Devlet Destekli Ne İş Yapabilirim? Hibe Alabileceğiniz Sektörler 2021

Devlet, ekonomiyi, yerli üretimi destekleyerek dışa bağımlılığı azaltmak adına, bazı sektörlere destekleme ve teşvik kredileri vermektedir. Bu krediler dönem dönem verilmekte olup, bu içeriğimizde Devlet destekli ne iş yapabilirim diyenler için incelememizi sizlerle paylaşacağız.

Devlet Destekli Ne İş Yapabilirim? Hibe Alabileceğiniz Sektörler 2021

İş kurmak isteyen, ticaret kafasına sahip, girişimcilik özelliği olan bir çok genç vatandaşımıza devlet desteği verilmektedir. Sermayesi olan veya olmayan bir çok girişimciye destek sunan Kosgeb yeni iş projeleri ile başvuru yapan girişimcilerin arkasında olduğunu belirterek 60 bin lira ve 370 bin lira hibe desteği sunmaktadır. Bu desteklerden yararlanmak isteyen girişimcilerin belirli şartlara uymaları gerekmektedir. Bu şartlara uyan girişimciler devlet destekli kredilerden yararlanabilir ve kendi işlerinin sahibi olabilirler. Ne iş yapacağı hakkında karar veremeyen veya devlet destekli ne iş yapabilirim diye düşünen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için Devletin Hibe Verdiği İşler konulu başlığımızda Devlet Destekli Ne İş Yapabilirim? diye araştırma yapan girişimcilere iş fikirleri gibi birçok öneri ve tavsiyeleri yazımızda belirteceğiz.

Devlet Destekli Kredilerden Yararlanmanın Şartları Nelerdir?

Devlet destekli kredilerden yararlanmak isteyenlerin taşıması gerek şartlar;

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Girişimcilik sertifikasına sahip olmak
 • İş planınızın hazır olması
 • Kayıt işlemleri hazır olması gerekmektedir.
devlet-destekli-kredilerden-yararlanma-şartları
Devlet Destekli Kredilerden Yararlanma Şartları

Saymış olduğumuz bu şartlar tamamlanmış olduğu taktirde devlet destekli kredilerden yararlanabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. 2021 yılında online olarak verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılarak girişimcilik sertifikasına sahip değilseniz halk eğitim merkezlerinin girişimcilik kurslarından yararlanabilir ve kısa bir süre bu sertifikanın sahibi olabilirsiniz.

Devlet Destekli Ne İş Yapabilirim?

Kosgeb bir çok girişimcinin hayallerini süslerken iş sahibi olmak için çaba gösteren vatandaşlarımızın da arkasında olduğunu belirtmiştir. Devlet destekli kredilerden yararlanarak ne iş yapacağınızın kararsızlığını yaşıyorsanız veya ne iş yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okuduktan sonra kararınızı vermiş olacaksınız.

Ne İş Yapabilirim?

Kendi işimi kurmak istiyorum ne is yapabilirim diyenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Mesleğim yok ne is yapabilirim veya evde yapılacak işler listesine mi ihtiyaç duyuyorsunuz. İşte yapabileceğiniz zekice, alıcısı hazır ve dünyada en çok para kazandıran en karlı ve kısa sürede para kazandıran işler..

Yapabileceğim işler nelerdir araştırmasını yapıyorsanız;

 • Çamaşır hane işletmesi,
 • Kuru temizleme işi,
 • Doğal cilt bakım ürünleri,
 • Bayilik açmak,
 • Cafe açmak vb. işler yapabilirsiniz.

Çamaşırhane İşletmesi Açmak

Bu iş öğrenci şehrinin yoğun olduğu illerde yapıldığında çok daha verimli bir hal alacaktır. Öğrencilerin en büyük sıkıntılarından bir tanesi çamaşır yıkamak ve yıkattıracak yer bulamamaktır. Bu sebeple böyle bir işletme açtığınızda hem çamaşırları yıkar hem de ütü yapıp işlerinizi zamanında teslim ederseniz oldukça başarılı bir iş hayatınız olabilir.

çamaşırhane
Çamaşırhane İşletmesi Açmak

Kuru Temizleme İşi Yapmak

Kuru temizleme işi çamaşır hane işiyle bir görülse de çok farklı iki dal olarak belirlenmektedir. Kuru temizleme işini yapmak isteyen girişimcilerin büyük şehirlerde özellikle de memur şehirlerinde bu işi yapmaları onların başarı seviyesini yükseltecektir. Kuru temizleme işinde en çok takım elbise, kaban, ceket, abiye, gelinlik yatak örtüsü vs. gibi ürünlerin verildiği gözlemlenmiştir. Bu iş sektöründe başarılı olmak istiyorsanız eğer ürünlerinizi zamanında teslim etmelisiniz.

kuru-temizleme
Ürünleri Zamanında Teslim Etmelisiniz.

