Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2023 (Gelir Belgesiz)

Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve işsiz ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir? Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, Garanti bankası ve diğer tüm bankalardan ev hanımlarına kredi başvurusu nasıl yapılır? araştırdık. Hemen tüm bilgileri alabilir ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2023 (Gelir Belgesiz)

Ev hanımlarına kredi veren bankalar nelerdir, düşük gelirli ve koşulsuz insanlar için şartlar nelerdir, nasıl alınır? Sigortası olmayan ev hanımlarına kredi veren bankaları sizler için araştırdık!

2023 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası ve birçok bankadır. Bu yıl çalışmayan, maaş bordrosu olmayan ve geliri olmayan ev hanımları, herhangi bir gelir belgesi olmadan şubeye gitmeden başvurabilir ve uygun faiz oranlarıyla kredi alabilirler.

Beyan edebileceğiniz ek gelir belgeleriniz varsa hiçbir işte çalışmayan kozmetik, giyim, gıda ve her türlü ihtiyaca finansman sağlayan, gelir belgesiz kredi veren bankalar aracılığı ile anında kredi veren ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bankalara hemen başvurabilirsiniz.

Çalışmayan Bir Bayan Kredi Çekebilir mi?

Karım ev hanımı, annem ev hanımı, kredi alabilir mi? Sorular genellikle konular için aranır. Hiçbir işte çalışmayan, evde ev hanımı olarak çalışan ve ev ekonomisine katkı sağlayan ev hanımları özellikle son yıllarda bankalar tarafından desteklenmiştir. Bankalar aylık geliri olmayan kişilere kredi başvurusu, kredi kartı gibi bankacılık hizmetleri sunmazken, bankaların ev hanımlarına özel ürünleri bulunuyor. Ev hanımlarının bu kredi imkanlarından yararlanabilmesi için krediyi hangi bankanın vereceğini ve şartlarını bilmeleri gerekmektedir. Bankaların ev hanımlarına özel kredi ürünlerini incelemek ve şartların ne olduğunu öğrendikten sonra başvurmak kredi alma şansınızı artıracaktır.

Eşim ev hanımı, annem ev hanımı kredi çekebilir mi soruları sıklıkla aratılan konulardır. Herhangi bir işte çalışmayan, ev hanımı olarak evde çalışan ve ev ekonomisine katkıda bulunan ev hanımları özellikle son yıllarda bankalar tarafından desteklenmektedir. Bankalar aylık geliri olmayan kişilere kredi başvurusu, kredi kartı gibi bankacılık hizmeti vermezken, bankalarda ev hanımlarına özel ürünler bulunuyor. Ev hanımlarının bu kredi imkanlarından yararlanabilmesi için krediyi hangi bankanın vereceğini ve şartlarını bilmesi gerekmektedir. Bankaların ev hanımlarına özel kredi ürünlerini incelemek ve şartların neler olduğunu öğrendikten sonra başvurmak kredi alma şansınızı artıracaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2023 Güncel

2023 yılında ev hanımlarına kredi veren bankalar şu şekildedir:

 • Cepte Teb ev hanımlarına kredi.
 • Şekerbank ev hanımlarına kredi.
 • Ptt ev hanımlarına kredi.
 • Ing bank ev hanımlarına kredi.
 • En para QNB Finansbank ev hanımlarına kredi.
 • Aktif bank ev hanımlarına kredi.
 • N kolay ev hanımlarına kredi.
 • Akbank gelir belgesiz anında kredi.
 • İşbank şubeye gitmeden anında kredi.

Bankalar, kredi başvurusunda bulunanlardan gelir belgeleri ve maaş bordroları gibi aylık net geliri belgeleyen belgeler ister. Bazı bankalar ise belgesiz, imzasız anında kredi imkanları ile ev hanımları da dahil olmak üzere birçok kişiye anında kredi imkanı sağlamaktadır.

Özellikle ev hanımlarının artan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla belgesiz kefilsiz kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar ve şartları:

Ev Hanımlarına Kredi Veren BankalarBelge TalebiKredi Üst Limit
Ceptetebİstemiyor.50.000 TL
İNGİstiyor.50.000 TL
Enparaİstemiyor.40.000 TL
Şekerbankİstiyor.10.000 TL
Aktif Bank NKolay Krediİstemiyor.40.000 TL
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımı iseniz yukarıda belirtilen ev hanımlarına kredi veren bankalara başvurabilir, gelir belgesiz ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz.

Bu bankalardan Ziraat bankası, ING bankası ve İş Bankası dışındaki bankalar gelir belgesi istemeden finansman desteği sağlıyor.

