Devlet Destekli

Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Destekleme Kredisi 2020

Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Destekleme Kredisi 2020

İşletme sahibi Kobilere ve esnafa özel 1 sene geri ödemesiz olarak sunulan destek kredileri 2020 yılında da verilmeye devam ediyor.

Kosgeb 1 Yıl Geri Ödemesiz Acil Destek Kredisi 2020

Ülkemizde en son yaşanan deprem felaketinden etkilenen esnaflara ve Kobilere özel Acil destek kredisi veriliyor. Elazığ’ da yaşanan deprem felaketinden etkilenen ve gördüğü zararı Kaymakamlık ve  valiliklerde resmi olarak belgeleyen işletme sahibi Kobilere ve esnaflara 100 bin lira tutarında 24 ay vadeli 1 yıl ödemesiz faizsiz kredi desteği sağlanıyor.

blank

Esnafa 1 Yıl Ödemesiz İşyeri Kredisi 2020

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerine ortak olan,  işletme sahiplerinin iş yerlerindeki hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kooperatif kefaleti ve şahıs kefaleti, ipotek, ticari işletme rehin teminatları gösterilerek 200.000 TL üst limitli 1 ila 5 yıl vadeli olarak işletme kredisi veriliyor.

 

1 yıl geri ödemesiz olarak Kobilere ve esnaflara TESKOMB tarafından sağlanan krediler;

 • 2 yıl Vadeli Aylık eşit taksitli işletme kredisi 200.000 TL üst limitli  12/24 ay vadeli,

blank

 • İstihdamı destekleme kredisi 200.000 TL üst limitli  1 yıl ödemesiz 3 yıl vadeli,
 • Kooperatif ihracat tesis kredisi 200.000 TL üst limitli birinci yılı faiz ve ana para ödemesiz 4 yıl vadeli,
 • İskonto kredisi 200.000 TL üst limitli  1/9 ay vadeli sunuluyor.

blank

 • Şoför esnafa taşıt onarım kredisi 200.000 TL üst limitli işletme kredilerinde 1/4 yıl vadeli iskonto kredilerinde ise 1/9 ay vadeli olarak sunuluyor.

blank

Teskomb Esnaf kredisi Faiz oranları ise;

blank

Bunun yanında;

 • İşyeri Alımına Yönelik kredisi 500.000 TL üst limitli 120 ay vadeli,
 • İşyeri Modernizasyon kredisi işyeri için ihtiyaç duyulan makine ekipman ve demirbaşların satın alımına yönelik 500.000 TL limitli 60 ay vadeli,
 • Taşıt Alım kredisi 500.000 TL limitli 84 ay vadeli olarak kullandırılıyor.

Halkbank Kobilere Özel İşyeri Kredisi

Halkbank Kobi Destek paketi kapsamında Kobilerin firmalarının ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kredi desteği sunuyor.

blank

Halkbank 1 yıl ödemesiz işyeri destekleme kredileri ise;

İstihdam Odaklı İşletme Kredisi

Kobilerin ve firmaların istihdam artışı teşvik etmek amacıyla İstihdam Odaklı İşletme Kredisi kapsamında;

blank

 • İmalat sanayinde faaliyet gösteren firmalara kullandırılacak krediler; 1 yılı ödemesiz toplam 5 yıl vadeli, olmak üzere  olarak sabit ve değişken faiz oranları ile iki tür kredi desteği sağlıyor.
 • Emek yoğun hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmalara kullandırılacak krediler; 1 yılı ödemesiz toplam 5 yıl vadeli sunan bankaya kredilerin geri ödemeleri dönemsel veya aylık eşit taksitli olarak gerçekleştiriliyor. Nakit ve Gayrinakdi krediler olmak üzere iki tür olarak firmalara sağlanıyor.

