En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2023

En Çok Puan Kazandıran Avantajlı Kredi Kartları 2023

Hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer alan kredi kartları bizlere sağladığı kolaylıklar ile her geçen gün artmaktadır. Kredi kartlarının genişleyen kullanım alanı sayesinde kişiler nakit taşıma derdinden kurtulmaktadır. Bunun bazı avantajlarından bahsetmek gerekirse; Online ya da mağazalardan alışveriş yapmak isteyenler için sağladığı avantajlardan biri de taksit imkanıdır. Harcadıkça kazandıran banka kartı, en çok puan kazandıran kredi kartı ve puan kazanma yolları, en avantajlı kredi kartı, en çok para kazandıran kredi kartı ve en iyi kredi kartını sizler için araştırdık.

En Avantajlı Kredi Kartları 2023 Güncel

En avantajlı kredi kartları, müşterilere çeşitli avantajlar sunan ve ihtiyaçlarına uygun özelliklere sahip olan kredi kartlarıdır. Türkiye’de yaygın olarak kullanılan bazı avantajlı kredi kartları:

 • Bonus Card: Türkiye’nin en popüler kredi kartlarından biri olan Bonus Card, Bonus Programı ile alışverişlerinizden bonus puan kazanmanızı sağlar. Bu puanlarla indirimler, taksitli alışverişler ve çeşitli kampanyalardan faydalanabilirsiniz.
 • Maximum Kart: Türkiye İş Bankası tarafından sunulan Maximum Kart, Maximum Programı ile birçok alışveriş noktasında puan kazandırır. Puanlarınızı indirim, taksitli alışveriş veya havayolu miline dönüştürebilirsiniz.
 • Axess Kart: Yapı Kredi Bankası’nın Axess Kartı, Axess Programı ile alışverişlerde puan kazanma imkanı sunar. Ayrıca, kart sahiplerine özel indirimler, taksitli alışverişler ve avantajlı kampanyalar sunar.
 • World Kart: Garanti BBVA’nın World Kartı, World Programı ile dünyanın çeşitli noktalarında özel ayrıcalıklar sunar. Seyahat sigortası, havalimanı lounge erişimi gibi avantajlar sağlar.
 • Paraf Kart: Türkiye İş Bankası’nın Paraf Kartı, Paraf Programı ile alışverişlerinizden puan kazanmanızı sağlar. Kazandığınız puanları Paraf Para olarak harcayabilir veya taksitli alışverişlerde kullanabilirsiniz.
 • Miles & Smiles Kredi Kartı: Türk Hava Yolları’nın Miles & Smiles Kredi Kartı, Miles & Smiles Programı ile uçuşlardan mil kazanmanızı sağlar. Bu mil puanlarınızı uçuşlarda kullanabilir veya partner iş yerlerinde indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Aynı zamanda sürekli seyahat eden müşterileri için çıkarttıkları kartlar ile yapılan harcamalar oranında sizlere mil hediye eden kartlar bulunmaktadır. Bu miller siz harcama yaptıkça çoğalacak ve belirli miktara ulaştığında seyahat bileti almanıza yardımcı olacaktır.

Bu yazımızda en çok puan kazandıran kredi kartlarının sizlere tanımış olduğu ayrıcalıklardan bahsedeceğiz.

En Çok Puan Kazandıran Akbank Axess Kredi Kartı

Akbank Axess kredi kartı kullanan müşterileri para puan kazandırmaya devam etmektedir.

 • Dolu dolu chip para kampanyası ile müşterilerine 500 TL’ ye kadar puan para kazanma imkanı vermektedir.
 • Bu kampanyadan yararlanmak için banka kartı ile harcama yapma sözü vermeniz gerekmektedir.
 • Vermiş olduğunuz harcama limitini 12 ay boyunca kullanmanız gerekmektedir.
 • Harcama limiti sözünüze göre 50 TL, 100 TL, 200 TL ve 500 TL olmak üzere 4 farklı para puan seçeneğinden birisini tercih edebilirsiniz.
 • Akbank Axess kart ile 30 Haziran’ a kadar Axess veya Wings kredi kartı sahibi olan müşterileri için,
 • Her ay 50 TL ve üzeri internet harcamaları için %10, işlem başına 20 TL, Ayda en fazla 50 TL, toplamda 250 TL kaybolmayan chip-parayı kart sahiplerinin hesaplarına tanımlıyor
 • Otomatik ödeme talimatı vererek para puan kazanmanız mümkündür.
 • Bankanın müşterilerine sağlamış olduğu bir diğer kampanyada yeni otomatik ödeme talimatı vermeniz sayesinde 100 TL’ye kadar para puan kazanabilirsiniz.
 • Bankaya vereceğiniz 1 otomatik ödeme talimatı için 15 TL
 • 3 otomatik ödeme talimatı için 50 TL
 • 6 otomatik ödeme talimatı için 100 TL para puan kazanabilirsiniz.

Yurt dışında kredi kartını kullananlar için uygulanan kampanyası ile müşterilerine yurt dışında harcadıkları her 100 TL için 10 TL para puan vermektedir. Bu kampanyadan kazanacağınız maksimum para puan miktarı ise 50 TL olarak belirtilmiştir.

