Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2023

2023 yılında devlet destekli faizsiz evlilik kredisi almak isteyen çiftler, belirtilen şartları sağlamaları halinde nakit ihtiyaçlarını karşılamak için düşük faizli veya faizsiz evlilik kredisi başvurusunda bulunabilirler. İçeriğimizde faizsiz evlilik desteği veren tüm bankaları hemen görebilir ve başvurabilirsiniz.

Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2023

Düğün yapacak çiftler, devlet destekli düğün kredisi için araştırma yapmaktadır. Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için düşük faizli yada faizsiz kredi veren bankalar, 2023 yılında devlet destekli faizsiz evlilik kredisi almak isteyen çiftlere gerekli şartları sağladığı takdirde evlilik kredisi vermektedirler. Bu faizsiz yada düşük faizli geri ödemeli olarak verilen paraya evlilik yada düğün kredisi denmektedir.

Faizsiz evlilik kredisi bankaları 2023 alabilirsiniz, başvuru koşulları nelerdir, gerekli belgeler nelerdir, devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır, 6 ay geri ödemesiz helal evlilik kredisi ve merak ettiğiniz tüm bilgiler Araştırma.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nedir?

Evlenmek isteyen çiftlerin, düğün yapacak kadar maddi güçleri olmadığı için evliliğini gerçekleştiremedikleri durumlarda, bankalar aracılığıyla devlet destekli düşük faizli kredi verilmektedir. Devlet destekli evlilik kredisi çeyiz kredisi adı altında verilmektedir. Devlet destekli çeyiz kredisi, insanların bankadan çekebilecekleri, maddi sıkıntı yaşayan kişilere tanımlanan bir kredidir. Faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterecektir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evlenmek isteyen çiftlerin düğün hazırlıkları ve düğün için yapılacak tüm masraflar çiftler için oldukça zorlayıcıdır. Hal böyle olunca da çiftlerin masraf ve masraflarını karşılayabilmek için nakit paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Nakit ihtiyaçları için devlet desteği alacak olanlar, anlaşmalı bankalara giderek düşük faizli kredi almak için pazarlık yapıyor.

Daha sonra kredi hakkında bilgi alabilir ve gerekli belgelerle evlilik kredisi başvurusunda bulunabilirler. Bunlara ek olarak devlet desteği için çeyiz hesabı açabilir ve düğün tarihinizde 18.000 TL devlet desteği ile paranızı biriktirebilirsiniz. Size en uygun kredi seçeneğini sunan bankalardan tercih yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Evlilik Kredisi İçin Başvuru Şartları ve Gereken Evraklar Nelerdir?

Evlilik ve evlilik kredisi için kriterler her bankaya göre değişmektedir. Bu krediden faydalanabilmek için öncelikle yeterli kredi notuna sahip olmak, yasal borç takibinin olmaması, sabit bir gelire sahip olmak ve istendiğinde kefil bulunması gerekmektedir.

Evlilik ve Nikah Destek Kredisi başvurusu için aşağıdaki belgelerin de bankaya sunulması gerekmektedir. Gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Gelir Beyan Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi (T.C. kimlik kartı)
 • Serbest Meslek Sahiplerinin Son Vergi Levhasının Fotokopisi 
 • Ücretli Çalışanlar İçin Son Maaş Bordrosunun Fotokopisi 
 • Kira Geliri Varsa Tapu ve Kira Kontratı Fotokopisi 
 • Emekliler için Maaş Cüzdanlarının Fotokopisi
 • 3 Ay İçerisinde Alınmış İkametgah Belgesi 
 • Elektrik, Doğalgaz, Su, Telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmet için işlem tarihinden önceki 3 ay içerisinde başvuru sahibi adına düzenlenmiş fatura aslı istenir. Bu sayede ihtiyaçlarınızı hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Evlilik/düğün kredisi veren bankalar var mı? Yeni evli çiftlerin en çok araştırdığı konulardan biridir.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2023

Katılım bankaları dışında en az faizle nakit desteği almak istiyorsanız aşağıdaki özel ve kamu bankalarına başvurabilirsiniz.

Evlenmeyi Düşünen Çiftlere Evlilik Kredisi Veren Bankalar Güncel Listesi aşağıdaki gibidir:

 • Vakıfbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Halkbank,
 • ING Bank,
 • TEB,
 • Finansbank gibi birçok bankadan, evlenmeden önce ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.
 • Ayrıca; Yapı Kredi, Akbank gibi bankalar da evlilik ya da düğün evlilik kredisi seçeneği sunan bankalardır.

Bankalar ihtiyaç kredisi adı altında evlilik ya da evlilik kredisi vermektedir. Dilediğiniz bankadan (Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank vb.) evlilik için 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Faizsiz/helal evlilik kredisi veren bankalar için bilgi almaya devam edebilirsiniz.

Evlilik Kredisi En Fazla Ne Kadar Alınır?

Evlilik kredisi çekmek isteyen kişiler ihtiyaç kredisi adı altında 50.000 TL’ye kadar ihtiyacı olan krediyi alabilirler. Size uygun olan bankaların kredi ve faiz oranlarını inceleyerek bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Devlet destekli evlilik kredisi, ilk yıl geri ödemesiz, maksimum 36 ay vade ile 18.000 TL olarak veriliyor. Çeyiz hesabı açarak da bundan faydalanabilirsiniz.

Faizsiz Evlilik Kredisi Var mı?

Evet var. Evlenmeyi düşünen çiftlere Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi verilmektedir. Bu bankalar Vakıf, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım, Kuveyt Türk gibi katılım bankalarıdır. Evlenmeden önce bu kredilerden faydalanarak ihtiyacınız olan tutarı çekebilir ve evlilik kredisi ile nakit ihtiyacınızı tamamlayabilirsiniz. Nişan, düğün, kına, düğün masraflarını düşünmeden ev kurabilir, esnek ödeme planları ile ödemelerinizi kolayca planlayabilirsiniz.

Faizsiz Evlilik Kredisi 2023 Şartları

Faizsiz, helal evlilik kredisi olarak da bilinen bu destekler için en önemli şartlardan biri de kredi risk durumudur.

 • Öncelikle faiz ödememek için kar paylı çalışan Katılım Bankalarından birini seçerek TC kimlik numaranız ile evlilik/evlilik kredisi başvurunuzu yapınız.
 • Katılım bankaları bir faizsiz kredi yani nevi helal finansman desteği sunmaktadır.
 • Siz de size uygun olan kredi limiti için gerekli belgeler ile faizsiz evlilik kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Nişan, kına, düğün ve evlenmek için her türlü masrafı karşılamak için; 18 yaşını tamamlamış olan vatandaşlar kredi notuna göre en uygun kredilere başvuru yapabilir.
 • Ayrıca bankanın genel şartlarına uygun olmak, kredi risk durumu, sabit bir gelirinizin olup olmaması, yeterli ödeme durumu da aranan şartlar arasındadır.

Faizsiz Düğün Kredisi 2023 Hangi Bankalarda?

Aile kuracak yeni evli çiftler sıfır faizli evlilik kredisi ile rahat bir nefes alabilirler. En uygun ve düşük faiz oranları ile faiz ödemeden nakit destek alabilirsiniz. Faizsiz evlilik kredisi almak için aşağıdaki bankalara başvurabilirsiniz;

 • Kuveyt Türk sıfır faizli evlilik kredisi
 • Vakıf Katılım düğün desteği
 • Albaraka Türk faizsiz evlilik nakit desteği
 • Ziraat Katılım Bankası helal evlilik kredisi
 • Türkiye Finans Katılım Bankası faizsiz veya bir diğer adı ile helal evlilik kredisi veren bankalardır.

Albaraka Türk Evlilik Kredisi

Albaraka türk düğün kredisinden düğün salonu kiralama, düğünde ikramlar, nikah organizasyonu vb. eksikliklerin satın alınması amacıyla 60 aya varan vade seçenekleriyle kullanabileceğiniz bu ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. Hemen çeyiz hesabı açın, jet finansman başvurusu yapın ve paranızı kullanmaya başlayın.

Özellikleri ise;

 • Ödemelerinizi 60 aya kadar vadelendirebilir, geri ödemelerinizi aylık eşit taksitlerle yapabilirsiniz.
 • Albaraka Türk’ten düğün organizasyonu finansman desteğinin kar oranı %1.82 olarak belirlenmiştir. 
 • 60.000 TL kredi tutarından %1,82 kar oranı ile 36 ay vadeli, 2.427,49 TL aylık ödeme yaparak hemen krediden yararlanabilirsiniz.
 • Buradan maddi desteğinizi hesaplayarak hemen başvurabilirsiniz. Banka bu oranları ve kampanya koşullarını değiştirme hakkına sahiptir.

Türkiye Finans Bankası Düğün Kredisi

Türkiye Finans Bankası Evlilik Finansmanı ile evlilik kredinize hemen sahip olabilirsiniz. Bankanın kâr oranları %1,65 ile %1,74 arasında değişmektedir.

 • 30.000 TL kredi çekerek aylık 1.193,68 TL. ödeme yaparak 36 ay vade ile %1,74 faiz oranında sahip olabilirsiniz.
 • 50.000 TL finansman desteği ile 36 ay vadeli aylık 1.989,47 TL tutarındaki evlilik finansman desteğine başvuru yapabilirsiniz.
 • 10.000 TL’yi 12 ay vadeli olarak çekerseniz kar oranı %1,65 olacaktır.

Faizsiz Evlilik Kredisi Ziraat Katılım Bankası

 • 50 bin TL krediye ayda 1.936,53 TL ödeyerek 36 ay vade oranıyla %1.54 kar oranı ile hemen evlilik için başvuru yapabilirsiniz. 
 • 100.000 TL’lik 36 ay vadeli aylık 3.873,06 TL ödeyerek kar oranı %1,54 olan finansman desteği ile hemen kredinizi çekebilir ve yuvanızı kurabilirsiniz.
 • Hemen Başvuru Yaparak Evlilik Kredinize Sahip Olabilirsiniz.

Vakıfbank Faizsiz Evlilik Kredisi

Vakıf Katılım Bankası üzerinden çeyiz hesabı açarak 3 yıl boyunca düzenli birikim yaparak %25’e varan kredi çekebilirsiniz. Birikimlerinizi her ay düzenli olarak yatırarak, hesabınızda biriktirebilir ve çeyiz desteği ile mutlu yuvanızı kurabilirsiniz. Devlet destekli çeyiz hesabınıza yatırılan para ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Devlet Çeyiz Parası Desteği hakkında bilgi alabilir ve size en uygun bankaya başvurarak hesabınızı açabilirsiniz.

Helal Evlilik Kredisi 2023

Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi yani Helal Evlilik Kredisi veren bankalar 2023 yılı için net bir açıklama yapmadı.

Evlilik finansmanı adı altında helal evlilik kredisi veren bankalar; Albaraka, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Türkiye Finans Katılım, Kuveyt Türk, helal evlilik kredisi adı altında nikah yapacak çiftlere faizsiz temettü kredisi vermektedir. Bu bankalara başvurarak evlilik kredisi alabilirsiniz.

TESK Evlilik Kredisi Başvurusu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Palandöken, özel ve devlet bankalarının evlenecek vatandaşlara sıfır faiz desteği sunmasını önerdi. Şu anda TESK’in yaptığı açıklama dışında böyle bir evlilik kredisi yok.

Evlenme kredisinin esnafı ve piyasaları canlandıracağına değinen Başkan, ev kurulması için cazip kampanyalar yapılmasının, zamsız özel indirim ve taksit imkanlarının sunulmasında fayda olacağını söyledi. Yukarıda sıralanan kampanyalar dışında henüz başka bir uygulama bulunmamaktadır.

Evlenen Çiftlere Çeyiz Parası Veriliyor

Evlenme ve nikah işlemlerinin ardından çiftler bulundukları yerdeki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) aracılığıyla başvuruda bulunabilirler. Başvuru sırasında talebinizi içeren bir dilekçeyi imzalamanız yeterli olacaktır.

Evlilik için maddi yardım da talep edebilirsiniz. SGK’da çalışan kadınlar nikah nafakasını genel müdürlüklere veya il müdürlüklerine giderek yapabilirler.

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Vakıflar

Evlenecek olanlar için bankalar veya finans kurumları dışında bazı vakıflarının olduğu bilinmektedir. Bu vakıflardan en bilineni, Gençlik Yuvası Kooperatifi’ni kurarak gençleri destekleyen Karzı Hasen Vakfı’dır. Vakıf, bünyesinde 90’dan fazla çifti desteklediğini açıkladı. Bu vakıf uygulamasının ne kadar güvenilir olduğu tam olarak bilinmiyor. Hüküm ve koşullarını kendi web sitelerinden kontrol edebilirsiniz.

PTT Vakfı Evlilik Yardımı Başvuru Formu

PTT ve Türk Telekom Vakfına üye olan ve başvuru tarihi itibariyle 6 aylık üye süresini tamamlayanlar yararlanabilmektedir. Evlilik Desteği başvuru formu web sitesinde yer alır.

Ödenecek destek miktarı, geri ödeme miktarı, üyenin kıdemine göre verilecek destek vakıf tarafından belirlenir. Başvuru, evlilik tarihinizden itibaren 6 ay içinde yapılmalıdır. 6 ay-30 yaş ve üzeri üyelere 4.000 TL’den 12.000 TL’ye kadar destek verilmektedir. Başvuru yaparak bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

  Destek felan yok bu millet nasıl evlencek faiz az olsun bari