Devlet Destekli

Diyanet İşleri Başkanlığı Kurbanlık Fiyatları (975 TL 825 TL.)

Diyanet İşleri Başkanlığı Kurbanlık Fiyatları (975 TL 825 TL.)

Kurban bayramının yaklaşması ile vatandaşları kurban telaşı sardı. Diyanet Kurbanlık bağış 2020 fiyatları ne oldu, 2020 yılında Türkiye Diyanet Vakfı bağışı yurtiçi ve yurtdışı vekalet ücretleri ne kadar oldu, online kurbanlık bağış nasıl yapılır tüm merak edilenler yazımızda..

Türkiye Diyanet Vakfı Bağışı Yurtiçi ve Yurtdışı Vekalet Ücretleri Açıklandı

Yükselen enflasyon oranları ile birlikte merak edilen konulardan biri de kurbanlık fiyatlarının ne durumda olacağı oldu. Kurban fiyatları bulunulan illere ve bölgelere göre farklılıklar arz ediyor. İstanbul’ da yükselen fiyatlar doğuda daha düşük olabiliyor. Bunun sebebi ise ekstra maliyetlerin ekleniyor olmasıdır. Ulaşım, nakliye, kurbanlık satış yeri vb. konularda harcanan tutar kurbanlık fiyatları üzerinden çıkarıldığı için batıda fiyatlar oldukça yoğun olabiliyor. Fakat bu durumda pazarlık yapılması gerekiyor. Çoğu satıcı pazarlık payı bırakarak indirim yapabiliyor.

YURTİÇİ : 975 TL.

YURTDIŞI : 825 TL.

blank

TDV Kurban Bağışı Nasıl Yapılır?

Mehmetçik Vakfı, Türkiye Diyanet Vakfı gibi pek çok vakıf ve STK kurban bağışlarını kabul etmektedir. Bu manada en geniş yelpaze Diyanet Vakfında bulunmaktadır. Diğer vakıflarda konu seçiminde bulunamazken Diyanet Vakfı hangi konuda bağış yaptığınız ile ilgilenmektedir. Bağışlar yurt içi ve yurt dışı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Vakıf bünyesinde  kurban bağışları, zekatlar, insani yardımlar, eğitim ve cami yapımı alanlarında yardım seçenekleri mevcuttur. İnsani yardımlar genel olarak Ortadoğu ülkelerine yapılmaktadır. Kurban bağışları yurt dışında ve yurt içinde bizzat ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Türkiye Diyanet Vakfı vekalet yöntemi ile aldıkları kurbanları farklı ülkelerde İslami usullere uygun olarak keserek dağıtmaktadır. Aşağıda Diyanet İşleri Vakfının istatistiği bulunmaktadır. 257 bin 789 adet hisse kesilmiştir. 139 ülkeye yardım yapılmıştır. 2 milyon 450 bin aile vekalet ile kesilen kurbanlardan faydalanmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtiçi ve Yurtdışı Canlı Hayvan Fiyatları;

TDV Kurban Bağışlarını aşağıdaki kanallardan yapabilirsiniz.

Mobil Uygulamaları olan Android, App Store üzerinden de bağış yapılabilir.

Online bağış: bagis.tdv.org

Çağrı Merkezi: 0312 416 90 00

Bağışlar Son gün Bankalar: 30 Temmuz 2020 Müftülükler 31 Temmuz 2020

blank

Diyanet İşleri Başkanlığı kurban etkinlikleri Türkiye Diyanet Vakfı ile ortaklaşa düzenleyerek hizmet vermeye devam ediyor ve yıl içinde 257 bin limitine ulaşmayı hedefliyor. Yapılan açıklamaya göre Türkiye’ nin İslam coğrafyasının umudu olduğundan söz ediliyor. Vakıf 7 kıtada ve toplamda 149 ülkede ve 423 bölgede ve dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ederek iyilik köprülerinin kurulmaya devam ettiği ifade ediliyor. Bankalardan ve müftülükler aracılığı ile bayramda da dahil olmak üzere bağışların yapılmaya devam edileceği bildiriliyor.

Kurbanlık Bağış Tutarları Ne Kadar?

Türkiye Diyanet Vakfınca kurban bağış tutarları belirlenmiştir. Eft ile bağış, sms ile bağış ve online bağış seçenekleri mevcuttur. Bu seçenekler üzerinden kolayca bağışta bulunabilirsiniz. Diyanet tarafından belirlenen yurt dışı vekalet ile kurban bağış tutarı en az 825 TL olarak belirlenmiştir. Yurt içi bağış miktarı ise asgari 975 TL’ dir. Kurban piyasasına göz atıldığında uygun denebilecek bir koyun fiyatı 700- 800 TL civarındadır. Büyükbaş fiyatları ise 7 bin TL’ den başlamaktadır. Sizde bağışlarınızı Türkiye Diyanet Vakfı aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

2020 Kurbanlık fiyatlarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

blank

EFT/ Havale İle Bağış Nasıl Yapılır?