Ev hanımları almak istedikleri bireysel kredi başvurusunu bankaların internet şubelerinden, telefon bankacılığı, SMS ve müşteri temsilcileri aracılığı ile banka şubelerinden yapabilmektedir.

Bankalar Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi ve Kredi Kartı Veriyor

Günümüzde birçok bankanın uyguladığı politikalar sayesinde 18 yaşını doldurmamış, 80 yaşına kadar çalışan ya da çalışmayan hemen hemen herkes kredi alabilmektedir. Bu imkanların ev hanımlarına da sunulduğunu söyleyebiliriz. Ancak bankalar ev hanımı kavramını tanımamakta ve bu kriterlere sahip kişiler kredi çekmek için bankaya başvurduklarında bu başvuruyu çalışmayan ve gelir belgesi olmayan kişi olarak değerlendirmektedir. Son dönemde işsizlik oranlarının artmasıyla birlikte bordrosu ve gelir belgesi olmayanlara kredi veren bankaların sayısında artış yaşandı.

Bankalardan kredi ve kredi kartı almak isteyen ev hanımları düzenli bir gelirleri olmadığı için bankaların kredi ürünlerinden yararlanamamaktadır. Bazı ev kadınları ise daha önce çektikleri kredilerin geri ödemelerinde sorun yaşadıkları için bankalarla arası iyi değil, rekorları kırıldı ve kredi notları düştü. Ev hanımlarının kredi notları düşük olsaydı ne yazık ki bankalar kredi başvurularında kişilerin gelir durumuna, gelir belgesine ve kredi notlarına bakarak değerlendirme yaptığı için maalesef eli boş dönüyorlardı. Ancak günümüzde çoğu banka artık gelir belgesi olmadan kredi başvurusunda bulunanlara kredi vermektedir.

Artan ihtiyaçları karşılamak için ev hanımlarının da kredi çekebilmesinin önü açıldı. Ev hanımları gelir belgesi olmadan kredi veren bankalara başvurarak kredi ve kredi kartı sahibi olabiliyor. Bu imkanlardan yararlanarak her türlü nakit ihtiyacını karşılamak için kredi çekebilmektedirler. Ev hanımları, yeni bir iş kurmak için girişimcilik kredisi de dahil olmak üzere tüm finansal ihtiyaçları için kredi alabilirler.

Bunun için bankalarda mevduat hesabı açarak, düzenli nakit akışı sağlayarak, bankalara kredi notu oluşturarak, kredi kartı başvurusu yaparak düzenli ödemeler yaparak bu bankaların sağladığı kredi imkanlarından rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Kredi kartınız yoksa belli limitler dahilinde kredi kartı alabilirsiniz.

Denizbank Ev Hanımlarına Özel İhtiyaç Kredisi
Bankalar Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi ve Kredi Kartı Veriyor

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Şartları Nelerdir?

Ev hanımıysanız, SGK’ya kayıtlı olarak çalışmıyorsanız ve kredi çekmek istiyorsanız bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların aradığı tüm şartlar şu şekildedir:

 • Çekeceğiniz kredi uzun vadeli olamaz, kredi çekerken ipotek göstereceksiniz, müşterek ipotek ise banka tarafından eşinizin yazılı beyanı istenir.
 • Bu şartlar bankalara göre değişiklik gösterir.
 • Krediyi ödeyebileceğinize dair belge gösteren, kayıtlı bir mülkü veya aracı olan ve kefil gösteren ev hanımları rahatlıkla kredi çekebilir.
 • Herhangi bir yasal ve idari takibin bulunmaması.
 • Kredi taksitlerinin aylık gelirinin yarısını geçmemesi.
 • İpotek gösterilecek mal için eş rızasının yazılı beyanı.
 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekir.
 • Ek gelir beyan etmelisiniz. Bunlar; Kirayı, ek gelir belgelerini veya durumunuzu kanıtlayan belgeleri ibraz etmeniz durumunda kredi alma şansınız artacaktır.
 • Emekli aylığı beyan edilebilir. (Ev hanımları anne ve babalarından kalan emekli aylıklarını kullanıyor ise bu aylığı aldıkları bankalara başvuru yapabilir ve kredi talep edebilir.)
 • Kefil göstermeniz gerekebilir. (Sicili temiz, aylık geliri yüksek maaşı olan birine kefil olmak işinizi kolaylaştıracaktır.)

Bu durumlar bankadan bankaya farklılık göstermektedir.

