Kadın Girişimci Kredisi Halkbank’tan!

Kadın Girişimci Kredisi Halkbank’tan!
A+
A-

Kadın girişimci kredisi kampanyaları devam ediyor. Halkbank kadın girişimcilere değişen limitlerde finansal destek sağlıyor. Halkbank tarafından kadın girişimcilere özel hazırlanan kadın girişimci kredisi şartları, faiz oranı, 2021 başvuru kredi limitleri ve tüm kampanyalarını sizde inceleyerek başvuru yapabilirsiniz.

Kadın Girişimcilere Finansal Destek Kredisi Halkbank’tan Geldi!

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadın girişimcilere 100 bin TL’ye kadar finansal destek sunacaklarını bildirdi. Açıklama, Dünya Kadınlar Gününde düzenlenen üreten Kadınlar Zirvesi kapsamında yapıldı. Bu kredi desteği 100 bin TL’ye kadar olacak ve kadın girişimcileri kapsayacak.

İş kurmak isteyen genç girişimcilere verilen destekler günden güne artış gösteriyor. Hibe destekler bankalar tarafından verilmeye devam ederken destekler kategorilere ayrılmış durumda. Bu kategoriler tarım, hayvancılık, teknoloji ve daha pek çok alanda destekler sunuluyor. Halkbank genç girişimcilere destek olarak en öne çıkan bankalar arasında yerini alırken, genç girişimcilere yeni kuracakları işte büyük destekler sağlıyor.

Bir ayda 625 milyon liralık kredi kullandırıldı

Üreten kadının bankası’‘ olma vizyonuyla Kadın Girişimci Bölüm Müdürlüğünü faaliyete geçirdiklerine açıklayan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan Kadın Girişimci Bölüm Müdürlüğü biriminin tüm finansal süreçlerde kadın girişimcilere destek sağlamak üzere kurgulandığını bildirdi.

8 Mart’tan bu yana sıkı çalışma sürdürdüklerin belirten Arslan, “Uzun bir süre olmamasına rağmen, kadın girişimci kredilerimize beklentilerimizin de üstünde ilgi oluştu. Fırsat verildiğinde kadınlarımızın ekonomik atılım yapma potansiyelinin son derece yüksek olduğuna şahit olduk. Sadece bir ayda, kadın girişimci kredimiz için 10 bin üzerinde kullandırım yapıldı ve toplamda 625 milyon lira kredi hacmi gerçekleştirildi.” ifadesini kullandı.

Arslan, Antalya olmak üzere Akdeniz bölgesindeki kadın girişimcilerin bu hizmete yoğun başvuru yaptıklarını yalnızca bu bölgede 1200’ün üzerinde kredi kullandırıldığını, toplamda 76 milyon lira üzerinde bir kredi hacmine ulaşıldığını belirtti. Bugün de Akdeniz Bölgesi’ndeki 8 ilden seçilen ve kredisi onaylanan 9 girişimci kadına üretkenliklerini desteklemek adına kredilerini sembolik olarak takdim ettiklerini bildirdi.

Hedeflerinin 100 bin kadın girişimciye ulaşmak olduğunu altını çizen Arslan ; Üretken kadınları teşvik etmeye devam edeceklerini ve “2021’in sonuna kadar Türkiye’de 100 bin kadın girişimciye ulaşarak, 8 milyar lira kredi kullandırmayı hedeflediklerini açıkladı.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Başvuru

Genç olsun olmasın girişimci olacak ve hibe desteği almak isteyen pek çok kişi ilk olarak desteklerden kimlerin yararlanabileceğini merak ediyor. Buna göre başvuru tarihi 1 yılı aşmamak şartı ile ticari işlerine devam eden ve herhangi faaliyette bulunmayan kişilerin kendi işlerini kurmak istemeleri durumunda bankalar tarafından sunulan neredeyse tüm hibe ve desteklerden yararlanabilirler. Girişimci Kredilerinden yararlanabilmek için şirket kuruluşunun tamamlanmış olması ve gerekli belgeler ile başvuru yapılması gerekmektedir. Girişimci Kredisi kullanan kişiler, 6 ay boyunca banka şubeleri aracılığıyla hesaptan yapacakları havale işlemleri ve tahsile alınan çeklerine %50 oranında masraf indirimi uygulanacak ve 6 ay boyunca hesap işletim ücreti alınmayacaktır. Ayrıca, girişimcilere, işyeri sigortası, mesleki sorumluluk sigortası, ferdi kaza sigortası gibi sigorta ürünleri ve KOBİ-Esnaf Emeklilik Planı sigorta ürünlerimiz uygun şartlarla sunulmaktadır.

Toplumda kadınların, ekonomik yaşamın her alanında var olmaları gerektiğini düşündüklerini ve banka olarak yapılan tedarik anlaşmalarında, mal ve hizmet satın alımlarında kadın KOBİ ve esnafa, kadın girişimcilere, ve kadın kooperatiflerine her zaman öncelik verildiğini ve bundan sonra da desteklerimiz artarak devam edeceği ayrıca belirtilmiştir.

