Devlet Destekli

Emekli Promosyon Açıklaması (BANKALAR BİRLİĞİ)

Emekli Promosyon Açıklaması (BANKALAR BİRLİĞİ)

Çin’de ortaya çıkan ve dünya genelinde hızlı bir şekilde yayılan koronavirüsü Mart ayı başında Türkiye’de görülmeye başladı. Her geçen gün artan vaka sayısı ile karşı karşıya kalınan virüs için önemler alınmaya devam ediyor. Türkiye’de yeni tip koronavirüs görülmesinden sonra Türkiye Bankalar Birliğinden 19 Mart 2020 tarihinde açıklama geldi. Ayrıca emekli promosyonlarında taahhüt şartı geçici olarak kaldırıldığının açıklaması da yapıldı.

TBB Emekli Promosyon Ödemesi Açıklaması

Türkiye Bankalar Birliği tarafından yapılan açıklama, emekli vatandaşları ilgilendirecek nitelikte. Maaşlarını 3 yıl aynı bankadan alma sözü veren emeklilere, emekli promosyon ödemesi bu yıl yapılacak olup, en geç Mayıs aylarında hesaplarını yatırılacaktır. Geçtiğimiz günlerde SGK ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokol sonrasında diğer kamu ve özel bankalar 2020 yılı promosyon ödeme tutarlarını belirlemiştir. En az 1.500 TL emekli maaşı olan emekliye 500 TL, 1.500 ile 2.500 arası emekli maaşı alana 625 TL ve 2.500 TL üzerinde emekli aylığı olan emeklilere de 725 TL emekli promosyon ödemesi verilmesine karar verilmiştir. Promosyon ödemesi alabilmek için emeklinin seçmiş olduğu bankaya, üç yıl boyunca emekli maaşını alma söz vermesi gerekmektedir.

Türkiye Bankalar Birliği emekli promosyonları için yaptığı açıklamada taahhütname vermeyen emeklinin promosyon ödemeleri hesaplarına yatıracağını bildirdi. Emekli promosyon ödemesi alabilmek için taahhütname verme süresi 30 Haziran tarihine kadar olan emeklilerden bankaya müracaat gerektirmeden hesaplara yatırılacağının kararını açıkladı. Bunun yanında maaşını seçmiş olduğu başka bankaya taşımak isteyen emeklilere de kolaylık sağlanacağını bildirdi. Kolay bir şekilde emekli maaşı banka değişikliği işlemini gerçekleştirmek için tıklayınız.

Emekli Promosyon Açıklaması (BANKALAR BİRLİĞİ)

Emekli Promosyon Açıklaması (BANKALAR BİRLİĞİ)

Türkiye Bankalar Birliği emekli promosyon ödemeleri hakkında;

“Sosyal Güvenlik Kurumu ile bankalar arasında imzalanan protokol kapsamında emeklilere promosyon ödemesi taahhütname onayı alınmak koşuluyla yapılmaktadır.
Onay bankalar tarafından şube dışı kanallardan (ATM, İnternet/Mobil Bankacılık, SMS, Müşteri İletişim Merkezi) alınabilmekle birlikte, emeklilerimizin yoğunlukla banka şubelerini ziyaret ederek onay verdikleri görülmektedir.
Son dönemde yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle, risk grubu içerisinde yer alan emeklilerimizin toplu taşıma gibi kalabalık ortamlara girerek sağlıklarını tehlikeye atmalarını önlemek amacıyla
Promosyon ödemesi taahhütname verme süresi 30 Haziran 2020 tarihine kadar olan emeklilerden herhangi bir onay beklenmeksizin promosyon tutarlarının hesaplarına yatırılmasına karar verilmiştir.
Diğer taraftan maaşını farklı bankaya taşımak isteyen emeklilerin promosyonlarını kıstelyevm iade etmek koşulu ile maaşlarını aktarma hakkı her zaman saklı tutulacaktır.”

] }
Abone Ol! Desteklemeleri Takip Et!

Yorumlar
  1. Necdet dedi ki:

    Açıklamalarınızla E-Devlet portalı çok farklı, E-Devlet portalı banka değișikliği için ișlem yaptırmıyor. SGK’ neticelendirmiyor, Bankaların ATM leri promosyona zorluyor maașa bloke koyup çektiriyor bu konuyu haber yaparmışsınız.

  2. tahsin dedi ki:

    promosyon ne zaman ödenecek