DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Yaptıranların Tavsiyeleri 2022

Saç ekimi yöntemleri arasında en iyi uygulamalar arasında yer alan DHI Saç ekimi tekini ve tüm merak edilen konuları detaylandırdık.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Yaptıranların Tavsiyeleri 2022
10 Mayıs 2022 08:00

DHI yöntemi nedir, nasıl uygulanır, süreç nasıl ilerler, DHI saç ekimi fiyatları nedir, tüm avantajları ve dezavantajlarını detaylandırdık.

Psikolojik ya da çevresel faktörlerden kaynaklı olarak saç yapısında dökülme ve kellik durumu yaşanabilir. Saç problemlerini ortadan kaldırmak amacı ile en iyi saç ekimi tekniği arasında yer alan DHI saç ekimi tedavisi önerilmektedir. Peki DHI Saç ekimi nedir? içeriğimizde inceleyelim.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI, doğrudan saç ekimi bir diğer adıyla kalem tekniği olarak bilinen bir uygulamadır. Saç ekimi yapılacak olan bölge lokal anestezi uygulanır sonrasında kalem ile uygun donör toplanır ve ihtiyaç olan bölgelere tekrardan kalem yardımı ile nüfus edilir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadardır? 2022

DHI saç ekimi fiyatları 3.500 TL ile 65.000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fiyat aralıkları merkezlerin ücret politikalarına ve tedavi uygulanacak kişilerin saç yapılarına göre farklılık gösterecektir. Ayrıca tedavi sürecinde kullanılacak olan greft miktarları da fiyatı belirleyen temel faktördür. 1 greft fiyatı ise ortalama olarak 2,5 TL ile 7 TL arasında işlemi yapacak doktor ve kliniklere göre değişmektedir.

DHI saç ekimi fiyat 2022 yılı greft sayılarına toplam ödenecek saç ekim fiyatı şu şekildedir:

Greft Fiyatları Saç Ekimi Fiyatları
1.000 Greft Fiyatı 3,5 TL üzerinden3.500 TL
1.000 Greft Fiyatı 6,5 TL üzerinden6.500 TL
5.000 Greft Fiyatı 3 TL’den15.000 TL
5.000 Greft 7 TL üzerinden 35.000 TL
10.000 greft 2,5 TL’den 25.000 TL
10.000 greft 6,5 TL için65.000 TL
DHI Saç Ekimi Fiyatı 2022

DHI Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

DHI saç ekimi aşamaları aşağıdaki gibidir:

 • İlk aşamada saç kökleri rahatlatılır.
 • Ekim için tek tek kanallar açılır.
 • Saç ekimi için belirlenen donör bölgeden özel kalem yardımıyla saç kökleri (greftler) alınır.
 • Özel kaleme greftler yerleştirilir.
 • Saç yönüne göre doğru açı verildikten sonra saç kökleri uygun bölgeye bırakılır.
 • DHI saç ekimi 6 saat sürede uygulanıp, 2-4 gün içerisinde işlem tamamlanır.
 • Tüm işlemler tamamlandıktan sonra DHI operasyon sürecine geçilir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI Saç Ekimi Operasyon Sürecinde yapılanlar ve 4 aşamadan operasyon süreci şu şekildedir:

 1. Ön çizgi belirleme,
 2. Donör bölge kalitesi,
 3. Greftlerin beklemesi,
 4. Saç köklerinin korunması,

Kafa derisinde küçük delikler açılarak, donör bölgeden (iki kulak arasında kalan ense bölgesi) tek tek toplanan greftleri (saç kökleri) özel, ince uçlu iğne ile istenilen bölgeye direkt olarak yerleştirilir. Bu uygulamada amaç, saçta yoğun görüntü sağlamak ve işlemi yaptıranların acı seviyesini en düşük ve hızlı bir şekilde hayatlarına hızlıca geri dönmelerini sağlamaktır.

Dhi saç ekim tekniği diğer yöntemlerle kıyaslandığında daha az işlem uygulansa da seans süreleri diğerlerine daha uzundur.

İşlem süresi uzun olsa da doğal görünüm için en çok tercih edilen tekniklerden birisidir. Dhi saç ekimi tekniğinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Ekim yapılacak alanın büyüklüğü, doktor ve ekibinin tecrübesi, derinin yapısı tedavi sürecini etkileyecektir.

Saç köklerine verilecek açı oldukça önemlidir. Ekim yapılan kişinin saç yönüne doğru yapılması gerekmektedir. Özel kalem uçları, farklı ebatlarda olabilir bu da kişilerin saç köklerine ve inceliğine göre değişebilir.

Bu aşama saç ekimi süreçleri aşağıdaki gibidir:

DHI Saç Ekimi Sonrası Süreçler Nelerdir?

Saç ekimi sonrası süreçleri her hasta için farklı seyredebilir. DHI tedavisinin sonrasında yara ve kesik izi oluşmaz. Fakat bu dikkat edilmemesi gerektiği anlamına gelmemektedir. Güneşle direkt temas halinden kaçınılmalıdır. Tedaviden sonraki ilk gün hatta ekimden sonraki 3 gün derinin ıslatılmaması yıkanmaması gerekir. Süreç ilerlediğinde doktorunuz tarafından gösterilen şekilde saç yıkanması ve masaj uygulaması yapılmalıdır. Eğer sigara ve alkol kullanıyorsanız saç ekiminden sonra en az bir hafta bu alışkanlıklarınızdan uzak kalmanız gerekmektedir. Bunların yanında ağır fiziksel aktivitelerden de uzak durulmalıdır. Darbelere ve dış etkenlere de dikkat edilmelidir. Saç ekiminin 3. ve 4. haftasından itibaren saçta dökülmeler yaşanabilir. Bu normal bir durumdur. Aksi hallerin gözlemlenmesi halinde doktorunuza başvurmalısınız.

