Devlet Destekli

Halk Bankası İşyeri Açma Kredisi Esnaf Kefalet Hesaplama

Halk Bankası İşyeri Açma Kredisi Esnaf Kefalet Hesaplama

Halkbankası ile kendi işyerini açmak isteyen, iş kurmak, dükkan açmak, dükkanını büyütmek, giyim, gıda, tuhafiye, hediyelik eşya, market, bakkal, kasap ve benzeri iş kurmak isteyen, bayilik veya franchising almak isteyen, Devlet destekli faizsiz hibe kredi ve teşviklerden yararlanmak isteyen, kosgeb kredileri, esnaf ve sanatkarlar kefalet kooperatif kredisi çekmek isteyenlere işyeri açma kredilerinden bahsedeceğiz.

Halk Bankası İşyeri Açma Kredisi 2020

Halkbankası iş kurmak isteyen girişimcilere bir çok farklı sektörde işyeri açma kredisi veriyor. Bu kredilerden iş kurmak isteyen girişimciler için biraz bahsedelim. Halk bankası tarafından esnaf ve sanatkârlara özel olarak verilen krediler  aşağıda belirtilmiştir.

Halkbank faizsiz esnaf kredisi

Halkbank faizsiz esnaf kredisi

Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatif Kefaletiyle Verilen İşyeri Açma Kredisi

Halkbankası bu kredi ile yeni işyeri açmak isteyenler için esnaf ve sanatkârlar koparatif kefaletiyle kredi vermektedir. Bu işyeri kredisinin faiz oranı ile ödeme koşulları kefalet kredisi olması nedeniyle uygundur. 60 aya kadar vade yapılabilir. 3 aylık ve altışar aylık ödeme periyotları ile ödenebilir. Kredi limiti ise bağlı bulunan kooperatife göre 150.000 TL’ye kadar belirlenebilmektedir. Bu krediden esnaf ve sanatkârlar odasına kayıtlı bulunan tüm esnaflar ile, işyeri açılışını yaptığını göstererek kooperatife üye olan işyeri açmak isteyen tüm esnaflar yararlanabilir.

Halk Bankası İşyeri Açma Kredisi Esnaf Kefalet  Başvuru

İşyeri açma kredisi için gerekli evrakları öğrenerek işletmenizi kurabilir ve yasal izinleri alarak faaliyete başlayabilirsiniz.

Bu kredi ile Kooperetifi üye olmayan esnaflara iş kurma olanağı sağlamaktadır. Bu kredi de 60 aya kadar vadeli alınabilmektedir. Ödeme vadeleri ise 3 ve 6 aylıktır. İşyerinin gelirine göre 100.000 TL, 125.000 TL ve 150.000 TL’ye kadar verilebilmektedir.

ESKK Kredi hesaplama tablosunu sizler için yaptık.

Halkbankası işyeri açmak isteyenlere sıfır faizli esnaf kredisi vermektedir. Bu kredinin limiti 30.000 TL. olup tüm esnaflar için en uygun kredi vasıflı taşımaktadır.

Eskiyen Meslek Kollarında Faaliyet Gösterenlere Verilen İşyeri Açma Kredisi

Bu kredi eskiyen meslek kollarında faaliyet göstermekte olan esnaf ve sanatkârlar için verilen işyeri açma kredisidir. Bu krediden faydalanmak için aşağıda belirtilen işlerden herhangi birini yapmanız gerekmektedir.

 • El dokuma atölyesi ve el dokuma işleri yapılan iş yeri açmak,
 • Bakır işletmeciliği ve bakır işçiliği yapılan iş kurmak,
 • Çini veya çömlek yapımı atölyesi açmak,
 • Sedef kalkma ve ahşap oyma işleri yapılan atölye kurmak,
 • Çarıkçılık, yemenicilik, veya oyacılık işleri yapılmakta olan el işleri atölyesi kurmak,
 • Semercilik, yorgancılık, keçecilik, yazmacılık işleri yapılmakta olan atölyelerden herhangi birini açmak,
 • Lüle veya oltu taşı işçiliği yapılmakta olan atölyeden açmak.

Yukarıda yazılı bulunan işlere benzerlik gösteren herhangi bir işyeri açmak için işyeri açma kredisi talebinde bulunmak gerekmektedir. Bu işlere benzerlik gösterdiği Maliye Bakanlığınca tarafınca tasdik edilen işler için iş kurmak kredisi alabilirsiniz. Bu krediden faydalanmak isteyen ve “esnaf vergi muafiyet belgesi” bulunan tüm esnaflar devlet destekli sıfır faizli işyeri açma kredisi kullanabilmektedir. Diğer bir şart olarak ise KOSGEB‘den işyeri açma kredisi desteği alan esnaflar bu krediden faydalanamazlar.