Akbank Axess kart üzerinden aynı zamanda İstanbulkart otomatik yüklemelerde 90 liraya kadar chip para imkanı da sunulmaktadır.

Akbank’ın müşterine özel tahsis ettik Axess kartın aylık ücreti 150 TL olarak belirlemiş, kişiden ek kart talebinde ise 74,50 TL ücret talep edilmektedir.

Akbank Axess Kampüs Modu ile üniversite öğrencileri için 50 TL puan kazandırıyor. Aynı zamanda ilk kez Axess sahibi olan üniversitelilere ilk yaptıkları harcamalar kadar chip para kullandırılacaktır. Örneğin 200 liralık bir alışveriş yapıldığında karta harcamanın bedeli olarak 200 lira chip para tanımlanacaktır. Kredi kartından kullanmak isteyen müşteriler için aranan şartlar 18 ila 30 yaş arası olup ilk yıla özel yıllık kart ücreti talep edilmemektedir. Axess Kampüs Moduna sahip olan üniversiteliler chip-para, taksit, taksitli avans, SMS para ve limit arttırım avantajlarından yararlanabilir. Detaylar.

Vakıfbank En Avantajlı Kredi Kartı 2023

Vakıfbank, müşterilerine en çok puan kazandıran bankalar arasında öne çıkıyor. Uyguladığı farklı kampanyalar sayesinde müşterilerine yüksek meblağlarda para ve puan kazandırmaya devam etmektedir. Banka kredi kartına üye olan gıda market, giyim, alışveriş merkezi, kozmetik, kuyumcu, kırtasiye, oyuncak, kasap, manav, şarküteri sektörlerinde farklı günlerde ve tek seferde ilk 100 TL’den sonra 10 TL alırsınız. Her 100 TL ve üzeri alışverişte toplam 100 TL puan vermektedir.

Opet ve Sunpet istasyonlarında, aynı akaryakıt şirketlerinden alacağınız 30 TL’lik akaryakıt için farklı günlerde, tek seferde 4 adet 100 TL ve üzeri alımlarınızda ekstra 30 TL indirim kazanırsınız.

Vakıfbank World Card, 2.020 TL ve üzeri otomobil lastiği, servis ve yedek parça harcamalarına 100 TL Worldpuan kazandırıyor.

Harcama sözünüze göre ekstra para puan kazanabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartı kullanıcılarına verecekleri 12 ay boyunca harcama sözü ile kazanılacak puanlar aşağıdaki gibidir:

 • 500 TL’ye 40 TL
 • 1.000 TL’ye 75 TL
 • 1.500 TL için 100 TL
 • 2.000 TL için 150 TL
 • 3.000 TL için 200 TL
 • 10.000 TL’ye 300 TL puan kazanmaktadırlar.

Araştırma sonucunda Akbank kredi kartı ve Vakıf bank kredi kartları diğer bankalara göre yapmış oldukları kampanya ve para puan miktarları ile dikkat çekmektedirler. Bu yıl bankaların yapacakları yeni kampanyalar ile daha fazla para puan kazana bileceğinizden kampanyaları takip etmeyi unutmayınız.

Avantajlı kredi kartları içerisinde herhangi bir aidat talep etmeyen bankaları da saymak mümkündür.

Vakıfbank kredi kartları hakkında bilgi alabilir ve hemen başvuru yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Bonus Flexi Aidatsız Kart

Garanti Bankası’ nın müşterilerine sunduğu kredi kartı ürünü olan Flexi ile sizde kazanmaya devam edebilirsiniz. Bonus flexi kart başvurusunda bulunmanız durumunda hem sunulan pek çok avantajdan yararlanabilir hem de kart ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Yapacağınız alışverişlerde 1 bonus kazanabilirsiniz. 1 bonus 1 TL‘ye tekabül etmektedir. Puanlarınızı biriktirerek siz de anlaşmalı mağazalarda bedava alışveriş yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kartın diğer avantajı taksitlendirmeye imkan tanımasıdır. Ayrıca ödeme sıkıntısı çekmeniz durumunda taksitleriniz bir sonraki aya ertelenebilmektedir. 50 TL‘den fazla yapacağınız alışverişlerde puan kazanma imkanından yararlanabilirsiniz. Ayrıca kartınız ile vadesiz hesaplarınızı eşleştirebilirsiniz. Bu kart ile hesabınıza para aktarımı yapabilirsiniz. Acil finansman ihtiyaçları için sunulan avantajlardan birisi de taksitli avans çekilebilmesidir. Karttan EFT yapmak da mümkündür.

Yapı Kredi World Card

Yapı Kredi World Card ile yapacağınız alışverişlerde taksit imkanından yararlanabilirsiniz. Kredi kartınızı kullanarak banka ile anlaşmalı işyerleri arasında hazırlanan kampanyalara başvurabilir, indirimlerden yararlanabilirsiniz. Alışverişlerinizden kazandığınız puanlarla ücretsiz alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca kart ile Turkcell hatlarına TL yüklemesi yapılabilmektedir.

