Dövme Sildirme Fiyatları 2023 (LAZERLE İZ BIRAKMADAN)

2023 yılında Bursa, mersin İstanbul, Antalya, Ankara, Adana, Denizli, Diyarbakır, İzmir, Trabzon, Fethiye, Gebze, Gaziantep, İskenderun, Kocaeli, Konya, Karaman ve Malatya vb. çeşitli illerde bulunan Medipol, Memorial, Medicalpark ve Acıbadem hastanelerinde iz bırakmadan lazerle dövme sildirme fiyatlarının en güncel listesi bu sayfada.

Dövme Sildirme Fiyatları 2023 (LAZERLE İZ BIRAKMADAN)

Kalıcı dövme lazerle iz bırakmadan nasıl silinir, kaç seansta tamamen yok olur, tekrar ne zaman yapılır, lazerle iz bırakmadan 2023, Medikal Park, Medipol hastanelerinde dövme sildirme fiyatları 2023 hakkında detaylı bilgilari içeriğimizde detaylandırdık.

Çok severek ve isteyerek yaptığınız dövmelerinizden zamanla yaşadığınız duygusal değişimler nedeniyle vazgeçmek isteyebilir, sildirmek veya yerine yenisini yaptırmak isteyebilirsiniz. Q-switch yöntemi ile kalıcı dövmeler iz bırakmadan silinebilir.

Bu işlemi yapmak amaçlı üretilen 3 tane lazer cihazı mevcuttur.

Dövme silme lazer makinaları şunlardır:

 • Q-switched Ruby
 • Q-switched Alexandrite
 • Q-switched Nd: YAG olarak belirlenmiştir.

Dövmenin Boyutuna ve Rengine Göre Lazerle Dövme Sildirme Fiyatları

2023 yılında lazerle dövme sildirme fiyatları 1.000 TL ile 15.000 TL arasındadır. Bu fiyatlar dövmenin boyutuna, rengine ve yapılışına göre değişmektedir.

Dövmenin boyutuna ve rengine göre dövme silme fiyatları şu şekildedir:

 • 10 cm’e kadar tek renk 4-5 seansta dövme sildirme fiyatı: 2.500 TL
 • 10 cm’e kadar çift renk 4-6 seansta dövme sildirme ücreti: 3.500 TL
 • 10 cm’den büyük ve renkli olan dövme sildirme fiyatı: 4.000 TL
 • 10 cm’den büyük ve daha renkliler için dövme sildirme ücreti: 4.500 TL ve 5.000 TL
 • Belirttiğimiz fiyatlar ortalama olarak belirlenmiştir. Gideceğiniz kliniklerden, lazer uzmanlarından ve özel hastanelerden net fiyat ve seans bilgisi alabilirsiniz.

Devlet hastanelerinde ise dövme sildirme işlemi yapılmamaktadır. Ancak Özel hastanelerde lazerle dövme işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Özel Hastanelerde Lazer ile Dövme Sildirme Fiyatları 2023

İstanbul, Bursa, İzmir, Diyarbakır, Kayseri, Aydın, Ankara illerinde bulunan Özel hastanelerde dövme sildirme işlemleri 1.000 TL ile 5.000 TL arasında farklılık gösterebilir.

Hastanelere göre Özel hastanelerde lazer ile dövme sildirme fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Acıbadem dövme sildirme fiyatı: 2.500 TL-6.500 TL ve üzeri
 • Medipol Hastanesi dövme sildirme fiyatı: Uzman görüşünden sonra bilgi alabilirsiniz.
 • Memorial Hastaneleri dövme sildirme fiyatı: Dermatoloji uzmanı gördükten sonra alabilirsiniz.
 • Medical Park dövme sildirme fiyatı: 2.500 TL ve üzerindedir.
 • Bu hastanelerden dövme sildirme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, seans bilgisi alabilir ve fiyatları öğrenebilirsiniz.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz fiyatlar ortalama fiyatlardır. Dövme sildirme hariç tüm tedaviler için özel hastanelerin muayene ücretleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lazerle Dövme Sildirme Seansları Ne Kadar Sürer?

