Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2022 (Gelir Belgesiz)

Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve işsiz ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir? Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, Garanti bankası ve diğer tüm bankalardan ev hanımlarına kredi başvurusu nasıl yapılır? araştırdık. Hemen tüm bilgileri alabilir ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2022 (Gelir Belgesiz)
13 Haziran 2022 08:08

Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir, gelir belgesiz ve şartsız, notu düşük olan kişiler için şartları nelerdir, nasıl alınır? Sigortası olmayan ev hanımlarına kredi veren bankaları sizler için araştırdık!

2022 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, Garanti bankası ve birçok bankadır. Bu yılda çalışmayan, maaş bordrosu bulunmayan ve herhangi bir geliri olmayanlara ev hanımları gelir belgesiz evraksız olarak şubeye gitmeden başvuru yaparak uygun faiz oranları ile kredi alabilirler.

Sizinde beyan edebileceğiniz ek gelir belgeniz varsa anında kredi veren bankalara hemen başvuruda bulunarak herhangi bir işte çalışmayan kozmetik, giyim, gıda ve her türlü ihtiyaçlarının finansmanı gelir belgesiz kredi veren bankalar aracılığıyla ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Ev Hanımıyım Kredi Alabilir miyim?

Herhangi bir işte çalışmayan, ev hanımı olarak ev içerisine emek veren, ev ekonomisine katkı sağlayan üreten ev hanımları özellikle son yıllarda bankalar tarafından desteklenmektedirler. Bankalar aylık geliri olmayan kişilere kredi başvurusu, kredi kartı gibi imkanlar sunarak bankacılık hizmetleri vermezken ev hanımları için bankalarda özel ürünleri bulunuyor. Ev hanımlarının bu kredi imkanlarından yararlanabilmesi için hangi bankanın kredi vereceğini ve şartlarını bilmesi gerekiyor. Bankaların ev hanımlarına özel kredi ürünlerini incelemek ve şartlarının neler olduğunu bildikten sonra başvuruda bulunmak kredi alma şansınız artıracaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2022

2022 Yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Cepte Teb ev hanımlarına kredi
 • Şekerbank ev hanımlarına kredi
 • Ptt ev hanımlarına kredi
 • Ing bank ev hanımlarına kredi
 • En para QNB Finansbank ev hanımlarına kredi
 • Aktif bank ev hanımlarına kredi
 • N kolay ev hanımlarına kredi
 • Akbank gelir belgesiz anında kredi
 • İşbank şubeye gitmeden anında kredi

Bankalar kredi talebinde bulunan kişilerden gelir belgesi, maaş bordrosu gibi aylık net geliri belgeleyen evraklar istemektedir. Bazı bankalar ise belgesiz, imzasız anında kredi imkanları ile ev hanımları dahil birçok kişiye anında kredi imkanı sağlamaktadır. Özellikle ev hanımlarının artan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla belgesiz kefilsiz kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar ve şartları:

Ev Hanımlarına Kredi Veren BankalarBelge TalebiKredi Üst Limit
Ceptetebİstemiyor50.000 TL
İNGİstiyor50.000 TL
Enparaİstemiyor40.000 TL
Şekerbankİstiyor10.000 TL
Aktif Bank NKolay Krediİstemiyor40.000 TL
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Sizde ev hanımı iseniz yukarıda belirtilen ev hanımlarına kredi veren bankalara başvuru yaparak gelir belgesi olmadan bireysel kredilerden yararlanabilirsiniz.

Bu bankalardan Ziraat bankası, İNG bank ve İş bankası dışında kalan bankalar gelir belgesi istemeden finansman desteği sağlıyor. Ev hanımları almak istedikleri bireysel kredilerin başvurularını bankaların internet şubelerinden, telefon bankacılığı kanalıyla, Sms ile bankaların kısa mesaj yoluyla ve banka şubelerinden müşteri yetkililerinin yardımlarıyla kredi başvurusu yapabilirler.

Bankalar Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi ve Kredi Kartı Veriyor

Artık günümüzde birçok bankanın uygulamış olduğu politikalar sayesinde 18 yaşın altında olsun 80 yaşına kadar çalışan, çalışmayan neredeyse herkes kredi alabilmektedir. Bu kolaylıklar ev hanımlarına da sunulmaktadır diyebiliriz. Ancak bankalar ev hanımı kavramını tanımazlar ve bu kriterlerde ki kişiler kredi çekmek amacıyla bankaya başvurduklarında, bu başvuruyu çalışmayan ve gelir belgesi olmayan kişi sınıfında değerlendirirler. Son zamanlarda işsizlik oranlarının artmasıyla birlikte çalışmadığı için maaş bordrosu ve gelir belgesi olmayanlara kredi veren bankaların sayısında artışlar yaşanmaktadır.

