ay vade yaptırmanız durumunda %1,29 faiz oranı ile toplamda ödeyeceğiniz tutar 308.254,37 TL’dir.
 • 300 bin TL için 120 ay vade ile kullanacağınız krediniz için %1,29 faiz oranında aylık 4.928,61 TL ödemeniz olacaktır.
 • 5000.000 TL kredinizi 120 ayda ödemek isterseniz eğer toplamda geriye 985.721,95 TL ödeme yapacaksınız.

Memurların Konut Kredisi Başvurusunda Gerekli Evraklar

657 sayılı Devlet memurları, diğer vatandaşa göre bankalara kredi başvurusu yaptıklarında daha uygun vade ve faiz seçenekleriyle karşılanırlar. Çünkü esas olan iş garantisi ve memurun konut kredisini ödeme kararlılığıdır.

Bu durumda memurlardan konut kredisi başvurusunda istenecek olan evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet,
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço,
 • Gelir tabloları, mizan, imza sirküleri,
 • Kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Finansmana konu ürünün proforma faturası,
 • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu ve yapı kullanım izin belgesi ,
 • Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir.

Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

Bugüne kadar Türkiye’de konut kredisi ile en çok ev satın alan kitle memurlar olduğu gibi, borcunu düzenli olarak ödeyen kitlede yine memurlardır. Devlet memurlarının sabit ve düzenli geliri olması, konut kredilerinin her ay aksatılmadan ödenen krediler haline gelmesini sağlamaktadır.

Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar listesini inceleyiniz!

Memura Özel Faizsiz Konut Kredisi

Geçen yıl yeni bir konut kampanyasına imza atılmıştı.  Emlak GYO tarafından bazı konutlar satışa sunulacak ve konut kredisi faizleri memurlara konut kredisi veren bankalardan daha uygun seviyede olacak. 5 yıl içerisinde tüm taksitlerini ödeyeceğini taahhüt ederek  60 ay vadeli ev kredisi çeken memurlara sıfır faizli kredi verilecek. Memurlara ev için %25 oranında peşinat ödemesi durumunda, 10 yıl boyunca %0,36 faiz alınacaktır. Bu oran, Türkiye’de memurlara verilen en düşük faizli krediden daha düşüktür.  Sizde devlet memuru iseniz kamu personeline özel konut kredisine başvuruda bulunarak ev sahibi olabilirsiniz. Kamu çalışanlarına uygun vade ve faiz oranları ile konut kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir;

Konut kredisi almak isteyen her kesimden vatandaşımız için başlatılmış yeni konut kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Diğer bankaların faiz oranları henüz değişmemekle birlikte Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından anlaşmalı olunan inşaat şirketlerinden yapılacak olan konut alımlarında geçerli olacak uygun faiz oranı ile kredi üst limitleri 500 bin TL’ dir. Alacağınız konutların yüzde 80′ ine konut kredisi çekerek yüzde 20 peşinat yatırarak konut kredisi alabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of UGUR UGUR dedi ki:

  BU YAZININ TARİHİ NEDİR ACABA EMURLARA NE KADAR KREDİ VERİLİYOR VADESİ NE FAİZ OLARAK VE BU KREDİLERDEN YARARLANMAK İÇİN NEREYE BAŞVURUDA BULUNMAMIZ GEREKİR BİLGİ VERİRSENİN ÇOK SEVİRİRİM . KOLAY GELSİN