Lazerle dövme sildirme genellikle ortalama 5 ila 12 seansta tamamlanır. Dövmenin şekli, boyutu ve rengine göre bu süre uzayabilir. Seans sonunda %95 silinecektir. Dövmeyi oluşturan pigmentlerin renkleri lazerle silme işleminin ilk adımıdır. Bazı renkler kolayca çıkarken, diğerleri farklı dalga boyları gerektirebilir. Karışık renk ve desenlere sahip kişinin süreci ve seansları daha uzun olacaktır. Diğer renklere göre kırmızı, siyah ve mavi dövmelerden daha hızlı sonuç alabilirsiniz.

Kadın ve erkeklerde istenmeyen tüylerden lazer yöntemi ile kurtulmanın yollarından biri de lazer epilasyondur. Tüm vücut lazer epilasyon fiyatları ve lazer teknikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Medical Park Dövme Sildirme Fiyatları 2023

Medical Park hastanesinde dövme silme fiyatı için hastane ile iletişime geçebilirsiniz. Dövme silme fiyatı dövmenin boyutuna ve renkli olup olmamasına göre değişmektedir.

Lazerle Dövme Silme Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Mevcut dövmenin altına başka bir işlem olup olmadığı, büyüklüğü, rengi, bölgesi, yoğunluğu gibi faktörler lazerle dövme silme fiyatlarında değişikliklere neden olmaktadır. Yani dövmenin rengi, bulunduğu bölge, dövme sayısı, derinliği ve boyutu gibi faktörler dövme silme fiyatlarını belirleyen unsurlardır.

Tek Seansta Dövme Silme İşlemleri Başarılı Olur mu?

Dövme sildirme işlemleri tek seansta başarılı olmamaktadır. Hiçbir Dövme Sildirme işlemi %100 garanti vermez. Bu nedenle doktorlar ve lazerle dövme sildirme klinikleri tarafından belirtilen seansları tamamlamak gerekmektedir.

Evde Limonla Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dövme yaptırmak gibi silme işlemi de uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Fakat silme işlemini evde yapacağınız doğal yöntemlerle uygulayabilirsiniz.

İşte evde dövme silme yöntemleri şunlardır:

 • Limon ve Tuz
 • Aloe Vera, Yoğurt ve Tuzlu Bal
 • Kayısı Ovması ve Tuz
 • Balsam doğal dövme silme işlemleridir.

Bu tür birçok yöntem var. En yaygın kullanılan ve başarılı olanı limonla dövme silmedir. Tuz sodyum ve klor açısından zengindir ve limon cildi aydınlatmaya yardımcı olur. Tuz derinin derinliklerine işleyerek mürekkebin solmasına neden olur. Ayrıca limonda bulunan C vitamini sayesinde cildiniz yenilenecektir. Tuz ve limonu karıştırıp bir pamuk yardımıyla dövme bölgesine uygulayabilirsiniz. Evdeki doğal yöntemler her zaman başarılı sonuçlar vermemektedir.

NOT: Bu yöntemler her cilt tipine uygun olmayabilir. Doğal yöntemler ile silmek isterken, cildiniz başka yönden zarar verebilirsiniz. En sağlıklı ve kesin sonuç veren yöntemin uzmanlar tarafından yapıldığını belirtmek isteriz.

Dövme Sildirmek Ne Kadardır?

Dövme silme fiyatları 1.000 TL ile 15.000 TL arasındadır.

Küçük Siyah Dövme Kaç Seansta Silinir?

Siyah dövmenin tamamen silinmesi ortalama 7-10 seans sürmektedir. Tek seansta dövme sildirmek mümkün değildir.

Tek Seansta Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Lazer ışınları cilt altına işlenerek dövme silinir. Lazer ışınları cilt altındaki pigmentlerin yapısını bozar ve parçalanan pigmentler bağışıklık sistemi tarafından yok edilir. Dövme silme yöntemlerine bakacak olursak en doğru ve etkili çözüm lazer sildirmedir.

Devlet Hastanesinde Dövme Silinir mi?

Dövme sildirme estetik amaçlı kişiler tarafından yapılan bir işlem ve operasyon olduğu için Devlet Hastanesinde dövmeler silinmez ve SGK dövme sildirmeyi karşılamaz.

Silinen Dövme İz Bırakır mı?

Dövme iz bırakmadan silinir. Ancak dövmenin türü ne olursa olsun silindikten sonra ciltte küçük bir iz kalır. Bu iz cilt renginde hafif belli olacak fakat hafif bir şişlik şeklinde olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.