Dijital Para Bitcoin Uygulamaları (En İyiler)

Sanal dünya artık hayatımızın bir parçası. Yüksek ivme yakalayan sanal paralar ile yatırımlarımızı oldukça güvenilir platformlarda yapmaktayız. Kripto paralar ile işlem yapabilmek için borsalar ve uygulamaları bilmek gerekiyor. Dijital para bitcoin uygulamaları, mobil/dijital uygulamalar nelerdir? Tüm detayları yazımızda inceleyebilirsiniz.

Dijital Para Bitcoin Uygulamaları (En İyiler)

Yatırım yapmak için son zamanların gözdesi haline gelen kripto paralar trading için çeşitli uygulamalar bulunuyor. Bu yazımızda En iyi dijital para bitcoin uygulamaları hangileri, dijital para hakkında gerekli bilgileri detaylandırdık.

Dijital Para Nedir?

Yatırım yapmak ve döviz alış satış farkı üzerinden kar sağlamak amacıyla kullanılan, fiziki olmayan dijital ortamda sahip olunan paralar kripto para olarak adlandırılmaktadır. Kripto paralar arasından son günlerde yükselişe geçen ve en çok kullanılan Bitcoin olmuştur. Bitcoin yani BTC kayıt olunan borsalarda, indirilen mobil veya web uygulamaları üzerinden yüklenerek işlemler gerçekleştirilmektedir. Yapılan açıklamalara göre de dijital para uygulamaları kullanımı helaldir.

En Çok Kullanılan Kripto Paralar Nelerdir?

Tercih sırası aynı zamanda kripto paraların değerine göre belirlenmektedir. En çok alımı satımı yapılan ve borsada işlem gören değerleri sıralarsak ilk sırada kuşkusuz bitcoini söyleyebiliriz.

En çok kullanılan en iyi kripto paralar aşağıdaki gibidir:

 1. BTC*Bitcoin
 2. ETH*Ethereum
 3. USDT*Tether
 4. DOT*Polkadot
 5. XRP*Ripple
 6. ADA*Cardano
 7. LTC*Litecoin
 8. BCH*Bitcoin Cash
 9. LINK*Chanlınk
 10. BNB*Binance Coin
 11. USDC* USD Coin
 12. XLM*Stellar
 13. XTZ*Tezos
 14. XMR*Monero

Dijital Para Nasıl Kullanılır?

Dijital para özellikle bitcoinden bahsedecek olursak, kripto para borsaları üzerinden elde edildikten sonra, alınıp satılabilmektedir. Bitcoin madenciliği sayesinde, şifrelenmiş yöntemlerle, okunabilir fiziki olmayan paralar elde edilebilir. Alım satım fiyat farkından dolayı sağlandığından yatırımcılar için büyük hacimli bir piyasa haline gelmiştir. Borsaya kayıt olup, sanal cüzdanlarınızı oluşturabilirsiniz. Borsa seçiminde dikkatli olmanız çok önemlidir. Hem güvenilir olmalı hem de işlem hacminin ve listelenen kripto paraların fazla olması alım satım çeşitliliğinizi ve kazanç elde etme şansınızı arttıracaktır.

Türkiye’de hizmet veren Binance, güvenilir ve bilinen en hacimli kripto borsalarından biridir. Türk bankalarından da para gönderme ve çekme işlemlerinde en zahmetsiz ve kolay yöntemi Binance sunmaktadır. BinanceTR hesabınızdan global pazara TL ve kripto varlıklarınızın transferinde de gönderim ücreti almamaktadır. Okuyucularımız için oluşturmuş olduğumuz link üzerinden kayıt olduğunuzda alım-satım komisyonlarında %15 indirim kazanacaksınız. Hemen şimdi aşağıdaki linke tıklayarak BinanceTR ‘ye kayıt olarak %15 indirimden faydalanmaya başlayın.

Bitcoin nasıl alınır ve kullanılır? tüm detaylar için tıklayınız.

Kripto Para Uygulamaları Kullanımında Temel Bilgiler

Blockchain yani blok zinciri teknolojisi ile adını sıklıkla duyduğumuz sistem üzerinden kullanılmaktadır. Blok zinciri sayesinde anında kayıtlarınız tutulur, kişiye özel ve direk istenilen kişiye aktarım yapabildiğiniz için, şeffaf bir uygulamadır. Merkez bankası gibi belli bir merkeze bağlı çalışılmadığı için kullanımı kolay, internet bağlantısı bulunan her yerden yapılabilmektedir.

