Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka 2019 Listesi

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka 2019 Listesi

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka 2019 Listesi
3 Eylül 2019 tarihinde eklendi.

Başta PTT olmak üzere kamu bankaları olan Ziraat bankası, Vakıfbank, Sosyal Sigortalar Kurumu veya BAĞ-KUR ile emekli sandığından ve malulen emekli olanlar emekli müşteriler için düzenlemiş olduğu kampanyalar ile emeklilere özel faizsiz kredi imkanı sunmaya devam edecektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdelediği emeklilere 1.000 TL. ikramiye ödemeleri yapıldı. Ziraat Bankası şubelerinden ve diğer bankalardan emekli ikramiyeleri alınabilir. Emeklilere faizsiz kredi ne zaman verilecek? son güncel durum hakkında bilgi almak isteyenler için detaylar haberimizde..

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

 1. Ziraat Katılım,
 2. Vakıf Katılım Bankası,
 3. Kuveyttürk Katılım Bankacılığı,
 4. Türkiye Finans Katılım Bankası,
 5. Albaraka Türk Katılım Bankası

Emekli kredisi çekebilmek için gerekli şartlar şunlardır;

 1. Maaşınızın %70 oranını aylık taksitlerin aşmaması
 2. Maaş durumuna göre başka bankadan kredinizin bulunmaması,
 3. Yaşınızın bankanın belirlediği sınırları aşmaması (75) gerekmektedir.

Emekli kredisi veren bankalar ve faiz oranları aşağıda ki tabloda görüntülenmektedir.

Qnb Finanbank%1.29
İş Bankası1,55%
TEB1,60%
İş Bankası%1.75
INGBank  %1.58
Yapı ve Kredi Bankası 1,77%
Garanti Bankası%1.94
Vakıfbank1,54%
Ziraat Bankası1,54%
Akbank%2,95
Denizbank%3.75
Fibabanka1,71%
Enpara1,77%
Alternatifbank1,92%

Yukarıda yer alan faiz oranları değişiklik göstermektedir. En güncel faizler banka şubesinden öğrenilir.

Bankalar tarafından belirli aralıklarda düzenlenen kredi kampanyaları ile müşterilerine özel sıfır faizli kredi verilmektedir. Bu bankalar örnek olarak Ziraat bankasının devlet destekli tarım ve hayvancılık kredileri gösterilebilir. Emeklilerin düzenli olarak maaşını aldıkları bankalar aracılığıyla emeklilere özel olarak da faizsiz kredi verileceği açıklanmıştı. 11 buçuk milyon emekliyi ilgilendiren kredinin verileceği tarih henüz netleşmemiş olsa da  Emeklilere Kredi Veren Bankalardan 10 Kat Finansman ve faizsiz emekli kredilerinin verileceğinin tarihi merakla beklenmektedir.

Ödemelerinin tarihi açıklanmış ve emeklilerin merakla beklediği banka promosyon ödemeleri geçtiğimiz günlerde netleşmişti. Buna göre bu ödemelerden yararlanacak olan emeklilere özel sunulan emekli bankacılığı hizmetleri dahilinde emekli aylığını kendi bankalarına taşıyan ve 3 yıl boyunca aylığını taşıdığı bankadan alacağının sözünü veren emeklilere özel faizsiz kredi imkanları sunulacaktır.

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Listesi

Emeklilere faizsiz kredi  veren bankalar

Emeklilerin maaşlarını en çok kamu bankalarından aldığı düşünülürse Ziraat bankasının Halk Bankasının ve Vakıfbank’ı faizsiz emekli kredisi kampanyasını sunması an meselesidir. Çünkü bankalar arasında  ödenecek olan promosyon kampanyaları rekabeti oldukça kızdırmış ve bankalar  yine bu büyük kitleyi maaş müşterisi yapabilmek adına çeşitli kredi kampanyaları düzenlemektedir.

Bu bankalardan öne çıkan altın hediyesi verecek olan bankalar bile bulunmaktadır. Kimi banka 300 TL hediye para verecek kimisi 3 çeyrek altın hediyesi verecek ve özel sermayeli bankalar ile kamu bankaları arasında Ocak ayında ödenecek promosyon ödemelerinin rekabetleri bankaların yeni kampanya düzenlemeye itmektedir.