Çalışmayan İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Bankaların ev hanımlarında kredi taleplerinde isteyebileceği başvuru şartları aşağıdaki gibidir:

 • Bazı durumlarda banka ev hanımlarından teminat talep edebilir, bu durumda bankaya teminat göstermeniz, bazı durumlarda ise kefil gösterebilmeniz gerekir.
 • Ev hanımlarının yan gelir olarak kira geliri varsa, kira geliri elde ettiğinizi gösteren bir belge ibraz ederek krediden yararlanabilirsiniz.
 • Eğer emekli iseniz bu durumda emekli aylığı gösterilmesi gereklidir.
 • Bankalar tarafından özel olarak belirlenen şartlar bankalar arasında değişiklik gösterebilir.
 • Bu nedenle banka ile görüşerek net bilgi edinebilirsiniz.

Ev hanımlarının eşlerinin maaş durumuna göre kredi veren bankalar, 24 aya varan taksitlerle istenilen kredi limitine kadar bireysel kredi imkanı sağlıyor. Ev hanımlarına özel olarak hazırlanan kredi fırsatlarından, üzerinde kira geliri bulunan veya herhangi bir tapu belgesi kayıtlı olan bankalara yapacağınız kredi başvurularında yararlanabilirsiniz.

Ev hanımlarının bu bankalara kredi başvuruları olumlu ise bankaların ihtiyaçlarını karşılaması gerekmektedir. Bankalara yaptığınız kredi başvurunuzu reddetmeniz, kredi notunuzun düşmesine neden olabilir ve bu da kredi başvurularınızın olumsuz değerlendirilmesine neden olabilir.

Ev hanımlarına kredi veren bankaların yanında birde ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar merak konusu olmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar 2023 Listesi

2023 Yılında ev hanımlarına kredi kartı veren bankalar listesi aşağıdaki gibidir:

 • İş Bankası
 • Enpara
 • Halkbank
 • Garanti Bankası
 • Akbank
 • Ziraat Bankası

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar ev hanımlarına kredi kartı vermektedir.

Denizbank Ev Hanımlarına Özel İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına özel hazırlanan Ev Hanımları Paketi ile çeşitli fırsatlar sunarak Ev Hanımlarına Özel Altın Günler ve Mevduat Biriktiren Hesap gibi ayrıcalıklar sunan bankaya kredi başvurusunda bulunmak isteyenler en yakın Deniz şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirler.

Denizbank ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Denizbank ev hanımlarına kredinin vadesi en fazla 12 ay olacaktır.
 • Kredinin geri ödemesi eşit taksitli geri ödemeli olarak uygun faiz oranları ile sunulacaktır.
 • Ev hanımlarına kredinin azami üst limiti 10 bin TL olacaktır.
 • Gelir belgesi olmadan kredi talep ettiğinizde teminat göstermeniz istenebilir, gösterilen teminatın değerine göre kredi üst limitini artırma imkanı sunulacaktır.
 • Ayrıca bankalar ev hanımlarından eşini veya tanıdığı birisini kefil olarak göstermelerini isteyebilir.
 • Ayrıca kefilin kredi notu yüksek ve rekor kırılmamış ise gelir belgesi gösterebilmesi gerekir.
 • Başvuru için internet üzerinden, mobil uygulama ve ATM üzerinden müracaat edebilirsiniz. 

Banka müşterilerinin kredi alamadıkları durumlarda ihtiyaç kredisi geliştirilmiştir. Bu emlak sayesinde kredi çekmek daha kolay. Taşınmazları, ipotekli malları veya mevcut birikimlerinizi bankaya teminat göstererek kredi kullanabilirsiniz.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredisi Nasıl Alınır?

Ev hanımlarına aile bütçesini zorlamadan kredi sağlayan Şekerbank, uygun faiz oranları ve 36 vade ile ihtiyaç kredisi kullandırıyor. Ev hanımlarına kredi sağlayan banka, ev hanımlarının sigorta yükümlülüğünü de kaldırarak evde geçimini sağlayan ve sabit geliri olan ev hanımlarına bireysel ihtiyaç kredisi ya da artan taksitli kredi imkanı sağlıyor. Şekerbank ihtiyaç kredisi paketi ile ev hanımlarına gelir belgesi olmadan kredi kullandırabiliyor.