 • Merkezi bir bağlılığı yoktur.
 • Şeffaf ve güvenilir işlemler yapabilmektedir.
 • Özellikle bitcoin üretimleri madenciler tarafından yapılmaktadır.
 • Kripto para borsaları üzerinden alım satım işlemleri anında ve hızlı yapılabilmektedir.
 • Para transferleri, yatırım ve borsada değişen fiyatlar ile alım satımları yapılabilmektedir.
 • Mobil ve web uyumlu sanal cüzdanlar üzerinden birikim ve değerlemeler gerçekleştirilmektedir.
 • İnternet bağlantısı olan her yerden kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.
 • Kullanımı yasaldır.

En Çok İşlem Yapılan (Bitcoin) Dijital Para Borsaları

Bitcoin transferleri, alış ve satış işlemleri, online ve canlı borsa takiplerinin yapıldığı, özellikle kullanıcılar tarafından güvenilirliği onaylanmış birden fazla borsa bulunmaktadır. Blok zinciri üyesi olan borsaları seçmek gerekmektedir. Bununla birlikte, borsaların işlem hacimleri, alınan referans ve ödüller önemlidir. Ayrıca uzman danışanlar ile yapılan teknik destekler, aktif kullanılan ekonomik takvim, online piyasa takibi de diğer öne çıkan özellikleridir.

En İyi Türk Botcoin Borsası Listesi;

 1. Paribu
 2. Binance
 3. Bitexen,
 4. BTCTurk
 5. Icrypex
 6. BıtTurk

En Güvenilir Yabancı Bitcoin Borsaları;

 1. Binance
 2. Coinbase
 3. Kraken
 4. Huobi
 5. Stormgain

Bunun dışında, Balancer Borsası da bulunmaktadır.

Cüzdan Uygulamaları Ne İşe Yarar?

Özellikle bitcoinler için bahsedilen sanal cüzdanlar ile kişiye özel bir şifre ile veriler saklanmaktadır. Fiziki olarak varlığı olmadığı için, varlıklarını ispat niteliğinde saklanmasını sağlamaktadır. Çevrimdışı veya çevrim içi kullanımlarına göre ikiye ayrılmaktadır.

 • Sıcak Cüzdan (web ve mobil indirilen online cüzdanlar)
 • Soğuk Cüzdan (donanım veya kağıt cüzdanlar)

Sıcak cüzdanlar kullanıcılar tarafından çevrimiçi olarak kullanılmaktadır. Diğer adıyla “hot wallet” olarak adlandırılmaktadır. Mobil, internet web üzerinden indirilerek online takip edebilirsiniz. Soğuk cüzdanlar ise internet olmadığı zamanlarda da takibin yapılabildiği sistemlerdir. Çevrimdışı olarak kullanıma açıktır. İki sistemde de şifre ile bilgileriniz korunmaktadır. Bu sanal cüzdan uygulamaları oldukça yaygın kullanım ağına sahiptir.

Cüzdan uygulamanız varsa Noise Cash sitesine ücretsiz üye olarak, bitcoin cash kazanabilirsiniz.

En İyi Kripto Para Mobile Cüzdan Uygulamaları ( Bitcoin, Ethereum)

Değişen fiyat farkları ile sanal para üzerinden kazanç sağlamak için öncelikle yatırım yapılabileceğiniz, güvenilir bitcoin platformlarını seçmeniz önemlidir. Bu uygulamaları telefonlarınızda da kullanabilirsiniz. Türkiye’de de kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği başlıca uygulamaları kısaca listeleyelim:

BTCTurk Mobil Uygulamaları

BTCturk, yerli en güvenilir bitcoin borsası olarak bilinen bir uygulama olup, geniş işlem hacmi ve kullanıcı portföyüne sahip bir platformdur. Kullanım açısından ilk sıralarda yer almaktadır. Eliptik Yazılım ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yayımlanan bu platformlar;

