Dul ve Yetim Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

Dul ve Yetim Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?
A+
A-

Yetim ve dul maaşı alanlar, bireysel ihtiyaçlarını karşılamaları adına Ziraat Bankası, PTT ve Halk Bankası yetim maaşına destek vermektedir. Eşinden ayrılan yada ailesinden anne yada babasını kaybeden çocukların almış oldukları maaşlar üzerine kredi çekebilmeleri için öncelikle kamu bankası olan Ziraat Bankası dul ve yetim aylığı sorgulaması yaparak öğrenebilirler. Aile fertlerinden anne, baba veya eşini kaybettiği için ölüm aylığı alanlar kredi çekebilir mi araştırdık. Yetim maaşı alana ev kredi veriliyor mu, Ziraat Bankası dul ve yetim konut kredisi kullanabilir mi ve dul ve yetimlere faizsiz kredi imkanı var m, Dul ve Yetim Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi? yazımızın içeriğinde inceleyebilirsiniz.

Dul ve Yetim Maaşı Alanlar Kredi Çelebilir Mi?

Dul maaşı üzerinden kredi çekebilir mi bu maaşı alan kişilerin en çok sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Dul ve yetim maaşı alanlar destek alabilmek için bankaların sürekli veya dönemsel olarak müşterilerine sunmuş olduğu ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirler. Her banka tüm müşterilerinin kredi notlarının ve bankacılık geçmişlerinin temiz olmasına bakmaktadır. Geçmişi temiz olmayan kişilerin hangi bankadan olursa olsun kredi çekmeleri her zaman zorlanacaktır. Kredi notlarının yüksek olması her zaman banka tarafından finansman desteği alabilme imkanını arttırdığı gibi özel kamu kurum ve kuruluşlara olan borçların düzensiz ödenmesi yada hiç ödenmemesinden dolayı bankaları olumsuz etkilemektedir. Kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Düzenli ödemeler yaparak finansman ihtiyaçlarınız için kredi kullanabilirsiniz.

Ölüm Aylığı Alanlar Kredi Çekebilir Mi?

Ölüm aylığı alan kişilerin maaşlarının 10 katına kadar kredi çekme imkanı bulunmaktadır. Ancak, bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerden öncelikle gelir belgesi talep etmektedir. Ölüm aylığı dışında herhangi bir geliri olan kişiler bunları belgelendirmeleri durumunda aylık aldıkları bankalarından alacakları finansman desteğinin onaylanması daha kolay olacaktır. Talep ettiğiniz krediyi alamadığınız durumlarda tercih ettiğiniz bankadan kredi kartı talebinde bulunarak bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabilirsiniz.

Dul ve Yetimlerin Kredi Çekebilmesi İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Dul ve yetimlerin nakit desteği alabilmesi için bankaların aramış olduğu bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar iş şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Dul yada yetim aylığı alan kişinin 18 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.
 • Alınan maaşların kesilme durumunun söz konusu olmaması gerekmektedir.
 • Emekli sandığı tarafından alınan dul ve yetim aylıklarını hala alınıyor olması gerekiyor.
 • Alınana maaşlarının tutarlarının yüksek olması gerekmektedir.
 • Bankaların öncelik olarak bakmış oldukları kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.
 • Krediyi kullanacak olan kişinin sicilinin temiz olması şartı aranmaktadır.

Bu şartları taşıyan kişilerden bankalara kredi başvurusunda bulunabilirler.

Ziraat Bankası Dul ve Yetim Konut Kredisi?

Emekli maaşlarını Ziraat Bankası aracılığı ile alan emekliler bireysel ihtiyaç ve konut kredisi alabilirler.

 • Bireysel kredi üzerinde; 20.000 TL’ye kadar 36 ay vade imkanı ile aylık sadece %1,51 faiz ödeyerek faydalanabilirler.
 • Konut kredisi alacak emekliler için; 100.000 TL’ye kadar 120 ay vade ile %1,37 faiz oranı ile ev sahibi olabilirler.

Kredi hesaplamanızı ve başvurunuzu Ziraat Bankasından yapabilirsiniz.

