Eski Telefon Görüşmeleri Nasıl Dinlenir? 2023 Android Iphone

Iphone ve Android telefonlarda eski telefon görüşmeleri nasıl dinlenir, ses kaydı almak veya konuşmaları dinlemek suç mu, belirli sebeplerden dolayı vatandaşlar telefon görüşmelerini kayıt altına almak istiyor ve bunlar için belirli uygulamalar mevcut.

Eski Telefon Görüşmeleri Nasıl Dinlenir? 2023 Android Iphone

Eski telefon görüşmeleri nasıl dinlenir, android ve ios telefonlarda hangi program kullanılır, programın kayıt dışında özellikleri ile neler yapılabilir, eski telefon görüşmelerini dinlemek yasal mıdır? Eski telefon kayıtlarının nasıl kaydedileceği, telefon görüşmeleri ve telefon dinleme programlarının nasıl kaydedileceği ile ilgili tüm detayları araştırdık.

Geçmişe Dönük Telefon Konuşma Kayıtları Nasıl Alınır?

Geçmişe dönük olarak telefon kayıtlarını ve eski telefon görüşmelerini dinleme yöntemlerinde, Vodafone, Turkcell son konuşma dinleme, Vodafone gibi telefon şirketleri konuşmaları kayıt altında tutmaktadır. Kayıt altına alınan konuşmalarda sadece kim ile görüşme yapıldığı ne kadar süre konuşulduğu ve arama tarih saat bilgileri verilirken kiminle hangi saat aralıklarında mesajlaştırdığının bilgisi verilir. Ancak, konuşmalar ve mesaj detayları görüntülenemez.

Eski Telefon Konuşmaları Nasıl Bulunur?

Telefon konuşmalarının dinlenebilmesi için öncelikle yasal yollara başvurulması gerekmektedir. Yasal yollardan yapılan telefon görüşmelerini dinlemek dışında belirli uygulamalar sayesinde telefonlardan da dinlenebilmektedir. Ancak, telefon görüşmelerini dinlemek veya kaydetmek suçtur. Bu durumda şikayette bulunmak isteyenler olayın üzerinden altı ay geçmeden başvuruda bulunmalıdır.

6 ay içinde suç duyurusunda bulunulmadan savcılık kendiliğinden dava açamaz. Türk Ceza Kanunu’nun 133. maddesi bu durumun suç olduğunu belirtmektedir.

Eski Telefon Konuşma Kayıtları Nasıl Alınır?

Hat sahibinin daha önce mahkeme kararı varsa bu kişinin telefon kayıtları geçmiş telefon görüşmelerinden kayıt altına alınmakta ve geçmişte yapmış olduğu aramalara ulaşılabilmektedir. Bu durumda mahkeme kararı olmaksızın telefon görüşmelerinin kayıtları operatörler tarafından tutulmamaktadır.

Ayrıca mahkeme kararı olsa bile mahkeme kararı öncesi telefon kayıtları işletmeciler tarafından tutulmamaktadır. Bu nedenle mahkeme karar gününden sonra telefon konuşmaları ve mesajları kayıt altına alınmaktadır.

Telefonda yapılan Son Konuşmayı Dinleme Yöntemi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlarda dinleme yazılımları ile telefon konuşmaları dinlenebilmektedir. Kişilerin farklı amaçlarla kullandığı telefon dinleme programları, Android ve Ios işletim sistemlerinde belirli bir ücret karşılığı veya ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Telefon görüşmelerini dinlemek dışarıdan kulağa hoş gelmese de telefon kayıtlarını dinlemek çoğu alanda adeta bir ihtiyaç haline geldi.

Ebeveynlerin telefon görüşme kayıtları, çocuklarının telefon kontrolünden hukuki sebeplere kadar birçok alanda her geçen gün yeni kullanıcılarla etkin bir şekilde kullanılmaya devam etmektedir. Belirli sebeplerle kullanılan kayıt dinleme programları ile kişiler ihtiyaçları doğrultusunda bu programlara başvurabilmektedir.

Casus Yazılım Nedir? (Telefonda Son Konuşmayı Dinleme Kodu)

Kullanıcıların telefon görüşmelerini dinlemek için kullanabilecekleri farklı yazılımlar bulunmaktadır. Bu betiklere genellikle casus yazılım denir. Casus yazılımlardan son derece etkili sonuçlar alınmaktadır. Söz konusu casus yazılım programlarının en belirgin ve önemli özelliği telefon konuşmalarını dinleme dışında farklı işlevleri yerine getirmesidir.

Android Son Konuşmayı Dinleme Kodu

Android telefon sahipleri Spyware indirebilir. İndirdikten sonra yazılım otomatik olarak çalışmaya başlar. Akıllı telefon kullanıcılarının bilmesi gereken en önemli nokta kurulum ve diğer tüm işlemlerin gizliliğe uygun olarak yapılması gerektiğidir. Eski telefon görüşmeleri nasıl dinlenir sorusunun en önemli yönlerinden biri de budur.

Aksi takdirde gizlilik yeterince sağlanmaz ise durum kontrolden çıkmakta ve bazı bilgilere ulaşmak yerine farklı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bunun dışında telefon konuşmalarının dinlendiğini bilen bir kişinin doğal olarak konuşmaması da bilgilerin doğruluğundan şüphe uyandırmaktadır.