Ustalık Belgesi Olanlar İçin Faizsiz İşyeri Açma Kredisi

Halkbankası ustalık belgesi sahibi olup yeni iş kurmak isteyen girişimcilere özel faizsiz kredi vermektedir. Bu krediden faydalanmak için başvuru tarihi itibariyle en az üç yıllık ustalık belgesini sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıca ustalık belgeniz ile ilgili meslek kolunda son bir yıl içerisinde kendi adınıza işletme kurduğunuzu belgelemeniz şarttır. Dolayısı ile bu krediden ustalık belgesi ile işyeri açma kredisinden faydalanmak için ustalık belgesinde yazılı bulunan sanat hakkında bir işyeri açmış olmanız gerekli olup yine Kosgeb iş kurma kredisi anlamanız gerekir.

Halkbank iş yeri açmak isteyen esnaf ve sanatkarlara 30.000 TL. sıfır faizli kredi vermektedir. Bu krediden faydalanmak isteyenler, kredi kullanım amacını belirtmeleri ve faaliyette bulunduğunu belgelemeleri gerekmektedir. Bu krediden faydalanmak için Kosgeb girişimci kredisi almamış olmanız gereklidir. Krediden faydalanmak için esnaf ve sanatkarlar kooperatifine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ustalık Belgesi Olanlar İçin Faizsiz İşyeri Açma Kredisi

Ustalık Belgesi Olanlar İçin Faizsiz İşyeri Açma Kredisi

Siz de yeni bir proje ile Halkbank’dan  işyeri açma kredisi almak istiyor iseniz, iş kurma projenizin kabul görmesi durumunda 100.000 TL’ye kadar sıfır faizli kredi kullanabilirsiniz. Bu krediden faydalanmak için bir iş projesi hazırlamak ve projesini KOSGEB’e onaylatmak gerekmektedir.

İş yeri açmak için 100.000 TL faizsiz genç girişimci kredisinden faydalanmak için 30 yaşını tamamlamamış olmak şarttır. Ayrıca KOSGEB’den faizsiz kredi kullananlar ve işyeri açılış hibe desteği alanlar ile hazine destekli esnaf kredisi kullananlar 100.000 TL faizsiz işyeri açma kredisinden faydalanamazlar.

Halkbank esnaf destek paketi kampanyası dahilinde KOBİ’lere 150.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kredi vermektedir. Halkbank esnaf KOBİ kredisi üç ayda bir dönemsel taksitli olarak ödenebilmektedir.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Halk Bankasının faizsiz kredileri bunlarla da bitmiyor. Halk bankası aşağıda yazılı bulunan meslek kolları içerisinde işyeri açma kredisi ve Devlet Destekli esnaf kredisi vermektedir.

 • Kahvehane, cafe, kafeterya ve kıraathane açma ve işletme kredisi
 • Kafe ve lokanta ile restaurant işletmecileri için,
 • Dükkan açma ve terzi butik işletmecileri,
 • Mobilya, marangoz ve ağaç işleri için işyeri kredileri,
 • Bakkal, büfe, market, ve süper market vb.
 • Manavlar için,
 • Kırtasiyeciler ve kitapçılar için,
 • Servis şoförleri, otobüsçüler ve taksiciler,
 • Erkek ve bayan kuaförü açanlara destek kredisi,
 • Nakliyeciler, kamyoncular ve kamyonetçiler için,
 • Yukarıda yazılı bulunan unutulmuş meslekleri icra edenler için işyeri açma kredisi vermektedir.
Halkbank İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Halkbank İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Halkbankası girişimciler içinde farklı destekleme paketleri ile işyeri açma ve kurma kredileri veriyor. Bu kredilerden bahsetmek gerekirse;

 1. Üniversite mezunu olup, deneyim kazandığı ve eğitimini aldığı iş kolunda kendi işyerini açmak isteyen girişimcilere  verilen; Cesur girişimci Kredisi,
 2. Üniversite mezunu, deneyimsiz, mezun olduğu bölümle ilgili kendi işini kurmak isteyen, müteşebbis girişimcilere yönelik verilen Genç Girişimci İşyeri Açma Kredisi
 3. Mesleki kuruluşlardan eğitim sertifika/belgesi bulunan ve ilgili iş kolunda deneyim sahibi olan ve kendi iş yerini açmak isteyen girişimcilere; Usta Girişimci Kredisi
 4. Teknokentlerde faaliyet gösteren girişimciler, KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış girişimciler ve patent hakkı satın almış/sahibi olan girişimcilere yönelik Mucit Girişimci Kredisi
 5. Halbank franchising sistemi işyeri açmak veya kendi işini kurmak yeni bir franchising faaliyeti göstermek isteyenlere franchise giriş bedeli ödemesi ve işyerinin tüm ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla yapılan harcamalar için finansman Franchising kredisi veriyor. Bu kredi Halkbank bayilik kredisi kapsamında da kullanılabilmektedir.