Emekli maaşı promosyon başvuruları nasıl yapılır? bilgi almak için tıklayınız.

Dul ve Yetimlere Faizsiz Kredi Veriliyor mu?

Dul ve yetim maaşı alan kişilere ölüm aylığı üzerinden finansman desteği veren bankalar, PTT Bank ve Ziraat Bankasıdır. Bu bankalar dönemsel olarak emekli, dul ve yetimlerin yanında olabilmek için kampanyaları başlatmaktadır. Bankaların güncel kampanyalarını takip ederek faizsiz kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Yetim Maaşı Kredisi

Eşin vefatından sonra, dul maaşı bağlanan eşin birde kız çocuğu varsa babasından kalan yetim ayılıklarını evlenene kadar alabilir. Eş dul maaşının %70’ini alabiliyorken kız çocuğu ise yetim aylığı olarak geriye kalan %30’luk kısmı almaktadır. Eğer evde 2 yetim var ise Eş %50 yetim kalan çocuklar ise %25’er oranda aylık almaktadır. Geriye kalan oran ile Ziraat Bankasına yapılan başvurular sonucunda olumlu yanıt almanız durumunda ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası dul ve yetim aylığı sorgulamalarınızı buradan yapabilirsiniz.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dul ve yetim maaşı alanlar PTT’nin anlaşmalı olduğu bankalar bulunmaktadır. Kredi başvurusu yapan kişilere anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile finansman desteği vermektedir. PTT’nin aramış olduğu şartları yerine getiren kişiler nüfus cüzdanları ile birlikte PTT şubelerine giderek başvuru formu doldurması gerekmektedir. Kredi başvuru talebinde bulunan kişilerin başvuruları onaylandığında anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden destekler vermektedir.

PTT anlaşmalı Bankalar ise;

 • Denizbank; 10.000 TL alarak %2,28 faiz oranı ile 36 aya varan vade imkanları ile kullanabilirsiniz.
 • TEB; 10.000 TL için %1,60 faiz oranı ile 36 ay boyunca ödeyebilirsiniz.
 • Ziraat Bankası; 20.000 TL’ye kadar 36 ay vade imkanı ile aylık sadece %1,51 faiz ödeyerek kredi kullanabilirsiniz.
 • Halkbank; 50.000 TL’ye kadar kullanabileceğiniz ihtiyaç kredinizde aylık %1,54 faiz oranı ile 36 aya varan vade imkanları ile yararlanabilirsiniz.

Halkbank Yetim Kredisi

Dul ve yetim maaşı alanlar maaşlarını Halk Bankasından almaları durumunda bankanın müşterilerine sunmuş olduğu özel desteklerden faydalanma imkanı sağlamaktadır. Maaşlarını Halk Bankasından alan kişilere aylık %1,51 faiz oranı ile destek vermektedir. Yetim aylığı alan kişiler 36 aya varan vade imkanları ile %1,51 faiz oranında ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler. Bankanın aramış olduğu şartları taşıyan kişilere kredi verilmektedir.

Yeni Emekli Olan Biri Kredi Çekebilir Mi?

Yeni emekli olan kişilere bazı bankalar kredi vermek için yaş sınırına bakmaktadır. Bireysel ihtiyaç kredisi yada konut kredisi kullanacak olan vatandaşlar emekli aylıklarının %70’i kadar kredi taksiti ödeyebilmektedir.

Yetim Maaşına Kredi Çekilir Mi?

Yetim maaşı alan kişiler almış oldukları maaşın 10 katına kadar kredi kullanabilirler. Örneğin 1.000 TL yetim aylığı alan bir kişi en fazla 10.000 TL kredi kullanabilir.

Babasının Emekli Maaşını Alan Kredi Çekebilir Mi?

Babasının aylığını alan bir kız bankalardan almış olduğu kredi kartları yada kredileri düzenli ödemiş ve kara listeye düşmemiş ise kredi kullanabilir. Ancak, istenilen miktarda değil alınan aylığın oranında kredi verilmektedir. Maaş bankası üzerinden kredi kullanmak kredi imkanınızı artıracaktır.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.