Saç Ekimi Son Teknoloji 2022 (Ağrısız Kesin Sonuç)

En iyi saç ekim teknikleri ile saç problemlerinizi bir kenara bırakabilirsiniz. Ankara, Bursa, İstanbul, İzmir ve tüm Türkiye’deki saç ekim merkezleri, en iyi saç ekimi yöntemlerini ve 2022 yılı saç ekimi fiyatlarını liste halinde görebilirsiniz.

Saç Ekimi Son Teknoloji 2022 (Ağrısız Kesin Sonuç)
11 Ağustos 2022 07:37

Saç ektirmek isteyen kararsız olan kişiler en iyi saç ekim tekniği hangisidir? Sıklıkla araştırarak en iyi yöntemi seçmek istiyor. Bu teknikler ile saçı az olan, dökülen yada kellik problemi yaşayan kişiler saç ektirme işlemi yaptırarak yeni bir görünüme kavuşuyor. Saç ekimi ile ilgili karar vermeniz ve en iyi tekniği seçmeniz için size tüm bilgileri hazırladık. Hemen saç ekimi teknikleri nelerdir, nasıl yapılır, fiyatları ne kadar, en iyi saç ekim yöntemi hangisi 2022 yılına ait tüm bilgileri öğrenebilir ve gönül rahatlığı ile size uygun olan tekniği seçerek saç ektirebilirsiniz.

En İyi Saç Ekimi Yöntemi 2022

Saç ekim tekniği yöntemleri Safir fue, Peretükan, FUE, DHI saç ekimi yöntemleri ve yeni teknoloji ile CHOİ Kalemi ile saç ekim işlemleri yapılmaktadır. Günümüzde kullanılan en etkili yöntemlerden biri de CHOİ kalemi ile saç ekim tekniğidir. Bunlarla beraber diğer saç ekim yöntemlerini öğrenebilir ve seçim yapabilirsiniz.

2022 yılı son teknoloji en iyi saç ekimi yöntemleri aşağıdaki gibidir:

 • FUE saç ekimi yöntemi,
 • DHI saç ekimi,
 • PRP Destekli Ekim,
 • Perkütan Tekniği ile saç ekim,
 • Ice Graft saç ekim tekniği,
 • Protez Tekniği,
 • Traşsız Ekim Yöntemleri,
 • Mega Ekim Yöntemi,
 • Robotik Ekim Tekniği,
 • Choi (Kalem) Tekniği ile saç ekim yöntemi,
 • Hiperbarik Ekim Yöntemidir.

DHI saç ekimi, hem daha hızlı iyileşme süresi sağlaması hem de saç ekiminde daha iyi sonuçlar alınmasını nedeniyle Günümüzde DHI tekniği cerrahlar tarafından en çok tercih edilen saç ekim yöntemidir.

En iyi saç ekim yönteminin yanı sıra ekimin doğal bir görünüm ile sonuçlanması oldukça önemlidir. Kafa derisi üzerinde bir iz kalmaması, saç çizgisini yapay görünmesi, yoğunluğunun tepe noktasına doğru artması, seyrek bölgeye aynı yoğunlukta dağılması ve ekim işleminin yaptırıldığının belli olmaması en önemli etkenlerdendir. Gelelim sizler için listelediğimiz en iyi saç ekim tekniklerinin ayrıntılarına.

Saç Ekimi Fiyatları ve Karşılaştırması

Saç ekim fiyatları ne kadar? şehirlere göre detaylı bilgiyi içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Saç ekimi yöntemleri her işleme, kliniğe, deri yapısına, seyrekliğine göre değişkenlik gösterir. Greft başına ekim başına da farklılık göstermektedir. Araştırmalarımız sonucunda kök ekim yöntemleri ve fiyatlarını derledik. Türkiye’de saç ekim fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Saç ekim fiyatları ortalama olarak 3.000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Dilerseniz tablomuzda 2022 saç ekim fiyatlarını inceleyebilirsiniz.

