Devlet Destekli

Gelir Belgesiz Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar 2020

Gelir Belgesiz Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar 2020

Bankalar müşterilerinin kredi taleplerini cevaplayabilmek adına kendilerinin bazı şartları yerine getirmelerini talep ederler. Bunlardan bir tanesi de gelir belgesidir. Ancak düzenli geliri olmayanlar bankaya gelir belgesi sunamazlar. Peki gelir belgesiz bankalar kredi verir mi? Sizler için kefilsiz senetsiz kredi veren bankaları kaleme aldık. Maaş bordrosu talep etmeden Odeobank, Ziraat Bankası, Türk Ekonomi Bankası gibi bankalar kredi veriyor.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

2020 yılında kredi sicil affı, esnafa faizsiz kredi, emekli promosyonu, GENÇDER projesi derken gelir belgesi ve maaş bordrosu olmayanlara da artık bazı bankalar insaflı davranıyor. Bu yazımızda, gelir belgesiz çalışanlar için kredi veren bankaları sizler için araştırdık.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar Listesini Araştırdık!

İhtiyaç, otomobil ve konut kredisi çekmek için bankaların kapısını çaldığınızda, sizden maaş bordrosu isterler. Bu belgenin istenmesinin amacı, krediyi ödemeye gücünüzün olup olmadığı, aylık taksitleri karşılayıp karşılayamayacağınızın tespit edilmesidir. Hiçbir geliri olmamasına rağmen bankalara kredi başvurusunda bulunan kişiler olmasına rağmen, bordrosuz, gelir belgesiz çalışan esnaf, çiftçi gibi kişiler ve kendi işini yapmakta olan bu kapsamda maaşı bulunmayan şahıslar da, bu konuda mağduriyet yaşamaktadırlar. Bu mağduriyetlerin önlenmesi kapsamında, bordronuz olmadan nasıl para çekebileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

Özellikle düzenli geliri olmayan kesimler ev hanımları ve öğrencilerdir. Bankalar krediyi garanti altına almak adına başvuru esnasında gelir belgesi talep ediyorlar. Ancak bu kesimlerin gelir belgelerinin olmaması kredi alamayacakları manasına gelmiyor.

KISA BİLGİ: Maaş bordrosu, bordro nedir? Bir iş yerinde belirli dönemler halinde, belirli bir ücret karşılığında çalışan kişilere verilmekte olan, hizmeti karşılığında ne kadar para alacağını bildiren evraklara denmektedir. Memurlar, maaş bordrosu sorgulama servisi olan e-devlet sitesini kullanarak her ay aldıkları maaşları inceleyebilirler.

E bordro sistemi

Gelir Belgesiz Kredi Çekilebilir mi?

Yukarı da anlattığımız gibi, Kamu ve Özel bankaların tümü, yerli ve yabancı mevduat ve katılım bankaları, kişilerin kredi notu ve diğer geçmiş durumları ile borç konumlarını inceleyerek, başvuru sahibi hakkında olumlu veya olumsuz bir kanıya varabilmektedirler. Ancak gerek bankacılık kurumu, gerekse mevzuat nedeniyle finansman sağlanacak olan müşterinin bir gelir kaynağı (kazancı) olmalı ve bu kazanç temerrüte düşmeden çektiği parayı ödeyebilecek seviyede olması şarttır. Bu durumda olmayan kişilere mevzuat gereğince de kredi verilemez. Esnaf, çiftçi ve bordrosuz çalışanlar, sürekli çalıştıkları bankalardan, hesap işlemlerinin yapıldığı, aylık belirli bir para sirkülasyonu yapılan bankalardan, bu sirkülasyon ve hesaplarında ki parayı göstererek kredi çekebilmektedirler. Bu yöntem haricinde gelir belgesiz ve bordrosuz kredi çekmek için;

 • İpotek tesis ettirmek
 • Kefil göstermek,
 • Ek gelir belgelemek
 • Taahhütte bulunmak gerekmektedir.