Acil finansman ihtiyacı olanlar da bu kartlar sayesinde nakit avans ya da taksitli avans çekebilir. Taksitli avans çekimlerinde uygulanacak olan taksit sayısı 5 aydan başlayıp maksimum 12 aya kadar olmaktadır. Kredi kartının güncel kampanyalarını incelemek için tıklayınız.

 • Yapı Kredi World Gold ile mobil harcamalarında 25 lira worldpuan ve otomatik ödeme talimatının devreye alınması halinde 60 liraya varan worldpuan imkanı sunulmaktadır. Aynı zamanda bu kart üzerinden nakit avans işlemlerinde 12 ay taksitlendirmeye % 1,80 faiz oranı uygulanmaktadır.
 • Yapı Kredi Play Kart kullanımlarında eğitim kurumlarında geçerli olmak üzere yapılan ödemelere yönelik sıfır faizli 3 taksit avantajı yanında gıda harcamalarında 30 TL Worldpuan kazandırmaktadır.
 • Yapı Kredi Platinum karta sahip olan Yapı Kredi müşterilerinin yurt dışı harcamalarında 75 TL Worldpuan kazandırmakta olup Bankanın anlaşmalı olduğu otel ve restoranlarda  geçerli olmak üzere % 10 indirim imkanı sunulmaktadır. Aynı zamanda Yapı Kredi Platinum ile yapacağınız alışverişlerin çalınma zarar riski görmesine karşın 60 süre ile Yapı Kredi alışveriş güvencesi kapsamında olacaktır. Bu kredi kartlarına başvurarak avantajlı kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

ING Bank Pegasus Plus

ING Bank’ı 2023 yılında en avantajlı kart veren bankalardan biri olarak gösterebiliriz. Nakit avans çekebileceğiniz bu kredi kartı ile yıllık kartın geri ödemesiz özelliklerinin yanı sıra isteyen herkesin rahatlıkla alabileceği bir karttır. Avantajlı kredi kartına sahip olmak isterdim. ING Pegasus Plus kartın en avantajlı durumu uçak yolculuğudur. Bu sayede en fazla bonus puanı bu yöntemlerle biriktirebilirsiniz. Ayrıca tüm alışverişlerinizde size ek puan avantajı sağlayacaktır. Tüm bu bilgileri almak ve başvuru yapmak için size en yakın ING bankalarının şubelerinden bilgi alarak başvuru yapabilirsiniz.

CEPTE TEB Kredi Kartı

En çok kullanılan avantajlı kredi kartları arasında CEPTETEB kredi kartları gelmektedir. Bu karttan yararlanmak için Cepteteb mobil uygulamasını indirebilir, paketi kredi kartınıza tanımlayabilir ve kullanabilirsiniz! Hafta sonu paketi ve market paketleri ile birçok avantajı vardır. Market alışverişlerinde kozmetik, sinema, restoran, kuaför gibi birçok özelliğe sahiptir. Ayrıca TEB müşterileri diledikleri zaman internet üzerinden ve şubeden başvuru yapabilmektedir. Bu kredi kartı ile bonus işyerlerinde farklı taksit seçenekleri ile faizsiz alışveriş yapabilirsiniz. Kartınızı kişiselleştirebileceğiniz bir karta sahip olmak istiyorsanız CEPTETEB tam size göre! başvurmayı unutmayınız.

İş Bankası Maximum Kart

Maximum kart ile nakit avans kullanabilir veya taksitli nakit avans özelliği ile tüm nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca alışverişlerinizde maxi puan kazanabilirsiniz. Tüm para çekme işlemlerinizi de buradan gerçekleştirebilirsiniz. Tek çekim yaptıktan sonra taksit yapabilirsiniz. Hemen İş Bankası şubelerine başvurabilirsiniz.

Denizbank Avantajlı Kredi Kartı

En çok tercih edilen kredi kartlarından biri olan Denizbank Bonus ile düşük vadelerle bol puan kazanabilirsiniz. Ayrıca Bonus kredi kartı başvurusu yapanlara 200 TL bonus sunulmaktadır. Yıllık 87 TL abonelik ücreti vardır. Nakit avansta 15 TL’dir. Bol puan kazandıran bu kartlardan Denizbank Bonus Kredi Kartı ile 100 TL bonus kazanabilirsiniz. Hemen size en yakın şubeden başvurabilir ve tüm detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Puan Kazanmak İçin Nelere Dikkat Etmeliyim?

Puan kazanmak için kartınızla yaptığınız harcamaları dikkatlice yönetmeniz önemlidir.

Kredi Kartı Puanlarının Süresi Var mıdır?

Evet, kredi kartı puanlarının bir son kullanma tarihi olabilir. Bazı kredi kartı programları, puanların belirli bir süre içinde kullanılmasını gerektirebilir. Bu süre bankadan bankaya ve programdan programa farklılık gösterebilir. Puanlar genellikle belirli bir süre, genellikle birkaç yıl için geçerlidir. Ancak, puanlarınızın süresini net bir şekilde görmek için kartınızın kullanım koşullarını ve puan çizelgesini kontrol etmeniz önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.