Kilo Vermenin En Kolay Yolu 2 Haftada 15 kilo

Hızlı Kilo vermek için yapılan yanlışlar sağlığınızda biriken problemlere neden oluyor. Hızlı yaşlanma, sarkmalar bir yana kalp sağlığı ve metabolizma sorunları yaşanabiliyor. Sağlıklı kilo vermenin yollarını bir kere uygulamaya başladığınızda uzun yıllar sağlıklı ve diri bir vücuda sahip olabilirsiniz hem de ideal kilonuzla… İşte sağlıklı kilo vermenin en etkili yolları…

Kilo Vermenin En Kolay Yolu 2 Haftada 15 kilo

Fazla kilolar kadınların olduğu kadar erkeklerin de ortak sorunu olmaya devam ediyor. Korona virüs salgını sürecinde karantina ve sokağa çıkma yasağı uygulanan ülkemizde evde kalan ve hareketsizlik sonucu kilo alanların sayısı bir hayli fazlalaştı. Evde fazla kilo alan ve kilo sorunu yaşayanlar hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler nelerdir, kısa sürede kilo nasıl verilir yollarını arıyor.

Hızlı kilo vermek için pek çok diyet menüsü araştırılır, detoks suları yapılır, besin takviyeleri alınır, egzersiz planı oluşturulur. Kilo verme konusunda sabırlı ve istikrarlı değilseniz bütün çabalarınız boşa gidecektir. Yapılan bilinçsiz ve şok diyetlerin sonunda hayal kırıklığına uğrayıp sağlık sorunu yaşamamanız için, en kısa sürede hızlı kilo verdiren taktikleri sizler için hazırladık. Hemen inceleyebilirsiniz.

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler (2 Haftada 15 Kg)

Hızlı ama etkili (sağlıklı) bir şekilde kilo vermenin yolları nelerdir, evde hızlı ve kısa sürede kilo vermek için yapılması gerekenler nelere dikkat edilmeli, diyette kilo verme kaçıncı günde başlar sorularınızın yanıtlarını bulabileceğiniz bu yazımızda ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum diyenlere özel Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler (2 Haftada 15 Kg) hakkında tüm merak edilen konuları detaylandırdık..

Bu yazımızda acil kilo vermek isteyenlere çok hızlı bir şekilde zayıflatan, sağlık kürlerin tarifleri ve hızlı kilo vermek için yapılması gereken egzersizlerde yer almaktadır. En hızlı kilo verme taktiklerini hemen inceleyebilirsiniz.

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kilo kontrolü kadar kilo vermenin de zor olduğu herkes tarafından biliniyor. Hızlı kilo verdikten sonra verilen kiloları fazlasıyla geri almamak ve yakılan kalorilerin yerini yağlara dönüştürmeden zayıflama sürecinde bazı önemli noktalar bulunuyor. Herkes aç kalarak hızlı kilo verebileceğini bundan dolayı aldıkları fazlalıkları dert etmedikleri söylüyor ancak iş zayıflamaya gelince nedense herkes sınıfta kalıyor. Haftalarca uğraştıktan sonra bir türlü kilolarını veremediklerini görenler, bir süre sonra diyete son veriyor ya da daha ağır diyetleri tercih ederek diyetlerini çekilmez hale getiriyor.

Kilo vermekte zorlanan birçok kişi de diyet programlarını internetten araştırarak farklı diyet programlarını deniyor ancak sonuç her zaman olumsuz sonuçlanıyor. Hızlı kilo vermek yerine daha çok zamana yayarak ve daha yavaş kilo vermek uzmanların önerileri arasında yer alıyor ancak kişiler sabırsızlık sonucu şok diyetlere dahi başvurabiliyor. Bu konuda biz de çok kısa sürede nasıl kilo verilir, evde hızlı kilo vermenin yolları nelerdir, kilo vermek istiyorum diyenler için araştırdık ve hızlı kilo vermenin püf noktalarını başlıklar halinde ele aldık. Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler nelermiş? bakalım.

Evde Hızlı ve Kalıcı Kilo Nasıl Verilir?

Evde hızlı ve kalıcı kilo nasıl verebilirim sorusu fazlalığı olan birçok kişi tarafından hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım sorusunun cevabı araştırılmaya devam ederken acil bir şekilde hızlıca kilo vermek isteyenler evde hızlı kilo nasıl verilir, en hızlı kilo verdiren diyetler nelerdir araştırmadan yazımızdaki tavsiyelere uyarak en kısa sürede fazlalıklarından kurtulabilir.

10 kilo vermek istiyorum ne yapmalıyım, 20 kilo vermek için hangi kürü yapmalıyım diyetsiz kilo verebilir miyim tüm soruların yanıtları burada. Öncelikle hızlı kilo verdiren diyetleri ararken, sağlıklı ve kalıcı kilo verdiren diyetlerine odaklanmayı unutmayın. Evden çıkmadan diyetisyene gitmeden hızlı bir şekilde kilo vermek isteyenler öncelikle sağlıklı beslenerek işe başlamalıdır. Evde diyetsiz, hızlı, sağlıklı ve kalıcı kilo vermek isteyenler aşağıdaki listeye göz atabilir.

