Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar (Hemen Başvur)

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar (Hemen Başvur)
A+
A-

Evlenme hazırlığı yapan ve yuva kurmak isteyen çiftlerin merakla araştırdığı evlilik kredisi ve desteği, çeyiz yardımı, faizsiz, helal evlilik kredisi için nereye başvurulur, nasıl alınır, şartları nelerdir, kimler başvurabilir, evlilik kredisi nedir, bankalar hangileridir ve faiz oranları hakkında tüm bilgileri araştırdık. Hemen evraklarınızı hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz.

TESK: Yeni Evlenecek Çiftlere 0 Faizli Evlilik Kredisi Verilsin Çağrısı

TESK Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken yeni evlenecek ve dünya evine girecek olan çiftlere 6 ay geri ödemesiz faizsiz evlilik kredisi verilmesi çağrısında bulundu. Palandöken tarafından yapılan açıklamaya göre; koronavirüs salgın sürecinde çiftçilerin evlenmekten kaçındığını çiftlerin evlilik planlarını ertelediklerini ve bu süreçte evlenme oranının ciddi oranlarda düştüğü belirtildi ve düğün sektörünün ve dolaylı yolda ekonominin hareketlenmesi ve yeniden canlandırılması amacıyla Salgın sürecinde yeni evlenecek çiftlere, sıfır faizli ve 6 ay geri ödemesiz evlilik kredisi verilmesi talebinde bulundu.

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken; Düğün sektörünün canlandırılarak ayağa kalkması ve gençlerin hayallerine kavuşması için yeni evlenecek çiftlere faizsiz kredi desteklerinin verilmesi çağrısını yeniledi.landöken, şunları kaydetti:

Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik kayıpların, çiftlerin evlilik planlarını ertelemesine neden olduğunu ve bu süreçte evlenme oranlarının ciddi oranlarda düştüğüne dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken;

“Evlenen çiftlerin büyük bir kısmı ise nikah merasimiyle evlendiği için düğün sektörü süreçten yara aldı. Her yıl piyasayı canlandıran, 20 milyar lira büyüklüğe sahip düğün sektöründen bu yıl ciro beklentimiz düşük.” ifadesini kullandı.

“Covid-19 nedeniyle işsiz kalan ve evlenmek istediği halde düğün masraflarını karşılayamayacağı için hayallerini ertelemek zorunda kalan çiftlerin evlilik yolunda ki engellerin kaldırılması ve hayallerine kavuşabilmeleri için desteklerin bir an önce hayata geçirilmesi talebinde bulundu. Gençlerin salgın sürecinde ekonomik nedenlerden dolayı gençlerin evlilik hayallerinin suya düşmemesi ve yuvasını kurmak isteyen çiftlerin hayallerinin biran önce gerçekleşmesi için yeni evlenecek çiftlere sıfır faizli ve 6 ay geri ödemesiz evlilik kredisi verilmesini istedi. Çiftlere düğün yapabilmeleri ve kendi yuvalarını kurabilmeleri için devlet destekli evlilik kredisi müjdesi verildiği takdirde hem gençlerin dünyaevine girmesine hem de piyasada hareketlenme yaşanmasına katkıda bulunulacağını ve yuva kuracak çiftlerin yaptığı harcamalar 415 meslek koluna birden etki ettiğini ekonomiye büyük bir ivme kazandırılacağının altını çizen Palandöken kurumların bir an önce harekete geçmesini istediği talebini yeniledi.

Evlilik Kredisi Nedir?

Bankalar tarafından her sene yeni evlenecek olan çiftlere maddi destekler sağlanır. Düşük faizle, faizsiz geri ödemeli olarak verilen toplu paraya evlilik/düğün kredisi denmektedir.

Evlilik/Düğün Kredisi İçin Nereye Başvurulur?

Yeni evlenecek çiftler evlilik hazırlığı yaparken yaptıkları ve yapacakları tüm masrafları da göz önünde bulundurmak gerekir. Masraflarını ödemek için banka kredilerine ihtiyaç duyuyorlar. Bankalar çiftlere bu masrafları için özel seçenekler sunmaktadır. Evlilik kredisi başvurusu yapmak için bu desteği birçok banka vermektedir.

Bu krediler evlilik veya ihtiyaç kredisi adı altında verilmektedir. Bunun dışında çeyiz veya düğün kredisi adıyla da bilinir. Verilen kredilere aşağıda belirtmiş olduğumuz bankalara giderek başvuru şartlarını yerine getiren herkes başvurabilir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar

Evlilik/Düğün kredisi veren bankalar var mı? diye merak ettiğiniz soruları sizler için araştırdık.

Bu kredileri veren bankalar;

 • Albaraka Türk
 • Türkiye Finans Bankasıdır.

Bu bankalardan evlilik kredisi alabilirsiniz. Ziraat Bankası için çeyiz hesabı veya ihtiyaç kredisi doğrultusunda başvuru sağlayarak yararlanabilirsiniz. 

Albaraka Türk Evlilik Kredisi

Albaraka Türk’ten düğün organizasyonu finansman desteğinin faiz oranı %1,73 olarak belirlenmiştir. 

 • 30.000 TL kredi tutarından %1,79 faiz oranı ile 36 ay vadeli, 1.214,35 TL aylık ödeme yaparak hemen krediden yararlanabilirsiniz.
 • 50.000 TL çekerek aylık 2.023,92 TL ödeme ile %1,73 faiz oranında 36 ay vade ile hemen kredinize sahip olabilir ve yuvanızı kurabilirsiniz.
 • Hemen Finansman Desteğinizi buradan Hesaplayarak Başvuru Sağlayabilirsiniz.

Türkiye Finans Bankası Düğün Kredisi

Türkiye Finans Bankası Evlilik Finansmanı ile hemen evlilik kredinize sahip olabilirsiniz. %1,59 faiz oranı ile;

 • 30.000 TL kredi çekerek aylık 1.159,67 TL. ödeme yaparak 36 ay vade ile %1,59 faiz oranında sahip olabilirsiniz.
 • 50.000 TL finansman desteği ile 36 ay vadeli aylık 1.932,78 TL tutarındaki %1,59 faiz oranında evlilik finansman desteğine başvuru yapabilirsiniz.
 • Hemen Başvur.

Faizsiz/Helal Evlilik Kredisi

Faizsiz kar payı ile çalışan Katılım bankaların evlilik yolunda olan gençlerin finansman ihtiyaçlarını faizsiz krediler ile karşılıyor. Katılım bankalarının faizsiz bir nevi helal finansman desteklerini sunan bankalar ise şunlardır;

 • Ziraat katılım,
 • Vakıf Katılım,
 • Kuveyt Türk,
 • Albaraka Türk ve
 • Türkiye Finans Katılım bankaları helal/faizsiz evlilik kredisi vermektedir. 

Ziraat Katılım Faizsiz Evlilik Kredisi

 • 50 bin TL krediye ayda 1.936,53 TL ödeyerek 36 ay vade oranıyla %1.60 kar oranı ile hemen evlilik için başvuru yapabilirsiniz. 
 • 100.000 TL’lik 36 ay vadeli aylık 3.873,06 TL ödeyerek kar oranı %1,60 olan finansman desteği ile hemen kredinizi çekebilir ve yuvanızı kurabilirsiniz.
 • Hemen Başvuru Yaparak Evlilik Kredinize Sahip Olabilirsiniz. Diğer hesaplamalar için tıklayınız.

Vakıf Katılım’dan Faizsiz Evlilik Kredisi

Vakıf Katılım Bankası üzerinden çeyiz hesabı açarak hemen 3 yıl düzenli birikim yaparak %25’e kadar devlet desteği alarak kredinize sahip olabilirsiniz. Birikimlerinizi her ay düzenli olarak yatırarak hesabınızda biriktirebilir ve mutlu yuvanızı çeyiz desteği ile kurabilirsiniz. Buradan Hemen bilgi alabilir ve hesabınızı açtırabilirsiniz. 

Kuveyt Türk Faizsiz Düğün Kredisi Desteği

Kuveyt Türk’ten evliliğiniz için çeyiz hesabı açabilirsiniz. Evliliğe hazırlanan çiftlerin hesabı burada birikir. Asgari 3 yıl vade ile sadece TL cinsinden açılır ve her yıl kar payı hak eder. Ödemeler aylık veya 3 aylık olabilir. 36 ay ile 4 ay arasında devlet katkısı 7967 TL, 48 ile 59 ay arasında 9.193,50 TL ve 60 ay üzerinde ise 11.032,20 TL katkı ile biriken paranızı düğün zamanınızda çekebilirsiniz. Detaylar.

Albaraka Türk ve Türkiye Finans Bankası Faizsiz Evlilik Kredisi

 • Albaraka türk; 50.000 TL’ye 36 ay vade ile aylık 2.023,92 TL ödeyerek %1,73 kar payı ile kredinizi çekebilirsiniz. 
 • Yine; 100.000 TL’ye %1,83 kar oranı ile aylık 4.047,84 TL ödeyerek 36 ay vadeli evlilik desteğinize sahip olabilirsiniz.
 • Türkiye Finans Bankası için ise 25.000 TL evlilik kredisini aylık 994,74 TL ödeyerek, 36 ayda %1,59 kar oranı ile hemen sahip olabilirsiniz. (Yukarıda belirttiğimiz hesaplamalarını inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.)

Evlilik ve Düğün Kredisi İçin Başvuru Şartları (Gereken Evraklar)

Düğün ve evlilik kredisi için kriterler her bankaya göre değişiklik gösterir. Öncelikli olarak kredi notunun yeterli olması, hukuki açıdan borç takibinin bulunmaması, gelirinin olması, kefilin olması gerekmektedir. 

Evlilik ve Düğün Desteği Kredisi için Gerekli evraklar ise;

 • Gelir Beyan Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
 • Serbest Meslek Sahiplerinin Son Vergi Levhasının Fotokopisi 
 • Ücretli Çalışanlar İçin Son Maaş Bordrosunun Fotokopisi 
 • Kira Geliri Varsa Tapu ve Kira Konratı Fotokopisi 
 • Emekliler için Maaş Cüzdanlarının Fotokopisi
 • 3 Ay İçerisinde Alınmış İkametgah Belgesi 
 • Elektrik, Doğalgaz, Su, Telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmet ile ilişkin olarak işlem tarihinden önceki 3 at içinde başvuranın ismine düzenlenmiş fatura aslı 

Devlet Çeyiz Parası Desteği ile ilgili bilgi alabilir ve hemen size en uygun olan bankaya başvuru yaparak hesabınızı açtırabilirsiniz. 🙂

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Aysenur dedi ki:

  Kredıyı cekebılmek ıçın nereye basvuruyrpux yardımcı olurmusunuz

 2. aden dedi ki:

  yav arkadaş 25.000 yatıracam 3 yıl sonra 5 bin verecek. Gerçekten çok faydalı. Bizi enayi yerine koyuyor. La 25 bine altın alsam. 6 ayda 5 bin kar yapar. 3 yılda 55 bin olarak geri alırım. devletimiz niye böyle yapıyorsun vatandaşına. Paramızı 3 yıl kullanacaksın bize 5 bin vereceksin saol varol

 3. Evlilikten vazgeçen dedi ki:

  En az 25 bin biriktirmen gerek ve o paranın da 3 yıl hesapta kalmsi gerek bana 25 bin verin söz olsun ticaret yapım bı yılda en az 40 veya 45 bin yapım o parayı 25 bini 5 bin için ne diye 3 yıl boyunca bekleteyimki

 4. Yok dedi ki:

  Isim yok çalışmıyorum bundan nasıl yararlanırım yada ne yapmam gerekli ya kredi nedir ya bi güzellik yapıyorsanız tam yapın benim kredi çekmek gucumde yok

  1. Bekarow7 dedi ki:

   Çektiğin krediyi nasıl ödeyeceksin? Yada kime ödeteceksin o zaman??

 5. kredi dedi ki:

  ben resmi olarak evlendim ama dugun yapmadim sirket sahibiyim bana ne kadar kredi cikar sizve verir mi

 6. Evlenmek dedi ki:

  Devlet evleneceklere yardım edecekse çeyiz falan bu işleri karıştırmasın.Devlete bağlı bankalara talimat verip kanun tasarısıyla düşük faizli kredi olanağı sağlamalı.Çeyiz parası falan bunlar hikaye boş şeyler.Hemde çok düşük faizli 36 ay veya 48 ay süreli bir şekilde koşullarda kredi olanağı sunmalı

 7. evlilik kredisi dedi ki:

  aile sosyal politikalar bakanlıgına gidiyorsunuz bin dereden su getirip hayatınızdan bezdiriyorlar, bankalara gidiyorsunuz normal tüketici kredisini cıkarıp önünüze koyuyorlar..milletle kafa buluyor bunlar

 8. Devlet destekli çeyiz yardimi dedi ki:

  Peki ben bir sene oldu evleleni yaşım 35 alabirmiyim esimde 31 hiç biyere para yatırma dik ama yaptırmayanlar da alıyor

 9. Deli dedi ki:

  Anlamadim gitti

 10. Bunyamin dedi ki:

  Bu fikirler faizci bankalardan çıkıyor. Devlette buna ortak oluyor.nedense bizde inaniyormusuz gibi yapıyoruz.kimse kimseye karşılıksız bişey vermiyor.bu ülkenin heryeri faiz heryeri vergi.ne o bes bini alırım nede bu ülkede evlenirim

 11. Evlenme Kredileri dedi ki:

  Hepinize çok tşk. ederim. Ben devletten destek aldım. Allah razı olsun. 2019 yılında yine devam edecekmiş.

  1. evlenme desteği dedi ki:

   Merhaba bende evleneceğim devletten ne şekilde bir destek aldın yardımcı olur musun?

 12. yücel dedi ki:

  çeyiz hesabı yerine bankaya faize yatırsam 3 sene sonunda zaten devletin vereceği yardım kadar kazancım olur ki. tahminimce, devlet bankalara açılan bu çeyiz hesaplarından vergiye benzer birşeyler alıyor, 3 sene sonunda aldığını tekrar geri sana veriyor. adı da devlet yardımı oluyor. yani devletin cebinden pek birşey çıkmıyor.

 13. Savas dedi ki:

  Evlenme kredisi

 14. sinan dedi ki:

  iş kurmak isteyenlere hibe kiredisi veriliyor evlenmek isteyenlerede böyle bir imkan sunulabilir aksine destek yerine köstek çıkarılıyor

 15. gülşah dedi ki:

  yaş ile sınırlandırılması çok yanlış konulsa da 30 yaşa kadar alınabilmeliydi bu yardım.

 16. mustafa dedi ki:

  iyi de anlamadığım konu şu çeyiz hesabı açarak para biriktirirsem devletten alacağım desteğe niye ihtiyacım olsun ki zaten maddi imkanı olmayanlar için imkan yaratmak yerine tutup para biriktir 3 sene bekle sonra evlen dersen bu onlara küfür etmek gibi bir şey olur
  bence devlet başka bir şekilde evlenme yardımı yaparsa daha iyi olur.
  bu zamanda bu şartlar altında para biriktirmek kolay değil. bunu göz önüne almak lazım.

 17. esnaf market dedi ki:

  iş sahibi olmak istiyorum

 18. Devlet Evlenme Yardımı dedi ki:

  Evlenmek için çeyiz hesabı açtırdım. Param birikiyor 2019 yılında devlet destekli evlenme yardımı ile yuvamı kuracağım. Bu desteği verenlerden Allah razı olsun.

 19. Evlilik kredisi dedi ki:

  Bunu nasil cekebilcez bankalar bole bisey bize gelmedi diyo

 20. Muhammed dedi ki:

  Yeni evlenenlere, düğün, nişan, beyaz eşya alımı ve benzeri amaçlarla verilen krediler sayesinde, evlenenler desteklenmektedir. 2017 yılı senesinde de devlet desteği verilecek mi?

  1. Olar. dedi ki:

   inşallah bu sistem Allah’ı seven biri tarafından değişicek korkan biri tarafından değil bunlar resmen tefeci