Hiç Birikimim Yok Nasıl Ev Alabilirim Diyenlere Müjde 2023

Hiç Birikimim Yok Nasıl Ev Alabilirim Diyenlere Müjde! 2023 yılında Konut almak ve ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara ve hiç birikimi olmayıp nasıl ev alabilirim diyenlere yönelik yapılan pek çok kredi kampanyaları bulunuyor. İşte detaylar.

Hiç Birikimim Yok Nasıl Ev Alabilirim Diyenlere Müjde 2023

Hiç Birikimim Yok Diyenlere Müjde, Nasıl Ev Alırım! 2023 yılında evi ve tapusu olmayanlar için TOKİ, evi olmayanlara uygun fiyatlı konut imkanı sunuyor.

Bunlara ek olarak bazı bankaların ev almak isteyen müşterilerine özel devlet destekli konut kredisi kampanyaları da bulunmaktadır. İlk kez ev alacaklar için geliştirilen faizsiz kredi veren bankaları sizler için detaylandırdık.

Yeni Ev Yapana Devlet Desteği

Hiç birikimim yok, nasıl ev alırım diyenlere, yeni ev yapacaklara, evinde tadilat yaptıracaklara devlet destek veriyor.

İhtiyaç sahipleri için önemli olan destek ödemelerinde ev yapanlara 75 bin TL, evini tamir ettirmek isteyenlere 75 bin TL ve bu desteğe ihtiyacı olanlara 5 bin TL, ev eşyası ihtiyacı olan vatandaşlara ise 5 bin TL veriliyor.

Devlet tarafından verilecek bu yardımlar, hanedeki kişi başına düşen gelirin 3/1’i kadar olmalıdır. Bu tutar asgari geçim indirimi düşülerek hesaplandığında 2.833,33 TL’dir. Bu şartları sağlayan vatandaşlar destek başvurusu için Aile ve Sosyal Hizmetler Bankasına başvurabilir.

Konut Kredisi Çekmeden Ev Almak İsteyenlere Destek

Ev alan ya da almayanlara devlet destek veriyor. En az 3 yıllık konut hesabı açıp ödeyenlere 15 bin TL’ye kadar devlet desteği sağlanacak. Destekten konutu olmayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile ilk ve tek konutunu alanlar yararlanacak. Geçen yıl başlatılan kampanya ile sıfır faizli kredi verildi. Faizsiz kredi ile taksitli ev almak isteyen tüm müşteriler projeye başvurabiliyor.

Ev Alanlara Devlet Desteği

Ev sahibi olamayanlara ilk ve tek konut alımlarında verilmek üzere 15 bin TL devlet desteği verilecek. Ev sahibi olmak isteyenlere Torba Kanun ile getirilen destek şartları, bu yardımı alabilmek için bankalardan tasarruf hesabı açarak ve 3 yıl sistemde kalarak verilecek. Belirlenen sınırı aşmamak üzere devlet desteği verilecektir. Konutu satın aldıktan sonra bankaya başvuran ve devletten konut yardımı talep edenlere devlet katkısı ödeniyor. Devlet konut hesabı uygulamasıyla vatandaşların tasarruf alışkanlığına katkı sağlamayı amaçlıyor. Devlet desteğinden yararlanmak için yaş şartı aranmaz, kaç yaşında olursanız olun daha önce hiç ev almadıysanız ev alma hakkından yararlanabilirsiniz.

Bagaj yasasıyla yürürlüğe giren çeyiz yardımı, çocuk yardımı ve barınma yardımı gibi devlet yardımları, bankalarda TL hesabı açmaları ve 3 ila 5 yıl biriktirmeleri şartıyla verilecek. Aileler 18 yaş altı çocukları için konut hesabı açabilecek. Devlet desteği talep eden vatandaşın tapulu evi varsa destekten yararlanamayacak. Devlet katkısından yararlanabilmek için konut alıcılarının 7 Nisan 2015 tarihinden itibaren kayıtlı konut sahibi olmaması gerekmektedir.

Evi Olmayan Yaşadı!

Bakanlar Kurulu, verilecek azami devlet desteği miktarını 3 katına kadar artırmaya yetkili tek kurumdur. Konut alımlarında alınacak devlet yardımından yararlanacak kişilerin belirlenmesinden ve aktarılacak desteğin doğru ve eksiksiz hesaplanmasından tasarruf hesabı bulunan bankalar sorumludur. Bakanlık, haksız olarak yapıldığı tespit edilen devlet katkısı ödemelerinin, gecikme zammı oranında hesaplanacak faizi ile birlikte ödeme tarihinden itibaren bir ay içinde ödenmesi gerektiğini bankaya yazı ile bildirir. tahsilat tarihine kadar ödeme. Bu süre içinde ödeme yapılmadığı takdirde bu alacaklar ilgili bankalardan anılan Kanun hükümlerine göre vergi dairesince takip ve tahsil olunur.