FUE Saç Ekim Tekniği (Tercih meselesi)

Fue saç ekimi tekniğinde genel olarak kafa derisindeki kelleşme olan bölgelere ense bölgesinden saç transfer edilmesiyle gerçekleşir. Ense bölgesinden ekilmek üzere alınanlar, köklerinin uzunluk ve yönlerine doğru bir şekilde ayrılır. tüm bu işlemler uygulanırken köklerin zarar görmemesi çok önemlidir. Ekilmek üzere alınan saç greftlerinin ardından, kelleşen kısma saç kökleri için kanallar açılmaya başlanır. Sonrasında tek tek açılan kanallara yerleştirilir. Ön çizginizin nasıl belirleneceği, yoğunluğunun nasıl olacağı FUE saç ekim uzmanı tarafından belirlenerek, azdan çoğa artacağı yöne doğru ekilir.

Doğru bir şekilde operasyon sonuçlanırsa doğal görünümlü bir saça sahip olabilirsiniz. Bu işlemde ense bölgesinden kök alınmasının sebebi ise testosterona karşı duyarsız olduğu için dökülmez bu durumda buradan saç alımı yapılır. Bu işlemde ense bölgesi yetersiz ise vücudun farklı bölümleri (göğüs gibi) kök alınabiliyor.

DHI Saç Ekimi ve Özellikleri

DHI yöntemi nedir? DHI yöntemi, kalem iğne ucu tekniği ile yapılmaktadır. DHI saç ekimi nasıl yapılır? bakalım.

 • Bu teknik saç köklerinden parça alınarak anestezi yöntemi ile deriye işleyerek yapılır.
 • Delikler açılık ve deliklerin içerisine iğne tekniği ile greft eklenir.
 • Her gün 6 saat işlem uygulanıp 2 gün içerisinde tamamlanır.
 • Kökler tek tek toplanır ve deride açılan yuvarlakların içine işlenir.
 • İğne yöntemi olan bu teknik, tıraş edilmeden yapılır.
 • Ekim yapılacak kanallar tek tek açılır, ancak dikkatli bir şekilde yapılmazsa kanallar birbirine eşit açılmaz.
 • Bu durumda ise ekim işlemi eşit olmadığı takdirde verim alınmayabilir.
 • Ense kökünden alınarak ekilmek istenilen yere dönor alındıktan sonra deliklerin içine işlenerek işlem sağlanır.
 • Maliyeti diğerlerine göre daha yüksektir.

DHI saç ekimi yaptıranlar yorumları size fikir olabilir. Hemen inceleyebilirsiniz.

PRP Destekli Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

PRP saç ekimi operasyonu sırasında, deriyi yenilemek ve onarmak için yapılan özel bir işlemdir. Bu özel yöntemle hastadan alınan kan ayrıştırılır, zengin bir plazma materyali elde edilir. Bu yöntem ile saç kaybını önlemeye ve iyileşme sürecinin hızlanmasına destek sağlar. Ekim yapılacak kişiden 10-20 ml kan çekilir. Sonrasında mikrofiltreleme yöntemi ile alyuvarlar alınarak akyuvarlara zengin bir plazma elde edilir. Hastanın kendi kanından elde edildiği için vücudun maddeyi reddetmesi, kan yoluyla hastalık bulaşmasına, alerji gibi sıkıntılarını önlemektedir. İğnenin neden olduğu hasar bölgesi kısa sürede iyileşme gösterir. Ayrıca bu işlem hormonlar, vitaminler gibi birçok besleyici faktörlere sahip olarak, oldukça kolay bir yöntem ile uygulanır.

