geri ödemesiz hibehayvan kredisiesnaf kefalet kredisitablet başvurusumaddi yardımfaizsiz kredigeri ödemesiz destek

EGM Bekçilik Başvurusu e-Devlet’ten Nasıl Yapılır? 2021

e-Devlet üzerinden, pa.edu.tr ve Emniyet Genel Müdürlüğü personel başvuru şartları hakkında tüm bilgileri detaylandırdık. Bekçi adayları 2021 Bekçilik Başvurusu için ilan tarihlerinde başvuru formunu doldurarak işlemlerini tamamlayabilirler.

EGM Bekçilik Başvurusu e-Devlet’ten Nasıl Yapılır? 2021

E-devlet bekçilik başvurusu nasıl yapılır? Mahalle bekçiliğinin çalışma şartları ve maaş konusunda günümüzde çoğu meslekten daha iyi olduğu için bir çok genç vatandaşımızın öncelik verdiği mesleklerden biri haline gelmiştir. E devlet bekçilik başvurusu nasıl yapılır yazılı makalemizde en güncel hali ile sizler için hazırladık. İşte 2021 yılı bekçilik başvurusu nasıl yapılır detayları.

Bekçilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bekçi adaylarının Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) bünyesinde bekçi olmak için gereken başvuru şartlarını taşıması gerekmektedir. Ön başvurularını, başvuruların açıklandığı tarihlerde http://www.pa.edu.tr adreslerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleştirmektedir. Ön başvuruları kabul edilen adaylar yazılı, sözlü (mülakat) ve parkura katılarak sonuç puanlarını elde etmekte. Bekçi alımlarına ilişkin sınav takvimi Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden ilan ediliyor. Adaylar bu site üzerinde takip ederek bekçi alımları başladığında başvuru yapabilirler. Bu yıl bekçi alım ilanları açıldıkça devletdestekli.com sitemiz üzerinden sizlere duyuru yapacağız.

Bekçi Olma Şartları Nelerdir?

Bekçi olmak isteyen vatandaşlardan aranan şartlar ve bazı şartların yerine getirilmesi istenmektedir. Türkiye genelinde çarşı ve mahalle bekçisi alımında istenilen ve sağlık yönetmeliğinde belirtilen şartlar aşağıda sıraladığımız gibidir;

2021 Yılı Bekçi Olma Şartları;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • İlkokulu bitirmiş olmak,
 • Askerlik görevini yapmış olmak,
 • Kamu haklarından mahrum kalmamak,
 • Başvuru tarihleri itibaren, 18 yaşını doldurmuş ve 27 yaşından gün almamış,
 • Başvuru tarihi itibari ile herhangi bir siyasi parti üyesi olmamak,
 • Sağlık yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir sebep ile polis eğitim kurumlarından atılmamış olmak,
 • Memuriyete engel bir halin bulunmaması,
 • Sağlık yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,
 • Alkol, uyuşturucu yada uyarıcı devletdestekli.com madde tedavisi olmamış yada tedavi görüyor olmamak,
 • Silah taşımaya ve silah kullanmaya hukuki bir engelin bulunmaması,
 • Terör örgütlerinin eylemlerine, toplantılarına, yürüyüşlerine ve mitinglerine karışmamış ve desteklememiş olmak,
 • Ağır hapis yada 6 aydan fazla hapiste kalmış ve hırsızlık, dolandırıcılık, inancı kötüye kullanma, yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hüküm olmamak gerekmektedir.

Bekçi Alımı Başvurusu Nereden Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi tarafından gerçekleştirilen 2021 yılı bekçi alımı merak edilmektedir. Adaylar, belirlenen tarihler aralığında Polis Akademisi resmi sayfası üzerinden e-devlet şifresi ile giriş yapılarak başvuru yapılır. Bu başvurular açıklandığında pa.edu.tr ve EGM bekçi başvurusu e-Devlet işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bekçi Alımı KPSS Şartı Var mı?

Bekçi adaylarının başvuru esnasında KPSS puanı talep edilmemektedir. Bu nedenle KPSS şartı bulunmamaktadır. Adaylar yazılı sınava alınarak mülakata tabi tutulurlar. Yazılı sınav ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılır ve sınav 100 sorudan oluşmaktadır.

