Diyanet İşleri Başkanlığı Kurbanlık Fiyatları (850 TL 625 TL.)

Diyanet İşleri Başkanlığı Kurbanlık Fiyatları (850 TL 625 TL.)

Diyanet İşleri Başkanlığı Kurbanlık Fiyatları (850 TL 625 TL.)
19 Haziran 2018 tarihinde eklendi.

Yükselen enflasyon oranları ile birlikte merak edilen konulardan biri de kurbanlık fiyatlarının ne durumda olacağı oldu. Kurban fiyatları bulunulan illere ve bölgelere göre farklılıklar arz ediyor. İstanbul’ da yükselen fiyatlar doğuda daha düşük olabiliyor. Bunun sebebi ise ekstra maliyetlerin ekleniyor olmasıdır. Ulaşım, nakliye, kurbanlık satış yeri vb. konularda harcanan tutar kurbanlık fiyatları üzerinden çıkarıldığı için batıda fiyatlar oldukça yoğun olabiliyor. Fakat bu durumda pazarlık yapılması gerekiyor. Çoğu satıcı pazarlık payı bırakarak indirim yapabiliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtiçi ve Yurtdışı Canlı Hayvan Fiyatları;

YURTİÇİ : 850 TL.

YURTDIŞI : 625 TL.

diyanet-vakfı

Diyanet İşleri Başkanlığı ile diyanet vakfı çeşitli etkinlikleri beraber yürütmektedir.

Kurban Bağışı

Mehmetçik Vakfı, Türkiye Diyanet Vakfı gibi pek çok vakıf ve STK kurban bağışlarını kabul etmektedir. Bu manada en geniş yelpaze Diyanet Vakfında bulunmaktadır. Diğer vakıflarda konu seçiminde bulunamazken Diyanet Vakfı hangi konuda bağış yaptığınız ile ilgilenmektedir. Bağışlar yurt içi ve yurt dışı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Vakıf bünyesinde  kurban bağışları, zekatlar, insani yardımlar, eğitim ve cami yapımı alanlarında yardım seçenekleri mevcuttur. İnsani yardımlar genel olarak Ortadoğu ülkelerine yapılmaktadır. Kurban bağışları yurt dışında ve yurt içinde bizzat ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Türkiye Diyanet Vakfı vekalet yöntemi ile aldıkları kurbanları farklı ülkelerde İslami usullere uygun olarak keserek dağıtmaktadır. Aşağıda Diyanet İşleri Vakfının istatistiği bulunmaktadır. 257 bin 789 adet hisse kesilmiştir. 139 ülkeye yardım yapılmıştır. 2 milyon 450 bin aile vekalet ile kesilen kurbanlardan faydalanmıştır.

diyanet-kurbandiyanet-kurban2

Diyanet İşleri Başkanlığı kurban etkinlikleri Türkiye Diyanet Vakfı ile ortaklaşa düzenleyerek hizmet vermeye devam ediyor ve yıl içinde 257 bin limitine ulaşmayı hedefliyor. Yapılan açıklamaya göre Türkiye’ nin İslam coğrafyasının umudu olduğundan söz ediliyor. Vakıf 7 kıtada ve toplamda 135 ülkede ve dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ederek iyilik köprülerinin kurulmaya devam ettiği ifade ediliyor. Bankalardan ve müftülükler aracılığı ile bayramda da dahil olmak üzere bağışların yapılmaya devam edileceği bildiriliyor.

Bağış Tutarları

Türkiye Diyanet Vakfınca kurban bağış tutarları belirlenmiştir. Eft ile bağış, sms ile bağış ve online bağış seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekler üzerinden kolayca bağışta bulunabilirsiniz. Diyanet tarafından belirlenen yurt dışı vekalet ile kurban bağış tutarı en az 625 TL olarak belirlenmiştir. Yurt içi bağış miktarı ise asgari 850 TL’ dir. Kurban piyasasına göz atıldığında uygun denebilecek bir koyun fiyatı 700- 800 TL civarındadır. Büyükbaş fiyatları ise 7 bin TL’ den başlamaktadır. Sizde bağışlarınızı Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Diyanet hayvan fiyatları

EFT/ Havale İle Bağış

EFT ile havale seçeneğini kullandığınızda ad soyad, cep telefonu seçeneklerini doldurmanız gerekmektedir. Çünkü bağışınız yerine getirildiği an kısa mesaj yolu ile bilgilendirileceksiniz. Devlet bankalarının yanı sıra katılım bankaları da şube veznelerinden ya da internet bankacılığı aracılığı aracılığı ile bağışlarınız kabul edilmektedir. • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi
 • Garanti
 • Akbank
 • Albaraka Türk
 • Türkiye Finans
 • Kuveyt Türk
 • Vakıf katılım
 • Halkbank
 • Vakıfbank bankaları bağışlarınızı kabul etmektedir. Bu bankalar tarafından bağış yapmak istediğinizde vakfa ait hesap numarası vermenize gerek kalmaz. Sizden hiçbir şekilde işlem ücreti alınmaz ve bilgiler direkt vakıf sistemine aktarılır. Bu yüzden şubelere gittiğinizde Türkiye Diyanet Vakfı için bağış yaptığınızı ifade etmeniz gerekecektir.