En iyi Tekniklerden Biri Perkütan Saç Ekimi

Perkütan saç ekimi, diğer ekim uygulamaları arasında en iyilerin arasında diyebiliriz. En ayırt edici özelliği ise doğal sonuç vermesidir. Perkütan ekiminde donör bölge, ense kısmındaki saç telleridir. Teller, cımbıza benzeyen bir alet ile toplanır. Ekime hazır hale getirilir. İğne yardımı ile yuvarlak kanallar açılır. Kökler açılan yuvarlak kanallara yerleştirilir. Açılan kanallar yuvarlaktır ve köklerini daha iyi kavrar. Bu sebeple çok daha sık şekilde kök ekimini sağlar. Ekim için açılan delikler mikro (en küçük delik) olarak açılır. Bu yüzden iyileşme süresi kısadır. Yara izi söz konusu değildir. Bir seansta en fazla 1.400 greft nakili yapılabilir. Bu sebeple ekim işlemi diğer tekniklerdeki gibi tek bir seansla bitmez.

ICE GRAFT Yöntemiyle Saç Ekimi İyi mi?

Icegraft saç ekimi uygulaması, saç köklerinin soğuk kalması sebebiyle uygulanır. Bu teknik, donör bölgeden alınan saç köklerinin soğuk pedli solüsyonlar da bekletilmesidir. Köklerin tamamının canlı kalması ve ölmesini önlemek içindir. Bu yöntemden maksimum verim alındığı da yapılan işlemlerden görülmektedir. Ekilmek üzere bekletilen greftler ıcegreft solisyonunda bekletilir ve bu sayede güçlendirilir. Sonrasında soğutma işlemine alınır. Bu yöntem kökleri güçlendirerek tüm köklerin daha verimli çıkmasını sağlar. Ekim işlemi aynı zamanda PH derecesini dengeler ve daha uzun süre canlı kalmasını sağlar.

Sadece saç değil kaş, sakal ve bıyık gibi ekimlerde de ICE GRAFT yöntemi kullanılır!

Protez Saç Ekimi (Yapıştırma Tekniği)

Ekim uygulamasına alternatif olan protez yani takma saç yapıştırma işlemi de sıklıkla tercih edilmektedir. Unutmayalım ki saç en önemli aksesuardır. Dökülme genetik, travma, stres sonucunda her yaşta görülmektedir. Bazı durumlarda deri ekimi kabul etmemektedir. Bu durum karşısında protez tekniğini deneyebilirsiniz. 

Protez saç ekimi şu şekilde yapılmaktadır:

 • Saç yerleştirme işleminden önce kafa ölçüsü alınır.
 • Seyrekleşme ve kelliğin olduğu bölümler çizilir.
 • Ardından kafa yapısına uygun kalıp oluşturulur.
 • Alınan bilgiler ile protez üretimi yapılır.
 • Kişinin rengi, yoğunluğu, yapısı ve istekleri göz önünde bulundurularak özel bir yapıştırıcı ile protez önceden ölçüm alınan bölgeyi kapsayacak şekilde yapıştırılır.
 • Ölçme ve yerleştirme işleminden sonra kişinin isteğine bağlı kesim yapılarak şekil verilebilir.
 • Böylelikle çok kısa süre içinde ağrısız, acısız bir şekilde ekim işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hiç bir acı ve ağrı sıkıntısı yoktur.
 • Deri hava alma özelliğinden sağlıklı bir kullanımı vardır.
 • 1 ile 3 yıl arası kullanılabilir.

Traşsız Saç Ekimi Yapılır mı?

Traşsız Saç Ekimi yaptırmak isteyen kişilerin operasyon öncesinde saçlarını biraz uzatmaları istenir. Bunun sebebi donör bölgenin kazınmadan işlem yapılmasına gerek duyulmadan arasına saklanması içindir.

