Eski Telefon Görüşmeleri Nasıl Dinlenir? Android Iphone

Eski Telefon Görüşmeleri Nasıl Dinlenir? Android Iphone
A+
A-

Herhangi bir nedenden dolayı telefon görüşmelerinin kaydını oluşturmak, geçmişe yönelik konuşma kayıtlarını dinlemek çoğu kişi tarafından denenmiş olsa da halen daha böyle bir uygulamanın yasal olup olmadığı da insanlar tarafından merak konusu haline gelmiştir. Yasal olup olmamasının yanında geçmişe yönelik telefon kayıtlarının olup olması da tartışılmaktadır. Android ve İOS kullanıcıları için eski telefon görüşmeleri nasıl dinler? telefon dinleme programları hakkı detaylı bilgiye yazımızdan erişebilirsiniz.

Eski Telefon Görüşmeleri Nasıl Dinlenir?

Telefon konuşmaları dinlenmesi uzun zamandır insanlar tarafından merak edilmekte ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte telefon kullanıcıları için kullanılabilir hale gelmektedir. Polis ve diğer güvenlik güçleri dinlemeleri etkin bir şekilde yapmasına rağmen diğer insanların böyle bir imkanı bulunmamaktaydı. Teknolojinin gelişmesiyle akıllı telefonlarda dinleme yazılımları ile telefon konuşmaları dinlenebilir hale getirildi. Son derece etkin bir şekilde insanların farklı farklı amaçlarla kullandığı telefon görüşme dinleme programları Android ve İos işletim sistemlerinde kullanıcılarına belirli bir ücret karşılığında ya da ücretsiz bir şekilde kullanıma sunuluyor. Telefon görüşmelerini dinlemek dışarıdan kulağa hoş gelmese de çoğu alanda telefon kayıtlarını dinlemek adeta zorunluluk derecesine gelmiş bulunmaktadır. Ebeveynlerin çocuklarının telefon kontrolünden, hukuki nedenlere kadar birçok alanda etkin bir biçimde telefon görüşme kayıtları her gün yeni kullanıcılar ile kullanılmaya devam etmektedir. Belirli nedenlerden dolayı kullanılan kayıt dinleme programları ile kişiler ihtiyaçları gereği bu programlara başvurabilmektedir.

Telefon konuşmalarının dinlenebilmesi için kullanıcıların kullanacakları birbirinden farklı yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazımlara genel olarak casus yazılım adı verilmektedir. Casus yazılımlarından son derece etkili  sonuçlar alınmaktadır. Söz konusu olan casus yazılım programlarının en belirgin ve önemli özelliği telefon konuşmalarının dinlemesinin haricinde farklı işlevler ide yerine getirmektedir.

Casus programları Android telefonlara sahip olan kişiler tarafından telefonlara indirilebilir.  Kurulum oldukça basit olan programın indirme süresi yaklaşık 3 dakika civarında sürmektedir. İndirme işlemlerinden sonra yazılım otomatik olarak çalışmaya başlamaktadır.

Akıllı telefon kullanan kullanıcıların bilmesi gereken en önemli nokta, kurulumun ve diğer tüm işlemlerin gizliliğe uygun yapılması gerektiğidir. Eski telefon konuşmaları nasıl dinlenir sorusunun en önemli hususlarından birisi bu olmaktadır. Aksi halde gizlilik devletdestekli.com yeterince sağlanamaz ise durum kontrolden çıkar ve bazı bilgilere ulaşabilmek yerine farklı sorunlar meydana gelebilmektedir. Bunun haricinde telefon konuşmalarının dinlendiğini bilen bir kişi  doğal konuşma yapmaz ve bu da bilgilerin sağlıklı olması konusunda şüphe oluşturmaktadır.

Telefon konuşmalarını dinleme programları telefona indirilmesiyle özel kodlar sayesinden tamamen arka planda çalışarak kendini saklamaktadır. Android ve İos kullanıcıları için telefon görüşmelerini dinleme özelliğine sahip programlar bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde kişiler telefon görüşmelerini eskiye dönük olarak rahatlıkla dinleyebilmektedir.