Ek gelir maddesine açıklık getirmek istiyorum. Örneğin olayı ev hanımları bakımından ele alacak olursak ev hanımlarının bankalara gelir belgelemeleri güçtür. Fakat çektikleri kredinin taksitlerini karşılayacak kadar kira gelirleri varsa, bankaya kira bordrosu sunarak kredi almaları mümkündür. Ayrıca sahip olduğunuz bir konut, taşıt ya da arsanız varsa bankaların ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

Odeabank Gelir Belgesiz Kredi

Belirli bir limit dahilinde, paraya ihtiyacı olan müşterilerine Odeabank şubelerinde bordrosuz kredi verilebiliyor. Bu işlem için kişinin kredi notunun yüksek olması, daha önce herhangi bir finansal işlem nedeniyle kara listeye düşmemiş olması gerekiyor. Her ne kadar internet üzerinden online başvuru yapılabilse de, kredini operasyon işlemi ve verilip verilmeyeceği, Odeabank şubelerinde belirleniyor. Nakit Hazır Kredi Başvurusu adı verilen pakete online başvuru yapılabiliyor. Odeabank gelir belgesiz kredi başvurusu adresini ziyaret edebilirsiniz. 60 aya varan vadeler ile sadece T.C. kimlik belgeniz ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Tabloda Odeabank gelir belgesiz kredi maliyetleri gösterilmektedir. 36 aya varan vadeler ile %1,49 faiz oranları ile kredinizi çekebilirsiniz. 53 TL kredi tahsis ücreti ile 10 bin TL krediyi 36 ay vadeli olarak çekmeniz durumunda 379 TL aylık taksitler ile kredinizi alabilirsiniz.Gelir belgesi talep etmeyen bankalardan bir tanesi de Odeabank’ tır. İnternet üzerinden form doldurarak 30 bin TL’ ye varan kredinizi çekebilirsiniz. Bankalara giderek sıra beklemenize gerek kalmayacaktır. Bankadan kredi kartı gibi farklı bankacılık ürünleri satın almanıza da gerek yoktur. Banka tarafından ücretsiz olarak kart sahibi de olmuş olacaksınız. PTT matiklerden kartınız ile paranızı çekebilirsiniz. Para transferi esnasında hiçbir ücret de talep edilmeyecektir.

Aktifbank Kredi detayları için tıklayınız.

Garanti Bankası İlk Kredim

Daha önce hiç kredi çekmediyseniz, Garanti bankasından 36 ay vadeli 100.000 TL. ye kadar bordrosuz kredi alabilirsiniz. Bu avantajdan yararlanabilmek için sicilinizin temiz olması, ihtiyaç, konut veya otomobil kredisi çekmemiş olmanız, kredi kartı borçlarınızın bulunmaması gerekiyor. İnternetten başvuru gelir belgesiz garanti kredi başvurusu sayfasından yapılıyor. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları şu anda %1,09‘tür.

Türkiye Ekonomi Bankası Pratik İhtiyaç Kredisi

CEPTETEB ve düşük faiz kampanyaları düzenleyen TEB, müşterilerine evrak, kayıt, belge, imza, senet gibi işlemler ile uğraşmamaları için hemen başvuru yapabilecekleri bir kredi paketi sunuyor. Bu kredinin onay aşamasında yine müşterinin daha önce ki işlemleri önem taşıyor. Kişinin borçlu olmaması, sürekli müşterisi olması, bankaya ait kredi kartlarını kullanması büyük önem taşıyor. 12 bin 500 üst limitli krediden yararlanarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Türkiye Ekonomi Bankası Pratik İhtiyaç Kredisi

Türkiye Ekonomi Bankası Pratik İhtiyaç Kredisi

https://www.teb.com.tr/sizin-icin/ihtiyac-kredisi/ adresinden başvuru yapabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı 4466’ya göndererek de banka şubelerine gitmeden başvurularınızı yapabilirsiniz.

GEREKLİ TEK BELGE NÜFUS CÜZDANI VEYA EHLİYETTİR.

INGBank Mini Kredi

Dört bin lira civarında bir paraya ihtiyacınız var ise, INGBank mini kredi paketi tam size göre. Banka eski köye yeni adet getiren kampanyası ile 1 yıl ve 3 yıl aralığında çekilen kredinin %0,5’i oranında dosya masrafı ile herkese kredi veriyor. 36 ay vadeli gelir belgesiz kredi kullanmanız durumunda aylık 167 Türk Lirası geri ödeme yapmanız gerekiyor.

