geri ödemesiz hibehayvan kredisiesnaf kefalet kredisitablet başvurusumaddi yardımfaizsiz kredigeri ödemesiz destek

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (Gelir Belgesiz)

Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve işsiz ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir? Ziraat Bankası, Halkbank, Akbank, Garanti bankası ve diğer tüm bankalardan kredi başvurusu nasıl yapılır araştırdık.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (Gelir Belgesiz)
A+
A-

Çalışmayan ve işsiz ev hanımlarına kredi müjdesi! Bilindiği üzere, Bankalardan kredi çekmesi biraz zordur. Bunun sebebi ise maaş bordrosu talep edildiğinde gelir belgesi olmayan bayanlar Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi Devlet bankaları veya Akbank, İş bankası, Akbank, Yapı ve Kredi, ING bank gibi özel banka şubelerinden şahsen başvuru yaparak kredi çekmesine olanak bulunmamaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar, gelir belgesiz ve şartsız, notu düşük olan kişiler için şartları nelerdir, nasıl alınır? Tüm merak edilenleri detaylandırdık.

Ev Hanımlarına Özel Kredi İmkanı

Herhangi bir işte çalışmayan, ev hanımı olarak ev içerisine emek veren, ev ekonomisine katkı sağlayan üreten ev hanımları özellikle son yıllarda bankalar tarafından desteklenmektedirler. Bankalar aylık geliri olmayan kişilere kredi başvurusu, kredi kartı gibi imkanlar sunarak bankacılık hizmetleri vermezken ev hanımları için bankalarda özel ürünleri bulunuyor. Bankaların özel ürünlerini inceleyerek hemen kredinize sahip olabilirsiniz.

Bankalar Ev Hanımlarına Belgesiz Kredi ve Kredi Kartı Veriyor

Artık günümüzde birçok bankanın uygulamış olduğu politikalar sayesinde 18 yaşın altında olsun 80 yaşına kadar çalışan, çalışmayan neredeyse herkes kredi alabilmektedir. Bu kolaylıklar ev hanımlarına da sunulmaktadır diyebiliriz. Ancak bankalar ev hanımı kavramını tanımazlar ve bu kriterlerde ki kişiler kredi çekmek amacıyla bankaya başvurduklarında, bu başvuruyu çalışmayan ve gelir belgesi olmayan kişi sınıfında değerlendirirler. Son zamanlarda işsizlik oranlarının artmasıyla birlikte çalışmadığı için maaş bordrosu ve gelir belgesi olmayanlara kredi veren bankaların sayısında artışlar yaşanmaktadır.

Bankalardan kredi ve kredi kartı almak isteyen ev hanımları düzenli bir gelire sahip olmadıklarından dolayı bankaların kredi ürünlerinden faydalanamamaktadır. Bazı ev hanımları ise daha önceden çekmiş olduğu kredilerin geri ödemelerinde sorun yaşayarak sicili bozulduğundan ve kredi notları düştüğünden dolayı bankalar ile arası iyi değildir. Bankalar kredi başvurularında kişilerin ilk olarak gelir durumuna, gelir belgesine ve kredi notlarına bakarak değerlendirmede bulundukları için ev hanımlarının kredi notları eğer düşükse bankadan maalesef eli boş olarak dönmekteydi. Ancak günümüzde çoğu banka artık gelir belgesi devletdestekli.com olmadan kredi başvurusunda bulunanlara kredi vermektedir. Artan ihtiyaçların karşılanması amacıyla ev hanımlarına da kredi çekebilmenin önü açılmıştır. Ev hanımları gelir belgesi olmadan kredi veren bankalara başvuru yaparak kredi ve kredi kartına sahip olabilirler. Bu imkanlardan yararlanarak her türlü nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kredi çekebilirler. Ev hanımları yeni iş kurmak için girişimcilik kredileri dahil tüm her türlü finansman ihtiyaçları için kredi çekebilirler.