Saç ekimi sonrası 1-2-3-4-5-6 ay uzama süreçlerini görseller ile anlattık. İnceleyerek süreç hakkın daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

DHI Saç Ekimi Avantaj Ve Dezavantajları

Dhı uygulamasını yaptırmaya karar verdiyseniz avantaj ve dezavantajlarını inceleyin!

DHI Avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Daha sağlıklı bir ekim işlemi gerçekleşir.
 • Yoğun ve daha sık ve doğal görünümlü saçlar.
 • Kanal açımı olmadığı için daha az hasar yalanır.
 • Tıraşsız ekime olanak sağlar.
 • İyileşme süreci hızlıdır.
 • Doku kaybı seviyesi minimumdur.

DHI Saç Ekimi Dezavantajları aşağıdaki gibidir:

 • Bu saç ekim tekniğini uygulayabilmek için hem doktorun hem de ekibin eğitim süreçlerini iyi tamamlamış olması gerekmektedir.
 • Uygulamayı yapacak doktorun işinde profesyonel ve yüksek konsantreli olması gerekmektedir.
 • Diğer saç ekim yöntemlerine göre biraz daha masraflıdır.

DHI Saç Ekimi mi FUE mi?

DHI ve FUE saç ekim işlemleri arasında kararsızlık yaşayanlar için her iki tedavinin de avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedeceğiz. DHI saç ekimi yaptıranların yorumları da sizler için değerli olacaktır elbette.

Peki FUE saç ekimi ile DHI arasındaki fark nedir? Aşağıdaki tablodan karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

DHI SAÇ EKİMİFUE SAÇ EKİMİ
Daha sık kök ekimi yapmak için uygundur.Geniş bir alana ekim yapmak için uydur.
İşlem saç aralarına da uygulanabilir.Bu işlemin uygulanışı daha farklıdır.
Tıraş etme gibi bir durum söz konusu değildir.Tıraş gerektirmektedir.
Maliyeti daha yüksek.Maliyet daha az.
Bir seansta 100-150 kök ekilebilir.Bir seansta 60 kök ekilebilir.
Ekimi süresi 2-6 saat sürebilir.Ekim süresi 7-9 saat arasında değişebilir.
İyileşmesi daha hızlıdır.İyileşmesi hızlıdır.
Doğal görünüm çok daha iyidir.Doğal görünüm iyidir.
Kanama yok denecek kadar azdır.Kanama seviyesi azdır.
Köklerin zarar görme ihtimali çok düşüktür.DHI tekniğine göre zarar görme ihtimali az oranda yüksektir.
FUE saç ekimi ile DHI arasındaki fark

Saç Ekiminde En İyi Yöntem Nedir?

Saç ekiminde en iyi yöntem için kesin yargılara varmak doğru olmaz çünkü birden fazla çok iyi uygulamalar bulunur. Bazı hastalar için DHI yöntemi uygun görülürken diğer bir hasta için FUE tedavi tekniği uygun bulunmaktadır. En iyi saç ekimi yöntemini araştırırken iyileşme süresi hızlı olan ve ekim sonrası başarının yüksek olacağı tedavi seçilmelidir. Bunun en doğru kararını ise uzman hekiminiz verecektir. Tercih edeceğiniz klinik ve hekim ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

DHI–Kalem Tekniği Yaptıranların Yorumları Önerileri

Saçlarının seyrelmesinden muzdarip olan kişilerin DHI saç tekniği deneyimleri ve sonuçlarından yaptıkları yorumlara göre; saç ekimi yaptıran ve memnun kalanlar oldukça fazla. Saç ekimi yaptıranlar, köklerin çıkmaya başlamasından sonra yeni halleriyle mutlu. Sağlıklı ve gür çıktıklarını, saç ekiminin hiç belli olmadığını, insan ilişkilerinde ve çevrelerinden olumlu dönüş aldıklarını ve kendilerini daha öz güvenli hissettiklerini belirtmişler. Yorumları memnuniyet dışında da değerlendirildiğinde; ekim sonuçlarının kişiden kişiye değiştiğini, hemen kesin sonuç beklenilmemesini, bir kişide 5. ayda saçlar çıkmaya başlarken diğer bir kişide çıkma ve uzama evresi biraz daha geç olabiliyor. Eğer siz de saçlarınızın seyreldiğini düşünüyorsanız ve bu duruma müdahale etmek istiyorsanız DHI Saç tekniğini deneyenler oldukça memnun. Sizler de ekim konusunda korkusuzca yeni bir görünüme sahip olabilirsiniz!

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Tamamen dökülen saçlara veya dökülmeye devam eden hastalara uygulanabilir.

Dhi Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Choi adı verilen medikal kalem sayesinde greftler toplanır, daha sonra bu kalemle alınan saçlar kesi veya kanal açılmadan direkt olarak cilt üzerine yerleştirilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.