Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2022

2022 yılında devlet destekli faizsiz evlilik kredisi almak isteyen çiftler belirtilen şartları sağladığı takdirde nakit ihtiyaçlarını karşılamak için düşük faizli yada faizsiz evlilik kredisi başvurusu yapabilirler. İçeriğimizde faizsiz evlilik desteği veren tüm bankaları hemen görebilir ve başvuru sağlayabilirsiniz.

Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2022

Düğün yapacak çiftler, devlet destekli düğün kredisi için araştırma yapmaktadır. Nakit ihtiyaçlarını karşılamak için düşük faizli yada faizsiz kredi veren bankalar, 2022 yılında devlet destekli faizsiz evlilik kredisi almak isteyen çiftlere gerekli şartları sağladığı takdirde evlilik kredisi vermektedirler. Bu faizsiz yada düşük faizli geri ödemeli olarak verilen paraya evlilik yada düğün kredisi denmektedir. Araştırmalar hakkında merak ettiğiniz faizsiz evlilik kredisi veren bankalar 2022, başvuru şartları nelerdir, gerekli evraklar nelerdir, devlet destekli evlilik kredisi nasıl alınır, 6 ay geri ödemesiz helal evlilik kredisi ve tüm bilgileri alabilirsiniz.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nedir?

Evlenmek isteyen çiftlerin, düğün yapmak için yeteri kadar maddi gücü olmaması nedeni ile evliliklerini gerçekleştiremeyeceği durumlarda devlet destekli olarak bankalar üzerinden düşük faizli krediler verilir. Devlet destekli evlilik kredisi çeyiz kredisi adı altında verilir. Devlet destekli çeyiz kredisi kişilerin banka üzerinden çekebilecekleri maddi olarak güçlük çeken kişilere tanımlanan bir kredidir. Faiz oranları ise bankalara göre farklılık gösterecektir.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Evlenmek isteyen çiftlerin düğün hazırlığı ve düğün için yapılacak masrafların tamamı çiftler için oldukça zorlayıcı olmaktadır. Durum böyle olunca çiftlerin giderlerini ve masraflarını karşılamak için nakit paraya ihtiyaç duyulmaktadır. Nakit ihtiyaçları için devlet desteği alacak olanlar, anlaşmalı olan bankalara giderek düşük faizli kredi çekmek için görüşür. Daha sonra kredi hakkında bilgi alarak gerekli evraklar ile evlilik kredisine başvuru sağlayabilirler. Bunlarla birlikte devlet desteği için ise çeyiz hesabı açtırabilir ve düğün yapacağınız tarihte devletin 18.000 TL desteği ile birlikte biriken paranızı alabilirsiniz. Size en uygun kredi seçeneği sunan bankalardan seçiminizi yaparak başvurularınızı yapabilirsiniz.

Evlilik Kredisi İçin Başvuru Şartları ve Gereken Evraklar

Düğün ve evlilik kredisi için kriterler her bankaya göre değişiklik gösterir. Bu krediden faydalanabilmek için öncelikli olarak kredi notunun yeterli olması, hukuki açıdan borç takibinin bulunmaması, sabit bir gelirinin olması ve istendiğinde kefil şartını taşımak gerekmektedir.

Evlilik ve Düğün Desteği Kredisi başvurularını yapabilmek için aşağıdaki evrakların bankaya verilmesi de gerekir. Gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır.

 • Gelir Beyan Belgesi
 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi (T.C. kimlik kartı)
 • Serbest Meslek Sahiplerinin Son Vergi Levhasının Fotokopisi 
 • Ücretli Çalışanlar İçin Son Maaş Bordrosunun Fotokopisi 
 • Kira Geliri Varsa Tapu ve Kira Kontratı Fotokopisi 
 • Emekliler için Maaş Cüzdanlarının Fotokopisi
 • 3 Ay İçerisinde Alınmış İkametgah Belgesi 
 • Elektrik, Doğalgaz, Su, Telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmet ile ilişkin olarak işlem tarihinden önceki 3 ay içinde başvuranın ismine düzenlenmiş fatura aslı istenir. İhtiyaçlarınızı bu şekilde hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Evlilik/Düğün kredisi veren bankalar var mı? yeni evlenecek çiftlerin en çok araştırdığı konular arasında yer alıyor.

Evlilik Kredisi Veren Bankalar 2022

Katılım bankaları haricinde, en az faizlerle nakit desteği almak istiyorsanız aşağıdaki özel ve kamu bankalarına başvurabilirsiniz. Evlenmeyi düşünen çiftlere Evlilik Kredisi Veren Bankaların Güncel listesi;

 • Vakıfbank,
 • Ziraat Bankası,
 • Halkbank,
 • ING Bank,
 • TEB,
 • Finansbank gibi birçok bankadan, evlenmeden önce ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.
 • Ayrıca; Yapı Kredi, Akbank gibi bankalar da evlilik ya da düğün evlilik kredisi seçeneği sunan bankalardır.