Konumuz her ne kadar emeklilerin dört gözle beklediği faizsiz krediler olsa da gündem de halen emekli promosyonlarının ödemelerinin ne zaman yapılacağı ve ne kadar yapılacağı ön plandadır. Banka promosyon ödemeleri konusuna değinecek olursak bankalar ödemeleri tamamlayacak olup 300 TL ile 450 TL arasında emekli aylığına göre ödemeler yapacaktır. Başbakan Binali Yıldırım’ ın verdiği promosyon ödemesi müjdesi ile emekliler bankalar arasında en avantajlı bankaları araştırmakta ve bu bankalara maaşlarını taşıma işlemlerini yapmaktadır. Emeklilere 2019 de promosyon ödemesi yapacak olan bankalara emekli aylığınızı taşıyarak tüm bu imkanlardan yararlanabilirsiniz.

Hazır söz banka promosyonlarından açılmışken sürekli olarak gündemi meşgul eden ve bir türlü anlaşma sağlanamayan emekli maaşlarını alma hediye paralarına değinebiliriz. Değerli emekliler nihayet artık bankalardan maaşlarınızı aldığınıza dahil hediye olarak maaşlarınıza göre hediye promosyon parası alacaksınız. Dikkatinizi çekerek söylemek isterim ki bu para maaş hesabınızı başka bir bankaya taşıdığınız için değil maaşınızı o bankadan 3 yıl boyunca almaya taahhüt vermiş olduğunuz için verilecektir! Tek seferde verilmesine karar verilen promosyonlar 2017 yılının 1.2.3. aylarında verilecektir. Buna göre ise; 1000 TL’ ye kadar emekli maaşı alanlara 300 TL, 1000 TL ile 2000 TL arasında emekli maaşı alana 375 TL, 2000 ila 2001 TL + alan emeklilere tek seferde olacak şekilde 475 TL ödeme yapılacaktır. 2019 yılında emekli promosyon ödemelerinden yararlanmak için maaşını taşıdığı bankadan 3 yıl boyunca aylığını alacağına söz vermek ve 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı vermek gerekecektir.

Promosyon ödemeleri yapacak ve bundan dolayı emekli müşterilerine özel olarak hazırlanan en avantajlı kampanyalar arasında dikkat çeken FIBABANKA faizsiz emekli kredisi hizmetidir. Emeklilere En Uygun Konut Kredisi Veren Bankaları inceleyerek bu bankalardan uygun vade ve faiz oranları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

FIBABANKA

Fıbabanka 3 bin lira limitli 18 ay vadeli emekli kredisini sıfır faizli olarak verecek ve bu anlamda emekli müşterileri için en avantajlı kredi kampanyası düzenleyen ilk banka olarak dikkat çekmektedir. Emeklilere verilecek olan faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak için bankaların kampanyalarını güncel olacak şekilde sürekl takipederek en vatajlı bankaya ulaşabilirsiniz. 3 bin lira ya kadar faizsiz kredi kullanmak isteyen emekliler Fıbabanka’dan 18 ay vadeli kredi alarak acil nakit ihtiyaçlarını hiç faiz ödemeden karşılayabilirler.

Fıbabanka emekli müşteriler için 12 ay ve 18 ay vadelerde geri ödeme seçenekleri ile sunmuş olduğu bu kredi imkanlarından yararlanacak olan emekliler sadece belirli bir miktarda işlem ücreti ve sigorta bedeli ile ödeyeceklerdir. Yine buna göre; 3.000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 18 ay yani 1 yıl 6 ay geri ödemeli çekmek isteyenler toplam 465 TL bir kesinti ile karşılaşılacaktır. Yine 3.000 TL faizsiz emekli kredisi olarak 12 ay yani 1 yılda  geri ödemek isteyen emekliler ise 345 TL kesintiyi kullanacakları krediden kesilmesini kabul etmeleri gerekmektedir.

fibabanka

Fibabanka

Denizbank

Denizbank 1000 liraya ihtiyaç duyan müşterilerine özel faizsiz ve masrafsız kredi veriyor. Bana 1000 lira yeter diyorsanız hiçbir dosya masrafı  ve sigorta masrafı ödemeden sıfır faizli 1000 lira limitli Denizbank ihtiyaç kredisine başvurarak hiç faiz ödemeden acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Denizbank 1000  lira masrafsız faizsiz kredi vermek için kredi başvurusunda bulunan emeklilerde mevduat hesabına iki adet otomatik ödeme talimatı vermeleri dışında herhangi bir talepte bulunmamaktadır. Ayrıca verilen 2 adet faturanın otomatik ödemesini 1 yıl boyunca düzenli sabit olarak yapmanız gereklidir.