 • Android, IOS uyumlu indirebilirsiniz.
 • Daha sonra, Türk Lirası ile Bitcoin alım satım işlemlerinizi oldukça hızlı gerçekleştirebilirsiniz.
 • Türk lirası ve BTC cüzdanlarınızı oluşturduktan sonra, örneğin bitcoin veya ripple alarak yatırımlarınıza yön verebilirsiniz.
 • Her şeyden önce, bu mobil uygulamayı kullanmaya başlamak için BTCTurk hesabınızın olması gerekmektedir. Ondan sonra, yeni üyelik oluşturabilirsiniz. Üyelik için hemen tıklayınız.
 • Üye olduktan sonra Google Play Store ve App Storelardan mobil uygulamaları indirerek, bu sayede kişiye özel şifrelerinizi oluşturabilirsiniz. Çünkü çalınma riski de önemli bir kriterdir.
 • Kolay ara yüzü ile alış ve satış ekranı açıldıktan sonra istediğiniz emirleri verebilirsiniz.
 • Banka hesaplarınızdan aktardığınız TL ile bitcoin alışları ve satışları yapabilirsiniz. Sonuç olarak, kazanç sağlamak herkesin beklediğidir.
 • Aynı zamanda, fiyat grafiği ve canlı destekler bulunmaktadır.

Binance Türkiye Mobil Uygulaması Kullanıma Açıldı!

En güvenilir kripto para borsalarından biri olan Binance TR ile bitcoin işlemleri web sayfası üzerinden yapılmaktaydı. Binance ilk mobil platformu duyurdu! Artık kripto para borsasına kayıtlı kullanıcılar Android ve IOS uyumlu cep telefonlarından uygulamayı kolaylıkla indirebilecek.

 • Web sitesi kullanımı yalnızca masaüstünde mümkün olduğu için işlemler mobile uygulamalar kadar kolay olmuyordu.
 • Kayıtlı kullanıcılar yeni mobile sistemi Binance TR adresine giriş yaparak Google Play veya App Store aracılığı ile telefonlarınıza anında indirebilirsiniz.
 • Borsanın takip edilmesi, fiyat grafikleri incelemesi ve kripto alış satış işlem emirlerinizi gerçekleştireceğiniz kolay ara yüzde sahiptir.
 • Fiyat ile ilgili uyarıları anında ekranınızda görebilirsiniz.
 • Talep edeceğiniz Binance Visa Card sayesinde çeşitli mağazalarda Binance coin ve bitcoin ile ödeme yapılabilir.
 • Türkçe müşteri desteği her an 7/24 ulaşılabilir olduğundan zorluk yaşanmaz.
 • Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash, Cardano, Tezos gibi coinleri kaydettiğiniz kartınız ile alıp satabilir, istediğiniz kişiye aktarabilirsiniz.

Blockchain Cüzdan Uygulaması

Kripto Para saklama ve depolama için güvenilir bir diğer platform Blockchain olarak karşımıza çıkmaktadır. Popülerlik sıralamasında ilk sıralarda yer alır. Bu platform ile birlikte, dijital para uygulamaları için tüm işlemler kendi kontrolünüzdedir.

 • Her an her yerden erişim imkanı,
 • Kendi yetkiniz ile sorunsuz erişim ve güvenilirlik,
 • Düşük tutarlar ile birden fazla kripto para alma,
 • Para transferlerinin yapıldığı anlaşılır arayüz,
 • Dijital para uygulamaları, değişimleri anında yapabildiğiniz platform,
 • Android, web ve IOS uyumlu, mobil cihazlar ve bilgisayarlarda internet bağlantısı ile hemen erişim imkanı,
 • Çoklu dil desteği,
 • Bunun yanında, blockchain cüzdanınızı oluşturmak için hemen başvurabilirsiniz.

Exodus Cüzdan Uygulaması

Exodus çoklu kripto para saklamak için en uygun platform olarak da bilinmektedir. Mobil ve web üzerinden kullanabilirsiniz.

 • En çok işlem yapılan kripto paralar satın alabilirsiniz ve para transferleri ile satın aldığınız coinleri borsalarda uygun ücretler ile satışlarını yapabilirsiniz.
 • Ayrıca, kullanım dili oldukça anlaşılırdır.
 • Size özel ekranlarda cüzdanlarınızı online kontrol edebilmektesiniz. Bununla birlikte piyasa analizi ile fiyat farklarını takip ve fiyat alarmları tercih edilen uygulamalardandır.