Düğün veya evlilik kredisini bankalar ihtiyaç kredisi adı altında vermektedir. Dilediğiniz tüm bankalardan (Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank vb.) evlilik için 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

Faizsiz/ helal evlilik kredisi veren bankalar için devam ederek bilgi alabilirsiniz.

Evlilik Kredisi En Fazla Ne Kadar Alınır?

Evlilik kredisi çekmek isteyen kişiler ihtiyaç kredisi adı altında 50.000 TL’ye kadar ihtiyacınız olan krediyi alabilirsiniz. Bankaların size uygun olan kredi ve faiz oranlarını inceleyerek bütçenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Devlet destekli düğün kredisi ise ilk bir yıl geri ödemesiz olarak en fazla 36 ay vade ile 18.000 TL olarak verilmektedir. Sizlerde çeyiz hesabı açarak bundan yararlanabilirsiniz.

Faizsiz Evlilik Kredisi Var mı?

Evet var. Evlenmeyi düşünen çiftlere Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi verilir. Bu bankalar Vakıf, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım, Kuveyt Türk, gibi katılım bankalarıdır. Sizlerde evlenmeden önce bu kredilerden yararlanarak ihtiyacınız olan tutarı çekebilir ve nakit ihtiyaçlarınızı evlilik kredisi ile tamamlayabilirsiniz. Nişan, düğün, kına, nikah gibi devletdestekli.com masrafları dert etmeden yuva kurabilir ve esnek ödeme planları ile kolaylıkla ödemelerinizi planlayabilirsiniz.

Faizsiz Evlilik Kredisi 2022 Şartları

Faizsiz olarak bilinen bir diğer adı ise helal evlilik kredisi olan bu destekler için en önemli şartlardan biri kredi risk durumudur.

 • Öncelikle, faiz ödememek için kar payı ile çalışan Katılım Bankalarından birini seçerek düğün/evlilik kredisi başvurunuzu kimlik numaranız ile yapın.
 • Katılım bankaları bir faizsiz kredi yani nevi helal finansman desteği sunmaktadır.
 • Sizler de size uygun kredi limiti için gerekli belgeler ile faizsiz evlilik kredisi başvurusu yapabilirsiniz.
 • Nişan, kına, düğün ve evlenmek için her türlü masrafı karşılamak için; 18 yaşını tamamlamış olan vatandaşlar kredi notuna göre en uygun kredilere başvuru yapabilir.
 • Ayrıca bankanın genel şartlarını taşımak, kredi risk durumu, sabit gelirinizin olup olmaması, ödeme durumunuz da yeterli olması istenen koşullar arasındadır.

Faizsiz Düğün Kredisi 2022 Hangi Bankalarda?

Yeni evlenecek, yuva kuracak çiftler sıfır faizli düğün kredileri ile rahat bir nefes alıyor. Hem en uygun ve düşük faizler ile hem de faiz ödemeden nakit destekleri alabilirsiniz. Faizsiz olarak evlilik kredisi almak için aşağıdaki bankalara başvuru yapabilirsiniz;

 • Kuveyt Türk sıfır faizli evlilik kredisi
 • Vakıf Katılım düğün desteği
 • Albaraka Türk faizsiz evlilik nakit desteği
 • Ziraat Katılım Bankası helal evlilik kredisi
 • Türkiye Finans Katılım Bankası faizsiz veya bir diğer adı ile helal evlilik kredisi veren bankalardır.

Albaraka Türk Evlilik Kredisi

Albaraka türk düğün kredisinden düğün salonu kiralanması, düğünde sunulan ikramlar, düğün için yapılan organizasyon vb. eksiklerin satın alınması amacıyla 60 aya varan vade seçenekleriyle kullanabileceğiniz bu ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz. Hemen çeyiz hesabı açtırın jet finansman başvurusunu yapın ve paranızı kullanmaya başlayın.

Özellikleri ise;

 • Ödemelerinizi 60 aya kadar kredilendirebilir, geri ödemelerinizi aylık eşit taksitler halinde yapabilirsiniz.
 • Albaraka Türk’ten düğün organizasyonu finansman desteğinin kar oranı %1.82 olarak belirlenmiştir. 
 • 60.000 TL kredi tutarından %1,82 kar oranı ile 36 ay vadeli, 2.427,49 TL aylık ödeme yaparak hemen krediden yararlanabilirsiniz.
 • Hemen Finansman Desteğinizi buradan Hesaplayarak Başvuru Sağlayabilirsiniz. Bu oranlar ve kampanya koşullarını banka değiştirme hakkına sahiptir.

Türkiye Finans Bankası Düğün Kredisi

Türkiye Finans Bankası Evlilik Finansmanı ile hemen evlilik kredinize sahip olabilirsiniz. Bankanın kar oranları %1,65 ile %1,74 arasında değişmektedir.

 • 30.000 TL kredi çekerek aylık 1.193,68 TL. ödeme yaparak 36 ay vade ile %1,74 faiz oranında sahip olabilirsiniz.
 • 50.000 TL finansman desteği ile 36 ay vadeli aylık 1.989,47 TL tutarındaki evlilik finansman desteğine başvuru yapabilirsiniz.
 • 10.000 TL’yi 12 ay vadeli olarak çekerseniz kar oranı %1,65 olacaktır.

