Hibe Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri


Hibe Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri

Hibe Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri

Devletin destekleme verdiği traktör markaları

Süt üretimi yapan çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, süt üretimi yapan çiftçiler, işletmeler, çiftlikler, arıcılık yapanlar, tıbbi ve aromatik bitki üretenler, dış mekan, iç mekan süs bitkisi yetiştiriciliği yapan çiftçiler diğer şartları da taşımak koşulu ile Hibe Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri için başvuruda bulunabilir.

Kırsal kalkınma programı IPARD kapsamıyla traktör alımında devlet destekli hibe kredisi verilecektir. Süt üreten tarımsal işletmeler, et üreten tarımsal işletmeler ve çiftlik yatırımlarının çeşitlendirilmesi için traktör alımına % 50 ila % 65 oranında hibe desteği verilecektir. TKDK’dan başvuru sahipleri tarafından hazırlanan projelerle IPARD programı kapsamında en fazla 82 KW yaklaşık 110 hp gücündeki traktörler için hibe desteği alınabilecektir.

Agrifarm, Agripower, AGT, Antonio Carraro, Artrak Superline, Başak, Başkent, Belarus, BMC , Bolinder-Munktell, Bozok, Branson, Carraro, Case IHChery, Claas, David Brown, Deutz, Dexta, Eicher, Erkunt, Farmtrac marka traktörler ülkemizde al bulunmakta olup, daha çok Fiat, Ford, Hattat, IMT, International, İşbora, John Deere
Kubota, Landini, Leyland, LS Tractor, Massey Ferguson, New Holland, Same, Steyr, Super Major, Super Star, Tümosan, Türk Traktör ve Universal marka traktörler daha fazla bulunmaktadır. Ziraat Bankasının verdiği traktör kredisinden faydalanmak veya faiz oranlarını öğrenmek için tıklayınız.

Hibe-Kredi-Verilen-Traktör-Marka-Modelleri

Hibe desteği ile traktör alımına başvuru

Başvuru sahipleri hibe ile traktör istifadesinde bulunmak istiyorlarsa  www.tkdk.gov.tr adresinde yayınlanan teknik proje hazırlama rehberinde yer alan traktör için yatırım ölçeği değerlendirme tablosunda belirtilen yatırımına uygun traktör gücünü belirleyerek ve maksimum izin verilen gücü aşmayacak şekilde traktör alımı talebinde bulunmalıdır. Traktör alımı yatırım konularında projenin  bir parçası olarak alınacağından o yatırım konusunda belirtilen hibe oranında desteklenecektir.Devlet dönem dönem hibe veya teşvik yapacağı zaman eğer ihale usulü veya başka bir yöntem ile traktör firmaları ile görüşerek traktör markalarını belirlerse bu durumda devlet destekli traktör markaları durumu ortaya çıkacaktır.

Yeni ve kullanılmamış traktörler için kredi

3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile proforma fatura veya satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar, sabit faizli traktör kredileri kapsamında; Ziraat Bankası ile anlaşma yapan firmalar ve bayileri tarafından satılan, yeni ve kullanılmamış traktörler için, 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile, proforma fatura veya satış teklif mektubunun azami %75’ine kadar, vade sonuna kadar sabit faiz garantisi ile yatırım amaçlı traktör kredisi verilmektedir.

İkinci El Traktörler için Devlet Destekli Kredi

Azami 5 yaşındaki traktörler için, 3, 6 ve 12 ayda bir geri ödeme alternatifleri ile, Kasko bedelinin %75’ine kadar, Sabit veya değişken faiz alternatifleri ile yatırım kredisi verilmektedir. Sizde, tarımsal mekanizasyon faaliyetleri kapsamında devlet destekli traktör kredisi ile traktörünüzü yenileyebilir veya yeni bir traktör alabilirsiniz.

Şuan ülkemizde herhangi bir kurum ve kuruluş traktör alımı için HİBE KREDİ vermemektedir. TKDK ilana çıktığında sitemizde ayrıca yayımlanacaktır. Eğer sıfır kilometre veya ikinci el traktör almak gibi bir amacınız varsa aşağıda bulunan iki Devlet bankası size en uygun krediyi sağlayacaktır. Ayrıca farklı bankalardan ihtiyaç kredisi alarak da traktör alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Devletdestekli.com olarak, başka hiçbir kurum kuruluşa başvurmamanızı tavsiye ederiz. Saygıyla..Etiketler:

Hibe Kredi Verilen Traktör Marka ve Modelleri Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Mustafa dedi ki:

    15 dekar yeni diktiğim ceviz fidanlığım var burada kullanmak için % 50 hibe destekli bahçe traktörü alabilirim. 18hp

  2. fazil cengiz dedi ki:

    tarım çiftçisiyim buğday ve pamuk arasıra dane mısır üreticisiyim sizden hibeli claas marka 105 hp gücünde bir traktor başvurusu yapabilirmiyim ilginiz için teşekkürler.

    MARDİN / kızıltepe..

Sayfa başına git