Traşsız saç ekim işlemi şu şekilde yapılmaktadır:

 • İlk aşamada greftlerin alınacağı bölgeler belirlenir. 
 • Sonraki aşamada da alınan greftler ekilmek için hazır hale getirilir.
 • Son aşamada ise ekim işlemi doğal bir görünümüne sahip olma şeklinde tamamlanır. 
 • Bu nedenle tıraşsız tekniklerin ücretleri birçok klinikte tıraşlanan tekniklere göre biraz daha yüksek olacaktır. 
 • Traşsız FUE saç ekimi ile ortalama 2 seansta 4.000 civarında kök eklenebilir.
 • Her bir kökten 1 ile 4 tel kökü çıkabilir.
 • FUE tekniğinde kullanılan aletler ve teknikler sayesinde ekilen köklerin tutma oranı yüksektir.
 • İğneli kalemler, mikro motor tekniği gibi plastik cerrahideki gelişmeler sayesinde ekim işlemi her geçen gün başarılı bir şekilde artmaktadır.

Mega Saç Ekim Tekniği Nasıl Uygulanır?

Mega saç ekimi işlemi sayesinde artık kökler bir seferde çok fazla sayıda artabilir! Tek bir seansta tel sayısını birden fazla sayıya yükselterek greft sayısını 4.500-5.000 arasına çıkartılabilme özelliğine sahiptir. Kellik ve seyreklik sorunu yaşayan kişiler için daha çok kullanılan bir yöntemdir. 10 ile 15 saatlik bir işlem gerektirir. Seans süreleri telleri çok fazla sayıda arttırır. Bu durumda seans sayısı diğer tekniklere göre daha azdır. Dökülmeyi engelleyen bir diğer teknik olarak bilinir. Ücreti ise diğer ekim tekniklerine göre daha uygundur. 2.500 TL ile 3.000 TL arasında bir fiyat verilmektedir. İşlem ayrıntılarına göre değişiklik gösterebilir.

Robotik Saç Ekim Tekniği

Robotik saç ekimi ise, diğer ekimlerden oldukça farklıdır. Türkiye’de yeni yeni kabul gören bu teknik oldukça kolay bir uygulamaya sahiptir. Kişiye özel ekimi uygulanmaktadır. Kişinin 3D tekniği ile ekimin çizimini elde eder. Modelin oluşturulması için kişinin 5 farklı açıdan fotoğrafları çekilir ve görüntülenir. Bu sayede ekim işlemi gerçekleşmeden nasıl bir görüntünüzün olacağını gösterebilir! Köklerin arasındaki boşluklar ve alın çizgileri belirlenir. Ekilecek yerler belirlenir ve ekim işlemlerine başlanır. Robotik ekimde, 1 günde tüm kökler toplanarak ekim işlemi sağlanması mümkündür. İyileşme durumu oldukça kısa ve fazladır. Herhangi bir yan etkisi henüz görülmemiştir.

Choi (Kalem) Tekniği

Choi saç ekimi kalem yöntemi ile yapılan bir ekim tekniği olarak bilinir. Diğer yapılan teknikler gibi dikiş izi ve kesme işlemi gerekmemektedir. Bu tekniğin amacı başın arka bölümünden ekilmek üzere alınan greftlerin dışarıda bulunduğu süreyi en aza indirmek ve daha sağlıklı olmasını sağlamaktır.

 • Günümüzdeki ekim tekniklerinin arasında en çok tercih edilen ve doktorlar tarafından önerilen yöntemdir.
 • En zahmetsiz, en kolay ve en doğal sonuçlara ulaşılmasını sağlayan bir tekniktir.
 • Choi kalem tekniğinin en önemli kuralı tıraşlanma gibi bir zorunluluk içermemesidir.
 • Tıraşlanma işleminden dolayı seyreklik yaşayan kişiler ekim operasyonunu tercih etmekte zorluk yaşıyordu.
 • Choi kalemi tekniğinin getirdiği yenilik sayesinde ince uçlu iğneler sayesinde kanmaya ve yara izine neden olmadan sık aralıklarla köke ekilmesi ve kalem tekniğinin en iyi ekim yöntemi olduğunu görmekteyiz.
 • CHOİ Kalemi tekniğinin en doğal ve en iyi yöntem olduğu bulgularımızın arasındadır.