Şekerbank gelir belgesiz ihtiyaç kredisi hesaplaması aşağıdaki gibidir:

Kredi TutarıVadesi Faiz Oranı (%)Aylık Taksit Toplam Geri Ödeme
5.000 TL36 Ay%3,75290,15 TL10.445,40 TL
10.000 TL36 Ay%3,75580,29 TL20.890,44 TL
15.000 TL36 Ay%3,75870,44 TL31.335,84 TL
20.000 TL36 Ay%3,731.160,58 TL41.780,88 TL
25.000 TL36 Ay%3,731.450,73 TL52.226,28 TL
Şekerbank bireysel kredi hesaplama tablosu

Akbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Akbank tarafından çalışmayan ve sigortasız ev hanımlarına kıyafet, hediye, ev alışverişi gibi ihtiyaçlarının karşılanması için 40 bin liraya kadar değişen faiz oranları ile Akbank direk kredi imkanı sağlanmaktadır.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan, 7/24 online olarak 50 bin liraya kadar kredi veren bankada gelir belgesiz ve imzasız hesap sahibi olmak, sadece bankada hesabı olması, yeterli kredi kaydı ve Akbank direkt başvurusunun indirilmesi.

Akbank’ın sunduğu krediye başvurmak için aranan şartlar ise şu şekilde:

 • Öncelikle Akbank şubesine giderek adınıza vadesiz mevduat TL hesabı açtırın.
 • Sonrasında tek kullanımlık İnternet bankacılığı şifresini alın.
 • Sonuçta, doğrudan İnternet bankacılığına giriş yaparak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Gelir belgesiz anında kredi kullanabileceğiniz Akbank Cep ile 20.000 TL’den başlayan finansman desteğine kolayca ulaşabilirsiniz.

Akbank direkt kredi başvurusunu Akbank Cep, İnternet veya Akbank Telefon Şubesi’nden yapabilirsiniz. Kredi notunuzda bir sorun yoksa ve gelir belgeniz varsa anında kredi veren bankalara hemen başvurabilirsiniz.

PTT Ev Hanımlarına Kredi 2023 Güncel

Postaneden, Aktifbank dahil olmak üzere bir çok banka ile finansmanı ile krediye sahip olabilirsiniz. Yapılan sözleşme ile beraber müşterilerine kredi imkanları sağlar. Üstelik PTT bütün bankalara göre en üst yaş sınırı ile kredi veren bankaların ilk sırasında gelir. Şayet üst sınırına takılan bir ev hanımıysanız, gelir belgesiz ipotek göstererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Postane, şube aracılığıyla tüm ipotek başvurularını kabul etmektedir. Ev hanımlarına 3 ila 6 ay vade ile 60.000 TL’ye kadar kredi desteği sağlıyor. İpotek olarak gösterecek gayrimenkul beyannameniz yoksa PTT internet bankacılığı üzerinden belgesiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

ING Bank Kredi Hesaplama

Ev hanımlarına 50 bin TL’ye kadar 36 ay vade ile kredi imkanı sunan ING bankası, gelir belgesiz kredi başvurularını kabul eden bir diğer banka. ING bankasına herhangi bir belge ibraz etmeden uygun faiz oranları ile 50 bin liraya kadar kredi alabilir ve bu krediler ile acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Ing Bank’ın ev hanımlarına sunduğu ihtiyaç kredisi hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir:

Kredi tutarıVadeFaiz OranıAylık Taksit Toplam Ödeme
50.000 TL 36 AY%2,692.416 TL 86.966,28 TL
Ev hanımlarına kredi hesaplama

CEPTETEB Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi (3 Ay Ertelemeli Anında Kredi)

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi 3 ve 36 ay vadeli olarak %2,05 faiz oranları ile sunuluyor. Örneğin: 10 bin lira tutarındaki krediyi %2,05 aylık faiz oranı ile 36 ay vadede kullanılması durumunda geri ödenek olan toplam tutar yıllık maliyet oranı %27,5801 olacaktır.

 • Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra CEPTETEB mobil uygulamasına giriş yapılır.
 • Ana sayfada mobil bankacılık sekmesine tıklanarak açılacak yeni ekranda kullanıcı adı ve şifre girilir.
 • Açılacak olan yeni sayfada Kredilerim kısmına giriş yapılır.
 • Kredi başvurusu için istenen kişisel tüm bilgiler doldurulur.
 • İlgili alanlara tüm bilgiler doldurulduktan sonra başvuru süreci tamamlanır.
 • Başvuru işleminin ardından ön başvuru sonucu cep telefonu numaranıza mesaj olarak gönderilecektir.

Enpara Gelir Belgesi Olmayan Ev Hanımlarına Kredi İmkanı Sunuyor!