Bunun için bankalarda mevduat hesabı açtırıp düzenli nakit akışı sağlayarak bankalara kredi notu oluşturup, kredi kartı başvurusu yaparak düzenli ödeme yaparak bu bankaların sağladığı kredi imkanlarından sizlerde kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Herhangi bir kredi kartınız yoksa, belirli limitlerde kredi kartı alabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Şartları Nelerdir?

Ev hanımı iseniz, SGK’ya bağlı kayıtlı olarak çalışmıyorsanız ve kredi çekmek istiyorsanız bazı şartları karşılıyor olmanız gerekmektedir. Ev hanımlarına kredi şartları;

 • Çekeceğiniz kredi uzun vadeli olamayacağı gibi kredi çekerken bir ipotek göstereceksiniz ve ortak tapulu bir ipotek ise eşinizin yazılı beyanı banka tarafınca istenir.
 • Bu şartlar bankalara göre değişiklik gösterir.
 • Krediyi ödeyebileceğinizi gösteren belgeyi, üzerinize kayıtlı bir mülk veya taşıt olan, kefil gösteren ev hanımları kolaylıkla kredi çekebilir.
 • Herhangi bir yasal ve idari takibin bulunmaması.
 • Kredi taksitlerinin aylık gelirinin yarısını geçmemesi.
 • İpotek gösterilecek mal için eş rızasının yazılı beyanı.
 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekir.
 • Ek gelir beyanında bulunmanız gerekir. Bunlar; kira, size yatan ek gelir belge veya durumunuzu ispatlayan belgeleri ibraz etmeniz durumunda kredi alma imkanınız yükselecektir.
 • Emekli aylığı beyan edilebilir. (Ev hanımları anne ve babalarından kalan emekli aylıklarını kullanıyor ise bu aylığı aldıkları bankalara başvuru yapabilir ve kredi talep edebilir.)
 • Kefil göstermeniz gerekebilir. (Sicili temiz, aylık geliri olan, kredi notu yüksek maaşı olan birini kefil göstermek işinizi kolaylaştıracaktır.)

Bu durumlar bankalara göre farklılık göstermektedir.

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi Başvuru Şartları

Ev hanımlarının eşlerinin maaş durumuna göre kredi kullandıran bankalar 24 aya kadar taksit imkanları ile bireysel kredileri istenilen kredi limitine kadar kullandırmaktadır. Kira geliri olan veya üzerine kayıtlı herhangi bir tapu belgesi karşılığında kredi veren bankalara yapacağınız kredi başvuruları ile ev hanımlarına özel olarak hazırlanan kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ev hanımlarının bu bankalara yapacakları kredi başvuruların olumlu sonuçlanması bankaların istedikleri şartları yerine getirmeleri gereklidir. Bankalara yapılacak olan kredi başvurunuzun reddedilmesi kredi notunuzun düşmesine yol açacağından kredi başvurularınızın olumsuz değerlendirilmesine neden olabilir. Bankaların ev hanımlarında kredi taleplerinde isteyebileceği bazı özel şartları şu şekilde sıralanabilir;

 • Banka ev hanımlarından bazı durumlarda teminat talep edebilir bu durumda bankaya teminat göstermeniz gerekir, bazı durumlarda ise kefil gösterebilmeniz gerekir.
 • Ev hanımlarının yan gelir olarak elde ettiği kira geliri bulunuyorsa kira getirisi elde ettiğine dair belge ibraz ederek krediden yararlanabilirsiniz.
 • Eğer emekli iseniz bu durumda emekli aylığı gösterilmesi gereklidir.
 • Bankalar tarafından özel olarak belirlenen şartlar bankalar arasında değişiklik gösterebilir.
 • Bu nedenle banka ile görüşerek net bilgi edinebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar (Hemen Başvur) 2021