Bankalardan kredi ve kredi kartı almak isteyen ev hanımları düzenli bir gelire sahip olmadıklarından dolayı bankaların kredi ürünlerinden faydalanamamaktadır. Bazı ev hanımları ise daha önceden çekmiş olduğu kredilerin geri ödemelerinde sorun yaşayarak sicili bozulduğundan ve kredi notları düştüğünden dolayı bankalar ile arası iyi değildir. Bankalar kredi başvurularında kişilerin ilk olarak gelir durumuna, gelir belgesine ve kredi notlarına bakarak değerlendirmede bulundukları için ev hanımlarının kredi notları eğer düşükse bankadan maalesef eli boş olarak dönmekteydi. Ancak günümüzde çoğu banka artık gelir belgesi devletdestekli.com olmadan kredi başvurusunda bulunanlara kredi vermektedir.

Artan ihtiyaçların karşılanması amacıyla ev hanımlarına da kredi çekebilmenin önü açılmıştır. Ev hanımları gelir belgesi olmadan kredi veren bankalara başvuru yaparak kredi ve kredi kartına sahip olabilirler. Bu imkanlardan yararlanarak her türlü nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kredi çekebilirler. Ev hanımları yeni iş kurmak için girişimcilik kredileri dahil tüm her türlü finansman ihtiyaçları için kredi çekebilirler.

Bunun için bankalarda mevduat hesabı açtırıp düzenli nakit akışı sağlayarak bankalara kredi notu oluşturup, kredi kartı başvurusu yaparak düzenli ödeme yaparak bu bankaların sağladığı kredi imkanlarından sizlerde kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Herhangi bir kredi kartınız yoksa, belirli limitlerde kredi kartı alabilirsiniz.

Denizbank Ev Hanımlarına Özel İhtiyaç Kredisi
Bankalar Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi ve Kredi Kartı Veriyor

Ev Hanımlarına Kredi Şartları Nelerdir?

Ev hanımı iseniz, SGK’ya bağlı kayıtlı olarak çalışmıyorsanız ve kredi çekmek istiyorsanız bazı şartları karşılıyor olmanız gerekmektedir.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların aradığı tüm şartları aşağıdaki gibidir:

 • Çekeceğiniz kredi uzun vadeli olamayacağı gibi kredi çekerken bir ipotek göstereceksiniz ve ortak tapulu bir ipotek ise eşinizin yazılı beyanı banka tarafınca istenir.
 • Bu şartlar bankalara göre değişiklik gösterir.
 • Krediyi ödeyebileceğinizi gösteren belgeyi, üzerinize kayıtlı bir mülk veya taşıt olan, kefil gösteren ev hanımları kolaylıkla kredi çekebilir.
 • Herhangi bir yasal ve idari takibin bulunmaması.
 • Kredi taksitlerinin aylık gelirinin yarısını geçmemesi.
 • İpotek gösterilecek mal için eş rızasının yazılı beyanı.
 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekir.
 • Ek gelir beyanında bulunmanız gerekir. Bunlar; kira, size yatan ek gelir belge veya durumunuzu ispatlayan belgeleri ibraz etmeniz durumunda kredi alma imkanınız yükselecektir.
 • Emekli aylığı beyan edilebilir. (Ev hanımları anne ve babalarından kalan emekli aylıklarını kullanıyor ise bu aylığı aldıkları bankalara başvuru yapabilir ve kredi talep edebilir.)
 • Kefil göstermeniz gerekebilir. (Sicili temiz, aylık geliri olan, kredi notu yüksek maaşı olan birini kefil göstermek işinizi kolaylaştıracaktır.)

Bu durumlar bankalara göre farklılık göstermektedir.