Diyetsiz Kilo Vermek Çok Kolay!

Sağlıksız ama hızlı kilo verme yöntemleri ile hem sağlığınızı hem de vücudunuzda oluşabilecek sarkmaları göze alabiliyor musunuz? Hızlı ve kalıcı ayrıca diyetsiz kilo vermek aslında çok kolay, yeter ki aşağıda yer alan tüm listeyi hayatınıza dahil edin.

İşte hızlıca kilo vermek için yapmanız gerekenler:

 • Beslenme alışkanlıklarını değiştirmekle işe başlanmalıdır. Alışkanlık haline getirdiğiniz kötü alışkanlık, tuzlu, tatlı, yağlı yiyecekler ve hamur işleri ile besleniyorsanız bir süre bunları hayatınızdan çıkarın. Daha önceki kötü ve sağlıksız beslenme alışkanlığının yerine daha doğal ve sağlıklı besinleri alarak doğal beslenin.
 • Düzenli olarak ve bölgesel egzersiz yapın. Kol, bacak, karın ve tüm vücudu şekillendirici exercise ile hayatınızı spor yapar gibi hareketli ve aktif yaşayın. Kilo vermek için yapılması gereken egzersizleri öğrenmek için yazımız okumaya devam edin.
 • Sabah kahvaltısını kaçırmamak özellikle öğün atlamamak püf noktalardır. Öğün atlandığında yağ yakımı duracaktır bu yüzden öğün atlamamalısınız.
 • Ara öğünleri kaçırmadan, atıştırmalıklardan da uzak durmalısınız.
 • Düzenli ve erken yatarak kaliteli uyku çekin. Uyurken de yağ yakımı devam edeceğinden bölünen uyku yağ yakımını durdur bundan dolayı en az 8 saat uyku almalısınız.
 • Su alımını artırıp günde 2.5-3 litre su içmelisiniz.
 • Şekerli hazır meyve sularından ve yağlı yiyeceklerden kaçının.
 • Zayıflama kürleri kurtarıcınız olabilir. (Yazımızın sonuna doğru 10, 20 kilo verdiren birkaç mucizevi kürün tarifini verdik.)
 • Hazır gıdalardan, fast food şekli yemek yeme alışkanlıklarını bırakmanız halinde daha etkili ve hızlı kilo vereceğinizi kendiniz de göreceksiniz.
 • Çay ve kahve tüketimini artırın. Kafein yağ yakımı hızını artıracaktır.

Öncelikle herkesin araştırdığı 2 haftada en hızlı kilo verdiren diyetler ve hızlı kilo vermek için yapılan diyetlerin neler olduğunu merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler (1 Haftada 7 Kg)

Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler şunlardır:

 • En Hızlı Kilo Verdiren Şok Diyetlerden Uzak Durun
 • Öğün Atlamayın
 • Erken Yatın ve Uyku Rutini Oluşturun
 • Evde Kilo Vermek İçin Yapılması Gereken Egzersizler yapın
 • Şok diyetlerden uzak durun
 • Her gün Tartılmayın
 • Uykuda Göbek Yağlarından Bu Yöntemler ile Kurtulun

7 günde kaç kilo verilir? diye merak ediyor ve hızlı kilo vermek istiyorsanız aşağıda tavsiyeleri göz önünde bulundurarak günlük beslenme şeklinizi ve yaşam stilinizi fazlalıklarınızdan kurtulmaya odaklı olarak değiştirerek işe başlamalısınız. Öncelikle hızlı kilo verdiren şok diyetleri kesinlikle uygulamayın.

Hızlı kilo vermek için diyet listesine ihtiyacını olacak, şok diyetleri birçok kişi uygulasa da sonrasında sağlık sorunları ile baş başa kaldıklarını duymuşsunuzdur. Organları iflas eden, yemek yiyememe hastalığına yakalanan ve birçok sağlık problemini de beraberinden getiren şok diyetler haricinde diyetisyenlerin ve uzmanların verdiği diyetleri uygulayabilir, bu listenin yanında yapılması gereken yöntemleri  de uygulayarak kısa süre içinde istediğiniz forma erişebilirsiniz.

Hayalinizde ki forma kavuşmanın yolu estetik ameliyatından geçiyor diyorsanız; Liposuction yağ aldırma fiyatları 2023 yılında ne kadar olacak içeriğimize göz atabilirsiniz.

Hızlı Kilo vermek için yapılması gerekenleri başlıklar halinde anlatacak olursak, öncelikle ilk sıraya kişinin en hızlı kilo verdiren şok diyetlerin gerçekleri ile başlayalım.