Bankalar kredi talebinde bulunan kişilerden gelir belgesi, maaş bordrosu gibi aylık net geliri belgeleyen evraklar istemektedir. Bazı bankalar ise belgesiz, imzasız anında kredi imkanları ile ev hanımları dahil birçok kişiye anında kredi imkanı sağlamaktadır. Özellikle ev hanımlarının artan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla belgesiz kefilsiz kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Sigortası olmayan ev hanımlarına kredi veren bankaları sizler için araştırdık! Hemen başvuruda bulunarak herhangi bir işte çalışmayan kozmetik, giyim, gıda ve her türlü ihtiyaçlarının finansmanı için ev hanımlarına gelir belgesiz kredi veren bankalar ise şu şekildedir;

BankaBelge TalebiKredi Üst Limiti
Ceptetebİstemiyor50.000 TL
İNGİstiyor50.000 TL
Enparaİstemiyor40.000 TL
Şekerbankİstiyor10.000 TL
Aktif Bank NKolay Krediİstemiyor40.000 TL
Ev Hanımlarına Kredi Veren Banklar

Sizde ev hanımı iseniz yukarıda belirtilen ev hanımlarına kredi veren bankalara başvuru yaparak gelir belgesi olmadan bireysel kredilerden yararlanabilirsiniz.

Bu bankalardan Ziraat bankası, İNG bank ve İş bankası dışında kalan bankalar gelir belgesi istemeden finansman desteği sağlıyor. Ev hanımları almak istedikleri bireysel kredilerin başvurularını bankaların internet şubelerinden, telefon bankacılığı kanalıyla, Sms ile bankaların kısa mesaj yoluyla ve banka şubelerinden müşteri yetkililerinin yardımlarıyla kredi başvurusu yapabilirler.

Denizbank Ev Hanımlarına Özel İhtiyaç Kredisi

Ev hanımlarına kredi imkanı tanıyan Denizbank ev hanımları için özel hazırladığı  Ev hanımı Paketiyle çeşitli imkanlar sunarak Özel Altın günleri ve Ev hanımlarına Mevduat biriken Hesap gibi ayrıcalıklar sunan bankaya kredi başvuru yapmak isteyenler en yakın Deniz şubelerine giderek yapabilirler.

 • Denizbank ev hanımlarına kredinin vadesi en fazla 12 ay olacaktır.
 • Kredinin geri ödemesi eşit taksitli geri ödemeli olarak uygun faiz oranları ile sunulacaktır.
 • Ev hanımlarına kredinin azami üst limiti 10 bin TL olacaktır.
 • Gelir belgesi olmadan kredi talep ettiğinizde teminat göstermeniz istenebilir, gösterilen teminatın değerine göre kredi üst limitini artırma imkanı sunulacaktır.
 • Ayrıca bankalar ev hanımlarından eşini veya tanıdığı birisini kefil olarak göstermelerini isteyebilir.
 • Ayrıca gösterilen kefilin kredi notunun yüksek ise ve sicil bozuk değilse gelir belgesi gösterebilmesi gerekir.
 • Başvuru için internet üzerinden, mobil uygulama ve ATM üzerinden müracaat edebilirsiniz. 

Kredi çekemeyecek olan durumlarda banka müşterileri için ipotekli ihtiyaç kredileri geliştirilmiştir. Bu taşınmaz yardımı ile kredi çekmek daha kolaydır. Taşınmazları, ipotekli mallarınızı veya mevcut olan birikimlerinizi bankaya teminat olarak göstererek kredi kullanabilirsiniz. 

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredisi Nasıl Alınır?

Ev hanımlarına aile bütçesini sarsmadan kredi veren Şekerbank bayanlar için uygun faiz oranı ve 36 vadeli ihtiyaç kredi vermektedir. Ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan banka ev hanımlarından sigorta zorunluğu şartını da kaldırarak evde geçimini sağlayan ve sabit bir geliri olan ev hanımlarına bireysel ihtiyaç kredisi veya artan taksitli kredi imkanı sağlıyor. Şekerbank ihtiyaç kredi paketi ile ev hanımlarına gelir belgesiz kredi verebilir.

