Emekliye PTT Kredisi 2019 Faiz Oranları

Emekliye PTT Kredisi 2019 Faiz Oranları

Emekliye PTT Kredisi 2019 Faiz Oranları
12 Ocak 2019 tarihinde eklendi.

PTT emekliye faizsiz kredi vermektedir. PTT kredi başvurusu yaparak emekli kredisi alabilirsiniz. PTT sadece emeklilere değil herkese finansman sağlar ve bunu anlaşmalı olduğu bankalar vasıtası ile yapar. Aktifbank, Vakıfbank gibi bankalar PTT ile anlaşmalı olarak emekli kredisi vermektedir. Zaman zaman bu krediler faizsiz olarak verilse de 2019 yılında emekliye faizsiz kredi veren banka bulunmamaktadır. İçeriğimizde PTT emekli kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi

PTT geçmiş yıllarda emekli vatandaşlarımızın yanında olmak amacı ile faizsiz kredi kampanyası başlatmıştı. 2019 yılında PTT ya da herhangi bir bankanın faizsiz kredi kampanyası bulunmamaktadır. PTT geniş bir müşteri portföyüne sahiptir. Müşlerilerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile bankalar ile yapılmış bir takım anlaşmalar bulunmaktadır. Sadece kredi değil yapılan anlaşma sayesinde diğer bankacılık işlemleri de kolayca yapılabiliyor. Kredi talebinde bulunmak için ise bankaların sizden kredi talebinde bulunmanız halinde isteyeceği evrakları PTT’ ye sunmak olacaktır. Emekli müşterilerin normal şartlarda banka şubelerinden kredi alabilmeleri için kredi talebinde bulundukları banka şubelerinden maaş almaları gerekiyor. Ancak PTT kredilerinin farklı bir yönü var ki o da maaşınızı PTT’ den alıyor olmanızdır. Emeklilere Faizsiz Kredi Veren 5 Banka listesini inceleyerek konu ile  ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

PTT Emekliye Faizsiz Kredi

PTT Emekliye Faizsiz Kredi

PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalar aşağıdaki gibidir;

 • Aktifbank 
 • Vakıfbank 
 • Denizbank 
 • Fibabanka
 • Türk Ekonomi Bankası 
 • İNG Bank 
 • Şekerbank 

Aktifbank PTT Emekli Kredisi

PTT ile anlaşmalı olana bankaların başında Aktifbank gelmektedir. Aktifbank tüm müşterilerine finansman imkanı sunmakta ve N Kolay adını verdiği kredi kampanyaları ile kredi taleplerini kısa sürede cevaplamaktadır. Üstelik herhangi bir kefil ya da şart gerekmeksizin kredinizi kolayca alabilirsiniz. Aktifbank’ ın PTT kredisine başvuru yapmak için emeklilerin maaşlarını PTT şubelerinden alması gerekir. Kredi talebinde bulunmak için banka şubelerine gitmelerine gerek kalmayacağı gibi kredi geri ödemesi yapmak için de otomatik ödeme talimatı verebilirler. Emekliye 2019 Yılında Promosyon Verilecek Mi? isimli içeriğimizden emekli promosyonları ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aktifbank PTT Emekli Kredisi

Aktifbank PTT Emekli Kredisi

Aktifbank PTT kredisinin üst limiti 60 bin TL‘ dir. Faiz oranı ise yüzde 3,19′ dur. Vadeler maksimum 36 ay olacaktır. 36 ay vade ile 10 bin TL kredi çekmeniz durumunda aylık taksit tutar 516,34 TL olacaktır. Yine aynı vade ile 20 bin TL kredi çekmeniz durumunda ise aylık taksit tutarı 1.032,68 TL olacaktır.

PTT kredisi çekmek için emekliler için belirlenmiş bir yaş sınırı bulunmaktadır. Bu yaş sınırı 83‘ tür. Örneğin 80 yaşındaki bir müşteri 3 yıl vadeli olarak kredi çekebilecektir. 84 yaşını dolduranlar ise kredi alamaz.

PTT emekli kredisi detaylarını öğrenebilir ve çekmek istediğiniz limiti belirleyerek hesaplama aracı yardımı ile örnek ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank da PTT’ nin anlaşmalı olduğu bankalar arasında yer almaktadır. Vakıfbank’ tan PTT kredisi almak için maaşınızı PTT’ den almanız gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan emekli olan emekliler bu kredilerden yararlanabilir. Vakıfbank PTT kredisinden yararlanmak için kredi başvuruları Vakıfbank ‘ a değil PTT şubelerine yapılacaktır. Başvurunuz gerekli incelemelerden geçirilecek olup kredi almaya uygun görülürseniz bu kredilerden yararlanabilirsiniz. Ancak kredi kullanmanıza engel teşkil edecek herhangi bir durumun olması durumunda kredi kullanmanız mümkün olmayacaktır.

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Kredi Özellikleri 

 • Kullandırılacak kredi üst limiti 20 bin TL olmaktadır.
 • Kredi vadesi 36 ay olmaktadır.
 • Banka emekli müşterilerine uygun faiz oranları sunmaktadır.
 • Emekli müşterilerin kredi kullanabilmeleri için 80 yaşında olmaları gerekmektedir.
 • Kredi almak isteyenler PTT şubelerinde bulunan başvuru formunu doldurabilir.
 • Banka, kredi detaylarını belirleme hakkına sahiptir.

Vakıfbank taksitli ihtiyaç kredisi ile ilgili detaylı bilgi alarak kredi başvurusunda bulunmak için PTT şubelerine gidebilirsiniz. Yaş sınırı 80 olduğu için 78 yaşındaki banka müşterileri ancak 2 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir. Faiz oranları müşterilere göre değişiklik gösterebilir.



