İş Fikri Olan Girişimcilere 250 Bin TL Halk Girişimci Kredisi

Üreten Türkiye’nin Bankası Halkbank’tan Girişimcilerin ihtiyaç duyduğu finansman için 250 bin lira limitli halk girişimci kredisi fırsatı sunuluyor.

İş Fikri Olan Girişimcilere 250 Bin TL Halk Girişimci Kredisi

Halk Girişimci Kredisi: Genç, Cesur, Usta, Tekno, Halk ve Esnaf Girişimci Kredileri ile farklı özelliklere sahip girişimcilerin finansmana erişiminin kolaylaştırılması amacıyla uygulamaya konulan yeni 6 girişimci kredi paketleri arasında iş fikri olan ve işyeri açmak isteyenlere özel 250 bin lira Halk Girişimci desteği verilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından girişimcilere 6 yeni kredi paketi desteği arasında yer alan 250 Bin TL Halk Girişimci Kredisinin hakkında tüm bilgileri detaylandırdık.

Girişimcilerin ihtiyaç duyduğu finansman Halkbank’ta

Girişimcilerin ihtiyaç duydukları finansmana erişimini sağlamaya odaklanan Halk Girişimci Kredileri avantajlı faiz oranlarıyla sunulurken, tüm kredi çeşitleri için azami 12 ay anapara ödemesiz olmak üzere 60 aya kadar vade imkanı ile sunuluyor.

250 bin lira tutarında verilecek olan Halkbank girişimci kredisinden yararlanma şartları aşağıdaki gibidir.

  • En az ilkokul mezunu,
  • Bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen, kurmuş olan, bu iş ile ilgili faaliyeti yürütme yeteneğine ve tecrübesine sahip olan,
  • 45 yaşını aşmamış olmak,
  • Girişimcinin gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olması durumunda yaş şartı 55’tir.
  • Örneğin; Konfeksiyon sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren satış yetkilisinin kendi işyerini kurması gerekiyor.

Halk Girişimci Kredisi Faizsiz 250 Bin Lira

Sadece esnaf ve sanatkar niteliğine sahip kişilerin başvurabileceği Girişimci Esnaf Kredisi ise Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle sıfır faizli olarak kullandırılıyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından girişimcilere özel olarak sunulan 6 yeni kredi girişimci kredisi arasında yer alan Halk girişimci kredi paketinin özellikleri için tıklayınız.

HALK GİRİŞİMCİ 250 BİN TL’YE KADAR KREDİ KULLANABİLECEK

Halk Girişimci Kredisi: Üst limiti 250 bin TL olan bu krediden, bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen, kurmuş olan, bu iş ile ilgili faaliyeti yürütme yeteneğine sahip olduğu düşünülen girişimciler yararlanabiliyor.

Kredinin Özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • Kredi Limiti: Azami 250.000 TL
    • (Girişimcinin gazi, şehit/gazi yakını veya engelli olması durumunda kredi üst limiti 300.000 TL’dir. Bu limitin 250.000 TL’ye kadar olan kısmını Dijital Kredi Platformu aracılığıyla kullanabilir. )
  • Kredi Türü: Aylık Eşit Taksitli
  • Vade: Azami 12 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam azami 60 ay vadelidir.
İş Fikri Olan Girişimcilere 250 Bin TL Halk Girişimci Kredisi

Üst limiti 250 bin TL olan bu krediden; bir iş fikrine dayalı olarak kendi işini kurmak isteyen/kurmuş olan, bu iş ile ilgili faaliyeti yürütme yeteneğine ve tecrübesine sahip olduğu düşünülen girişimciler yararlanabiliyor.

Girişimcinin gazi, şehit-gazi yakını veya engelli olması durumunda kredi üst limiti 300 bin TL olarak uygulanıyor.,

ESNAFA YÜZDE 100 FAİZ DESTEĞİ

Girişimci Esnaf Kredisi:

Girişimci Esnaf Kredisi: Girişimci kredisinden esnaf-sanatkar siciline ve odalarına kayıtlı esnaf ve sanatkâr niteliğindeki usta veya 30 yaşını aşmamış genç girişimci şahıs firmaları yararlanabilecektir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yüzde 100 faiz desteği sağlandığı gibi teminat verme konusunda sorun yaşayanlara Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kullanım imkanı tanınıyor.

Söz konusu kategorideki genç girişimcilere 100 bin TL, usta girişimcilere ise 275 bin TL limitli kredi sağlanıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.