Faizsiz Evlilik Kredisi Ziraat Katılım Bankası

 • 50 bin TL krediye ayda 1.936,53 TL ödeyerek 36 ay vade oranıyla %1.54 kar oranı ile hemen evlilik için başvuru yapabilirsiniz. 
 • 100.000 TL’lik 36 ay vadeli aylık 3.873,06 TL ödeyerek kar oranı %1,54 olan finansman desteği ile hemen kredinizi çekebilir ve yuvanızı kurabilirsiniz.
 • Hemen Başvuru Yaparak Evlilik Kredinize Sahip Olabilirsiniz.

Vakıfbank Faizsiz Evlilik Kredisi

Vakıf Katılım Bankası üzerinden çeyiz hesabı açarak hemen 3 yıl düzenli birikim yaparak %25’e kadar devlet desteği alarak kredinize sahip olabilirsiniz. Birikimlerinizi her ay düzenli olarak yatırarak hesabınızda biriktirebilir ve mutlu yuvanızı çeyiz desteği ile kurabilirsiniz. Devlet destekli çeyiz hesabınıza yatan para ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Devlet Çeyiz Parası Desteği ile ilgili bilgi alabilir ve hemen size en uygun olan bankaya başvuru yaparak hesabınızı açtırabilirsiniz.

Helal Evlilik Kredisi 2022

Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi yani Helal Evlilik Kredisi veren bankalar 2022 yılı için net bir açıklamada bulunmamıştır.

Evlilik finansmanı adı altında helal evlilik kredisi veren bankalar; Albaraka, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Türkiye Finans Katılım, Kuveyt Türk helal evlilik kredisi adı altında düğün yapacak olan çiftlere kar payı ile faizsiz kredi vermektedir. Bu bankalara başvuru yaparak düğün kredisi alabilirsiniz.

TESK Evlilik Kredisi Başvurusu

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel başkanı Palandöken tarafından evlenecek olan vatandaşlara yönelik özel ve devlet bankalarının sıfır faizli destek sunması gerektiği önerilmiştir. Şu an TESK tarafından yapılan açıklama dışında böyle bir evlilik kredisi yok. Evlilik kredisinin esnafı ve piyasaları canlandıracağından bahseden Genel Başkan, yuva kurulması için cazip kampanyaların yapılmasını, zam olmadan, özel indirimli, taksit imkanı verilmesinin yararlı olacağını söyledi. Yukarıda sayılan kampanyalar dışında başka bir uygulama henüz yoktur.

Evlenen Çiftlere Çeyiz Parası Veriliyor

Düğün ve nikah işlemlerinin ardından çiftler, bulundukları yerde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) aracılığı başvurularını yapabilirler. Başvuru sırasında talebinizi içeren bir dilekçeyi imzalayarak vermeniz yeterli olacaktır.

Bunun dışında nikah için maddi yardım talebinde de bulunabilirsiniz. SGK’da çalışan kadınlar SGK nikah yardımını genel müdürlüklere veya il müdürlüklerine giderek yapabilir.

Faizsiz Evlilik Kredisi Veren Vakıflar

Banka veya finansal kuruluşlar dışında evlenecek olanlara bazı vakıfları olduğu bilinmektedir. Bu vakıflardan en çok bilineni Genç Yuva Kooperatifi kurarak gençlere destek olan Karzı Hasen vakfıdır. Vakıf kendi bünyesinde 90 ı aşkın çifte destek verdiğini açıklamıştır. Bu vakıf başvurusu ne kadar güvenilir tam olarak bilinmiyor. Sitesi üzerinden şartlarına ve çalışmalarına bakabilirsiniz.

PTT Vakfı Evlilik Yardımı Başvuru Formu

PTT ve Türk Telekom Vakfına üye olan ve başvuru tarihi itibariyle 6 aylık üye süresini tamamlayanlar yararlanabilmektedir. Evlilik Desteği başvuru formu web sitesinde yer alır. Ödenecek olan destek ne kadar olacak, geri ödeme miktarı, üye kıdemine göre verilecek destekler vakıf tarafından belirlenir. Evlendiğiniz tarihten itibaren 6 ay içerisinde müracaat edilmelidir. 4.000 TL’den 12.000 TL’ye kadar 6 aylık-30 yıl ve üzeri üyelere destekler verilmektedir. Müracaat ederek bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Yakup Yakup dedi ki:

  Devlet bankalarindan alınan evlilik kredilerini ödemek gençler için işkenceden beter.Devlet sosyal devlet olmadığı ve rant yaratmaktan başka bir düşüncesi olmadığı için,hiç bir genç bu kredileri kullanama.Saglikli bir nesil yetiştirmek için devlet yeni evlenenlere,hiç bir faiz uygulamadan,isteğe göre geri ödeme koşullarında kredi vermelidir.Nasil müteahhitlerin milyarlarca tutan vergilerini affediyor.

  1. Avatar of Yusuf Yusuf dedi ki:

   Destek felan yok bu millet nasıl evlencek faiz az olsun bari