Emekliye En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2022 (Faizsiz)

Emekliye En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar 2022 (Faizsiz)

Emeklilere en uygun düşük faizli konut kredisi veren bankalar, sadece çalışanlara değil, emeklilerimize de çeşitli avantajlar sunuyor. Gelir belgesini beyan eden, nüfus cüzdanlarıyla başvuru yapan T.C vatandaşı olsun olmasın herkese bankalar ev almak için finansman desteği sağlamaktadır. Emekliler ev sahibi olsun diye, birçok banka emekli maaşına karşılık konut kredisi vermeye devam etmektedir. Bu içeriğimizde emekliye faizsiz kredi veren bankalar ve şartları hakkında tüm bilgileri detaylandırdık.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2022 Güncel Liste

Düzenli ve sabit bir geliri olan emeklilere bankalara yaptıkları başvurular genelde olumlu olarak değerlendirilmektedir. Bankaların devamlı müşterisi oldukları için gelir belgesi ve maaş durumunu banka elinde bulundurduğundan kredi değerlendirmeleri genellikle olumludur. Uzun vadeli kredilerde tek düşündüren yaş sınırı olabilir. 65 yaşında hemen emekli olacak kişiler uzun vadede ev kredisi alarak 10 yıl sonra 75 yaşına geleceği düşünüldüğünde emeklilere yaş sınırı açısından da bir engel olmayacaktır.

2022 Yılında Emekliye en uygun konut kredisi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • Aktifbank
 • Akbank
 • TEB
 • INGBank
 • Garanti bankası
 • QNB Finansbank
 • Denizbank emekliye konut kredisi vermektedir.

Dikkat: Bu bankalar sadece kampanya olduğu zaman faizsiz vermektedir. Normal şartlarda faizsiz kredi kampanyaları mevcut değildir.

Ev almak gibi bir hayaliniz varsa sizde uygun faiz oranlarını sunan bankalar ile görüşerek 120 aya varan vadeler ile ev sahibi olabilirsiniz.

Prefabrik evlere bankalar kredi veriyor diye merak ediyorsanız, Prefabrik eve konut kredisi veren bankalar yazımızı inceleyebilirsiniz.

Emekliler İçin Kredi Şartları Nelerdir?

Emeklilerin konut kredisi kullanabilmesi için yerine getirmesi gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartları karşılamayan kişilerin kredi kullanabilmeleri zorlaşmaktadır.

Emekli kredisinde aranan şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Bankanın talep ettiği yaş sınırının altında olmak, (Her bankaya göre yaş sınırı değişiklik göstermektedir)
 • İpotek ile konut alınacaksa eşin rızasının alınması,
 • Aylık taksitlerinizin maaşınızın yüzde 70’ini aşmaması,
 • Kişi emekli olmasına rağmen çalışıyorsa, resmi geçerliliğin belge ile kanıtlanması,

Yukarıda belirtmiş olduğumuz şartlar emeklilerde aranan ve önemli olan şartlardır.

Emekli Kredisinde Yaş Sınırı Kaçtır?

Bankalar, vermiş oldukları kredilerin geri ödemelerini garanti altına almak için belirli prosedürlere sahiptir. Emekliler için kredi söz konusu olduğu zaman yaş sınırının getirilmesi yada yaşlarına göre vade süresinin değiştirilmesi kriterleri vardır. Bankalar arasında yaş sınırı değişiklik gösterse de kredi alma genel yaş sınırı 75′dir. Yaş sınırı hesaplaması yapılırken vade hesaplamaları da dahil edilir. 75 yaşındaki bir tüketici kredi çekmek istediğinde maksimum vade süresi 4 yıl olmaktadır. Emeklilerin kredi çekebilmesi için yerine getirilmesi gereken şartlarda bulunmaktadır.

Emekli Kredisi İçin Hangi Belgeler Gerekli?

Emeklilik kredisi için özellikle maaşınızı aldığınız bankadan kredi başvurusu yapacaksanız, aylık maaş dökümü ve ikametgah belgesi istenmemektedir. Ancak, maaşınızı almadığınız bankadan kredi başvurusunda bulunacaksanız aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekmektedir.

Emekli Kredisi İçin aşağıdaki belgeler istenir:

 • İkametgah belgesi
 • Aylık emekli maaşı dökümü
 • Alınacak evin tapusu
 • Varsa ek gelir belgesi istenmektedir.

Emeklilik Kredisi Faiz Oranları Sabit midir?

