Devlet Destekli

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi 2020

En uzun vadeli ihtiyaç kredisi çekerek, ödeme tutarlarını düşürmek isteyen kişilere BBDK kararı ve yönetmelik ile 60 aya kadar kredi verilebiliyor. Bu krediler özel durumda 84 ve 120 ay vadeye çıkarılabiliyor. Detaylar haberimizde..

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi 2020

Müşterilerinin ihtiyaçlarının karşılanması adına bankalar tarafından ihtiyaç kredileri verilmektedir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından bireysel tüketici kredilerinin vadeleri 60 aya çıkarılmıştır. İhtiyaç kredilerinin faiz oranları şu anda geçen yılın sonuna göre oldukça düşüktür. İçeriğimizden kredi hesaplamalarına, Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

En Uzun Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bankaların kredi vadelerinin uzamasını müteakiben, bazı şubeler yapılandırma ve borç kapatma olmasa bile çok uzun süreli olarak kredi vermektedir. Bu kredilerin yapılandırma ve taksitlendirme durumları göz önüne alındığında En uzun vadeli ihtiyaç kredisi çekmeden önce iyi araştırma yapmak gereklidir. 12-24-36-48 ve hatta özel durumlarda 60 ay ve üzerinde ihtiyaç kredisi veren birçok banka şubesi mevcuttur. Bu bankaları değerlendirirken, talebe, miktara ve faiz oranına göre değerlendirme yapmak tüketicilerin lehinedir.

Ziraat bankası koyun, inek, tavuk çiftliği kuran çiftçimize Tarım Bakanlığı desteği ile aylık %0,5 faiz oranı ile finansman sağlamakta ve bu finansmanın 7 yıl süre ile taksitlendirmektedir. Çiftçilerimiz aldıkları parayı 84 ay taksitle ödeyebilirler. Devletin hayvan kredisi ile hayvancılığa verdiği finansman açıkça görülmektedir.

en-uzun-vadeli-ihtiyaç-kredisi-veren-banka

7 yıl süre ile taksitlendirilmektedir.

Vadeler 60 Aya Uzatıldı

Krediler hakkında Yönetmelik kapsamında artık tüm ihtiyaç kredilerinin maksimum vadeleri 60 aya uzatıldı. İş bankası, Akbank, Finansbank, HSBC gibi özel bankalar ve Halkbank, Ziraat Bankası gibi Devlet bankaları aynı esnada tüm vadeleri 60 aya yükseltti.

Bu kapsamda en uzun vadeli ihtiyaç kredisi vadeleri BBDK tarafından 1 yıl arttırıldı. Bu durumda daha önce kısa vadeli kredi çeken müşterilerden bir kısmı, bankaları ziyaret ederek, kısa vadeli kredilerinin yapılandırılmasını ve tek bir bankadan 5 yıl süreli olarak uzun vadeli ihtiyaç kredisi çekmeyi talep ettiler. Bu talepler neticesinde, bankalar borç yapılandırma adı altında en uzun vadeli ihtiyaç kredisi süreleri esas alınarak, müşterilerine çeşitli avantajlar sunmaya devam etmekteler.

Deftere tabi olan, kooperatif üyesi tüm esnaflara 2020 senesinde en uzun vadeli olmasa da, geri ödemesiz 30′ ar bin lira verilecek. Bu paradan faydalanmak isteyenler kefalet kooperatiflerine başvurdular. Halkbank aracılığı ile verilen teşvik, birçok esnaf ve küçük iş yeri sahibine umut oldu.

İş Bankası

İşbankası şubelerinde 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekebilir ve bankanın sunduğu %1,05 faiz avantajından yararlanabilirsiniz. En uygun sitesinin verilerine göre banka şubesi, 5 sene vadeli bireysel finansman hizmetini %1 seviyesinin altında bir oranla sağlıyor.

Odeabank

Odeabank 120 ay vadeli inşaat tamamlama ihtiyaçlarınız için kredi veriyor. Bunun için alınan ürünlerin faturalarıyla bankaya başvurmak gerekiyor ve banka tüm giderlerinizi 10 yıla kadar vadelendiriyor.

Şekerbank isimli banka, ev almak isteyenlere 30 yıl vadeli konut kredisi vermektedir.

ihtiyaç-kredisi

Bankalar uygun faiz oranları ile ihtiyaç kredisi veriyor.

QNB Finansbank

QNB Finansbank şubelerini ziyaret ederseniz eğer kısa, orta ve uzun vade avantajlarından yararlanabilirsiniz. Banka çiftçilere uzun vadeli tarım yatırımı, ihtiyaç sahiplerine bireysel tüketici finansmanı ve yatırım yapmak isteyenlere uzun vadeli yatırım fırsat kredileri sunmaktadır.  İster 20 ay vadeli kullanın, isterseniz 5 yılda borcunuzu ödeyin. Tercih size kalmış.