Android – İOS Cihazlarda Telefon Dinleme

Android cihazlarda telefon dinleme programlarına istenilen telefon aramasının kaydı oluşturulabilmekte ve hangi arama kaydının saklanabileceği de rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Her konuşmanın kaydı yapılmış olsa da zamanla yeni konuşmalar eklendikçe eski tarihte olan konuşmalar silinmektedir. Önemli olan telefon görüşmelerinin kaydederek silinmesinin önüne geçilebilmektedir. Telefon görüşmesinin sonlanmasından kısa bir süre sonra programın hafızasında yer alacaktır. Oluşan telefon kaydı ileri bir tarihte dinlenebilir, notlar eklenip paylaşılabilmektedir.

Google Drive ve Dropbox ile uyumlu aramaların kaydı bulutta saklanabilir ve eşleştirilmesine olanak tanınmaktadır. Google Drive entegrasyonu Android telefonlarda 3.0 ve üstü sürümlerde çalışmaktadır. Arama kaydının belli başlı telefonlarda çalışamadığını veya düşük kalite ile çalışabildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Bu nedenle uygulama satın alınmadan önce ücretsiz sürümünün denenmesi tavsiye edilmektedir. Olası herhangi bir kayıt sorunu yaşandığında kaydedilmiş telefon görüşmesinin farklı bir ses kaynağından veya otomatik açık hoparlör modunda kaydedilmesi gerekmektedir. Kaydedilen telefon görüşmeleri gelen kutusunda saklanmaktadır.

Android cihazlarda kaydedilen aramaların saklanacağı klasör yerini SD kart olarak da değiştirilebilmektedir. Saklanmış telefon görüşmelerinin sayısı cihazın var olan hafızası belirlemektedir. Telefon hafızası az ile saklanacak olan telefon görüşmelerinin sayısı da devletdestekli.com azalmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir nokta ise ileri de işe yarayacak olan konuşma kaydının kaydedilmesi ve Saklanmış Aramalar klasöründe muhafaza edilmesidir. Herhangi bir konuşma da ise programın içerisine girerek silme işlemi yapılmasına gerek yoktur. Zamanla eski kayıtlar otomatik olarak silinmektedir. Kayıtlı eski telefon görüşmeleri telefon numaralarına ya da notlara göre aranabilmektedir.

Akıllı telefonlarda popüler telefon görüşme kaydı Call Recorder programı olmaktadır. Android cihazlarda ücretsiz satın alınan bu program İOS’ ta ise belirli bir ücret karşılığında satın alınmaktadır. Android cihazlarda telefon görüşme kaydı Call Recorder programı ile 3 şekilde otomatik olarak kaydedilmektedir. Bunlar;

Her şeyi kaydet (varsayılan) : Bu ayar önceden göz ardı edilecek olarak ayarlanan kişiler haricindeki bütün aramaları kaydeder.

Her şeyi göz ardı et: Bu ayar önceden kaydedilecek olarak ayarlanan kişiler haricindeki hiçbir aramayı kaydetmez.

Kişileri göz ardı et: Bu ayar önceden kaydedilecek olarak ayarlanan kişiler haricindeki, kişileriniz dışındaki herkesten gelen bütün aramaları kaydeder.

Yalnızca pro sürümlerde geçerli olacak şekilde belirli kişilerden gelen aramaları otomatik olarak saklanması ayarlanabilmekte ve bu aramalar bulutta saklanabilmektedir.

İos cihazlarda popüler ancak ücretli olan Call Recorder programında kullanıcılara sağlanan birtakım özellikler;

 • Tek tuş ile gelen konuşmaları kaydeder.
 • Aynı şekilde giden konuşmaları da kaydeder.
 • Konuşma kayıtlarını hafızasında depolar.
 • Aynı zamanda kayıtlara erişimde oldukça pratiktir.
 • Ses kayıtlarını ios diğer uygulamalar üzerinden paylaşma hakkı sunar.
 • Ses kayıtlarını daha sonrasında da dinleme imkanı tanır.
 • Ses kaydetmede herhangi bir kapasite sınırı yoktur.
 • Oluşabilecek herhangi bir sorunda müşteri hizmetleri ile irtibat halinde olma imkanı sunmaktadır.

IOS cihazlarda telefon görüşmesinin kaydı uygulama yüklendikten sonra kayıt butonuna basılır ve görüşmeler normal bir şekilde gerçekleştirilebilir. Arama sonlandıktan sonra kayda erişim sağlanır ve tekrar dinlenebilir. Ayrıca kayıt başka uygulamalara da gönderilebilmektedir.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Avatar Ahmet dedi ki:

  Hat dokümanını istiyorum