Bekçilik Başvurusunda İstenen Belgeler

Bekçilik başvurusunda bulunacak olan adaylardan başvuru esnasında gerekli olacak bir takım evraklar bulunuyor. Adaylar başvuru tarihine kadar gerekli olan belgeleri hazırlayarak başvurularını yapmalı.

Bekçilerden istenen evraklar;

 • Sınav başvuru dilekçesi,
 • T.C kimlik belgesi fotokopisi,
 • Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,
 • Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi,
 • Sağlık bilgilendirme formu
 • Diploma yada geçici bitirme belgesi,
 • Müracaat edilen il sınırlarına en az 1 yıldır ikametgah ettiğini gösteren belge,
 • Son 1 yıl içerisinde  çekinilmiş 4 adet biyometrik fotoğraf,
 • Kendisi ve evli ise eşinin yönetmeliğin 5. maddesinde belirtilen engel hallerinin bulunmadığını ifade eden yazılı beyanlar,
 • Askerlik terhis belgesi,
 • Şehit yada vazife malulü olanların eş yada çocuklarından, şehitlik yada vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneği.

Bekçi olmak isteyen kadın ve erkeklerin en çok araştırmış olduğu konular arasında bekçi nasıl olunur şartları nelerdir yer alıyor. Bekçi olmak isteyen herkes bekçi nasıl olunur bilgi alarak başvuru yapabilirisiniz.

Bekçi Olmak için Boy Kilo Şartı Var mı?

Mahalle ve gece bekçisi olmak isteyen kişilerden başvuru sırasında istenen bir takım özellik bulunmaktadır. Bu özelliklerin yanında istenen ve belirtilen şartları taşıyan kişilerin bekçi olması mümkün olacaktır. Bekçi olmak için aranan şartlardan birincisi ve en önemlisi boy ve kilo şartıdır. Bekçi olmak isteyen adayların beden kitle indeksinin 18-27 aralığında olması ve bu kritere uygun olmayan kişilerin elenmesi çok yüksektir. Beden kitle indeksi 17,9 ve 27,10 olan kişilerin bekçi olabilmesi pek mümkün değildir.

Bayan Bekçi Olmanın Şartları Nelerdir?

Bekçilik başvurusu nasıl yapılır? Bilgisinden sonra bayan bekçi olma şartlarını öğrenebilirsiniz.

Mahalle ve gece bekçiliği uygulamasının yeniden başlatılmasının ardında verilen ilanlar sonrasında başvuru yapan erkekler ve bekçilik için alınan kişilerin hepsi erkek adaylar oldu. 2021 yılında bayan bekçi alımlarının yapılıp yapılmayacağının yanı sıra bayan bekçi olmak için aranan şartlar nelerdir merak edilmektedir. Erkek bekçilerde olduğu gibi bayan bekçi alımlarında da bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar ise;

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
 • En az lise ve dengi okullardan mezun olmak,
 • 167 cm ve üzerinde boya sahip olmak,
 • Beden kitle indeksi 18 ve 27 arasında olmalı,
 • Başvuru yapılan il sınırları içerinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak,
 • Memuriyete engel bir durumu bulunmamak,
 • Yüz kızartıcı bir suça sahip olmamak,
 • 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak.

Bekçilik Başvurusu e-Devlet 2021

İnternet üzerinden ön başvuru yapılmaktadır. Çarşı ve mahalle bekçisi olmak için belirtilen şartları yerine getiriyorsanız, e-Devlet üzerinden Başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru tarihleri dışında yapılan başvurular geçersiz sayılmaktadır. e-Devlet kapısı üzerinden başvuru devletdestekli.com yapacak olan kişiler aşağıda belirttiğimiz adımları takip ederek başvurularını oluşturabilirler.

 • EGM ve Polis Akademisi tarafından bekçi alım ilanları yayınlandıktan sonra, e-Devlet sistemine giriş yapın,
 • Siteye giriş yaptıktan sonra arama butonuna aday işlemleri sitesi yazıp,
 • Uygulamaya git bağlantısına tıklayıp, karşınıza çıkan Polis Akademisi İşlemleri Sistemi üzerinden,
 • Döneminizi seçerek başvurularınızı yapabilirsiniz.
 • e-Devlet üzerinden başvuru yapmak için aday işlemleri sistemi üzerinden yapabilirsiniz.