Denizbank otomatik ödeme talimatınıza sıfır faizli kredi kampanyasını sadece müşteri kazanmak amacıyla yapmış olduğu bu faizsiz kredi kampanyasından yararlanacak olanların vermiş olduğu otomatik ödeme talimatları kredi taksitleri geri bitene kadar bozmayacak şekilde yapılmasını istemektedir.  Bu imkandan  1 defa faydalanabilir ve 12 boyunca 1.000 TL nin geri ödemesi sabit 83 TL olarak yapılacak şekilde kapatılır. Emekliye Maaşının 10 Katına Kadar Kredi İmkanı sağlayan bankalar 10 maaş emekli kredisi vermektedir.Diğer kamu bankalarının veya özel bankalarının emekli vatandaşlarımız için şuan faizsiz kredi kampanyaları yoktur. Böyle bir destek kamu kuruluşları veya finans kurumlarından sadece kampanyalar veya projeler ile alınabilir. Örneğin Halkbank ustalık belgesi sahibi esnafa böyle bir faizsiz kredi veriyor. Faizsiz kredi veren bankalar genelde katılım bankaları olmaktadır. Çünkü katılım bankaları kar payı oranı ile çalışmaktadır. Ancak şu an itibari ile faizsiz emekli kredisi veren banka yok denecek kadar azdır. Faizli olarak kredi veren ve maaşını bankalarına taşıyan müşterilerine çeşitli imkanlar sunan bankaların kampanyalarını, şartlarını ve faiz oranlarını inceleyelim.

PTT

PTT emeklilere kredi veren bankalar ve kurumlardan bir tanesidir. Sadece emeklilere değil, ihtiyaç kredisi almak isteyenlere de çeşitli kampanyalar sunmaktadır. Ancak bu kredi dolaylı yoldan verilmektedir. Şu şekilde anlatalım. Maaşınızı PTT şubelerinden ya da PTT matiklerden alıyorsanız kurumun anlaşmalı olduğu bankaların herhangi birinden kredi çekebilirsiniz. Maaş şartının bulunmasının ana sebebi herhangi bir kefile ya da ipoteğe ihtiyaç duymadan kredi çekilmesini sağlamaktır. PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalardan biri Aktifbank’ tır. Aktifbank emekli müşterilerine maaşlarının PTT’ den almaları koşulu ile 40 bin TL tutarında kredi vermektedir. Başvurular şubeler aracılığı ile kabul edilmektedir. Bu sebeple banka şubesine giderek kredi başvuru formunu doldurmalısınız. Sizden herhangi bir kefil ya da teminat göstermeniz istenmeyecektir.

Anlaşmalı olunan diğer banka ise Şekerbank’ tır. Kredi vadesi 36 ay ve maksimum kredi limiti 36 bin TL olarak belirlenmiştir. Yine kurumdan maaş alma şartı ile yalnızca T.C. kimlik belgesi aracılığıyla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Sizden herhangi ek bir evrak talep edilmez. Banka kredi başvurunuzu inceleyerek onay verirse tekrar banka şubesine giderek adınıza yatırılmış olan kredi tutarını çekebilirsiniz.

ptt

PTT anlaşmalı olduğu bankalar aracılığı ile emekli kredisi veriyor. Başvurular PTT şubelerinden kabul ediliyor.

PTT’ nin anlaşmalı olduğu diğer bankalardan biri de Vakıfbank’ tır. Vakıfbank’ ın verdiği emekli kredilerinin limitleri maksimum 20 bin TL olmaktadır. Kredi vadesi 36 ay olarak belirlenmiştir. Kredi çekmek isteyen emekliler için belirlenen bir yaş sınırı vardır. 80 yaşını aşmış emekliler ne yazık ki kredi vermiyor. Kredi vadesi ise 36 ay. Örneğin 78 yaşındaysanız ancak 2 yıl yani 24 ay vadeli olarak kredi çekebilirsiniz.