En Hızlı Kilo Verdiren Şok Diyetlerden Uzak Durun!

3 günde 3 kilo vermek herkes ister. Ancak haftalık kalori kaybının sınırları bulunmaktadır. Acil bir şekilde en hızlı kilo vermeyi vaat eden şok diyetten adı üzerinde bir haftada verilmeyecek kadar fazlalığı vaat eden diyet listelerinden kaçının. Her yerde karşımıza gazete köşe yazılarında, sosyal medyada, magazin haberlerinde karşımıza çıkan ve hızla kilo verdiren ancak kişinin sağlığını ciddi şekilde tehlikeye atan diyetlerdir. Kesinlikle uzak durulması ve şok ve ani kalori kayıplarının kişilerin üzerinde sağlıktan, psikolojiye kadar birçok yan etkisinin olduğu biliniyor. Kişiler bir umutla bir haftada inanılmaz etkiye sahip bu diyetleri uygulayarak fazlalıklarından kurtulduğu düşünülse de hem bıraktıktan sonra verdiklerini fazlası ile geri alıyor bir de sağlık elden gidince doktor kontrolü hatta yemek yiyememe hastalığı dahi birçok tehlike çanları çalmaya başlıyor.

Genç kızların gözdesi, ödem atıcı, hızlı ve şok diyetlerden dediğimiz gibi uzak durmanızı öneriyoruz. Bu diyetlerin yerine işin uzmanı diyetisyenlerin kapısını çalmanızı ve zamana yayarak fazlalıklarınızdan kurtulmanızın en sağlıklı yöntemler arasında yer aldığını bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

3 Günde 2 Kilo Verdiren Şok Diyet Organlara Zarar verir!

2 Haftada En Hızlı Kilo Vermek için Diyet Listesi Sizlerle

Şok diyetlerin yerine sağlıklı bir şekilde fazlalıklardan kurtulmanızı sağlayacak olan diyet listelerini uygulayın. İbrahim Saraçoğlu’nun 2 haftada 4 kilo verdiren diyet listesini uygulayabilirsiniz.

 • İlk gün: Muz dışında geriye kalan tüm meyveleri istediğiniz gibi tüketebilirsiniz.
 • 2. Gün: Sebze günü, diyette ikinci gün patates yemeği dışında istenilen her türlü sebze yemeğinden istenilen kadar tüketilebilir.
 • 3. Gün: Meyve ve sebze karışık olabilir. İstenilen kadar meyve ve sebze yenebilir. Ancak yine muz ve patates yenmeyecek.
 • 4. Gün: Gün boyunca 5 tane muz ve beş su bardağı süt içilecek.
 • 5. Gün: Artık haşlanmış sebze, ızgara balık, tavuk ya da kırmızı et tüketilebilir. Öğle ve akşam yemeği için bu alternatiflerden bir öğün hazırlayabilirsiniz.
 • 6. Gün: 2 parça ızgarada pişmiş biftek ve çiğ sebze tüketilebilir. Lahana, kereviz, havuç, salatalık, domates gibi sebzelerden istediğiniz tercih edebilirsiniz.
 • 7. Gün: Öğle ve akşam menüsü için haşlanmış sebze ve ızgarada pişmiş, balık, tavuk ya da kırmızı et tüketilebilir.

Vücut profilini kontrol et ve zayıflamak için vücut tipine göre hazırlanmış plana erişebileceğiniz diyet programlarını da alabilirsiniz. Mesela, Alkol göbeğiniz varsa bunun için egzersiz yaparak bu göbekten kurtulabilirsiniz. Egzersizler ise şu şekildedir:

20 mekik, 15 şınav, 10 squat, 25 lunge, 30 sec plunk, 25 crunch, 10 lumping jacak, 25 ces wait sit, 10 butt kick yapın farkı görün.

Hızlıca kilo vermek için yapmanız gerekenleri sıralayalım.

Öğün Atlamayın!

Aç kalmayın, öğün atlamayın. Çoğu diyetisyen ilk olarak kişilere özel almaları gereken kalorileri hesaplayarak verdikleri diyet listelerini hastalarına haftalık bir öğünü dahi kaçırmamaları öğütler. İşin sırrı kalori yakımının hızlandığı haftalarda bir öğün bile kaçırıldığında yağ yakımının durmasına ve yavaşlamasına neden olacaktır. Bundan dolayı diyet programlarına sıkı sıkıya uymak ve bir öğün bile kaçırmadan verilen listeye harfi harfine uymaktan geçiyor. Tabi bunun için diyette hangi besinlere yer veriliyor, hangi besinin kalorisi ne kadar hesaplama yapıldıktan sonra iş uygulamaya kalıyor. Diyetlerde kilo verme kaçıncı günde başlar birçok kişi diyet sonrasında gün gün eriyeceğini düşünür ancak bu düşünce tamamen yanlıştır. Çünkü diyet yapmak sabır işidir. Fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız öncelikle sabırlı olmalı ve tavsiyelere harfiyen uymalısınız.