Eski Konuşmaları Dinleme Kodu (iPhone-Android)

Telefon görüşmelerini telefona dinlemek için programları indirdikten sonra özel kodlar sayesinde tamamen arka planda çalışır ve kendilerini gizlerler. iPhone konuşmalarını dinleyebilen, Android ve iOS kullanıcıları için telefon konuşmalarını dinleyebilen programlar var. Bu programlar sayesinde kişiler geriye dönük olarak telefon görüşmelerini rahatlıkla dinleyebilmektedir.

Android – İOS Cihazlarda Telefon Dinleme

Android cihazlarda telefon dinleme programlarına istenilen telefon aramasının kaydı oluşturulabilmekte ve hangi arama kaydının saklanabileceği de rahatlıkla ayarlanabilmektedir. Telefon görüşmelerinin kayıt altına alınması belirli süre sonrasında eski kayıtlara ulaşmayı engelleyeceğinden dolayı konuşmaları kaydederek yaşanacak kayıpların önüne geçmek önemlidir.

Google Drive ve Dropbox ile uyumlu aramaların kaydı bulutta saklanabilir ve eşleştirilmesine olanak tanınmaktadır. Google Drive entegrasyonu Android telefonlarda 3.0 ve üstü sürümlerde çalışmaktadır. Arama kaydının belli başlı telefonlarda çalışamadığını veya düşük kalite ile çalışabildiğinin unutulmaması gerekmektedir. Bu nedenle uygulama satın alınmadan önce ücretsiz sürümünün denenmesi tavsiye edilmektedir. Olası herhangi bir kayıt sorunu yaşandığında kaydedilmiş telefon görüşmesinin farklı bir ses kaynağından veya otomatik açık hoparlör modunda kaydedilmesi gerekmektedir.

Görüşme kaydı Programı

Akıllı telefonlarda popüler telefon görüşme kaydı Call Recorder programı olmaktadır. Android cihazlarda ücretsiz satın alınan bu program İOS’ ta ise belirli bir ücret karşılığında satın alınmaktadır. Android cihazlarda telefon görüşme kaydı Call Recorder programı ile 3 şekilde otomatik olarak kaydedilmektedir. Bunlar:

 • Her şeyi kaydet (varsayılan): Bu ayar önceden göz ardı edilecek olarak ayarlanan kişiler haricindeki bütün aramaları kaydeder.
 • Her şeyi göz ardı et: Bu ayar önceden kaydedilecek olarak ayarlanan kişiler haricindeki hiçbir aramayı kaydetmez.
 • Kişileri göz ardı et: Bu ayar önceden kaydedilecek olarak ayarlanan kişiler haricindeki, kişileriniz dışındaki herkesten gelen bütün aramaları kaydeder.

Yalnızca pro sürümlerde geçerli olacak şekilde belirli kişilerden gelen aramaları otomatik olarak saklanması ayarlanabilmekte ve bu aramalar bulutta saklanabilmektedir.

Telefonda son 20 Konuşmayı Dinleme Kodu

Telefonda son 20 Konuşmayı Dinleme Kodu bulunmaktadır.

#8351##* kodu: Kendi Konuşmalarınızı dinlemeye yarar. Yalnızca android telefonlarda geçerli olan bu kod ile son 20 telefon görüşmesindeki kendi konuşmalarınıza ulaşabilirsiniz.

İOS Cihaz Dinleme Programı Özellikleri Nelerdir?

iOS cihazlarda popüler olan ancak ücretli olan Çağrı Kaydedici programında kullanılabilecek özellikler şu şekilde:

 • Tek tuş ile gelen konuşmaları kaydeder.
 • Aynı şekilde giden konuşmaları da kaydeder.
 • Konuşma kayıtlarını hafızasında depolar.
 • Aynı zamanda kayıtlara erişimde oldukça pratiktir.
 • Ses kayıtlarını ios diğer uygulamalar üzerinden paylaşma hakkı sunar.
 • Ses kayıtlarını daha sonrasında da dinleme imkanı tanır.
 • Ses kaydetmede herhangi bir kapasite sınırı yoktur.
 • Oluşabilecek herhangi bir sorun anında müşteri hizmetleri ile iletişim halinde olma imkanı sunmaktadır.

iOS cihazlarda telefon görüşmesini kaydetme uygulaması yüklendikten sonra kayıt butonuna basılarak aramalar normal bir şekilde yürütülebilir. Görüşme bittikten sonra kayda ulaşılır ve tekrar dinlenebilir. Ayrıca, kayıt diğer uygulamalara gönderilebilir.

Whatsapp Şikayet Hattı Numaraları hakkında bilgi almak için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Telefon Konuşmalarını Dinlemek Suç mu?

Yasal olmayan yollar ile telefon dinleniyorsa suçtur.

Eski Telefon Konuşmaları Bulunabilir mi?

Kişi hakkında daha önce verilmiş bir mahkeme kararı varsa kişinin telefon görüşmeleri geriye dönük olarak kayıt altına alınmakta ve dinlenebilmektedir.

Kaydedilen Telefon Görüşmeleri Nerede Saklanır?

Kaydedilen telefon görüşmeleri gelen kutusunda saklanır.

Kaç Adet Telefon Görüşmesi Kaydedebilirim?

Telefonunun hafızasına göre telefon kayıtları yapılabilmektedir.

Program İçerisinden Kayıt Yapılan Görüşmeler Silinmeli mi?

Zamanla eski kayıtlar otomatik olarak silinmektedir. Kayıtlı eski telefon görüşmeleri telefon numaralarına ya da notlara göre aranabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.