Kalem tekniği, FUE yönteminin ileri teknolojisidir. Choi implant kalemi kullanılarak köklerin tek tek toplanarak seyrek alanlara ekilmesidir. Peki kalem tekniği iyi midir, kesin sonuç verir mi? inceleyelim.

CHOİ Saç Ekimi İyi midir?

Evet, delik açılmadan köklere özel uçlar ile direkt olarak eklenmesi ile yapılan yöntemde kök sayısını oldukça çoğaltmak ve daha yoğun ekim yapılabilmektedir.

Bu tekniğin uygulama aşaması daha uzundur avantajları şu şekildedir:

 • İyileşme süreci çok daha hızlıdır.
 • Bu yöntem ile santimetre kareye 60-80 arasında kök transferi sağlanır.
 • İyileşme süresi 3 gündür.
 • Kullanılan aparat ile dokuda iz kalmaz.
 • Fiyat olarak ise kliniğe ve işlem aşamasına göre değişiklik göstermektedir.
 • Ortalama olarak 2022 yılında choi işlemi fiyatı; 3.000 TL-10.000 TL arasında değişiklik gösterir.
 • Seyrek alan fazla olduğu için sıklaştırmaya ihtiyacı olan kişilerde ise zarar verilmez.
 • Kadınlarında kolaylıkla kullandığı bir yöntemdir.

Ayrıca bu yöntem ile kaş ekimi de yapılmaktadır ve günümüzde en çok tercih edilen kaş ekimi yöntemidir.

Hiperbarik Saç Ekim Yöntemi 2022

Kandaki oksijen miktarını arttırma işlemi ile uygulanmaktadır. Günümüzde bu tedavi yöntemi birçok alanda kullanılıyor. Saçta ise genellikle ekim tedavisi sonrasında kullanılır. Uzman doktor ekiminde normal yollarda izledikten sonra operasyonun hemen sonrasında hasta oksijen odalarına alınarak odada bol oksijen ile bekletilir. Bu durumda hasta iyileşme hızı oldukça yükselecektir. Hiperbarik ekimi daha çok hasarlı ve hastalıklı saçlar için çok fazla tercih edilir. Hacim, elastikiyet ve parlaklık kazanmanıza yararı olur. Kepek ve kabuklanma durumunu da engellemektedir.

Saç Ekim Teknikleri
En İyi Saç Ekimi Tekniği

En Uygun ve Kaliteli Saç Ekim Yöntem ve Teknikleri

Ekimi, dökülme sorununun en büyük çözümü olarak belirlenebilir. Operasyonu ise, hastane ve klinik ortamında yapılan mikro cerrahi bir operasyon olarak tanımlanır.

 • Ekim operasyonunda normal bir ameliyattan çok daha az müdahalelerle kök nakli işlemi gerçekleştirilmesidir.
 • Tıbbi olarak erkek tipi saç dökülmesi olarak etkili ve kalıcı bir çözümdür.
 • Bunun dışında, kafasında yaralar, izler olan kişiler, hastalığı geçirmiş olan kişiler, saç kıran olmuş çeşitli hastalıklarla karşılaşmış olan ve kök kaybı yaşayan bireylerde bu operasyonu rahatlıkla yaptırabilirler.
 • Saç dökülmesi, kellik ve seyreklik yaşayanlar için doğal ve kalıcı bir çözümdür.
 • Operasyonlarda hastanın kendi sağlıklı kökleri eklenmektedir.
 • Tamamen kişiye özel planlanarak uygulanır. Doğal ve sağlıklı şekilde oluşturulmaya çalışılır.
 • Erkekler de ve kadınlarda 19-20’li yaşlardan itibaren çeşitli nedenlerle dökülme sorunu yaşamış, ekim operasyonuna engel fizyolojik hastalığı olmayan tüm bireylere ekim yapılabilir.