QNB Finansbank Enpara dosya masrafı ve tahsis ücreti olmaksızın %1,89 faiz oranıyla 12 ay 36 ay vade ile ev hanımlarına uygun ödeme koşullarıyla ihtiyaç kredisi sunuyor. Detayları Enpara’dan inceleyebilirsiniz.

2023 yılında herhangi bir işte çalışmadığı için sigortasız görünen ve gelir belgesi olmayan ev hanımlarına belgesiz kredi veren bankalar:

 • CepteTEB
 • En para’dan ev hanımlarına kredi.
 • Nkolay kredi gibi kurumlardan sunulan kredi seçeneklerine başvurarak gelir belgesi ibraz etmelerine gerek kalmadan kredi alabilirler.

Kadınların iş hayatında ayakta kalabilmeleri için yukarıda adı geçen bankalar ve devlet kurumları onlara destek olmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 2023

Ziraat Bankası Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu 2023 yılında tüm banka şubelerinden yapılabilmektedir. Bunun dışında banka kartı olarak sunulan kredi kartı başvurusu yapmak isteyen ev hanımları da kredi başvurusu yapabilmektedir.

 • Bankkart
 • Bankkart Gold
 • Bankkart Platinum
 • Bankkart
 • Kampüs Kart, sunulan kredi kartı başvuru için Ziraat Bankasını ziyaret edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 2023

Ziraat Bankası, ev hanımlarına belirli oran ve faiz oranları dahilinde kredi veren bankalardan biridir. Ancak banka maaş bordrosu yerine geçebilecek geliri ispatlayan belgeler ipotek tesisi talebinde bulunabilir. Ziraat Bankası’nın ev hanımları için kredi adı verilen ayrı bir finansman paketi bulunmamakta olup, ev hanımları da bireysel tüketici finansman paketlerinden yararlanabilmektedir. Başvuru ve hesaplamalar için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu 2023

Vakıfbank, müşterilerine uygun faiz oranları ile birçok kredi kampanyası sunmaktadır. Vakıfbank ev hanımlarının mevcut kampanyalarında kredi bulunmamaktadır. En güncel kampanyalara ulaşmak için Vakıfbank şubelerine başvurabilirsiniz.

2023 yılında ev hanımlarına kredi veren bankaları inceledik. Şubelere gitmeden, sıra beklemeden, başvuru için evrak hazırlamaya gerek kalmadan finans kuruluşlarına başvurarak tüm ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz.

Ev Hanımları Hangi Belgeleri Sunarak Kredi Başvurusu Yapabilirler?

Genellikle kimlik belgesi, gelir beyanı ve ikametgah belgesi gibi belgeler talep edilmektedir. Ancak her bankanın kredi şartları farklı olabilir.

Ev Hanımları Kredi Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmelidirler?

Ev hanımları kredi başvurusu yaparken kredi faiz oranları, vade süresi, ödeme koşulları gibi detayları incelemeli ve gelir durumlarına göre en uygun kredi seçeneğini seçmelidir. Ayrıca başvurmadan önce bankanın kredi şartlarını dikkatlice incelemeleri gerekir.

Ev Hanımları Kredi Başvurusu Yaparken Kefil Göstermeleri Gerekiyor mu?

Bankaların kredi koşullarına göre ev hanımlarının kredi başvurusu yaparken kefil göstermeleri istenebilmektedir. Ancak bazı bankalar kefilsiz kredi de verebilmektedir.

Yorumlar

 1. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Evet hanimiyim krediye başvurmak istiyorum bana çıkar mi dönüş yapabilirmisiniz kredi kartım ve sigortam yok onlar olsa ztn size başvuru yapmam eyer bu tarz sartiniz varsa hiç aramayın

 2. Avatar of Merve Merve dedi ki:

  Çok acil ihtiyacım var lütfen dönüş yapar mısınız

 3. Avatar of Suna Suna dedi ki:

  Lütfen acilen bana döner misiniz lütfen çok ihtiyacım var …

 4. Avatar of Suna Suna dedi ki:

  Bana kiredi cikamı benim şu anlık çok ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 5. Avatar of Tuğba Ekinci Tuğba Ekinci dedi ki:

  Ev hanımı miyim acil kirediye ihtiyaç var yardımcı olursanız sevinirim icram var

 6. Avatar of ebru aydın ebru aydın dedi ki:

  ev hanımıyım acil krediye ihtiyacım var bana kredi cikarmi

 7. Avatar of Lütfiye Lütfiye dedi ki:

  Acil paraya ihtiyacım var lütfen yardım edin

 8. Avatar of Hacel Yurttav Hacel Yurttav dedi ki:

  KREDİ almak istiyorum acil