Halkbank Kadın Girişimcilere Kredi Limitleri;

Kadın Girişimcilerin kullanabileceği azami kredi limiti:

 • Yeni iş kuran kadın girişimciler 6 aydan kısa süredir faaliyette bulunanlar için 50.000 TL’dir.
 • İşini kurmuş olan kadın girişimciler için azami 100.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Esnaf ve Sanatkar Kadınlara 225 Bin TL Limit belirlenmiştir.
 • Kosgeb Destekli kadın girişimcilere 70 bin lira limitli olarak belirlenmiştir.

Kadın Girişimcilere belirtilen azami limitler kapsamında asgari 5.000 TL Ticari KMH ve asgari 5.000 TL limitli Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ/Esnaf Kart/Business) ürünleri de sunulacaktır.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Özellikleri

 • Kredi vadesi azami 6 ay Anapara Ödemesiz Dönem olmak üzere toplam azami 36 aydır.
 • Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecektir.
 • Kredi, Aylık Eşit Taksitli olarak kullandırılır.
 • Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden Havale ve EFT işlemlerinde ücret alınmayacaktır.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisinin tüm ayrıntılarını buradan inceleyebilirsiniz

Halkbank kadın girişimci kredisi şartları

Kredi başvurusu esnasında Kadın Girişimcilerin aşağıdaki kriterleri sağlamaları gerekmektedir;

 • Kadın Girişimcinin krediyi kullanabilmesi için işletmeyi kurmuş olması veya bir işyeri kurmadan ikametgahını işyeri olarak kullanan girişimcilerde, kayıtlı olduğu Vergi Dairesi’nden alınmış vergi mükellefi olduğunu gösteren belge aranacaktır.
 • Gerçek kişi şahıs işletmesi ve hisseleri toplamının en az %50’si başvuru tarihi itibari ile Kadın Girişimcilere ait olan tüzel kişi işletmeler başvuruda bulunabilir.
 • Tüzel kişi şirketlerinde birden fazla kişinin Kadın Girişimci kriterlerine uygun olması halinde, yalnızca bir girişimci kredi kullanabilir.
 • Kredi talebinde bulunan Kadın Girişimci sahibi veya ortağı olduğu işletmenin yönetimine, faaliyetlerine aktif olarak katılıyor olmalıdır.
 • Esnaf ve Sanatkâr Kadın Girişimcilere 225.000 TL
 • İşini Kurmuş Kadın Girişimcilere 100.000 TL
 • İşini Yeni Kuracaklara 50.000 TL
 • KOSGEB Destekli Kadın Girişimcilere 70.000 TL

Halkbank Kadın Girişimci Başvuruları

Halkbank kadın girişimci kredisine işini kurmuş veya kuracak herkes başvurabilir. Halkbank kadın girişimci kredisi ödeme süresi azami 36 ay olup krediden yararlanacak kadın girişimcilere ek 5.000 TL llimitli ticari KMH ve Paraf kart sunulacaktır. Havale ve EFT işlemlerinde ayrıca ücret alınmayacaktır. Ayrıntılar.

Esnaf ve Sanatkar Kadınlara 225 Bin TL Limitli Sıfır Faizli Kredi

Halkbank ve Kosgeb anlaşma protokolü kapsamında; KOSGEB eğitimini tamamlamış ve 30 yaşını doldurmamış genç kadın girişimciler için 70 bin limitli, esnaf ve sanatkarlar için 100.000 TL limitli, en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olup ustalık belgesi ile ilgili meslek kolunda son bir yıl içerisinde kendi adına işletme kuran kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız içinse 225.000 TL limitli, sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunuluyor.

Kadın Girişimcilere Halkbank’tan Tam Destek!

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan tarafından yapılan açıklamaya göre;

23 bin 500 kişilik büyük Halkbank ailesinin yüzde 47’si kadın çalışanlarımızdan oluşuyor. Yönetim kurulumuz ve çeşitli yönetici pozisyonlarda da olmak üzere hemen hemen her kademede kadın çalışanlarımız mevcut. Tüm süreçlerimizde kadınlarımızın mutlaka emeği, kararı veya katkısı vardır. Tam da bu nedenle, bu yıl Dünya Kadınlar Günü’nü topluma ilham veren kadınların öykülerini paylaştığımız bir etkinlik ile taçlandırdık. Etkinliğimizde; tutkularının peşinden giden, inandıkları yolda zirveye çıkan, başarıları ilgiyle takip edilen ve girişimleriyle dikkat çeken üretken kadınların hikayelerine tanık olduk, panelistlerimizin heyecanlı ve ilginç tecrübelerini dinledik. Biliyorum ki tüm kadınlar bugünlerde her zamankinden farklı zorluklarla dolu bir dönem geçiriyor. Covid-19 salgını, herkesin hayat dinamiklerini değiştirirken, kadınlar daha fazla yük üstlenmek zorunda kaldı. Ev ve işteki roller farklılaştı, yeni normaller ortaya çıktı. Sağlık ekseninde biçimlenen bu yeni normallere alışmaktaki en önemli dayanağımız yine kadınlar oldu. Ama kadınlar için bu sürecin kolay geçmediğinin farkındayız. Böyle zamanlarda yanlarında olmanın, cesaretlendiren gerçek yaşam deneyimleriyle moral vermenin doğru olacağını düşünüyorum. Hep söylediğimiz gibi biz “Önce Halk, Sonra Bankayız”. Bu anlayışımızı, kadınların ekonomik hayata dahil olması noktasında da sürdürüyoruz. Finansman olanaklarına erişmek için imkanlar oluşturmaya ve girişimleri desteklemeye önem veriyoruz. Bu amaçla dönem dönem özel ürün ve hizmetler geliştiriyoruz.