Erken Yatın ve Uyku Rutini Oluşturun✔

İyi bir uyku yağ yakımını hızlandırır. Diyetisyenin verdiği listede aldığı notlar arasında, kişinin yemek saatlerini öğünler halinde bölmesi ve kişinin akşam saat 7’den sonra yemek yememesi dikkat çekmektedir. Bu öğünleri uygulamak için sabah erken kalkmak ve erken yatmak oldukça önemlidir çünkü geç kalktığınız da sabah kahvaltı saatini geçireceğiniz için erken yatarak uyku rutini oluşturmanız gereklidir. Bundan dolayı diyetisyenlerin verdiği listede sabah, öğle ve akşam öğünlerinin saatlerini kaçırmadan kalori yakımını hızlandırmak için günlük programları saati saatine uyun. Işıkları kapatarak daha kaliteli bir uyku çekerek kalori yakımını hızlandırabilirsiniz.

Diyet listesinde de günlük yemek alışkanlıklarınızda bu kurallara uyarsanız hem kalori kontrolü yapar hem de ideal kilonuzu koruyabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde fazlalıklarınızdan kurtulmak istediğinizde spor yapmayı unutmayın!

Evde Kilo Vermek İçin Yapılması Gereken Egzersizler Olmadan Olmaz!

Günlük 10 bin adım sağlıklı vücudun anahtarı olduğu kadar günlük antrenmanlara ekleyeceğiniz, hafif ve ağır tempolu kardiyo programalar ile spor aktivitelerinizi artırın.

Ağırlık çalışın, pilates, fitness vb. sporları günlük rutininiz haline getirerek, günlük kalori yakımınızı hızlandıracak olan spor ile birlikte diyet kombine edildiğinde fit ve sağlıklı bir görünüme kısa sürede kavuşun. İdeal kilo kontrolü için de tavsiye edilen spor için illa salonlara kayıt olmak gerekmiyor açık havada sahilde bol bol yürüyüş ile de günlük hareketliliğinizi sağlayabilir hem ucuz hem de kolay olan sporunuzu hayatınızda rutin haline getirerek fazlalıklarınızdan kurtulmayı kolaylaştırabilirsiniz. Terlemek oldukça önemli olduğu için günlük aktivitelerinizde terlemiyorsanız daha ağır tempolu spor yapmanız gereklidir. Ter yoluyla toksinleri atarak kilo vermek ve kalori yakmak için sporu günlük hayatına dahil edin.

Hızlı kilo vermek için yapılması gereken egzersizler ise aşağıdaki gibidir:

Bu hareketler ile fit olmak çok kolay. Zamanım yok, çok yorgunum, spora gidemiyorum param yok  çünkü üyelik alamıyorum bahanelerine son verecek ve 15 dakika da tüm vücudu şekillendirerek fazlalıklarınızın erimesine yardımcı olacak egzersizler şunlardır:

13 güvenli egzersiz ile göbek yağlarınızdan, bacak, kalça ve tüm yağlarınızdan kurtulun. Sıkı karın kaslarınıza kavuşmak için yaptığınız başarısız girişimlerin kısır döngüsünü kırmak istermisiniz? İşte karın bölgenizi, kalça ve bacaklarını sıkı bir şekle sokmanıza yardım edecek egzersizler.

Evde üstünüzü değiştirip egzersiz matınızı da kapın, bu egzersizleri sürelerine göre uygulayın ve fit görünüme kısa bir süre içinde sahip olun.

 • Karın yağlarını eritmek için Plank benzeri olan Interved V Pipe, (30 saniye)
 • Karın kasları için Crunch, ( 30 saniye)
 • Bacakları şekillendirecek W Leg Lifts (30 saniye)
 • Superman (30 saniye)
 • Sıkı kalçaya sahip olmak için Squat, (1 Dakika)
 • Hem yağ yakıcı hem kilo verdirici Jump Squat,(Ayaklarınız omuz genişliğinde açık tutarak düzenli bir çömelme yaparak başlayın, vucüdunuzu sıkı tutun ve hızlıca bir şekilde zıplayın.
  Yere indiğinizde, bir tekrarı tamamlamak için vücudunuzu tekrar çömelme pozisyonuna indirin. Ayağınızın tamamı yere değecek şekilde indiğinizden emin olun 10 tekrarlı iki ila üç set yapın 1 Dakika)
 • Gögüs kasları ve bacak arkası Single Leg Lift Jump (1 dakika)
 • Kalça, Bacak ve karın yağlarını eriten Köprü hareketi,
 • Push up and Knee Kick bu hareketle şınavın “yukarı” kısmından başlayın, eller doğrudan omuzların altından, vücut düz, dirsekleri bükerek gövdeyi yere doğru indirin. Geri düğmesine basın; sol dizini sol dirseğin dışına getirin, 2 saniye duraklayın, ardından başlangıç ​​konumuna dönün) 30 saniye,
 • Tüm zamanların en vazgeçilmezi vücud için Şınav, duvarda şınav,
 • Bisiklet egzersizi (10 dakika)
 • Mountier climber (Kollarınız düz ve bacaklarınız uzatılmış şekilde elleriniz ve ayak parmaklarınız üzerinde ağırlığınızı destekleyen bir üst baskı pozisyonuna bırakın. Merkezinizi destekleyin ve omuzlarınızı, kalçalarınızı ve ayaklarınızı düz bir çizgide tutarak, bir dizinizi göğsünüze doğru getirin ve ardından başlangıç ​​pozisyonuna geri döndürün, 30 Saniye)
 • İp atlama (30 saniye) 
 • 5 dakikalık Tüm vücudu sıkılaştıran en zor ama en etkili egzersiz olan Plank egzersizleri ile duşa girmeden önce 15 dakika öncesinde yaparak en kısa zamanda fit olacaksınız.
Çok zor olsa da en etkili yağ yakıcı egzersiz Plank ile 5 dakika zayıflayın