Bağış sayfasında bankaların hesap numaraları, yatırabileceğiniz para cinsi belirtilmiştir. SMS yöntemi ile de bağış yapmak mümkün olmaktadır.

ziraat-bankası-bağış

Ziraat Bankasının bağış için belirlediği hesap numaraları tabloda gösterilmiştir. Diğer bankaların IBAN numaraları için bağış sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Bağış sayfasında bulunan bağış sepetinde yapmış olduğunuz bağışlar görünmektedir. Bağış sepetine ulaşmak için tıklayınız.

Diğer Bankaların hesap numaraları ise şu şekildedir;

Akbank

Alıcı: Türkiye Diyanet Vakfı

Şube Adı: Ankara / Bilkent

Şube Kodu:

Hesap No: 140000

IBAN: TR88 0004 6006 6788 8000 1400 00 olup TL cinsinden bağışları kabul etmektedir.

Halkbank

Alıcı: Türkiye Diyanet Vakfı

Şube Adı: Mithatpaşa / Ankara

Şube Kodu: 396

Hesap No: 16000001

IBAN: TR12 0001 2009 3960 0016 0000 01 olup TL cinsinden bağışları kabul ediyor.

Kuveyt Türk

Alıcı: Türkiye Diyanet Vakfı

Şube Adı: Ankara – Cebeci

Şube Kodu:

Hesap No: 6079080-14

IBAN: TR58 0020 5000 0060 7908 0000 14 olup TL cinsinden bağışları kabul etmektedir.

Türkiye Finans

Alıcı: Türkiye Diyanet Vakfı

Şube Adı: Ankara

Şube Kodu:

Hesap No: 2125847-1

IBAN: TR86 0020 6000 0102 1258 4700 01 ‘ dir. TL cinsinden bağış yapılmaktadır.

Vakıfbank

Alıcı: Türkiye Diyanet Vakfı

Şube Adı: Ankara – Meşrutiyet

Şube Kodu:

Hesap No: 00158007286041786

IBAN TR03 0001 5001 5800 7286 0417 86 ‘dır. TL, Euro ve dolar cinsinden bağışları da kabul etmektedir. Güncel kurban fiyatlarına ulaşmak için tıklayınız.

Türkiye Diyanet Vakfı yurt dışı tanıtım materyallerine ulaşmak için tıklayınız. Vekalet ile kurban kesimi son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tarz bağışları kabul eden kurumlarla irtibata geçebilir ve vekaletinizi sözlü ya da yazılı şekillerde verebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden ya da faks yolu ile vekalet vermek de mümkün olmaktadır. Ayrıca Mehmetçik Vakfı, İHH gibi kuruluş ile de görüşerek bağış taleplerinizi ifade edebilir ve bu şekilde kurban hissenizi yurt içi ya da yurt dışında olmak üzere bağış yapabilirsiniz.

Kurban bayramı sonrasında emeklilerimize, çalışanlara faizsiz kredi verileceğinden söz ediliyor. Faiz almadan finansman sağlayan bankaları inceleyebilirsiniz.

Okuyan öğrencilerimiz için masraf almayan kredi kartı sağlayan bazı banka şubeleri mevcut. Öğrencilere aidatsız kredi kartı isimli içeriğimizden bu bankalara ulaşabilirsiniz.Diyanet İşleri Başkanlığı Kurbanlık Fiyatları (850 TL 625 TL.) Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. 2018 yilina ait kurban bagisi dedi ki:

  21.08.2018 tarihinde hesabimdan yurt disi kurban bagisi 625 kron belirlenmesine ragmen benden 700,61 DKKr.. kesilmis olup,bu kesilen paranin akibetinden haber almis degilim,kurban alindimi ,kesildimi bilmiyorum bu konuda bilgilendirmenizi rica ederim.

 2. Şükran Çokluk dedi ki:

  Bu yıl kurbanımı size vekalet yoluyla verdim.Fakat kesildi diye mesaj almadım.
  Bilgilendirirseniz memnun okurum.
  Teşekkürler

 3. Mustafa yılmaz dedi ki:

  Arefe günü internetten halk bank kredi kartı ile kurban bağişinda bulundum fakat hasabimdan çekim yapilmamiş bilgilendirilmek istiyorum saygılarımla

 4. Atilla Esen dedi ki:

  Tam isabet edersiniz. Gecen sene bağıslamıstım bu sene yine bağış yapacağım. Bu işi en iyi sekilde organize eden
  Vakıftır. Mehmetcik vakfı, kızılay, bu iste güvenilir.
  ALLAH cc. yaptığımız ve yapacağımız yardımları kabul etsın. Hayırlı bayramlar.

 5. Fatih topuzoglu dedi ki:

  Yurt dışı kurban bagislamak istiyorum

  1. ESIN dedi ki:

   Yukardaki ayfanizdan vekaleten yurt disi kurban linkiniz active degil.

  2. Tahsin Kaynar dedi ki:

   Yurt dışı kurban bağışlamak istiyorum

Sayfa başına git