Kuveyttürk

Kuveyt Türk müşterilere faizsiz olarak kredi sunan bankalardan bir tanesidir. Banka kar oranı ile çalışmaktadır. Katılım bankaları prensip gereği belirli bir mal ve hizmet karşılığında kredi vermektedir. Yani krediyi hangi şekilde ve nerede kullanacağınızı belgelemek durumundasınız. Emeklilerin de bu katılım bankasından kredi çekebilmeleri için maaşlarını da buradan almaları gerekiyor. Banka mal ve hizmet alımlarının kayıt altına alınabilmesi ve müşterilerine kredi sunabilmek amacı ile bir kart sistemi geliştirmiştir. Sistem şu şekilde çalışmaktadır; Kredi başvurusunda bulunduğunuzda ve çekmek istediğiniz limiti bankaya bildirdiğinizde şayet başvurunuz kabul edilirse banka adınıza bir kart düzenlemektedir. İşte çekmek istediğiniz kredi limiti aslında kartın limiti olarak belirleniyor. 6 aydan 46 aya kadar almak istenilen mal ya da hizmet taksitlendiriliyor.

Örnek bir anlatımla, emekli bankadan 35 bin TL talep etmiş olsun. Ancak kullanması gereken tutarın ise 30 bin TL olduğunu farz edelim. Şayet ihtiyaç kartta bulunan bu 5 bin TL’ yi hiçbir surette kullanmazsa ödeme yapmaya 30 bin TL üzerinden başlayacaktır. Kullanılmayan kısım borç hanesinden silinecek ve iade imkanı olacaktır. İhtiyaç kartın kullanım süresi 2 aydır. Yani hangi konuda kredi kullanılacaksa bu kart üzerinden 60 gün içerisinde bir işlem yapılması gerekiyor.

Halkbank

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi ile emekli müşterilerine destek olmaya devam ediyor. Verilen kredi limiti maksimum 50 bin TL olabilir. Vade miktarı ise 36 aydır. İnternet bankacılığı aracılığı ile kredi başvurusu yapılabiliyor. Ayrıca Emekli ve T.C. kimlik numarası, istenilen kredi miktarı ve gelir miktarı yazılarak 3452′ ye gönderilebiliyor. Halkbank şubelerine giderek de kredi talebinizi bankadaki yetkililere iletebilirsiniz. Faiz oranı ise %2,11 ‘ dir. Kredi detaylarını öğrenmek ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası da emeklilere kredi imkanı sunan bankalardan biridir. 5 bin TL’ den 50 bin TL’ ye kredi imkanı bulunmaktadır. Vade ise diğer bankalardan farklı olarak 48 aydır. Kredi başvuruları internet bankacılığından, ATM’ lerden, şubelerden ve telefon aracılığı ile yapılabilmektedir. 50 bin TL tutarındaki kredinin faiz oranı %1,49′ dur. 5 bin TL kredide banka 25 TL, 50 bin TL’ de ise 250 TL dosya masrafı talep etmektedir. Kredi talebinde bulunabilmek için maaşınızı Türkiye İş Bankasından almanız gerekiyor. Maaşınızı bu bankadan almıyorsanız emekli müşterilere sunulan farklı kredi imkanlarından faydalanamıyorsunuz. Emekli aylığını bu bankadan alan müşterilerin başvuru esnasında hiçbir evrak, kefil ya da teminat göstermelerine gerek kalmıyor.

türkiye-iş-bankası

Emekli kredisi veren bankalardan biri de Türkiye İş Bankasıdır.

Aktifbank

Aktifbank PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalardan biridir. Üstelik diğer bankalardan farklı olarak sunmuş olduğu kredi limiti 60 bin TL’ dir. Üstelik bu kredi kampanyasından faydalanabilmek için kefil gerekmiyor. Üstelik banka ekstra bir şartın yerine getirilmesini de talep etmiyor. PTT şubeleri aracılığı ile kredi başvurusu da yapılabiliyor. Ayrıca geri ödemeler de kolaylıkla bulunabilecek PTT şubelerine yapılabiliyor. Banka yalnızca 50 TL kredi tahsis ücreti talep ediyor. Faiz oranı ise %3.49′ dur. Diğer bankalara bakıldığında neredeyse faiz oranı iki katıdır. Bu sebeple bankanın ihtiyaç kredisi daha avantajlı görünüyor. Kredi hesaplama aracı ile tutarı girerek geri ödeme planı hazırlayabilir ve inceleyebilirsiniz.