Doğal Cilt Bakım Ürünleri Dükkanı Açmak

Bu iş bir çok güzellik merkezi işleten işletmeler ile anlaşma sağlandığı takdirde ilerleme göstermektedir. Güzellik merkezleri, kuaförler, berberler ve bireysel olan ev hanımları, genç kızlar, çalışan bayanlar ve emekli hanımların dikkatini çekmektedir. Başarılı olmak için kaliteli reklam yapabilir ve ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.

cilt-bakım-ürünleri
Doğal Cilt Bakımı Ürünleri

Bayilik Almak

Yeni bir iş hayatına atılım yapmak istiyorsanız ve bu yola çıktığınızda başarılı olamamaktan korkuyorsanız eğer bayilik alabilir ve kendi işletmenizi açabilirsiniz. Bayilik alarak ticarete atılmak risk oranını oldukça aşağı çekecek ve başarılı olmanızı hızlandıracaktır. Bayilik veren çoğu firma sizden isim bedeli ve kardan pay talep etmezler. Bunun için kurulum aşaması da kendilerine aittir. Siz işin yalnızca finansal boyutunda bulunursunuz. Çiğ köfte, yiyecek sektörü, marka ayakkabı ve kıyafet satışı, mobilya satışı yapan firmalar ile anlaşarak franchising hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Cafe Açmak

Cafe açarak gıda sektörüne giriş yapmış olacaksınız. Bu durum sizin için karlı bir hal alacaktır. Gıda sektörü son zamanların en çok kazandıran iş gurupları arasında yer alıyor. Cafe açmak için öğrencilerin ve genç nüfusun yoğun olduğu yerleri seçmelisiniz. Bu durumda oldukça başarılı olacak ve hızlı bir ilerleme göstereceksiniz.

cafe-açmak
Cafe Açmak

Daha sonra kendinize bir konsept belirlemeli ve bu konsepte göre dekorasyon yaptırmalısınız. Cafe için gerekli olan malzemeleri temin ettikten ve resmi kurumlardan izin aldıktan sonra faaliyete başlayabilirsiniz. Ayrıca cafe açmak için bayilik veren firmalar ile de görüşebilirsiniz. Bu sayede kurulum için gerekli olan aşamalar ile tek tek uğraşmamış olursunuz.

Solucan Gübresi Satmak

Son yılların en popüler işlerinden biridir. Evet yanlış duymadınız. Solucan gübresi üreterek yüksek meblağlar kazanabilirsiniz. Fazla yatırım yapmanıza gerek olmayacak bir iş koludur. 50 bin adet solucan ile işe başlarsanız yıl sonunda en az 800 bin adet solucan elde edersiniz. Tarım ile ilgilenenler organik üretim yapmak isteyeceklerdir. Bu sebeple üretim yaptığınız gübreler çiftçiler için büyük önem arz edecektir.

Devlet destekli ne iş yapabilirim? diye düşünenler yukarıda verdiğimiz iş fikirlerini hayata geçirebilirler. Çeşitli kurum ve kuruluşlardan sağlanacak olan finansmanlar sayesinde işlerini kurabilirler.

KOSGEB tarafından destek verilen sektörler listesinde yer alan konulardan 2021 yılından itibaren 370 bin TL tutarında destek sağlanıyor.

Devlet destekli ne iş yapabilirim diyenlere 2021 yılında Devletin destek verdiği işler listesi;

 1. Tarım sektörüne giriş yapabilir ve destek verilen sektörlerde bitki yetiştirebilirsin,
 2. Üretim sektöründe küçük bir işletme açılışı,
 3. E-ticaret sektörüne giriş yapabilirsin,
 4. SYDV’dan iş kurma desteği alabilirsin,
 5. Devlet bankalarından faizsiz işyeri açma kredisi çekip dükkan açabilirsin,
 6. Hayvancılık hibe desteklerinden faydalanarak hayvancılığa başlayabilirsin.

Yeni Esnafa Devlet Desteği ve Banka Kredileri ve oranlarını inceleyebilirsiniz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!
Yorumlar
 1. Leyla dedi ki:

  İkinci el dükkanı açmak istiyorum mobilya uzerine sporcularla anlaşmalı mobilyalarını satiyorum. Kendi işimi kurmak istiyorum
  Ve imkanimyok dükkan açmaya maddidirumumuz yok yardımcı olursanız sevinirim saygilar

 2. Mesut ataş dedi ki:

  Elektrik dükkanı açmak istiyorum.diploma ve iş yeri açma belgem var.

 3. Ali çınar dedi ki:

  Devlet destekli kültür mantarı yetiştirmek istiyoruz eşimle beraber ne yapmamız nasıl bir yol izlemiz gerekir.. Teşekkürler şimdiden..

 4. Fahri ALAN dedi ki:

  Ben Kuru temizleme dükkanı açmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz