Erdoğan Talimat Verdi. 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliye Kadro Geliyor!

Erdoğan talimatı verdi! 3600 Ek gösterge ve sözleşmeliye kadro geliyor! 2022 yılı içinde çalışılıp tamamlanması beklenen ek gösterge ve kadro için detaylar…

Erdoğan Talimat Verdi. 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliye Kadro Geliyor!

Milyonlarca memuru ilgilendiren 3600 ek gösterge ve sözleşmelilerin kadroya alınması ile ilgili konuda kritik yeni bir gelişme yaşandı. Dün gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Memur-Sen heyetini kabulünde Memur Sen’den yapılan açıklama ile, Cumhurbaşkanı Erdoğan ek gösterge ve sözleşmelilere kadro konularının 2022 yılında tamamlanması talimatını verdi. İşte detaylar…

3600 Ek Gösterge Beklentisi

Toplu Sözleşmede mutabakat metninde yer alan 3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam konusunda Memur-Sen olarak katkı sunacaklarını ifade eden Ali Yalçın, 4688 Sayılı Kanun’da Toplu Sözleşme ve kamu görevlileri sendikacılığının niteliğini artıracak değişikliklerin de yapılmasına ilişkin beklentilerini belirtti.

Ali Yalçın, öte yandan Toplu Sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye yükseltilmesinin sendika üyeliğine değer kattığını vurgulayarak bu kararla birlikte sendikalı olanlar ile olmayanlar arasındaki ayrımın ortaya konulmasından dolayı memnuniyet olduklarını belirtti.

Erdoğan’dan Ali Yalçın VE Bakan Bilgin’e Teşekkür

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Toplu Sözleşme’in mutabakatla sonuçlanmasını değerli bulduğunu ifade ederek Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’e teşekkürlerini iletti.

Sınavsız memur alan kurumlar 2021 yılında hangileri öğrenebilirsiniz.

Erdoğan 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler için Talimat Verdi

Toplu Sözleşmenin kamu görevlileri için hayırlı olmasını belirten Erdoğan başta 3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam olmak üzere çalışmalarının başlatılmasını, bununla beraber 2022 yılı içinde tamamlanması ve kamu görevlilerinin talepleri ile beklentilerinin karşılanması için gerekli çalışmaların özenle yapılmasının talimatını verdi.

Ali Yalçın Sosyal Medya Hesabından Açıklama Yaptı;

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın görüşme sonrası twitter hesabından açıklama yaptı.

3600 EK GÖSTERGEYE ÖZEL TALİMAT

Memur-Sen Heyeti Olarak Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan ile Görüştük, 3600 Ek Gösterge ve Sözleşmeliler konusunun 2022 içinde çalışılıp tamamlanması kararımızın hayata geçmesi için gösterdikleri ilgi ve özel talimatlarından memnuniyet duyduk. 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunuyla ilgili değişiklik ihtiyacını aktardık. 4688,ILO normlarına uyarlansın istedik. Toplu Sözleşme sürecindeki özel ilgileri ve ihtiyaç duyduğumuzda kabulleri için Memur-Sen adına Sn. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ettik.İfadelerine yer verdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.