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Başvuru Şartları

Bankaların ev hanımlarında kredi taleplerinde isteyebileceği başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

 • Banka ev hanımlarından bazı durumlarda teminat talep edebilir bu durumda bankaya teminat göstermeniz gerekir, bazı durumlarda ise kefil gösterebilmeniz gerekir.
 • Ev hanımlarının yan gelir olarak elde ettiği kira geliri bulunuyorsa kira getirisi elde ettiğine dair belge ibraz ederek krediden yararlanabilirsiniz.
 • Eğer emekli iseniz bu durumda emekli aylığı gösterilmesi gereklidir.
 • Bankalar tarafından özel olarak belirlenen şartlar bankalar arasında değişiklik gösterebilir.
 • Bu nedenle banka ile görüşerek net bilgi edinebilirsiniz.

Ev hanımlarının eşlerinin maaş durumuna göre kredi kullandıran bankalar 24 aya kadar taksit imkanları ile bireysel kredileri istenilen kredi limitine kadar kullandırmaktadır. Kira geliri olan veya üzerine kayıtlı herhangi bir tapu belgesi karşılığında kredi veren bankalara yapacağınız kredi başvuruları ile ev hanımlarına özel olarak hazırlanan kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ev hanımlarının bu bankalara yapacakları kredi başvuruların olumlu sonuçlanması bankaların istedikleri şartları yerine getirmeleri gereklidir. Bankalara yapılacak olan kredi başvurunuzun reddedilmesi kredi notunuzun düşmesine yol açacağından kredi başvurularınızın olumsuz değerlendirilmesine neden olabilir.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların yanında birde ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar merak konusu olmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2022

2022 Yılında ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar listesi şu şekildedir:

 • İş Bankası
 • Enpara
 • Halkbank
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Ziraat Bankası

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermektedir.

Denizbank Ev Hanımlarına Özel İhtiyaç Kredisi

Ev hanım kredilerine imkanı tanıyan Denizbank ev hanımları için özel hazırladığı  Ev hanımı Paketiyle çeşitli imkanlar sunarak Özel Altın günleri ve Ev hanımlarına Mevduat biriken Hesap gibi ayrıcalıklar sunan bankaya kredi başvuru yapmak isteyenler en yakın Deniz şubelerine giderek yapabilirler.

 • Denizbank ev hanımlarına kredinin vadesi en fazla 12 ay olacaktır.
 • Kredinin geri ödemesi eşit taksitli geri ödemeli olarak uygun faiz oranları ile sunulacaktır.
 • Ev hanımlarına kredinin azami üst limiti 10 bin TL olacaktır.
 • Gelir belgesi olmadan kredi talep ettiğinizde teminat göstermeniz istenebilir, gösterilen teminatın değerine göre kredi üst limitini artırma imkanı sunulacaktır.
 • Ayrıca bankalar ev hanımlarından eşini veya tanıdığı birisini kefil olarak göstermelerini isteyebilir.
 • Ayrıca gösterilen kefilin kredi notunun yüksek ise ve sicil bozuk değilse gelir belgesi gösterebilmesi gerekir.
 • Başvuru için internet üzerinden, mobil uygulama ve ATM üzerinden müracaat edebilirsiniz. 

Kredi çekemeyecek olan durumlarda banka müşterileri için ipotekli ihtiyaç kredileri geliştirilmiştir. Bu taşınmaz yardımı ile kredi çekmek daha kolaydır. Taşınmazları, ipotekli mallarınızı veya mevcut olan birikimlerinizi bankaya teminat olarak göstererek kredi kullanabilirsiniz. 

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredisi Nasıl Alınır?

Ev hanımlarına aile bütçesini sarsmadan kredi veren Şekerbank bayanlar için uygun faiz oranı ve 36 vadeli ihtiyaç kredi vermektedir. Ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan banka ev hanımlarından sigorta zorunluğu şartını da kaldırarak evde geçimini sağlayan ve sabit bir geliri olan ev hanımlarına bireysel ihtiyaç kredisi veya artan taksitli kredi imkanı sağlıyor. Şekerbank ihtiyaç kredi paketi ile ev hanımlarına gelir belgesiz kredi verebilir.