Vermiş olduğunu teknikler doğrultusundan en iyi saç ekim yöntemine kararınızı verecek, yeni bir görünüme sahip olabilirsiniz. Artık saç ektirmek daha kolay! Tüm bu işlemler için alternatif yöntemleri ve son teknolojisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saç ekimi fiyatları ne kadar? bakalım.

Saç Ekim TekniğiMinimum FiyatMaximum Fiyat
FUE 5.500 TL17.000 TL
MEGA 5.000 TL22.000 TL
ROBOTİC 14.000 TL27.000 TL
DHI 8.000 TL20.000 TL
PRP’li FUE 5.500 TL19.000 TL
Protez 350 TL800 TL
Perkütan 2.000 TL7.000 TL
FUT 5.000 TL9.000 TL
Saç ekimi fiyatları

Yukarıda vermiş olduğumuz tablo maksimum ve minimum fiyatlardır. Detaylı bilgileri kliniklerden alabilirsiniz. Deri yapınıza ve seyreklik durumunuza göre ücretlerde farklılıklar olacaktır. Ekim operasyonu yaptırmayı düşündüğünüz merkez ve hekim ile detaylı görüşme sağlayabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları Listesi 2022

En iyi saç ekimi İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Aydın, Denizli gibi şehirlerde hangi merkezler tarafından yapılmaktadır, saç ekimi ücretleri nelerdir? kısacası bakalım.

En iyi saç ekimi İstanbul merkezleri ve fiyatları;

 • Acıbadem: 9.000 TL’den başlamaktadır.
 • Asmed Hair: Ortalama olarak greft başına 1,5 Euro alınmaktadır.
 • Estecenter: 5.000 TL-6.000 TL
 • Asuman Hair Transplant: 15.000 TL ile 20.000 TL
 • Arenamed: 10.000 TL’den başlayan fiyatlar sunulmaktadır.
 • Hermest: 5.000 TL-12.000 TL
 • Bilgehan Aydın: 13.000 TL-15.000 TL
 • İlhan Serdaroğlu: 10.000 TL-15.000 TL
 • Medical Park: 5.000 TL-10.000 TL
 • Serkan Aygın: 2.000 Euro ile 2.800 Euro
 • Emphair: 7.000 TL ile 10.000 TL
 • Estetik International: 6.000 TL ve üzeri
 • Esteworld: 7.000 TL
 • Zekeriya Kul: Greft başına 1 Euro alınmaktadır.

En iyi ekim merkezleri ve fiyatları Ankara;

 • Dr. Muttalip Keser: Greft başına 3,5 Euro
 • Serdar Gökrem: 8.000 TL-10.000 TL
 • Şahin Çelik: 9.000 TL-10.000 TL

İzmir en iyi saç ekim merkezleri;

 • Clinic Hair: 8.000 TL-10.000 TL
 • Sibel Ulusan Medical Hair: 3.000 TL-5.000 TL

Saç ekim fiyatları Bursa;

 • Dr. Murat Küçüktaş: Greft başına 3 TL-4 TL

Denizli saç ekim merkezleri ve fiyatları;

 • Özgür Nalbant: Greft başına 2,5 TL’dir.

3000 Adet Saç Ekimi Ne Kadar?

3000 adet saç ekimi fiyatı ortalama olarak 4.000 TL ile 5.000 TL aralığında değişmektedir. Fiyatlar tahmini olarak verildiğinden, uzman hekimler ile görüşerek daha net bilgi alabilirsiniz.

5000 Greft Saç Ekimi Ne Kadar?

5000 greft saç ekimi fiyatı 10.000 TL’dir. 5.500 greft ise 11.000 TL civarındadır. Belirtilen tutarlar ortalama olarak verilmiştir.

Organik Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Organik saç ekim fiyatları 10.000 TL ile 15.000 TL arasındadır. Ekilecek olan greft sayısına bağlı olarak fiyatlarda düşüş ya da artış olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.