Şekerbank gelir belgesiz kredi hesaplaması yapacak olursak;

Kredi TutarıVadesi (Ay)Faiz Oranı (%)Aylık Taksit (TL)Toplam Geri Ödeme (TL)
5.000 TL362,25218,88 TL7,879.68 TL
10.000 TL362,25437.7715,759.72 TL
15.000 TL362,25656.6523,639.40 TL
20.000 TL362,25875.5331,519.08 TL
25.000 TL362,251,094.4239,399.12 TL
Şekerbank bireysel kredi hesaplama tablosu

Şekerbank tarafından sunulan ihtiyaç kredilerinin diğer tutarlarındaki kredi hesaplaması için tıklayınız.

Akbank Gelir Belgesi Olmadan Anında Kredi İmkanı Sunuyor!

Akbank tarafından çalışmayan ve sigortasız ev hanımlarına kıyafet, hediye, ev alışverişi gibi ihtiyaçlarının karşılanması için 40 bin liraya kadar değişen faiz oranları ile Akbank direk kredi imkanı sağlanmaktadır. Şubeye gitmeye gerek kalmadan online olarak 50 bin liraya kadar 7/24 gelir belgesiz ve imzasız saniyeler için kredi imkanı sunan bankada sadece bankada bir hesabınızın bulunması, kredi sicil notunuzun yeterli olması ve Akbank direkt uygulamasını indirerek başvuru yapmanız yeterlidir. Akbank ev hanımı kredisi için tıklayın!

Akbank tarafından sunulan krediye başvuru yapmak için;

 • Öncelikle Akbank şubesine giderek adınıza vadesiz mevduat TL hesabı açtırın,
 • Sonrasında tek kullanımlık İnternet bankacılığı şifresini alın,
 • Tüm bunlardan sonra İnternet bankacılığına giriş yaparak doğrudan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Gelir belgesi olmadan anında kredi imkanından yararlanabileceğiniz Akbank Mobil ile 20 bin liradan başlayan finansman desteğine bu şekilde kolaylıkla erişebilirsiniz.

Akbank direkt krediye Akbank Mobil, İnternet veya Akbank Telefon Şubesi’nden başvurabilirsiniz. Kredi notunuz da problem yok ise ve gelir belgeniz var ise; anında kredi imkanı sağlayan bankalara hemen başvuru yapabilirsiniz.

Postaneden Ev Hanımlarına Kredi Desteği 

Postaneden, Aktifbank dahil olmak üzere bir çok banka ile finansmanı ile krediye sahip olabilirsiniz. Yapılan sözleşme ile beraber müşterilerine kredi imkanları sağlar. Üstelik PTT bütün bankalara göre en üst yaş sınırı ile kredi veren bankaların ilk sırasında gelir. Şayet üst sınırına takılan bir ev hanımıysanız, gelir belgesiz ipotek göstererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Postane tüm ipotekli ihtiyaç kredileri başvurularını şube üzerinden kabul etmektedir. 3 ile 6 ay vade ile ev kadınlarına 60.000 TL’ye kadar kredi desteği vermektedir. İpotekli gösterecek bir mal beyanınız yok ise belgesiz olarak kredi başvurunuzu PTT internet bankacılığı üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

ING Bank Kredi Hesaplama

50 bin TL’ye kadar 36 ay vadeli olarak ev hanımlarına kredi imkanı sunan ING bankası gelir belgesiz olarak kredi başvurularını kabul eden bir diğer bankadır. ING bankasına hiçbir belge sunmadan 50 bin liraya kadar uygun faiz oranları ile kredi alabilir ve acil nakit ihtiyaçlarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz.

Ing Bank tarafından ev hanımlarına sunulan ihtiyaç kredisinin hesaplamasını yaparsak;

Kredi tutarıVadeFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödeme
50.000 TL36 AY%1,541.914,08 TL68.906,81 TL

CEPTETEB Çalışmayan Ev Hanımlarına 3 Ay Ertelemeli Anında Kredi

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi 3 ve 36 ay vadeli olarak yıllık maliyet oranı  %26,9718 ile %23,4666 arasında değişen oranlar ile sunuluyor. Örneğin; 10 bin lira tutarındaki krediyi %1,45 aylık faiz oranı ile 36 ay vadede kullanılması durumunda geri ödenek olan toplam13.540,85 TL tutar yıllık maliyet oranı %24,2404 olacaktır.

 • Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra CEPTETEB mobil uygulamasına giriş yapılır.
 • Ana sayfa üzerinde mobil bankacılık sekmesi tıklanarak açılacak yeni ekranda yer alan kullanıcı adı ve şifre girilir.
 • Açılacak olan yeni sayfada Kredilerim kısmına giriş yapılır.
 • Kredi başvurusu için istenen kişisel tüm bilgiler doldurulur.
 • Tüm bilgiler ilgili alanlara doldurulduktan sonra başvuru işlem tamamlanır.
 • Başvuru işlemlerinden sonra cep telefonu numaranıza ön başvuru sonucu mesaj olarak gelecektir.

CepteTEB ihtiyaç kredisi başvurusu için tıklayınız.

Enpara Gelir Belgesi Olmayan Ev Hanımlarına Kredi İmkanı Sunuyor

QNB Finansbank enpara dosya masrafı ve tahsis ücreti olmadan 12 ay- 36 ay vadelerde % 1,73 faiz oranları ile ev hanımları dahil isteyen herkese Ev hanımlarına uygun ödeme koşulları ile ihtiyaç kredisi sunuyor. Enpara‘dan detaylarını inceleyebilirsiniz.

2021 yılında gelir  belgesi olmayan ve herhangi bir işte çalışmadığı içi sigortasız gözüken ev hanımlarına belgesiz evraksız kredi veren;

 • CepteTEB,
 • En para’dan ev hanımlarına kredi!
 • Nkolay kredi gibi kurumlardan sunulan kredi seçeneklerine başvurarak gelir belgesi ibraz etmelerine gerek kalmadan kredi alabilirler.

İş hayatında bayanların ayakta durabilmesini sağlamak adına, yukarıda ki bankalarda birlikte devlet kurumları da desteklerini sürdürmektedirler. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ‘nın kadın girişimcilere kredi olarak verdiği  Ev hanımlarına destek 15.000 TL geri ödemesiz hibe hakkında bilgi edinmek için bağlantıya tıklayarak makalemize ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu 2021

Ziraat bankası banka kartı özellikli olarak sunduğu kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen ev hanımları kredi başvurusunda bulunabilirler.

2021 yılında ev hanımlarına kredi veren bankaları inceledik. Başvuru için şubelere gitmeye, sıra beklemeye ve başvuru için evrak hazırlamalarına gerek kalmadan finansman kuruluşlarına anında başvuru işlemlerini gerçekleştirerek her türlü ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Ek Kredi Kartı Veren Bankalar için hemen bilgi alarak dilediğiniz kredi kartına başvuru yapabilirsiniz!

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası da belirli oranlar ve faizler dahilinde ev hanımlarına kredi veren bankalardan biridir. Ancak banka maaş bordrosu yerine geçebilecek gelir ispatlayan belgeler, ipotek tesisi talep edebilir. Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi isimli ayrı bir finansman paketi bulunmamakta olup, bireysel ihtiyaç finansman paketlerinden ev hanımları da yararlanabilir. Başvuru ve hesaplamalar için Ziraat Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!
Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Ümit dedi ki:

  Yalan arkadaşlar inanmayın boş yapmaktan başka işleri Yok

 2. Gönül Kordu dedi ki:

  Ev hanımıyım kredi çekmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim 5000

 3. GÜLŞEN BİLGEN dedi ki:

  Ev hanımıyım 20000 Kredi almak istiyorum Nasıl alabilirim??

 4. Yönetim dedi ki:

  Bayanlara kredi imkanı.