Denizbank PTT Emekli İhtiyaç Kredisi

PTT tarafından anlaşma sağlanmış olan bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Bu krediden yararlanmak için emekli banka müşterilerinin maaşlarını PTT şubelerinden alması gerekmektedir. Kredinin diğer anlaşmalı olan bankalardan farklı bir yönü var. O da kredi tahsis ücreti alınmıyor olmasıdır. Vadeler ise 36 ay olacaktır. Kredi başvurusunda bulunmak için gereken tek evrak T.C. kimlik belgesi olmaktadır.

Kredinin özellikleri;

 • Kullandırılacak olan kredi alt limiti 3 bin TL olurken üst limit ise 36 bin TL olmaktadır.
 • Belirlenen faiz oranı yüzde 3,08‘ dir.
 • Banka kullandırılacak olan krediden tahsis ücreti talep etmeyecektir.
 • Emekli müşterinin krediden yararlanması için en fazla 80 yaşında olması gerekiyor.
 • Müşteri özelliklerine göre kredi maliyetleri değişiklik gösterebilir.

81 yaşında bir müşteri kredi çekemeyeceği gibi 79 yaşındaki bir müşteri de en fazla  1 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir.

denizbank ptt emekli kredisi

Denizbank PTT emekli kredisi örnek maliyet hesaplama tablosu

Yukarıdaki tabloda örnek bir kredi hesaplaması yapılmıştır. 30 bin TL krediyi 36 ay vadeli olarak çekmeniz durumunda aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 1.520,47 TL olacaktır. Ancak taksitler vadeleri aşmayacak şekilde emekli müşterilerin maaş durumlarına göre de belirlenebilir. Emekli müşterilerin için belirlenecek en yüksek aylık taksit tutarı maaşlarının yüzde 50′ si olmaktadır. Her derde deva kredi tahsis ücreti olmayan PTT emekli kredisi ile ilgili detayları inceleyebilirsiniz. Denizbank emekli kredisi çekmek için PTT şubelerinde bulunan başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

İNG Bank PTT Postam Kredisi

PTT ile anlaşmalı olan bankalar arasında İNG Bank’ ı da saymak mümkündür. PTT ile sağlanan anlaşma sadece emekli müşteriler için değil PTT çalışanları için de geçerli olmaktadır. Emekli ya da PTT çalışan müşterileri kredilerini PTT işyerlerine giderek alabilirler. Kredi vadesi 36 ay olmakla beraber çekilecek en yüksek kredi limiti 45 bin TL olmaktadır. Kullandırılacak olan en az kredi tutarı 2500 TL olurken bu tutarlar çalışan PTT personelleri ve emekliler için de aynı olmaktadır. Faiz oranları çekilecek olan kredi tutarlarına göre değişiklik gösterecektir.

 • 10 bin TL : %2,59
 • 10 bin TL – 20 bin TL : %2,49
 • 20 bin TL – 45 bin TL : %2,39

Başvuru için talep edilecek olan tek evrak T.C. kimlik belgesinin fotokopisi olacaktır. Emekli müşterilerin kredi kullanabilmeleri için belirlenmiş olan yaş sınırı 75′ tir. 76 yaşındaki bir banka müşterisi kredi kullanamayacağı gibi 74 yaşındaki bir banka müşterisi de sadece 1 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir. Binde beş oranında da kredi tahsis ücreti talep edilecektir.

Aşağıdaki tabloda vadelere ve değişen kredi tutarlarına göre ödenecek olan aylık taksit miktarları gösterilmektedir.

Kredi  9 Ay 12 Ay 18 Ay 24 Ay 36 Ay
2.500 TL 323 TL253 TL183 TL149 TL116 TL
5.000 TL 645 TL506 TL367 TL299 TL233 TL
10.000 TL 1,284 TL1,004 TL726 TL590 TL457 TL
20.000 TL 2,553 TL1,993 TL1,438 TL1,164 TL898 TL
30.000 TL 3,829 TL2,990 TL2,157 TL1,746 TL1,347 TL

İNG Bank kredi postam ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve PTT şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

TEB PTT Jet Kredi

PTT’ nin anlaşmalı olduğu diğer bankası ise Türk Ekonomi Bankası olmaktadır. Bu krediden PTT personelleri ve PTT emekli maaş müşterileri yararlanabilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için gereken tek evrak T.C. kimlik belgesi olacak olur TEB PTT kredi almak için de kredi tahsis ücreti talep edilmemektedir. Kredi üst limiti 40 bin  TL olmakla beraber en az kullandırılacak olan kredi tutarı ise 2500 TL‘ dir. Kredi vadeleri 3 ay ile 36 ay arasında olmaktadır. PTT Tarım Kart Nasıl Alınır? içeriğimizden çiftçilerimiz için verilen tarım kart ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

TEB PTT Jet kredi alabilmek için emekli müşteriler için belirlenen yaş şartı 70′ dir. Örneğin 69 yaşındaki bir banka müşterisi 1 yıl vadeli, 67 yaşındaki 3 yıl vadeli kredi kullanabileceği gibi 71 yaşındaki bir müşterinin kredi başvurusu reddedilecektir. Faiz oranları müşteriye göre değişiklik göstermektedir. Kredi almak için PTT şubelerine giderek burada bulunan başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Bu bankaların herhangi birinden kredi alabilmek için kredi başvurularını PTT şubelerine yapmanız gerekiyor. Sizden istenen tek evrak ise T.C. kimlik belgenizin fotokopisi olacaktır. Yaş şartını tamamlayanlar faiz oranlarını inceleyerek kendilerine en uygun bankanın PTT kredilerini kullanabilirler.



Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git