En düşük faizli ihtiyaç kredisi sadece aylık nakdi faizi ile değil, masrafları ile birlikte değerlendirilmelidir.

En Uzun Vadede Kredi Hangi Bankada?

Uzun vadede ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorsanız eğer, bu kredinin bireysel ihtiyaç kredisi haricinde başka bir isim altında veya bir nitelik ile çekilmesi gerekmektedir. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet veren tüm bireysel finans kuruluşlarının vadeleri en fazla 60 aydır. Bankaların uzun vadeli kredi verebilme metotları ise, ev yapımı, tadilat ve benzeri giderleri mortgage kredileri kapsamına sokmaları veya tüketicilerden ipotekli bir teminat alarak vadeyi uzatabilmeleridir. Bunun dışında normal şartlarda her bankanın vadesi aynıdır.

Bir kampanya dahilinde 20 yıl 240 ay vadeli konut kredisi veriliyor. Bu kampanya en uzun vadeli konut kredisi anlamına gelmektedir. 15 Temmuz olaylarından sonra milli bir kampanya başlatıldı. Emlak Konut ve bu projeye ortak olan GYODER üyelerinin destekleri ile vade oranı 20 aya çıkarılmıştır. Bu uygulamaya Türkiye tarihinde ilk kez rastlanmaktadır. Ayrıca 30 yıl yani 360 ay vadeli konut kredisi sunan bankalar da bulunmaktadır. 360 ay vadeli krediyi Şekerbank vermektedir. Banka yöneticilerine göre uzun vade tavsiye edilmemektedir. Çünkü her ay faiz ödemek durumunda kalırsınız. Ancak bu şekilde taksit sayısı artarken taksit tutarları da düşmektedir. Bu uygulama ile düşük gelirli ailelerin de ev sahibi olmalarının önü açılmaktadır.

Bazı internet sitelerinde Devlet destekli veya Özel bankaların 120 ay, 240 ay, 30 yıl, 18 sene, 20 veya 30 yıl süre ile faizsiz, geri ödemesiz kredi verdiğini görebilirsiniz. Hiçbir banka, mevzuatta değişiklik yapılmadıkça 120 ay vadeli ihtiyaç kredisi veremez. En uzun vadeli ihtiyaç kredisi verilebilecek en üst vade 60 aydır.

] }Yorumlar
 1. blank Yasemin dedi ki:

  Benim aşağı yukarı şuan ödesem 28.202 bir ihtiyaç bi de 46.602 milyar ve 3800 civarı kredi borçların var 10.700 kredi kartı 3.300 kredi 3000 ve 3000 ek odeme 3000 kredi kartı borcum var 10.000 kendime ayirsam elden boraclara ve ihtiyaç kredisi nasil60 aydan fazla alır.im

 2. blank nilüfer dedi ki:

  eşim 2008 yılında bir devlet bankasından 41.000 tl kredi kullandı tüketici kredisi geri ödemeleri 90.000 tl geçti 120 ay vadeli yeni öğrendim bu şartlarda kredi ürünü olamazmış en fazla 48 ay olarak veriliyormuş bu durumda fazla ödediğimiz faizleri alabilirmiyiz ne yapmam gerekiyor

 3. blank Osman dedi ki:

  En uzun Vadeli EĞİTİM KREDİSİ çekmek için ne yapmam gerekir. Hangi banka 60 ay veya daha fazla vade ile verebilir. Teşekkürler

 4. blank bulgur fabrkiası dedi ki:

  bana nasıl yardımcı olursunuz

 5. blank çocuklarımı yurt dışında okullarının yüksek lisanslarını yaptırmak dedi ki:

  ben yıllardır deniyorum ama sıfır sıfır işin taafı bizden kaynaklanmaması eşin çalışıyor düzensiz maaş başlarda böyle değillerdi şimdi ise hükümetin türkiyenin 15 senesinin gemi camiası ve ticaretinin ee bizde allah razı olsun geçte olsa alıyoruz işte ülkedeki insanlarımızın geldiği nokta bende kredi çekmeğe çalıştın geçikme ler kim isterki kendini sıkıntıya sokmak

 6. blank ismetyigit dedi ki:

  ihtiyac kredisi

 7. blank Musa akdoğan dedi ki:

  Ben trabzondan arıyorum emekliyim çalışıyorum ziraat bankası ndan maaş alıyorum bir yıl önce Kredi çektim araba aldim düzenli olarak odeniyor busene düğün yaptım kartlarımi kullandım fındık olmadı sıkıntıya düştüm kartlarımi gecikmelerim var puanlarim dustu onları toparlamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim goruselim