Emeklilik Kredisi Faiz Oranları Sabit değildir. Her bankanın kredi faiz oranları değişkendir. Her banka ve kredi türlerine göre faiz oranları değişiklik gösterir sabit bir faiz oranı bulunmaz. Her banka farklı faiz oranı uyguladığı için emekliye konut kredisi veren bankaları incelemekte fayda vardır. Tercih ederseniz ilk olarak emekli maaşınızı aldığınız bankaya başvuru yapabilirsiniz. Emekli maaşınızı aldığınız bankalar müşterisi olduğunuz için sizi avantajlı kredilerinden faydalandırabilir. İsterseniz yazımızın devamında banka karşılaştırmalarını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliye Konut Kredisi

Ziraat bankası Emeklinin Artısı kredi paketi emeklilerin konut ve nakit ihtiyaçlarını karşılamaları adına kredi imkanı sunmaktadır. Ziraat Bankası emeklinin maaşı ve kredi notunun tutarı belirlediğini, konut kredisinde de satın alınacak yerin eksper fiyatı ve kredi teamüllerine göre miktar belirlenmektedir. Emekli maaşlarını Ziraat bankasından alan kişiler, konut kredilerini avantajlı koşullar ile alabilirler.

Konut TipiKredi TutarıVade SüresiFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödeme
Emeklinin Artısı Konut Kredisi100.000 TL120 Ay%1,291.642,87 TL197.144,39 TL
Konut Kredisi 1.000.000 TL120 Ay%1,3416.801,20 TL2.016.120,31 TL
İhtiyaç Kredisi40.000 TL36 ay%1,691.597,81 TL57.521,16 TL
Ziraat Bankası Emekliye Konut Kredisi

Bankanın emekliler için sunmuş olduğu konut kredisinden KMH ve Talimat ürünlerine sahip olan yada yeni başvuruda bulunan:

 • İnternet bankacılığı 
 • BES (Bireysel Emeklilik Sistemi)
 • AZG (Ailem Ziraat Güvencesinde)
 • DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu)
 • Konut sigortası,
 • Kasko,
 • Eşya sigortası,
 • Klasik Sivil yangın sigortası,

ürünlerinden en az 3 tanesine sahip olan yada yeni başvuruda bulunandan yararlanabilecektir.

Daha az faiz ödeyerek ev sahibi olmak için ev kredisi transferi yapan bakalar yazımıza göz atabilirsiniz.

Denizbank Özel Emekliye Kredi İmkanı 2022 Güncel Faiz Oranı

Denizbank maaş müşterisi olan emeklilere özel vade ve faiz oranları ile konut ve nakit ihtiyaçları için sunduğu kredileri ile emeklilerin hayallerini gerçekleştiriyor. Sabit faiz seçeneği ile mortgage kredisi kullanacak kişiler, ödemelerini eşit taksitler ile yapabilmektedir. 10 yıla kadar vade imkanı sunarak satın alacağınız evin ekspertiz değerinin %80’ine kadar kredi kullanma imkanı sunmaktadır.

Kredi MiktarıVade SüresiFaiz OranıAylık ÖdemeToplam Ödeme
100.000 TL0-60 Ay%2,992.389,40 TL143.364 TL
100.000 TL61-120 Ay%2,992.389,40 TL143.364 TL
Denizbank Emekliye Kredi

Denizbank tarafından hayat sigortası, konut sigortası ve DASK’ın banka tarafından yapılmasından konut kredisi faiz oranlarından %0,02 düşülerek uygulanır.

Konut Kredisi kullanırken hayat sigortası yaptırmak zorunlu mu? detayları yazımızdan bulabilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi 2022 Yılında Devam Ediyor!

Emekli maaşlarını Halkbank’tan alan emekliler için mutlu emekli ihtiyaç kredisi paketi olarak 100 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriliyor. İhtiyaç kredinizi %1,55 oranında 36 ay vade ile alarak isterseniz konut içinde kullanabilirsiniz.

Kredi tutarıKredi VadesiAylık faiz oranıTahsis ücretiTaksit tutarı
25.000 TL36%1,55137,5 TL971 TL
100.000 TL24%1,69550 TL5354,73 TL
Halkbank Mutlu Emekli Kredisi 2022

Emekliler Halkbank’tan maaşlarını alıyorlarsa eğer %1,69 faiz oranı ile 120 ay vade imkanı sağlayan hesaplı evim konut kredisi paketine başvuru yapabilirler.

Yasal mevzuat gereği; kredi tutarı 50.000 TL’ye kadar vade 36 ay, 50.001 TL – 100.000 TL arası vade 24 ay, 100.001 TL üzeri vade 12 ay olarak sınırlandırılmıştır.

Emekliye Ne Kadar Konut Kredisi Verilir?

Emeklilere özel 500 bin TL’ye kadar konut kredisi verilmektedir.

Emekliler Bankaya Gitmeden Kredi Çekebilir mi?

Dijital kredi paketleri için banka şubelerine gitmeden emekliler online hizmet kanallarından kredi başvurusunda bulunabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.