Sağlıklı ve size uygun olan diyet programı ile birlikte bu egzersizleri uyguladığınızda evde hızlı kilo verme isteğiniz gerçekleşecektir. Başka bir sağlık probleminiz yok ise, diyet planı + egzersiz uygulaması sonunda fazlalıklarınızdan kurtulmamanız imkansız olacaktır.

Her Gün Tartılmayın!

Kilo kontrolü demişken yağ yakımı sürecindeki genel durumunuzu kontrol edebilmeniz için hafta bir tartılmayı ihmal etmeyin. Her gün tartılmak kilo veremiyorum hissi uyandıracağı için her gün tartılmayın, tartılma işini haftada bir yapın ve böylece hafta hafta ne kadar kilo verdiğinizi kendiniz kontrol ederek diyetine müdahale edebilir diyetinizi düzenleme imkanına sahip olabilirsiniz. Hafta içinde bir kez tartılarak kilo veriyor musunuz, kilo vermeniz durdu mu, kendi kendinizi kontrol ederek fiziksel aktivitelerinizi artırıp kalori alımınızı azaltarak diyete takviye programları ile destekleyin. Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler neler? devam edelim.

Hızlı En Kısa Sürede Sağlıklı Kilo Vermek İçin Yapmanız Gerekenler

Kilo vermenin, verilenleri korumanın ve sağlıklı beslenmenin altın kurallarını sıralayacak olursak:

 • Aç kalarak zayıflayacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, aç kalmak yağ yaktırmaz bundan dolayı her yemekten mutlaka yiyerek ama az yiyerek de fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz.
 • Günlük kalori alımını azaltın 3 öğün kuralını uygulayın asla öğün atlamayın. Az az ve sık sık ye kuralını uygulayın. Özellikle sabah kahvaltısını yapmak çok önemli bunun yanında öğle ve  akşam öğünlerini atlamadan az kalorili besinler ile beslenin. Sabahları protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterin özellikle haşlanmış yumurta ile öğünde illaki yer verin. Güne protein ile başlayın.
 • Yağlı yiyeceklerden uzak durun, Cips, kızartma, hamur işi ve en çok kilo aldıran karbonhidratlı yiyecekleri diyet listenizden silin. Beyaz ekmek yerine çavdar ve tam buğday ekmekleri tüketin.
 • Sebze ağırlıklı beslenin ve yeşil sebzeleri sofranızda bol bol bulundurun. Beslenme programınız bol çeşitli ve rengarenk olsun.
 • Detoks ve antioksidan özelliği olan bitki çayları kurtarıcınız olsun özellikle yeşil çay tüketin.
 • Açlık ve susuzluk krizlerinde başucunuz da daima su bulundurun. Günde ağırlığınıza karşılık gelen su alımınızı artırın ve 2,5-3 litre su almaya özen gösterin. Su olarak 1 kg başına 30 ml su içmeyi ihmal etmeyin.
 • Günlük açlık krizlerini sağlıklı atıştırmalıkla ile  geçiştirin Özellikle baget türü tuzsuz, diyet bisküvileri ve yulaf ezmeleri ile beyaz leblebi ile krizleri atlatmaya çalışın. Atıştırmalıkları ihmal etmeyin.
 • Tatlı krizlerinizi atlatmak için kan şekerinizi düşürmemek için öğün atlamadan, öğünlerde et, tavuk, yoğurt, yumurta vs protein kaynaklarını tüketmek kan şekerinizi istenilen düzeyde tutun.
 • Üç beyaz: şeker, un ve tuz alımına dikkat edin. Şekerin bağımlılık yaptığını unutmayın, dondurma, pasta ve şerbetli tatlılara bir süre ara verin. Şekerli ve tuzlu yiyeceklerde hem kalori almanızı hızlandırır hem de diyet yaparken tuz ve şekeri azaltmazsanız kalori yakımını yavaşlatır.
 • Son zamanların trendi hale gelen Sıvı ağırlıklı beslenmenin yerine katı besinleri tüketmelisiniz.
 • Tabağınızı küçültün. Porsiyonlarınızı küçültmeniz daha az yemek yiyeceğiniz anlamı geldiğinden küçük tabaklar tercih edin.
 • Sebze ve meyve alımları ile bağırsaklarınızı çalıştıracak laktasif özellikli besinler tüketin.
 • Diyetinizde mutlaka lifli gıdalara yer verin. Özellikle düşük enerjili ancak doyurucu ve besleyici besinler olan lifli, posalı ve glisemik indeksi düşük besinleri diyetinize dahil edin.
 • Günlük sabahları aç karna şekersiz türk kahvesi tüketerek daha çok kalori yakabilirsiniz.
 • Meyve suların doğal olanlarını tercih edin. Doğal yiyecekler ile beslenmek, doğal meyve suları tüketmek ve bol su içerek glukoz içermeyen meyve suları içerek günlük sıvı alımını artırın.
 • Kola, gazoz, asitli içecekler sağlınıza zarar verdiği gibi diyetinizi de bozacaktır. Bundan dolayı hızlı kilo vermek için asitli içeceklerden uzak durmalısınız. Fazla şeker insülün direncini düşürerek kalori kaybınızı yavaşlatacağından şekerli, asitli içecekleri hayatınızdan bir süreliğine çıkarın.
 • Alkol alıyorsanız bu süreçte bırakmalısınız. Alkol içerisinde bulunan şeker oranı da yağ yakımını yavaşlatacaktır.
 • Haftada 2 ya da 3 gün Omega-3 içeren balık ve türevi besinleri tüketmelisiniz. Balık tüketimini haftada 2′ ye 3’e çıkarın balık tüketemiyorsanız Omega-3 takviyesi alabilirsiniz.
 • Kendi yemeğinizi kendiniz pişirmeli ve en azından bu süreçte doğal olan besinleri tercih etmeniz gerekecektir. Fast food tarzı çok kalori içeren hazır yiyeceklerden mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Bir öğünde alacağınız kaloriyi fast food ile ikiye katlayacağınızdan kendi pişirdiğiniz yemekleri tercih edin. Aldığını hazır yiyeceklerin etiket bilgilerini, besin öğesi içeriği kısmını okuyun ve fazla kalorili içecekleri başkasına verin.
 • Yemek yerken 40 kere çiğneyin derler, sizde daha yavaş yemek yiyerek besinleri sindirim kolaylığı için daha iyi çiğneyerek hızlı yemek yemeyerek kalori kontrolü sağlayabilirsiniz. Tüm bu ipuçlarını hayatınıza entegre ederek kısa sürede fazlalıklarınızdan kurtulup, verdiğiniz kiloları geri almadan fit görüntünüzle hayatın tadını çıkarabilirsiniz.

Hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler listesini okuduğunuzda kalori almaya sebep olan kötü alışkanlıklarınızı ve yaşam şeklinizi değiştirmeden, bu adımları hayatınızda uygulamadan ideal ağırlığınıza ne kadar uğraşsanız kavuşamayacağınızı bilmelisiniz. Bunun için kendinizi bu alışkanlıklara tam adapte etmeden hızlı kilo veremeyeceğinizi unutmayın. Hızlı kilo verirken uygulayacağınız diyet programında yer alan bütün detayları tek tek incelemeniz ve uygulamanız gereklidir. Diyet yaparken sabırlı olmanızı ve diyette kaç günden sonra kilo vermeye başlayacağınızı merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Diyette Kilo Verme Kaçıncı Günce Başlar?

Evden diyetsiz kilo vermekte zorlandıysanız o halde bir diyetisyene gidin öncesinde kilonuzun ne olduğunu ve kaç kilo vereceğinizi planladıktan sonra size en uygun diyet programı ile kilo verebilirsiniz. Bu süreçte kilo verirken sabırlı olmanız gerekiyor. Diyette kilo verme kaçıncı günde başlayacağını merak ediyorsanız uzman En az 7 gün boyunca etkili bir diyet ile programı uygulayanlar yağların erime süreci 7 ila 10 gün arasında değişeceğinden farkı ilk haftalarda gözlemleyebileceklerini söylüyor.

Diyete başlandığında ilk günden itibaren bu duruma metabolizmada alışacağından bir de yemek hissi de azalacağından zayıflama ilk haftalardan itibaren gözle görülür bir şekilde başlayacaktır. Yine de diyette bir süre kilo verme duracaktır bu durumda diyeti kesmek yerine sabırla programa uymak daha uzun sürede daha sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Diyete takviye olarak zayıflama kürleri ile de kısa sürede 10 kilo verebilirsiniz.