  (5/5)
 5. Meryem dağlı dedi ki:

  Ev hanımlarına kredi ama şartlarında malum kiradayim diyelim nasıl ipotek göstermez herkes de kefil olmaz herkesin durumu belli ee nasıl olcak şimdi bu kredi isi

 6. Hüsne dedi ki:

  Ev hanımıyım kıredi çok ihtiyacım var bana kıredi veren banka varmı

 7. Gülhan yener dedi ki:

  Çocuklarım okul okuyor kocamda asgari ücretle calisiyordu koronadan dolayı ücretsiz izne ayrıldı gelirimiz yok çocuklarım okul giderleri ve ev giderleri hakkında zorluk yaşıyoruz yardımcı olursanız sevinirim

 8. Çilem dedi ki:

  Kredi çekmek istiyorum

 9. Çilem dedi ki:

  Kredi çekmek isityorum

 10. Demet dedi ki:

  Acil krediye ihtiyacım var lutfen yardımcı olun evhanımıyım

 11. Sevim dedi ki:

  Ihtıyac kıredısı ıstıyorum yardımcı olurmusunuz

 12. Demet. Anacan. Kılıvan dedi ki:

  Kredi istiyorum zor durumdayım yardımcı olurmusunuz

 13. Tülin Tosun dedi ki:

  Mrb ben o kadar bankalara başvurdum kredi için asla hiç bir banka yardımcı olmadi ama istediklerine çok güzel yardımcı oluyorlar ben babadan aylık aldığımı söyledim bana lütfen yardımcı olun çok ihtiyacım kredi var krediye dedim hatta aylık tutar oranı neyse otomatik olarak kesersiniz kalanınıza bana iade edersiniz dediğim halde yok şöyle böyle ya sonuçta karantisi olan bir aylık aliyorum sahte bir aylık almiyorum lütfen yardımcı olunması rica ediyorum zaten kredi ihtiyacımız olmasa asla krediye başvurmayız gidip ondan bunda para isteyeceğine bankadan kredi çekeri. Diyor insanlar lütfen ilgilerini bekliyorum saygilar

 14. nezire dedi ki:

  öncelikle burası gösteriş yapan birileri değil artı dilenci ve bağışda değil sadaka hiç değil bu dünyada düşmez kakmaz bir allah kimine yürübe kulum benim gibilerede dur lakin otur demiyor bizde biçare evet burda yazılar doğruluğunda gittin garanti denizbank ve ziraat teb yapıkredi dagınık ödemeler arasıra herzaman olmasada biray oda enfazla 6 yada 8 gün sonunda yatmasına karşı dosyanız açılacaktır gününde yatmadığı zaman para hesaba girdiğinde karttınız kullamına açılmlştır sorarım size bir banka yada enyakının kim artık millet bankalardan cıkamaz durumda bu birazda hayat pahalılığı gida üstbaşı bıraktı millet geçinmek çok zor maaşlar yeterli değil napıyoz bankalardan onlarda sicili bozuk allahım insanlar neden ben sıkıştım biz burdayız hani kapından dönderme beni ümit ışığı ol ki benimde yanında kimse değil ama bankam var demek herkesin ümiti olsun işte o kadar çabaladım hiç ümitimi yitirmedim ama evimi satılığa çıkardım o benim rahmetli babamdan yadigardı olsun çocuklarım eşim sağlıklı bir arada olmak önemli olan bu allah hepimizin yanında olsun

 15. nezire dedi ki:

  ipotekli kredi en az 50 yada 150 aylık 3500 gibi bunu eşimin emeklisi ve 1150 kiram ayrıca 6 binde eşimin maaşı zaten aylık elinden cıkan faturalarınla dağınık borç ödemekten bir araya toparlamak istiyorum

 16. şehitkamil dedi ki:

  ben de ihtiyaç kredisi almak istiyorum geçmişte kredi kartim var di geciktirdim yatırdım karti kapattirdim Bü engel olurmu kredi çekmemek ev hanımıyim

 17. nevin dedi ki:

  benim ihtiyacim var kiradiye ama ev hanimlarina kredi veren banka hangisi onu bilmiyorum acil ihtiyacim var

 18. Kadriye dedi ki:

  İhtiyaç kredisi istiyorum yardımcı olurmusunuz