 • Maksimum 5.000 TL. limitlidir.
 • 4 sene vade yapılır.
 • Şuan ki anlık aylık faiz %1,99 ‘dur.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Akbank internet bankacılığını indiren veya internet tarayıcısından akbank.com.tr adresine girerek online kredi başvurusu yapan vatandaşlarımız, KKB puanlarımalarının yerinde olması durumunda 40.000 TL.’ye kadar gelir belgesiz kredi çekebiliyorlar. Akbank Mobil uygulamasına Akbank Direkt adı verilmekte olup, bu uygulamada aktivasyon ve şifre işlemlerini gerçekleştirdikten sonra;

 • Başvurular ve Nakit İhtiyaçlarım;
 • İhtiyaç Kredisi Başvurusu,

ekranını kullanarak 40 bin lira limit ile 48 ay vadeli (4 SENE) maaş bordrosuz kredi çekebilirsiniz.

Kredi Miktarı: 30.000 TL.

Vade: 4 SENE

AYLIK TAKSİT: 867 ,76 TL.

AYLIK FAİZ %1,49

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Memur, Çiftçi ve Esnaf İçin Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

 • Çiftçiler Tarım ve Hayvancılık alanında Ziraat Bankasından maaş bordrosuz kredi çekebilirler.
 • Esnaf ve sanatkarlar Halkbank şubelerinden bordro olmadan kredi alabilirler.
 • Memurlar Vakıfbank şubelerinden (maaş bankası olması nedeniyle) bordro olmadan kredi çekebilirler.

Eğer bordrosuz çalışan biriyseniz, yukarıda anlatılan yöntemlerle maaş bordrosuz kredi veren bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Yeni gündeme gelen kredi sicil affından yararlanmak içinse hemen sicilinizin bozulduğu banka şubesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Listesi;

Akbank Direk kredi ile kredi sicili bozuk olmayan vatandaşlar 40 bin liraya kadar mobil uygulama üzerinden kredi çekebilirler. Eğer kredi notunuz düşükse Aktifbank’ın NKredi uygulaması ile tanışabilir, kredi notunuzu düşünmeden rahatlıkla kredi çekebilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden başvurulabilecek olan kredilerde gelir belgesi talep edilmemektedir.

Yorumlar
 1. Yusuf dedi ki:

  Çok teşekkür ederim ben başvuru yaptım ve aldım.

  1. GÜNAY dedi ki:

   HANGİ BANKADAN ALDINIZ ACABA

  2. nehir dedi ki:

   nasıl aldınız kefilsiz bordrosuz ve calısmayana olanmı hangş banka

 2. Habibe dedi ki:

  15 bin tl kredi almak istiyorum

 3. Berkay dedi ki:

  Konut kredisi borcum var işsizim işsizlik maaşım var ama kredi notumda düşük kredi kullanabilme imkanım var mı?

 4. Emir dedi ki:

  10000 tl kredi ihtiyacimiz var esimin kredi notu dusuk nasil kredi cekebiliriz cok acil

 5. Kiredi dedi ki:

  Anem 1964 doğumlu 1900 MAS alıyor yaştan dolayı kireci cekemiyoruz nasıl cekeriz

 6. Kredi notu eğitimi dedi ki:

  Benim sicilim bozuk ve kara listeye düştüm. Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalara başvurmak istiyorum.
  Ziraat Halkbank veriyormuş. Teb ise kredi eğitimi veriyormuş.

 7. semsettin dedi ki:

  şemsettin çalışıyorum sigortom yok ama günlük çalışıyorum tekstil de kredi cekebilirmiyim yardımcı olurmusun

 8. Erdem dedi ki:

  Isten ayrildim kendime dukkan actim 15 bin tl ihtiyacim var yardimci olurmusunuz

 9. ismail dedi ki:

  garanti bankasından gelir belgesiz kredi nasıl alabilirim. Tabi cnm.