Diyet Yapıyorum Kilo Veremiyorum Ne Yapmalıyım?

Diyet yaptığınız halde Kilo veremiyorum diyorsanız diyetisyen desteği almalısınız. Bu durum tamamen kişinin metabolizma hızıyla alakalı olduğu için ve diyetisyenler de kişinin metabolizma hızını en iyi tanıyan kişiler olduğu için diyetisyen yardımı alarak destek ile zor süreci atlatabilirsiniz. Ölçüm yaptırarak vücudunuzun yağ, kas kitle endeksi nedir ne kadar ödem var kontrol yapıldıktan sonra kişiye özel olarak çıkarılacak programı uygulamaya başlayın. Diyet yaparken kilo veremiyorum diyorsanız metabolizma hızını ölçümü yaptırabileceğiniz ve buna bağlı bir diyet programı oluşturabileceğiniz bir diyetisyen ile çalışmanız mutlaka kilo vermenizi kolaylaştıracaktır.

Diyet ile kilo verme, ilk haftalarda daha az kilolar ile başlar ve gün geçtikçe ideal kiloya ulaşılır. Kilo vermek isteyenler için kilo vermeyi hızlandırıcı 10 kilo verdiren zayıflama kürleri de işe yarayacaktır.

20 Kilo Verdiren Mucizevi Kür

Deneyenlerin çok memnun kaldığı ve ayda 20 kilo verdiren haşlanmış limon kürü, ödem atarak kısa sürede kilo vermek isteyenlere özeldir. Fazlalıklarım su gibi akıp gitsin diyorsanız bu limon kürü de işinize yarayabilir. Bunun tarifini de kısaca verecek olursak; Zencefil, 1 çay kaşığı tarçın, 10 adet limon 10 dakika kaynatarak soğuduktan sonra içilmelidir. Not: tansiyon sorunu olanlar kürden uzak durmalıdır.

10 Kilo Vermek İstiyorum Diyenlere Özel Tavsiyeler

Hızlı kilo vermek için şok diyetler hayatınızın hatasına dönüşmeden size önereceğimiz kilo verme yöntemlerine de mutlaka göz atmalısınız. Kısa sürede 10 kilo vermek hayal olmadığı gibi uygun diyet programı ile haftalar içinde 10 yaş genç görünebileceğiniz fazla kilolarınızdan da kurtulabileceksiniz. Bunun için güne başlarken ve gün sonunda tavsiye edeceğimiz zayıflama kürlerini uygulayarak işe başlamalısınız.

Öğün yerine geçen ve protein takviyeli zayıflama tozları da 1 ayda 5 kilo vermek için uygulanabilir. Bunun garantisini veren protein takviyeli zayıflama tozları bulunmaktadır.

Hızlı kilo vermek için eczanelerde satışa sunulan vitamin takviyeleri, zayıflama çayları da işe yarayacaktır. Bir öğün yerine geçen ve protein takviyeli Prenet, Herbalife zayıflama tozu da bir ayda 10 kilo garanti veren yöntemler arasında yer alıyor. Eczanelerde ki yeşil çay, moringa çayı, oolong çayı ve beyaz çay, Rooibos, çayı nane çayları gibi birçok zayıflama için üretilen ürünleri deneyerek te kısa sürede 10 kilo verebilirsiniz.

10 kilo vermek için ne yapmalıyım? diye kara kara düşünüyorsanız mucize gibi zayıflama taktikleri ile her sabah aç karna yapmanız gerekenler:

 • Uyanır uyanmaz her sabah 2 bardak  su içmelisiniz.
 • Limonlu su, tarçınlı su ve sirkeli su içmek yağ yakımını hızlandıracağından her sabah sirkeli sıcak su ve ılık limonlu su diyet listelerin başında yer alır.
 • Tatlı krizini tarçınlı su ile ve tarçınlı süt ile bastırmakta işinize yarayacaktır.
 • Yine her sabah acı biberli sirke içilmelidir, akşamdan su içine bırakılmış ceviz suyu içilmelidir. Bunların yağ yakma özelliği olduğu için tavsiye edilmektedir.
 • Zerdeçal ve zencefil karışım suyu,
 • Maydonoz suyu her sabah aç karna içilmesi tavsiye edilen sulardır.

Peki Yağdan Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyız?