EGM Bekçi Alımı Başvuru Formu 2021

Bekçi olmak isteyen adaylar Emniyet Genel Müdürlüğünün yayınlayacağı alımları takip etmeleri gerekiyor. EGM tarafından bekçi alım ilanları yayımlandıktan sonra bu tarihler arasında e- Devlet ve Polis Akademisi resmi sayfası üzerinden ön başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Resmi olarak belirlenen tarihler arasında başvuru yapacak olan adayların başvuru formunu bireysel olarak doldurarak Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi başvuruşlarını tamamlayabilirler.

www.pa.edu.tr Bekçi Başvuru e-Devlet

Bekçi olmak için resmi olarak polis akademi ve Emniyet Genel Müdürlüğü sayfalarından bekçi başvuru tarihi duyurusu yapıldığında internet üzerinden e-devlet girişinizle yada polis akademisi sitesinden başvuru yapabilirsiniz.

 • İnternet üzerinden başvuru; e-Devlet üzerinden
 • Bireysel Başvuru; Polis Akademisi resmi sitesinden. Detaylar.
 • İş-Kur üzerinden başvuru yapmak isterseniz buradan yapabilirsiniz.

Bekçilik Sınav Ücreti Ne Kadar?

Bekçilik başvurusu yapacak olan adayların online hizmetler üzerinden ön başvuru yaparak 250 TL sınav ücretini Halkbank şubelerinden yada ATM’lerinden yatırması gerekmektedir. Şehit ve vazife mamullerinin çocukları ücret ödemeyecektir.

Bekçilik Sınavı Ücreti Nereye Yatırılıyor?

Bekçilik sınavı ücreti sadece Polis Akademisi Başkanlığı döner sermaye işletmesi müdürlüğünün hesabına Halkbank şubelerinde, internet bankacılığından ve ATM’lerinden alınıyor. Bekçi adaylarından başvuru esnasında talep edilen belgeler arasında yer alan ücretin yatırıldığına dair banka dekontunu talep edildiği için, adaylar ücreti yatırırken T.C kimlik numarası ile birlikte “Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı” için ücret ödediklerini belirterek ödemeyi yapmaları ve alınan dekontu başvuru sırasında yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Bekçi Sınav Tarihi 2021

2021 yılı için henüz bekçilik sınavının ne zaman yapılacağı hakkın açıklama ilgili merciler tarafından yapılmamıştır. Güncel açıklamaları ve bekçi sınav tarihlerini açıklamalar yapıldığında devletdestekli.com üzerinden öğrenebilirsiniz.

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!
Yorumlar
 1. Bahar dedi ki:

  Bayan bekçilik başvurusu ne zaman

  1. Hasan Basri TÜRK dedi ki:

   Yeni Alımlar açıklandığı an sitemizden duyuru yapılacaktır.

 2. Vedat Antika dedi ki:

  Bekçilik başvurusu ne zaman yapabiliriz bilgisi olan varmı ????

 3. Mustafa Atar dedi ki:

  Başvuru Yapamıyorum Başvuruda Görünmüyor Yardımcı Olacak Var Mı

 4. Mücahit kaya dedi ki:

  bekçilik baş vuru

 5. Uğur güner dedi ki:

  Bekçilik

 6. Murat dedi ki:

  Ben Esenyurt ta oturuyorum bekçilik formu nasıl yapılır ve ne zaman açıklanacak

 7. Zeydan dedi ki:

  Ben Kıbrıs ta askerlik yapıyorum ve bekçilik için başvuru yapacak nasıl yapabilirim

 8. İsmet dedi ki:

  Bekçilik sınavı ne zaman olacak

 9. Baki dedi ki:

  Bekçilik alımı var mı

  1. Fahri Yıldırım dedi ki:

   Bekçilik

 10. Yusuf dedi ki:

  Bekçilik başvurusu

 11. Şaban yalap dedi ki:

  Bekçilik

 12. Seyithan dedi ki:

  Bekçilik

 13. Barış Erdoğan dedi ki:

  Sisden bir Talebim vardı uzman olmak istiyorum