Akbank

Akbank’ da Emeklilere Özel İhtiyaç kredisi kampanyası başlatmıştır. Maaşını Akbank’ tan alan müşteriler çekecekleri 10 bin TL kredi için dosya masrafı ödemiyor. Ayrıca kredi faiz oranı %1,49′ dur. Kampanya şartları sadece emekli müşteriler için geçerlidir. Bankanın isteyeceği evraklar sadece T.C. kimlik fotokopisi ve gerekli görülmesi durumunda adres bildirim belgesi olacaktır. Verilecek olan bu kredinin şartlarını düzenleme yetkisi bankanındır. Gerekli gördüğü durumlarda kampanyayı durdurabilir. Kredi vadesi 48 aydır. Vade süresini kısaltmanız durumunda faiz oranı da artacaktır. 12 aya göre uyarlanacak olan faiz oranı %1,53′ tür. Faiz dışında ekstra masraflar ödeeyeceğiniz Akbank’ ın emekli kredisine başvuru yapmak için en yakın Akbank şubelerini ziyaret ediniz.

akbank-emekli-kredisi

Akbank emekli kredisi veriyor.

Türk Ekonomi Bankası

TEB’ in emekli müşterilerine sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Promosyon ödemeleri hakkında bu linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz. Diğer bir kampanya ise maaşını taşıyanlara özel olarak hazırlanmıştır. Maaşını taşıyarak TEB ailesine katılanlar 3 yıl içerisinde maaşlarını herhangi bir bankaya taşımayacakları ile ilgili söz vermeleri durumunda promosyon ödemesine ek olarak 100 TL almaya hak kazanıyor. Bu kampanya 2019 yılının sonuna kadar geçerli olacaktır. Bu kampanya ile birlikte emekli TEB müşterileri nakit olarak en fazla 1000 TL elde edebilirler. İptal sürecinde olan ya da zaten TEB müşterisi olan kişiler bu imkanlardan yararlanamaz. Ayrıca banka çalışanları için de bu kampanya geçerli olmayacaktır. Detaylı bilgi almak için tıklayınız. Ayrıca emekli kredisi başvuru yapmak için size en yakın TEB şubelerini ziyaret ediniz.

Görüldüğü gibi bankaların emekli kredilerinden ve emeklilere sunduğu çeşitli kampanyalardan yararlanmak için maaş taşıma işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu transfer ile birlikte uygun faiz ve vade koşulları ile kredi çekebilirsiniz. 2019 yılında herhangi bir bankanın emekliye faizsiz kredi konulu kampanyası başlarsa gerekli açıklamayı sayfamız üzerinden de yapacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Emekiye Maaşının 10 Katı Kredi Kampanyası

Son günlerde sosyal medya da ve haber kanallarında emeklilerimize maaş aldıkları bankalardan maaşlarının 10 katı kadar faizsiz kredi verileceğine ilişkin haberler duymuş olabilirsiniz. Bu haberin aslı şudur ki; SGK tarafından emeklilik hakkı kazanmasına rağmen henüz maaş bağlanmayan vatandaşlarımıza ASGARİ ÜCRETİN 3 KATINI GEÇMEYECEK şekilde avans ödemesine ilişkin bir uygulama yapılması gündeme geldi. Bu uygulama henüz başlamadı ancak eğer yapılırsa dilekçe vermesine rağmen 90 gün süresince maaş bağlanamayan kişiler mağdur olmasın diye SGK 3 aylık avans verecek. Bu avans tutarı da 1.603 TL. X 3 = 4.809 TL.’yi geçemeyecek.

Bunun haricinde 2 bin TL. maaş alan emeklinin 2 yıl ödemesiz 6.000 TL. emekliye faizsiz kredi alması gibi bir durum söz konusu değildir. 2019 yılında da bu yönde yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Ancak Ziraat, Vakıfbank, Halkbank emeklimize en uygun şartlarda kredi vermeyi sürdürmektedir.Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka 2019 Listesi Konusuna 19 Yorum Yapıldı
 1. Ay Finans dedi ki:

  Merhaba

  Hemen borçlarınızdan kurtulmak için bize mail atabilirsiniz emekli iseniz veya faturalı hattınız var ise müsteri@ayfinans.com ‘a mail Atınız

  Hemen dönüş sağlanır

 2. emekli faizsiz kredisi veriyoruz dedi ki:

  Emekliye kredi verilir.20 bin senetsiz

 3. Emekli Ayşe Tuna dedi ki:

  şunun adını bi söyleseniz. Bende 2.000 TL. emekli maaşı alıyorum. Maaşımda ziraate yatıyor. Promosyonda aldım.
  Ayda 500 x 20 ay ödeyebilirim. Toplam 10 bin kredi istiyorum. Ama faizsiz olacak.