Kilo vermek için haftalarca hatta aylarca diyet ve egzersiz yaptınız, evet kilo verdiniz fakat vücudunuz istediğiniz şekle gelmedi mi? Bunun sebebi sizin de tahmin edebileceğiniz gibi kilo kaybının yağ oranından değil de su ve kas kütlesinden gitmesidir. Kilonuz yağdan gitmediği sürece eklem problemlerinizin yanında diz ağrılarınız da olacaktır. Bu şekilde sorunlar yaşamamak, yaşam kalitesini düşürmemek ve yağdan kilo vermek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar aşağıdaki gibidir:

 • Kompleks karbonhidrat tüketmeye özen gösterin. Normal karbonhidratlı yiyecekleri tükettiğinizde şeker seviyeniz bir anda yükselecek ve insülin oranınız artacaktır. İnsülin oranının artması ise vücutta meydana gelebilecek yağlanmaya işaret eder. Bu nedenle kompleks karbonhidrat olarak adlandırılan yani yulaf, kinoa, mercimek gibi ürünleri tercih ederseniz karbonhidrat ihtiyacınızı daha sağlıklı şekilde karşılamış olacaksınız.
 • Bitkisel yağların tüketilmesi daha sağlıklıdır. Bitkisel yağ olarak adlandırılan ve tüketilen yağlar ceviz, badem, fındık, zeytin, hindistan cevizi ve avakado gibi besinler üretilmektedir. Bu yağlar hem sizi tok tutacak hem de vücudunuza zarar vermeden yağ yakımınızı hızlandıracaktır. Yağ tüketim oranı kişiden kişiye göre değişecektir. Dünyanın en sağlıklı besini bile çok tüketildiğinde zararı olacaktır, bunu unutmayınız!
 • Kafein tüketiminiz ne oranda? Yeterli oranda kafein tükettiğinizi düşünüyorsanız vücudunuzda yağ yakımınız çoktan başlamıştır. Gün içerisinde bir insanın ortama olarak tüketmesi gereken kafein miktarı 300 mg’dır. Bu oran da tahmini olarak 2-3 fincan kahveye denk gelmektedir. Peki kahve içmeyi sevmiyorsanız kafein ihtiyacınızı hangi içeceklerden karşılayabilirsiniz? Kahve sevmeyenler günlük olarak 6-7 bardak çay içmesi durumunda kafein ihtiyacı karşılanacaktır.

Tabii kafein yağ yakar diyerek, fazla miktarda tüketilmesinin zararları büyük olacaktır. Tansiyon yükselmesinden, kalp çarpıntısına, idrar miktarının artmasından vücutta bulunan suyun azalmasına kadar pek çok olumsuz etkisi de sizinle olacaktır. Hamileler, tansiyon, mide ve migren gibi rahatsızlıkları olan kişilerin kafein tüketmeden ve diyete başlamadan önce doktor kontrolleri yapılması gerekmektedir.

Kafein alımı için sadece kahve tüketmek istemezseniz ara öğünlerinizde sütlü kahve fikrini değerlendirebilirsiniz!

Uykuda Göbek Yağlarından Bu Yöntemler ile Kurtulun

Gün sonunda yapmanız gerekenler ise; Uykuda göbek yağlarını eriten en bilindik yoğurt kürü de yaparak yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

Gece boyu yağ yaktıran mucizevi zayıflama kürlerini de yapmalısınız. Yağ yakıcı kürler arasında zencefil, zerdeçal ve yoğurt kürünü de listenize eklemelisiniz. Birçok bayan doğum kilolarından bu kür ile kurtulmuş ve ilk günden itibaren inanılmaz etki yaratan bu kür daima diyet listelerinde takviye olarak eklenmektedir. Kürleri bir kap yoğurt içinde birer tatlı kaşığı zencefil, zerdeçal ve limon suyu sıkarak yatmadan önce tüketmeniz uyurken yağ yakımını hızlandıracaktır.

Gün sonunda bir kase doğal yoğurt içine kaliteli pul biber ve limon suyu da bel çevresinde ki yağların eritilmesine yardımcı olacaktır. Bu kürlerden sonra mide yanmasına sebep olmamak için bir şey yemeden ve su içilmeden yatılması önerilir. Ayrıca gece boyu yağ yakımı hızlandıran bir diğer içeceği de kendiniz kolayca hazırlayabilirsiniz Bu kürde ihtiyacınız olan  dere otu, sade maden suyu, limon suyu ve bir kase yoğurt. Blenderden tüm bunları geçirip, içerek olarak hazırladıktan sonra gece yatmadan bu karışımı içerek dümdüz bir karınla uyanmanızı sağlayabilirsiniz.

YouTube video

Sizler için hazırladığımız hızlı kilo vermek için yapılması gerekenler bu şekildedir. Siz de bu tavsiyelere kulak vererek 2 hafta gibi kısa bir sürede 10 hatta 20 kilo kadar hızlı ve acil bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Hızlı kilo vermek için ne yemeliyim?

Kilo vermenize yardımcı olacak bu süreçte tüketilmesi uygun olan besinler aşağıdaki gibidir:
Yumurta
Yulaf ezmesi
Az yağlı etler
Tatlı patates
Kuru baklagiller
Yeşil yapraklı ve kükürtlü sebzeler.
Ananas, elma ve portakal
Yoğurt,
Yeşil çay,
Beyaz çay hızlı kilo vermek için tercih edilen besinlerdir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.