Hatta burada en güncel örneğimizi de paylaşmak ve duyurmak isterim.

İlk defa işini kuracak ya da halihazırda işini kurmuş olan kadınlarımıza yönelik “Kadın Girişimci Kredisi” ürünümüzü, Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle hayata geçirdik. Kadın girişimcilerin finansmana erişimini kolaylaştırmak ve iş fikirlerinin filizlenmesine imkan tanımak amacıyla 100 bin liraya kadar destek sunuyoruz.

Kadın Girişimci Kredisi

Bu arada kadın girişimcilerimize pozitif ayrımcılık yaptığımızın da altını çizmek isterim. Örneğin ‘KOSGEB KOBİ Finansman Destek Paketi’ kapsamında sunulan azami limiti 50 bin lira olan girişimci kredisini, kadın girişimci olması durumunda 70 bin lira olarak sunuyoruz.

Kadın girişimcilerimiz ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanlığı destekli sıfır faizli kredilerden de faydalanabilmektedir.

Örneğin; genç kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız için 100.000 TL limitli; en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip kadın girişimci, esnaf ve sanatkarlarımız içinse 225.000 TL limitli, sıfır faizli kredi kullanma imkanı sunuyoruz.

Geçtiğimiz yıl sağlanan desteklere ilişkin, olarak; Halkbank tarafından 180 bin 500 kadın esnaf ve sanatkarımıza bir kısmı sıfır faizli olmak üzere toplam 8 Milyar TL Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli kredi kullandırılmıştır.

Bir başka pozitif ayrımcılığı da bankamıza yönelik satın almalarda yapıyoruz. Bankamızın yaptığı tedarik anlaşmalarında, mal ve hizmet satın alımlarında; kadın girişimciler, kadın KOBİ ve esnafa ve kadın kooperatiflerine her zaman öncelik veriyoruz. Bundan sonra da desteklerimiz artarak devam edecektir.

Görüldüğü gibi “Üreten Türkiye’nin Bankası” olarak, yaratıcı fikirlerini hayata geçirmek isteyen, üretmek isteyen kadınlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Çünkü toplumda kadınların, ekonomik yaşamın her alanında var olmaları gerektiğini düşünüyoruz.

Halkbank Üreten Kadınlar Zirve’mizde ilham veren kadınların hikayelerini paylaşırken, adı üstünde gerçekten de ilham vermek istiyoruz. Kendi işini kurmuş veya kurmak isteyen girişimci kadınlarımızı cesaretlendirerek, onları teşvik etmeyi ve yılmadan yollarına devam etmeleri için moral aşılamayı hedefliyoruz.

Halkbank olarak; üreten, çalışan, toplumsal gelişmeye ve kalkınmaya katkı sunan herkesin, özellikle kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Avatar Pakize dedi ki:

  Merhaba.30 yaş üzeri ne yapacak ; onlar ekmek yemesinler yada faydalı olmasınlar mı?????
  36yasindayim .Bende faydalanmak istiyorum (KOSGEB eğitimlerini ve aynı zamanda AB projelerine yönelik hibe ve proje hazırlama danışmanlığı hizmeti verebilecek yetkiye sahip belgem mevcut.Ayni zamanda Amigurumi oyuncak yapıyorum.)

  (1/5)
 2. Avatar yılmaz dedi ki:

  ben halk banka gittim yüzüme bile bakmadılar ne kredisi dediler sen kimsin kim söyledi dediler bide yaş sınırı varmış 30 ve üzeriysen zaten olmaz dediler 30 yaş ve üzerine destek yokmu bunlar ne yapacak. yani vermemek için 40 takla atıyorlar. hiç birşey söylendiği gibi işlemiyor bize maalesef

 3. Avatar Seval dedi ki:

  Halk bank veriyor veriyorda kefil istiyor nerden bulacaksak bu zamanda memur borçsuz kefil bir şey atiylar ortaya gerisi şart gel bu isin içinden cik

 4. Avatar Ümran Kızılışık dedi ki:

  Ben bankaya gittim böyle bir destek olmadığını söylediler bayan esnafım kosgep projemde var onaylı ama hicbir destek almadim bende faydalanmak istiyorum

 5. Avatar Saniye bayrak dedi ki:

  Bende yararlanmak istiyorum