Devlet Destekli

Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar (2020 GÜNCEL)

Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar (2020 GÜNCEL)

Emeklimiz ev sahibi olsun diye, birçok banka 2020 yılında emekli maaşına karşılık konut kredisi vermeye devam etmektedir. Emeklilere En Uygun Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar 2020 yılında sadece çalışanlara değil, emeklilerimize de çeşitli avantajlar sunuyor. Gelir belgesini beyan  eden, nüfus cüzdanlarıyla başvuru yapan TC vatandaşı olsun olmasın herkese bankalar ev almak için finansman desteği sağlamaktadır.

Emekliye Konut Kredisi Müjdesi 2020

Emekli olmak mortgage için bir engel değildir. Yeter ki geçmişe dayalı bir kredi kartı veya kredi borcu yüzünden kredi notu düşüklüğü gibi engel taşınmasın. Gelirini beyan edebilen herkese verilen mortgage de teminat alınacak olan evin ipoteğidir. Zaten adı üzerinde mortgage ipotekli konut kredisidir. Dolayısıyla ipotek karşılığında emekli, çalışan fark etmez herkes  konut kredisi alabilir. Bankalar bireyin geliri yetmiyorsa bir kefil talebinde de bulunmaktadır. Hükumet emeklilerimiz için, promosyon, faizsiz kredi, maaşa özel fark ödemeleri gibi birçok kampanyaya imza attı ve 2020 yılında da bu krediler verilmeye devam edecek.

Emeklilere Konut Kredisi Veriliyor mu?

Emekli maaşının limit  sınırını aşmayan krediye başvuru yapanların talepleri her zaman onaylanabilir. Bunun için mutlaka maaşın mutlaka konut kredisini kullanılabilir bir düzeyde olması gereklidir. 5 bin lira aile bütçesi olanların 2,500 liralık bir konut kredisi talep etmelerinde bankaların hiç biri bir sakınca görmez. Ama zaten 2,500 lira emekli maaşı alıp birde bu maaşla konut kredisi talebinde bulunursanız bankalar mutlaka ya kefil ya da ek bir teminat talep ederek krediyi kendilerini garanti aldıktan sonra bir ihtimal vereceklerdir.

Halkbank Toki Kredisi ile Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun! Yıllarca kira ödemek yerine, kendi evinizi satın alın ve aylık kira taksitleri gibi ev taksitlerinizi ödeyin. Kampanyanın ayrıntılarını inceleyin.

Emeklilere 10 maaş kredi promosyonu

Bazı bankalar emekliye kredi vermekten çekinir uzun vadeli ve yüksek limitli kredilerin ödenmesinde bir sakınca görmedikleri müşterilerine vermektense geri kalmazlar. Alınacak kredinin ödemelerinin emekli maaşı ile ödenebilecek olması ve kredi notunun da geçerli olması ile emekliler mortgage alabilirler. Bankalar kredi verirken yalnızca gelir durumunuz bakmazlar bankalar için yaş haddi ve sahip olduğunun varlıklar da göz önünde bulundurulur. Bankalar tüm bu kriterleri değerlendirerek  verecekleri kredi tutarını belirlerler. Kredi özgeçmişi, kişinin toplam geliri (kiralar dahil), peşinat, taşınmaz malların özellikleri mortgage verilirken bankalar tarafından kredi limitini belirlerken göz önüne alınan kriterlerdir.

Günümüzün şartlarında herkes emekli ikramiyesi ile bir ev satın almayı hayal eder. Maalesef ki artık ev fiyatları dudak uçuklatmaktadır ve emeklilikteki alınan toplu para ev almaya yetmemektedir. Makul bir fiyattan ev bulamayanlar mecburen de olsa bankaların kapılarını aşındırmaktadır.

Emekli ikramiyesinin bir ev satın almaya yetmediğini bilen emekli adayları paralarını toplu şekilde krediyi kapatmak için kullanmak istediklerini bankaya bildirirlerse bankalar erken kapatma durumunda ödeme planlarını ona göre ayarlarlar ve bankalardan kredi almak düşünüldüğü gibi zor olmaz.

EMEKLİ MAAŞINA KONUT KREDİSİ

Emekli maaşının çok üstünde bir kredi talebinde ise müşterilerin mal varlıkları göz önüne alınır. Adına kayıtlı tarla, arsa, ev ,araba gibi varlıkları ipotek altına alınır. Genelde ev kredilerinde satın alınacak olan evin ekspertiz değerinin % 75 ine kadar finansman sağlanır ancak geri kalan %25 lik peşinat kısmı da emeklileri düşündürecektir.