Bu kredilier sadece Halkbank’ ın desteği olmayıp devlet tarafından her alanda desteklemeler verilmekte ve verilmeye devam etmektedir. Sizde kendi işinizi kurmak için gerekli evrakları hazırlayarak Halkbankası işyeri açma kredisi başvurusu yapabilir, Devlet destekli iş kurma kredisi fırsatlarından yararlanarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Hayırlı işler dileğiyle..

Halkbank İşyeri Kredisi İle Karşınızda !

Halkbank ticari faaliyette bulunmayan gerçek kişilerin kiraya verme amacına yönelik 3.kişilerden satın alacakları gayrimenkullerin alışı için finansman sağlıyor. Kredi maksimum 120 aylık olabiliyor. Kredi ekspertiz değerinin %50’si ile sınırlıdır. Başvuru için halkbank başvuru sayfasını ziyaret ediniz. ya da en yakın Halkbank şubesini ziyaret ediniz.

Yorumlar
 1. Hakim ikizek dedi ki:

  İhtiyac kredisi istiyorum lutfen yardimci olun tsklar 10.000

  1. Talipcan Tanoğlu dedi ki:

   Ziraat bankasından başvur kardeşim hane gelirini 5000 den az yap 20 gün içinde veriyorlar

 2. Halkbank 2019 Esnaf Destekleri dedi ki:

  Halkbank esnaf 2019 yılında faizsiz kredi vermeye devam edecek diyorlar

 3. Özcan filiz dedi ki:

  Ben işyerimi açtım polyester ve mermer hazır mezar işi yapıyorum küçük bir sermayem vardı ilk adımları attım vergi levhamı çıkardım servis aracımı aldım fakat takıldım maddi yönden cüzi bir rakama ihtiyacım var nasıl yardımcı olabilirsiniz takımların icin

 4. Arhande dedi ki:

  Eşim ve ben ne şanssa artık 1 ay arayla işten çıkarıldık.Yıllarca asgari ücretle savaştık.Yaş geçti gençlik gitti.Bankalara borçta var icra kapıda. Bu yüzden kendimize ait küçük kafe açmaya karar verdik.Verdik de sermaye yok.Banka banka gezdim kimse yardımcı olmuyor.2 çocukla hiç bir gelir olmadan kredi notu nasıl yükselsin?Sonumuzdan endişeliyim.Başka memleketten gelenler kadar değerimiz yok maalesef.Lütfen acil yardım… ( bir annenin çaresizliği)

 5. PlayStation ve oyun salonu dedi ki:

  Playstation ve oyun salonu açmak istiyorum üniversite mezunuyum bilgisayar sertifikamda var bu krediyi almak için napmam gerek baska şartlar nedir

 6. MOBILYA BOYAHANESI dedi ki:

  calıstıgım fabrıka ıflas ettıgı ıcın madurum.abım ıle bır mobılya boyahanesı acmak ıstıyoruz.tesekkurler

 7. Birgül özcan dedi ki:

  Ben ev hanimiyim esimden maas aliyorum iki oglum var biri okuyor maasimiz gecime yetmiyor giyim üstüne birisyeri acmak istiyorum sermayem yok isyeri acmak icin kredi alabilirmiyim lütfen yardimci olurmusunuz cocuklarinin gelecegini düsünen bir anneye

  1. metal işleri atölyesi dedi ki:

   aslında bir motosiklet metal aksam yedek parca yapım atölyesi kurmak istiyorum

 8. Memet bekler dedi ki:

  Slm iyi aksamlar ben evli 26 yasindayim market acmak istiyorum bunun icin ne gibi sartlar var

 9. Ayten şeylan dedi ki:

  Ben 34 yaşında bir bayanım 10 yıĺdır yufka imalatında çalışıyorum kendi işyerimi açmak istiyorum ama sermayem yok sizin vermekte olduğunuz iş yeri açma kredisinden yararlanabilirmiyim.şartlarınız nelerdir.yalnız yufka işinde sigortasiz çalışıyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olurmusunuz

 10. Hilal dedi ki:

  İyi günler ben evli 25 yaşında ev hanimiyim. Sermayem yok. Giyim işyeri açmak istiyorum bu iş yerini açmak için kredi alabilirmiyim lütfen yardim ediniz. Şartlar nelerdir.