Şekerbank gelir belgesiz kredi hesaplaması yapacak olursak:

Kredi TutarıVadesi (Ay)Faiz Oranı (%)Aylık Taksit (TL)Toplam Geri Ödeme (TL)
5.000 TL36 Ay%2,50229,02 TL8.244,68 TL
10.000 TL36 Ay%2,50 458,04 TL16.489,37 TL
15.000 TL36 Ay%2,50 687,06 TL24.734,05 TL
20.000 TL36 Ay%2,50916,08 TL32.978,73 TL
25.000 TL36 Ay%2,501.145,09 TL41.223,41 TL
Şekerbank bireysel kredi hesaplama tablosu

Akbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Akbank tarafından çalışmayan ve sigortasız ev hanımlarına kıyafet, hediye, ev alışverişi gibi ihtiyaçlarının karşılanması için 40 bin liraya kadar değişen faiz oranları ile Akbank direk kredi imkanı sağlanmaktadır. Şubeye gitmeye gerek kalmadan online olarak 50 bin liraya kadar 7/24 gelir belgesiz ve imzasız saniyeler için kredi imkanı sunan bankada sadece bankada bir hesabınızın bulunması, kredi sicil notunuzun yeterli olması ve Akbank direkt uygulamasını indirerek başvuru yapmanız yeterlidir.

Akbank tarafından sunulan krediye başvuru yapmak için gerekli şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Öncelikle Akbank şubesine giderek adınıza vadesiz mevduat TL hesabı açtırın,
 • Sonrasında tek kullanımlık İnternet bankacılığı şifresini alın,
 • Tüm bunlardan sonra İnternet bankacılığına giriş yaparak doğrudan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Gelir belgesi olmadan anında kredi imkanından yararlanabileceğiniz Akbank Mobil ile 20.000 TL başlayan finansman desteğine bu şekilde kolaylıkla erişebilirsiniz.

Akbank direkt krediye Akbank Mobil, İnternet veya Akbank Telefon Şubesi’nden başvurabilirsiniz. Kredi notunuz da problem yok ise ve gelir belgeniz var ise: anında kredi imkanı sağlayan bankalara hemen başvuru yapabilirsiniz.

PTT Ev Hanımlarına Kredi 2022

Postaneden, Aktifbank dahil olmak üzere bir çok banka ile finansmanı ile krediye sahip olabilirsiniz. Yapılan sözleşme ile beraber müşterilerine kredi imkanları sağlar. Üstelik PTT bütün bankalara göre en üst yaş sınırı ile kredi veren bankaların ilk sırasında gelir. Şayet üst sınırına takılan bir ev hanımıysanız, gelir belgesiz ipotek göstererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Postane tüm ipotekli ihtiyaç kredileri başvurularını şube üzerinden kabul etmektedir. 3 ile 6 ay vade ile ev kadınlarına 60.000 TL’ye kadar kredi desteği vermektedir. İpotekli gösterecek bir mal beyanınız yok ise belgesiz olarak kredi başvurunuzu PTT internet bankacılığı üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

ING Bank Kredi Hesaplama

50 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli olarak ev hanımlarına kredi imkanı sunan ING bankası gelir belgesiz olarak kredi başvurularını kabul eden bir diğer bankadır. ING bankasına hiçbir belge sunmadan 50 bin liraya kadar uygun faiz oranları ile kredi alabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz.

Ing Bank tarafından ev hanımlarına sunulan ihtiyaç kredisinin hesaplama tablosu:

Kredi tutarıVadeFaiz OranıAylık Taksit Toplam Ödeme
50.000 TL 36 AY%2,192.165 TL77.934,96TL
Ev hanımlarına kredi hesaplama

CEPTETEB Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi (3 Ay Ertelemeli Anında Kredi)

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi 3 ve 36 ay vadeli olarak yıllık maliyet oranı %26,9718 ile %23,4666 arasında değişen oranlar ile sunuluyor. Örneğin: 10 bin lira tutarındaki krediyi %1,67 aylık faiz oranı ile 36 ay vadede kullanılması durumunda geri ödenek olan toplam 13.540,85 TL tutar yıllık maliyet oranı %27,5801 olacaktır.

 • Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra CEPTETEB mobil uygulamasına giriş yapılır.
 • Ana sayfa üzerinde mobil bankacılık sekmesi tıklanarak açılacak yeni ekranda yer alan kullanıcı adı ve şifre girilir.
 • Açılacak olan yeni sayfada Kredilerim kısmına giriş yapılır.
 • Kredi başvurusu için istenen kişisel tüm bilgiler doldurulur.
 • Tüm bilgiler ilgili alanlara doldurulduktan sonra başvuru işlem tamamlanır.
 • Başvuru işlemlerinden sonra cep telefonu numaranıza ön başvuru sonucu mesaj olarak gelecektir.

Enpara Gelir Belgesi Olmayan Ev Hanımlarına Kredi İmkanı Sunuyor!