Tamamına ev kredisi alamayacakları için % 25 lik peşinatı arabalarını satarak da kapatabilirler yada birikmiş altın veya dövizleri bozdururakta peşinatı tamamlamak isteyeceklerdir. Ev  almak günümüzde herkesin zorlandığı ve uzun vadeli bir borç yükü altına girerek gelecekteki mali durumunun göz önüne alınarak alınması gereken bir karardır. Ev fiyatları da almış başını giderken herkes fiyatlar henüz yükselmemişken konut sahibi olmayı isteyeceklerdir. Bankaların bu konuda yardımları küçümsenemez. Ekspertiz değerinin % 75 ine kadar bile olsa evin değerinin neredeyse tamamına yakın bir kredi vermeleri emeklilerin son zamanlarında rahat etmelerini  sağlamaktadır. Emeklilik yaşının 65 olduğunu düşünürsek en azından kalan ömrünü kiralarda geçirmeyecek olmaları  ve evlatlarını bir ev bırakacak olmaları büyük bir teselli olmaktadır. En düşük faizli konut kredisi veren 5 banka şubesinin 2020 yılı şartları ile ilgili hazırladığımız içerikten detaylı bilgi alabilirsiniz.

EMEKLİYE KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

Emeklilik ikramiyeleri artık bir ev satın alınacak kadar yüksek olmadığından emekli oluncaya kadar beklemenin de bir anlamı yoktur. Son iki üç yıl içinde emekliliğinize yakın bir mortgage kredisi alarak kira derdinden kurtulur ve kendi evinize daha önceden yerleşme fırsatı yakalayabilirsiniz.

emekliye faizsiz kredi 2017

Emeklilere promosyon veren bankaların bir diğer avantajları da faizsiz kredi vermeleridir. Kredilerin emeklilere kolayca verilmesinin nedeni maaşını kendi bankasından almaları ve ödeme planlarına hakim olmalarıdır.

Derli toplu ve sabit bir geliri olan emeklilere bankalar hiç çekinmeden kredi vereceklerdir. Bankaların dikkat ettiği tüm özellikleri kendi bünyelerinde barındırmaları emeklileri cazip kılan bir etmendir. Bankaların bu açıdan emeklilere hiç düşünmeden kredi vermesi konut kredisinde de bir güzellik yapacakları anlamını taşır. Uzun vadeli kredilerde tek düşündüren yaş sınırı olabilir. Hemen emekli olacak 65 yaşındaki kişiler ev kredisi alarak 10 yıl sonra 75 yaşına geleceği düşünüldüğünde emeklilere yaş sınırı açısından da bir engel olmayacaktır.

Bunun için bankaların konut kredilerine başvuru yapacak olan emeklilere kredi veren Ziraat bankasının mortgage ürünün inceleyebilirsiniz.

 • Halkbank,
 • Ziraat Bankası,
 • İş Bankası,
 • Akbank,
 • TEB,
 • INGBank
 • Garanti Bankası,
 • QNB Finansbank,
 • Denizbank Emeklilerimize konut kredisi vermektedir.

Ev almak gibi bir hayaliniz varsa sizde uygun faiz oranlarını sunan bankalar ile görüşerek 120 aya varan vadeler ile ev sahibi olabilirsiniz. Faiz oranları ile ilgili güncel bir haber de Ziraat Bankası ve Halkbank’ tan geldi. Oluşan konut stokunun eritilmesi amacı ile anlaşmalı olunan inşaat firmalarından yapılacak olan konut alımlarında faiz oranı yüzde 0,98 olacaktır. Yüzde 2 oranına aşan hatta yüzde 3′ leri bulan faiz oranlarından sonra yapılan bu indirim veli nimet niteliği taşımaktadır. Banka şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

GÜNCEL 2020 yılı konut kredisi faiz oranları üzerinden ;

 • Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı % 0,99,
 • Yapı Kredi Bankası %1,09,
 • Garanti Bankası vadelerine göre %1,02 ila % 1,16 ,
 • Türk Ekonomi Bankası %0,99 gibi faiz oranları ile konut kredisi sunmaktadır. Sizde bu bankalardan 2020 yılında yapılan faiz indirimlerinden yararlanarak ev sahibi olabilirsiniz.

Emekliler En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Emekliler maaşlarının en fazla maaşlarının aylık taksit ödemesinin hane gelirinin %70 oranını geçmeyecek şekilde kadar kredi çekebilir.

] }Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.