Kobi İş Geliştirme Kredisi

Kobilere işlerini geliştirmeleri, büyümeleri ve kapasitelerini artırmaya teşvik etmek amacıyla, 1 yıla varan anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam 60 aya varan vadelerle açılacak olan işyeri proje bazında Kobi’lerin ihtiyacına ve kredi değerliliğine göre belirlenen limitlerde aylık eşit taksitli veya 3 ayda bir eşit taksitli olarak Halkbank Kobi Destek paketleri olarak Kobi iş Geliştirme Kredisi oluşturulmuştur.

blank

Franchising Destek Kredisi

Halkbank bayilik yani franchising sistemi ile kendi işini kurmak ya da mevcut işlerinin yanı sıra yeni bir alanda faaliyet göstermek isteyenlere özel azami 60 ay vadeli , Artan Eşit Taksitli, 3 ayda ya da 6 ayda bir eşit taksitli, ya da Serbest Taksitli olarak ilk yıla mahsus olmak üzere azami 6 ay ödemesiz dönemli olarak kredi desteği sağlıyor.

İmalatçı Kobiler için Yatırım Kredileri

Halkbank İmalat sektörüne özel imalatçı kobiler için orta ve uzun vadeli yatırım ve işletme kredisi sunuyor. İmalatçı kobiler için yatırım kredisi kapsamında Kobilerin, yatırım, işletme sermayesi gibi ihtiyaçlarının karşılanması ve bu kapsamda geliştirmeyi tasarladıkları projelerinin desteklenmesi amacıyla yatırım kredisi olarak 3 yılı ödemesiz dönemli toplam 10 yıl vadeli olarak sunulurken,  işletme kredisi olarak da 1 yılı ödemesiz dönemli toplam 5 yıl vadeli olarak kullandırılıyor.

Endüstriyel Tarım Kredisi

blank

Endüstriyel tarım kredisi olarak yatırım ve işletme kredisi sunun bankanın 1 yıl geri ödemesiz sunduğu kredi işletme kredisidir. İşletme kredilerinde eşit taksitli veya 3 ya da 6 ayda bir eşit taksitli ve 3 ya da 6 ayda bir dönemsel taksitli 1 yıl anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam 4 yıl vadede sunuluyor.

Kosgeb Kobi Finansman Destek Programı

Kosgeb Kobi Finansman Destek Programı kapsamında aktif ve Kosgeb Veri Tabanı’na kayıtlı, Kobi Bilgi Beyannamesi güncel olan ve Kosgeb desteklerinden yasaklı olmayan ve Protokolde tanımlanan Kobilere  kredi ihtiyaçlarına destek olmak amacıya finansman desteği sunuluyor.

 • İşletme Kredilerinde; 12 ve 18 ay vadede,
 • Makine Teçhizat Kredisinde; 12, 18, 24, 30 ve 36 ay vade imkanı sunuyor.
 • Girişimci İşletmeler içinde en fazla 50.000 TL
 • Stratejik ve Öncelikli Sektörlerdeki İşletmeler için en fazla 500.000 TL  limitli kredi veriyor.

Halkbank Esnaf ve Sanatkarlara Özel İşyeri Kredisi

Halkbank Esnaf ve Sanatkarlara ESKKK aracılığıyla sunduğu işyeri kredileri ise;

 • ESKKK Kefaletiyle Krediler
 • ESKKK Kefaleti Olmaksızın Krediler
 • Sıfır Faizli Esnaf Kredileri
 • Esnaf Yatırım Kredileri sunuyor.blank

Esnaflara işyeri büyütme ve destekleme kredisi olarak birçok kurum ve kuruluş tarafından destekler 2020 yılında da verilmeye devam ediyor. Halkbankası İşyeri açma Kredisi inceleyebilirsiniz.

Kamu bankaları arasında esnafın her zaman yanında olan Halkbank işyeri Kobi kredi kampanyaları ile dikkat çekiyor. Halkbankası Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla % 50 ve  % 100 faizsiz kredi vermeye hazırlanıyor.

] }Yorumlar
 1. blank Faruk sebik dedi ki:

  Sadece elazığ ve malatyami urfa da yokmu ?