QNB Finansbank enpara dosya masrafı ve tahsis ücreti olmadan 12 ay- 36 ay vadelerde % 2,29 faiz oranları ile ev hanımları dahil isteyen herkese Ev hanımlarına uygun ödeme koşulları ile ihtiyaç kredisi sunuyor. Enpara’dan detaylarını inceleyebilirsiniz.

2022 yılında gelir  belgesi olmayan ve herhangi bir işte çalışmadığı içi sigortasız gözüken ev hanımlarına belgesiz evraksız kredi veren bankalar:

 • CepteTEB,
 • En para’dan ev hanımlarına kredi.
 • Nkolay kredi gibi kurumlardan sunulan kredi seçeneklerine başvurarak gelir belgesi ibraz etmelerine gerek kalmadan kredi alabilirler.

İş hayatında bayanların ayakta durabilmesini sağlamak adına, yukarıda ki bankalarda birlikte devlet kurumları da desteklerini sürdürmektedirler.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 2022

Ziraat bankası Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu 2022 yılında tüm banka şubelerinden yapılabiliyor. Bunun haricinde banka kartı özellikli olarak sunduğu kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen ev hanımları kredi başvurusunda bulunabilirler.

 • Bankkart,
 • Bankkart Gold,
 • Bankkart Platinum,
 • Bankkart,
 • Kampüs Kart, sunulan kredi kartı başvuru için Ziraat Bankasını ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 2022

Ziraat Bankası da belirli oranlar ve faizler dahilinde ev hanımlarına kredi veren bankalardan biridir. Ancak banka maaş bordrosu yerine geçebilecek gelir ispatlayan belgeler, ipotek tesisi talep edebilir. Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi isimli ayrı bir finansman paketi bulunmamakta olup, bireysel ihtiyaç finansman paketlerinden ev hanımları da yararlanabilir. Başvuru ve hesaplamalar için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 2022

Vakıfbank birçok kredi kampanyasını uygun faiz oranları ile müşterilerine sunmaktadır. Güncel kampanyalarında şuanda Vakıfbank ev hanımlarına kredi bulunmamaktadır. En güncel kampanyalara ulaşmak için Vakıfbank şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

2022 yılında ev hanımlarına kredi veren bankaları inceledik. Başvuru için şubelere gitmeye, sıra beklemeye ve başvuru için evrak hazırlamalarına gerek kalmadan finansman kuruluşlarına anında başvuru işlemlerini gerçekleştirerek her türlü ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz.

devletdestekli.com içerikler kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz. Metinleri alıntılayanlar hakkında uyarı da bulunmaksızın hukuki işlem başlatılacaktır.

Yorumlar

 1. Avatar of Tuğba Ekinci Tuğba Ekinci dedi ki:

  Ev hanımı miyim acil kirediye ihtiyaç var yardımcı olursanız sevinirim icram var

 2. Avatar of ebru aydın ebru aydın dedi ki:

  ev hanımıyım acil krediye ihtiyacım var bana kredi cikarmi

 3. Avatar of Bircan özcan Bircan özcan dedi ki:

  Ev hanimiyim hic bir gelirim yok fakat daha once hic bir bankadan ihtiyac kredisi talebindede bulunmadim ilk defa size yaziyorum cocuklarimn okul ihtiyaclarini alamadigim icin yaziyorum sizelutfen

 4. Avatar of YASEMİN KAYA YASEMİN KAYA dedi ki:

  BEN EV HANIMIYIM BİR GELİRİM YOK KREDİ KART BAŞ VURUSU YAPMAK İSTİYORUM .NASIL BAŞ VURA BİLİRİM ACİL İHTİYACIM VAR ZİRAAT BANKASINDAN BAŞ VURMAK İSTİYORUM . VE BANA KREDİ ÇIKARMI SEVGİLERİMLE

 5. Avatar of Gönül Kordu Gönül Kordu dedi ki:

  Ev hanımıyım kredi çekmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 5000

 6. Avatar of GÜLŞEN BİLGEN GÜLŞEN BİLGEN dedi ki:

  Ev hanımıyım 20000 Kredi almak istiyorum Nasıl alabilirim??

 7. Avatar of Yönetim Yönetim dedi ki:

  Bayanlara kredi imkanı.

  1. Avatar of Hacel Yurttav Hacel Yurttav dedi ki:

   KREDİ almak istiyorum acil

  2. Avatar of Lütfiye Lütfiye dedi ki:

   Acil paraya ihtiyacım var lütfen yardım edin