EFT ile havale seçeneğini kullandığınızda ad soyad, cep telefonu seçeneklerini doldurmanız gerekmektedir. Çünkü bağışınız yerine getirildiği an kısa mesaj yolu ile bilgilendirileceksiniz. Devlet bankalarının yanı sıra katılım bankaları da şube veznelerinden ya da internet bankacılığı aracılığı aracılığı ile bağışlarınız kabul edilmektedir.

 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi
 • Garanti
 • Akbank
 • Albaraka Türk
 • Türkiye Finans
 • Kuveyt Türk
 • Vakıf katılım
 • Halkbank
 • Vakıfbank bankaları bağışlarınızı kabul etmektedir. Yukarıda isimleri yer alan bankalara ait tüm şubelerin veznelerinden ve internet bankacılığı üzerinden kurumsal tahsilat sistemi ile kolayca bağış yapabilirsiniz.

Bu bankalar tarafından bağış yapmak istediğinizde vakfa ait hesap numarası vermenize gerek kalmaz. Sizden hiçbir şekilde işlem ücreti alınmaz ve bilgiler direkt vakıf sistemine aktarılır. Bu yüzden şubelere gittiğinizde Türkiye Diyanet Vakfı için bağış yaptığınızı ifade etmeniz gerekecektir. Ayrıca SMS yöntemi ile de bağış yapmak mümkün olmaktadır. Bağış sayfasında bulunan bağış sepetinde yapmış olduğunuz bağışlar görünmektedir. Online Bağış sepetine ulaşmak için tıklayınız.

Bağış sayfasında EFT/HAVALE YOLU İLE BAĞIŞ seçeneğinden 30 Temmuz tarihine kadar  kurban bağışları ‘Kurumsal Tahsilat Sistemi ile Bağış’ sekmesi altında yer alan bankaların ‘Kurumsal Tahsilat’ ekranları aracılığıyla masrafsız olarak veya online bağış sistemi üzerinden kredi kartınız / banka kartınız ile yapınız.

Güncel kurban fiyatlarına ulaşmak için tıklayınız.

Vekalet ile kurban kesimi son yıllarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tarz bağışları kabul eden kurumlarla irtibata geçebilir ve vekaletinizi sözlü ya da yazılı şekillerde verebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden ya da faks yolu ile vekalet vermek de mümkün olmaktadır. Ayrıca Mehmetçik Vakfı, İHH gibi kuruluş ile de görüşerek bağış taleplerinizi ifade edebilir ve bu şekilde kurban hissenizi yurt içi ya da yurt dışında olmak üzere bağış yapabilirsiniz.

Diyanet Vakfı İletişim

Kültür Mahallesi Dr. Mediha Eldem Sokak No:72/B 06420 Kocatepe/ANKARA
Tel: 312 416 90 00
WhatsApp & Bip Hattı: 0 530 918 1975
Faks: 0 312 416 90 90
Eposta : [email protected]

Şubeler adresleri içi tıklayınız.

Kurban bayramı sonrasında emeklilerimize, çalışanlara faizsiz kredi verileceğinden söz ediliyor. Faiz almadan finansman sağlayan bankaları inceleyebilirsiniz.

Okuyan öğrencilerimiz için masraf almayan kredi kartı sağlayan bazı banka şubeleri mevcut. Öğrencilere aidatsız kredi kartı isimli içeriğimizden bu bankalara ulaşabilirsiniz.

] }Yorumlar
 1. blank Ziya Topak dedi ki:

  Fransa dan kurban gondermem istıyorum

 2. blank 2018 yilina ait kurban bagisi dedi ki:

  21.08.2018 tarihinde hesabimdan yurt disi kurban bagisi 625 kron belirlenmesine ragmen benden 700,61 DKKr.. kesilmis olup,bu kesilen paranin akibetinden haber almis degilim,kurban alindimi ,kesildimi bilmiyorum bu konuda bilgilendirmenizi rica ederim.

 3. blank Şükran Çokluk dedi ki:

  Bu yıl kurbanımı size vekalet yoluyla verdim.Fakat kesildi diye mesaj almadım.
  Bilgilendirirseniz memnun okurum.
  Teşekkürler

 4. blank Mustafa yılmaz dedi ki:

  Arefe günü internetten halk bank kredi kartı ile kurban bağişinda bulundum fakat hasabimdan çekim yapilmamiş bilgilendirilmek istiyorum saygılarımla

 5. blank Atilla Esen dedi ki:

  Tam isabet edersiniz. Gecen sene bağıslamıstım bu sene yine bağış yapacağım. Bu işi en iyi sekilde organize eden
  Vakıftır. Mehmetcik vakfı, kızılay, bu iste güvenilir.
  ALLAH cc. yaptığımız ve yapacağımız yardımları kabul etsın. Hayırlı bayramlar.

 6. blank Fatih topuzoglu dedi ki:

  Yurt dışı kurban bagislamak istiyorum

  1. blank ESIN dedi ki:

   Yukardaki ayfanizdan vekaleten yurt disi kurban linkiniz active degil.

  2. blank Tahsin Kaynar dedi ki:

   Yurt dışı kurban bağışlamak istiyorum