Devlet Destekli

Halkbank Toki Kredisi ile Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Halkbank Toki Kredisi ile Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olun

Tokiden Ev Alacaklar İçin Kredi Desteği

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ya da TOKİ, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na bağlı, özellikle sosyal konut üretimi için kurulmuş olan kamu kuruluşudur. Kurumun amacı; dar ve orta gelirli vatandaşların nitelikli konut ihtiyacını karşılamaktır.12 Şubat 2012 sonu ile toplam 81 il, 800 ilçe ve 2246 şantiyede 524.698 konut yapmıştır. Hedef Türkiye Cumhuriyetinin 100.yılı olan 2023’te toplam 1.000.000 konuttur. Toki; nüfus artışıyla ortaya çıkan konut ihtiyacını karşılayarak düzenli kentleşme amaçlarına hizmet eden ve  dar ve orta gelirli vatandaşlara konut sağlayan bir kurumdur. Bununla birlikte toki toplu konut üretiminde bulunan işçilerle birlikte ülkemizde işsizliğin azaltılmasında görev alır.

Eğer Halkbank veya Ziraat Bankasından toki kredisi çektiyseniz kalan taksitlerinizi ve ödeme bakiyenizi Toki Taksit Sorgulama sayfasından takip edebilirsiniz.

toki-halkbank

Tokiden ev alacaklara kredi desteği sağlanıyor.

Toki ve Halkbank Anlaşması

Halkbank, TOKİ’ye borçlarını tek seferde ödeyerek yüzde 20 indirim fırsatından yararlanmak isteyen konut alıcıları için toki indirim kampanyasını başlatıyor. Borçlarını peşin ödeyenlere %20 indirim uygulanacaktır. Halkbank, toki ye ödemeleri devam eden konut sahiplerine, borçlarını yüzde 20 indirimle kapatma imkanı sunuyor.

Halkbankasının düzenlediği %20 indirimli kampanya ile konut alımına aracılık ettiği müşterilerine bu fırsatı değerlendirebilmeleri için son derece uygun faiz oranlarıyla kredi kullanma imkânı sunulmaktadır. Müşterilerin ihtiyaçları için avantajlı çözümler geliştirmeye bundan sonra da devam edecek olan Halkbankası toki indirim kampanyası ile tokinin borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyenlere uygun faiz oranlarıyla ve taksit avantajlarıyla kredi vermektedir. Satışına aracılık edilen konutlara özel olarak sadece Halkbank tarafından sunulan uygun koşullu krediyi kullananlardan tahsis ücreti ve ekspertiz ücreti de alınmıyor.

Halkbank Devlet Destekli En Uygun Konut Kredisi veriyor. Toki desteği haricinde bordrolu çalışanlara özel kredi avantajından faydalanabilirsiniz.

Toki İndirim Kampanyası Devam Edecek mi?

Halkbankası eşliğinde toki %20 indirim kampanyasından işyeri ve konut alıcıları yararlanabilir. Aylık yüzde 0,80’den başlayan faiz oranları ile artan veya azalan taksitlerle ödeme seçeneklerinden yararlanma imkanı sunulmuştu. Tokinin borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyenlerin beklediği indirim kampanyası 2020 yılında tekrardan başlaması beklenmektedir.

Halkbankası toki kredisinden yararlanmak isteyenlerin Halk Bankasına başvurması gerekmektedir.

Devlet destekli ev kredisi alabilirsiniz.

toki-indirim-kampanyası-devam-edecek-mi

Toki indirim kampanyası

İNG Bank Konut Kredisi

Geçen yılın ortalarında döviz kurunda yaşanan artıştan dolayı kredilerin faiz oranları da yükselmişti. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamaya göre Enflasyon İle Topyekün Mücadele Programı dahilinde faiz oranlarında indirime gidildiği duyuruldu. Faiz indiriminin ise yüzde 10 seviyelerinde olması kararlaştırılmıştı. Bazı katılım bankalarında bu indirimlerin gözle görülür bir şekilde yapıldığı görülmektedir. Bu bankaların başında İNG Bank gelmektedir.

Konut kredilerinin vadeleri yüksek olduğundan dolayı ihtiyaç ve taşıt kredilerine göre faiz oranları daha düşüktür. Vatandaşa bu yolla kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunulmaktadır. Ancak faiz oranları geçen yıl ile kıyaslandığında yine oldukça yüksektir. Bu sebeple vatandaşımız ne yazık ki kredi almak için bankaların kapısını çalamıyor.

İNG Bank’ ın güncel faiz oranı yüzde 1,91 olmuştur. Bu güne dek en uygun faiz oranları ve geri ödeme koşulları ile kredi veren bankaların başında Ziraat Bankası’ nı sayıyorduk. Ancak kamu bankalarında faiz oranlarının zaten düşük olduğu gerekçesi ile çok da indirime gidildiğini söylemek mümkün değildir. İNG bank hesaplama aracını kullanarak siz de örnek ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Bazı bankalar tarafından verilen TOKİ kredisi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz.

2020 yılında da bankalar tarafından konut kredisi verilmeye devam edecektir. Bankaların faiz oranları yıl sonunda olduğumuz şu dönemlerde düşecek gibi görünüyor. Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından verilen konut kredilerinin faiz oranları 0,98′ e çekildi bile.. 500 bin TL üst limitli kredilere başvuru yapmak için banka şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

] }Yorumlar
  1. blank Gönül demiryılmaz dedi ki:

    Ben Kütahya Tavşanlı beşinci toki konut almak istiyorum ama hiç bilgi alamıyorum benim eşim engeli allah razı si için bana yardım edin lütfen