  1. Hakan demir dedi ki:

   EMEKLİ MAAŞINI PTT DEN ALANLARA.. VEYA PTT YE TAŞIYANA AÇIK TAKİPLERİ BİLE VARSA KREDİ İMKANI BİZDE..

 4. Emekli Tufan dedi ki:

  Çok tşk. ederim. bende emekliyim. 3-5 bankaya başvurdum. Hepsinin faizsiz kredi verdiğini öğrendim. Asıl mesele faizsiz kredi almak değil. Bence faiz ödememk yerine kar payı mantıklı. Ama asıl mesele maaş yetmiyor.
  1.800 x 2 aylık maaşım 3.600 TL. yapıyor.
  Bunla ben nasıl kredi geri ödemesi yaparım ki 48 aylık bir planda
  düşünün 1.800 + 1800 + 2500 +3200 TL taksitler nasıl ödenir.
  Emekli dul ve yetimin halinden anlayan yok. Kimse destek olmuyor.

 5. Necdet dedi ki:

  Ya ucunu gösterip çekmeyin insanlara umut vermeyin yılda kaçkişi emekli oluyor en azından evi olmayanlara birkereye mashsuben maaşının on katı verilse ne olur insanlar ömürlerini vermişler devlet için ☁️

 6. Aynur kaynak dedi ki:

  PTT’den kredi çektim birdahaki ptt kredi vermedi PTT’den maaşaldığım için çokğişmanım ihtiyaç olduğunda kredi çekemiyon keşke zirratten maaşımı pttçekmeseydim çok pişmanım

  1. Kredi dedi ki:

   Kesinlikle Doğru İnsanlara Maaşınızı ptt ye taşıyın krediniz Hazır Hemde 10 Dakikada İsterseniz Takipli olun Hiç önemli değil Yeterki Emekli Maaşınızı Ptt ye Taşıyın….Arkadaşlar Böyle bir kredi yok Hepsi uydurma insanları umutlandırıp Yoruyor lar Sonuç Maaşını taşıdığınla VE STRES

 7. ali temel dedi ki:

  faissiz kredi şarkısını yıllardır dinliyoruz bir sey olacaksa olur olmıcaksa boşuna binlerce emekliyle dalga geçmek saoyal bi devlete yakışıyormu secim meydanlarında binali bey bağıra bağıra emeklilere 10 maaşi kadar faizsiz kredi müjdesi vermedimi nerde dalgamı geçiyorlar emeklilerle bir şey ya vardı yada yoktur boşuna emeklileri oyalamayın yok böyle bişey deyip kestirip atın yada bir an önce yürürlüğe koyun emekli fazla bişeymi isdiyo aldığı parayı geri ödicek sadece faiz vermek isdemiyo nasılki iş adamlarına çiftçiye desdekleme veririyorsunuz bunlara varda emekliyemi yok

 8. Neriman dedi ki:

  Yurtdışı prim borcu ödemek ve emeki olmak için hiç bir yardım alamıyorum,torba yasada bağkur ve diperleri var,doğum ve adkerlik prim borcu amcak benim sigortalı başlangıcım türkiyeden ve sonrası yabancı ülkede çalışma ve ikametten bu hakkımı kazandım, elimde belgem var ama bankalardan kredi alamıyorum lütfen çok mağdurum nasıl olabilr, bsğlanacak olan yeni maaşa mahsuben kredi veren banka var mı..

 9. Temel Çelik dedi ki:

  siçili bozuk oan asla kredi alamaz.

 10. iffet dedi ki:

  Hibe olmayan bir para ..verilen sözler tutulmalı..Neden aciklanmiyor

 11. Gizem GNC dedi ki:

  EMEKLi,DUL,YETİM , Malulen EMEKLİ maaşı alan kişilere TAKİBİ olsa bile kredi imkanı.

  1. Hasan dedi ki:

   emekliyim suan bankadan kredi kullandim ama acil nakit ihtiyacim var yardimci olurmusunuz gsm e mesaj atarsaniz sevinirim

  2. Ülkü çam dedi ki:

   Merhaba kredi verebilecekler kimler acaba ülkü

  3. Suat dedi ki:

   Ben emekliyim sicili bozuk 40 bin çektim.

   1. ozel dedi ki:

    suat bey hangi bankdan nasl cektin bizde cekelim hmn

   2. nakit dedi ki:

    hangi bankdan nasl cektiniz

 12. Ev icin cekecem dedi ki:

  Ne zaaaaaaaan

Sayfa başına git