Coinbase Sanal Para Cüzdanı

En iyi uygulamayı arayan kullanıcıların incelemesi gereken bir diğer uygulama Coinbase’tir.

 • Yatırımcılar Coinbase Wallet ile borsadan bitcoin ve diğer dijital paraları aldıktan sonra, dönüştürülen paralarınızı kişiye özel şifreli platformlarda saklayabilirsiniz.
 • Komisyon olarak alınan tutarlar oldukça düşüktür.
 • Çift yönlü al sat işlemlerini, fiyat alarmları ile takip ederek en karlı şekilde yapılabilmektesiniz.
 • Çok dilli hizmet veren Coinbase, Türkçe dil desteği ile Türk kullanıcılar için tercih sebebidir.
 • Aynı zamanda yedekleme olanağınızda bulunmaktadır.

BRD Kripto Para Cüzdanı

Kullanıcılar için, en güvenilir platformalardan biri daha BRD Cüzdan olmuştur. Sıcak cüzdan olarak online saklama ve işlem yapma imkanı sağlamaktadır.

 • Android, Linux işletim sistemi, IOS mobile uyumlu çalışır.
 • Şeffaflık, kolaylık, güvenilirlik, gizlilik, bilgi akışı genel özellikleridir.
 • Yedekleme ve şifreleri ile çalınmalara karşı yüksek düzeyli güvenilirlik sağlar.
 • Bununla birlikte, bitcoin ve SPV ağını kullanmakta olan BRD, ödeme işlem onayları hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

Free Wallet Bitcoin Uygulaması

Free Wallet ile sanal ortamda kullanılan paralara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. En popüler dijital uygulamalardan biri olarak listelenmektedir.

 • İstediğiniz her an ücretsiz işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yüzü aşkın kripto para ile çeşitlilik sağlamaktadır.
 • Kartlarınız ve kredi kartları ile alım yapılabilmektedir.
 • Çoklu dil olarak yaklaşık 13 dilde hizmet verir.
 • Parmak izi, pin, şifreler ile destek sağlar.
 • Aynı zamanda, çoklu onay sistemi ile çalınma riskini de en aza indirmiş olmaktadır.

Trezor One Soğuk Cüzdan Dijital Para Uygulaması

Güvenilir bitcoin saklama uygulaması olarak kullanıcılar için ilk sıralarda yer alan Trezor, her zaman taşınabilir özelliği ile en çok kullanılan cüzdanlardan biridir.

 • Bu aygıt ile online olmadığınız durumlarda dahi depolama yapılabilmektedir.
 • Bilinen alışveriş adreslerinden satın alma imkanınız bulunmaktadır. Bu alışveriş sitelerinden bazılarını Hepsiburada, Trendyol, N11 olarak sıralayabiliriz.
 • Cüzdan olarak soğuk depolama yapılabilmektedir. Ancak, sıcak depolama cüzdanları arasında sayılmaz.
 • Yedekleme ve koruma seçenekleri ile fazla kullanıcı sayısı ile öne çıkmaktadır.
 • Trezor resmi sitesinden hemen satın almak için TIKLAYINIZ.

Ledger Nano Bitcoin Cüzdan Platformu

Yine yalnızca bitcoin değil diğer kripto paralarınız için rahatlıkla kullanılabileceğiniz bir aygıt daha Ledger Nano’dur.

 • Depolamalarınızı anında yapabilirsiniz.
 • Ledger, uygun ücretler ile piyasada olan bir uygulama olmuştur.
 • İnternete bağlı olunmasa bile yanınızda, her yerde kolaylıkla taşınabilmektedir.
 • Birden fazla model seçeneği vardır. Ledger Blue, Z, X, Nano S bunlardan bazılarıdır.
 • Para transfer işlemlerinizi hızlı gerçekleştirme imkanınız vardır.
 • Yine hem web hem mobil olarak çalıştırılabilmektedir.
 • Sonuç olarak, kurulumu basit olduğundan kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanmaya başlanabilir.
Yorumlar

 1. Avatar of Ahmet Ahmet dedi ki:

  Coinbase ile blockchain hangisini önerirsiniz?