Evi Olmayana Devlet Desteği 2023 Güncel

Evi olmayanların yararlanacağı ve ilk defa konut alımı yapanlara Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesine bu amaçla konulan ödenekten bir kerede karşılanacak ve hak sahibine hesabın bulunduğu banka aracılığıyla ödenecektir. Devlet katkısı ödemesi, hesapta biriken toplam tutarın yüzde 20’sini ve azami 15 bin lirayı geçemeyecektir. Ancak, devlet katkısı, 15 bin lirayı geçmeyecek ve bu tutar her yıl, enflasyona göre belirlenen yeniden değerleme oranı kadar artacaktır.

Emlak GYO’nun düzenlediği kampanya kapsamında ev almak isteyen herkese peşinatınıza göre en uygun düşük faiz oranı ile 60 ay vadeli sıfır faizli ev kredisi verilecek. Yeni bir ev almak için Emlak GYO ve devlet destekli kampanyalardan faydalanabilir, en uygun vade ve faiz seçenekleri ile kendi evinize sahip olabilirsiniz.

Devlet destekli ev kredisi bağlantısından devlet tarafından konut alacaklara verilecek olan destekler ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca EminEvim ve Birevim gibi firmalar da ülkemizde uygulanan kadınlar günü yöntemi ile faizsiz olarak müşterilerini ağırlamaktadır. Bu sistem karşılıklı yardımlaşma esasına göre kurulmuştur. Biriken para ile her ay bir müşteri ağırlanıyor. Taksit sayısı, sisteme dahil olan kişi sayısını gösterir. Taksitlerin yarısına gelindiğinde ise herkesin ev sahibi olması hedefleniyor.

(2023 yılı için Emlak GYO tarafından sıfır faizli konut verilmesi ile ilgili yapılan herhangi bir açıklama bulunmamaktadır.)

Bankaların konut kredisi faiz oranları ihtiyaç kredilerine göre daha düşüktür. Tabii bu durum konut kredilerinin vadelerinin yüksek olmasından da kaynaklanabilir. Ancak, faiz oranlarının bir önceki yıla göre yüksek seviyelerde arttığı görülmektedir. Bu oranlarla ev almak gerçekten mantıksız bir hareket olur.

Devlet desteği ile ev alma olasılığı daha yüksektir. Ancak kamu bankaları olan Ziraat Bankası ve Halkbank’ın yeni dönemde düşük faiz oranlarıyla konut kredisi alacağı biliniyor.

En Kolay Nasıl Ev Sahibi Olunur?

En kolay ev sahibi olma yöntemi konut kredisi kullanmaktır. Ancak her zaman için öncelikle krediye uygunluk durumunuzu değerlendirmeli ve kendinize uygun bir ödeme planı oluşturmalısınız.

Peşinatsız Ev Nasıl Alınır?

Peşinatsız ev almak, fiyatların yüksek olması nedeniyle ev sahibi olmak isteyenler için en cazip seçeneklerden biridir. Peşinatsız ev alabilmek için öncelikle ev sahibinin bir ödeme planını kabul etmesi gerekiyor. Bu ödeme planında evin tamamı veya belli bir miktarı belli dönemlerde ödenir. Bazı ev sahipleri peşinatsız ev alımları için taksitli ödeme seçenekleri sunabilir. Bu durumda taksitlerin toplam tutarı evin değerine göre belirlenir.

Kredi Kullanmadan Ev Nasıl Alınır?

Kredi kullanmadan ev almak mümkündür ancak bu durumda peşin para veya alternatif finansman yöntemleri kullanılması gerekebilir.

Yorumlar

 1. Avatar of Aydın bor Aydın bor dedi ki:

  2 çocuğum 25 senedir kirada oturuyorum

 2. Avatar of Zekiye Zekiye dedi ki:

  Ewim yok4 cogum var

 3. Avatar of Tülay Tülay dedi ki:

  Benim hiç evim yok devletten
  Nasıl yardım alabilirim kendi evimi almak istiyorum

 4. Avatar of Muhammer yiğit Muhammer yiğit dedi ki:

  Engelli emekliyim evim yok köyümde kendime ait arazide ev yapmak istiyorum 100 metre kare devletimden nasıl yardım alabilirim

 5. Avatar of Mehmet çetinkaya Mehmet çetinkaya dedi ki:

  Şanliurfa harran buldum mahhallesi hiç evim yok

 6. Avatar of turgut karakaya turgut karakaya dedi ki:

  ben şu an başvursam en erken ne zaman ev sahibi olabilirim