geri ödemesiz hibehayvan kredisiesnaf kefalet kredisitablet başvurusumaddi yardımfaizsiz kredigeri ödemesiz destek

İhtiyaç Sahibi Ailelere 400 TL Destek Verilecek!

İhtiyaç Sahibi Ailelere 400 TL Destek Verilecek!

İhtiyaç sahibi ailelere korona virüs salgını döneminde yapılan yardımlar devam ediyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Türkiye’nin tüm illerinde desteğini sürdürürken, Ankara’da Mansur Yavaş’tan 100 milyon TL’lik destek paketi müjdesi geldi. Başkentlilerin yüzünü güldürecek haberi Mansur Yavaş duyurdu. Bu projeyle binlerce aileye destek sağlanacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 232 bin ailenin yararlanacağı 100 milyon TL’lik destek paketini hayata geçirdiklerini açıkladı.

Mansur Yavaş, tam kapanma öncesi 112 bin ailenin hesabına 45 milyon liralık destek sağladığı Açıkladı

Mansur Yavaş tam kapanma sürecinde sosyal yardım alan 112 bin 785 ailenin Başkent Kart’larına 400 TL, toplamda 45 milyon 114 bin TL tutarında bakiye yatırıldığını duyurdu.

Mansur Yavas baskent yardim karti

Mansur Yavaş’tan 100 milyon TL’lik destek paketi! 232 bin aile yararlanacak

Mansur Yavaş Başkent Kart projesi kapsamında sağlanacak destek paketini açıkladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ihtiyaç sahibi vatandaşların artması üzerine sosyal yardım alan vatandaşlar ile pandemi sürecinde işini kaybeden veya gelirinden olan sektör çalışanlarına yönelik olarak 100 milyon TL’lik destek paketi kapsamında sağlanacak olan destekten 232 bin 351 ailenin yararlanacağını açıkladı.

Başkent Karta 400 Lira Aktarılacak

Pandemi sürecinde işini, aşını kaybeden aileler ve maddi gelir kaybına uğrayarak gelirini kaybeden ailelere ve sektör çalışanlarına yönelik 100 milyon TL’lik destek paketini hazırladıklarını ve basımı ve dağıtımı tamamlanan 113 bin ailenin Başkent Kartına 400’er lira tanımlayacağının müjdesini verdi. Açıklama için tıklayınız.

Başkent Kart Başvuru Nasıl Yapılır?

Ankara başkent kart yardımı için başvurular ı yaparak yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlar Başkent 153 numaralı telefonu arayabilir veya https://mavmasa.ankara.bel.tr/WebBasvuru#/ adresinden formu doldurarak başvuru yapabilir.

‘İyiliğin Başkenti Başkanı Mansur Yavaş’‘; kart basımı bayram sonrasına kalan aileler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlardan oluşan 100 bin 851 aileye ise 470 lira tutarında gıda kolisi dağıtımını bu hafta içi tamamlayacağını ve böylelikle mübarek ramazan ayında, 232 bin 351 aileye 100 milyon lira destek sağlanmış olacağının” açıklamasında bulundu.

Resmi Twitter hesabı üzerinden ve sosyal medya hesapları üzerinden yapılan müjdesi açıklamasında şu sözler ile başlayan Yavaş destek paketini tüm detayları kamuoyu ile paylaştı.

“Sevgili Ailem” Seçimlerden önce söz verdiğimiz, sosyal yardım alan ailelerimizin desteklerden uygarca faydalanabileceği Başkent Kart projemizi hayata geçiriyoruz. Bu sayede artık Ankara’da alan el veren eli görmeyecek, bir tüccar zengin edilmeyecek, yardım ekonomisi tüm kente yayılacak ve aileler standart paketleri değil, ihtiyacı olan ürünleri serbestçe seçerek alabilecekler. Bu vesile ile sizlere Ramazan ayında Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak 100 milyon liralık büyük destek paketimizi açıklamak istiyorum.

Basımı ve dağıtımı tamamlanan 113 bin ailenin Başkent Kartına 400’er lira tanımlayacağız. Pandemi nedeniyle kapanan sektör temsilcileri ve çalışanları ile geliri azalan esnaflardan oluşan 18 bin 500 kişiye 400’er lira nakit ödeme yapacağız. dedi.

Destek Ekonomisi Başkente Yayılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “İyilik hastalıktan daha bulaşıcıdır” sloganıyla başlattığı toplumsal dayanışma kampanyaları her geçen gün daha da artarken, Büyükşehir Belediyesi ‘sosyal belediyecilik’ anlayışıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik desteklerini de aralıksız sürdürüyor.

Başkent kartlarına ve ihtiyaç sahibi olan ailelerin isimlerine yükleme yapılan vatandaşlara kısa mesaj yoluyla bilgilendirme yapılacağını belirtildi.

470 lira tutarında gıda kolisi dağıtımını bu hafta içi tamamlanacak

“Bu yeni destek anlayışı sayesinde, kartlara yüklenen ya da nakit yatırılan ekonomiden semtlerdeki bütün esnaflarımız yararlanacaktır. Kart basımı bayram sonrasına kalan aileler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızdan oluşan 100 bin 851 aileye ise 470 lira tutarında gıda kolisi dağıtımını bu hafta içi tamamlayacağız. Böylece Mübarek Ramazan ayında 232 bin 351 aileye 100 milyon lira destek sağlamış olacağız.

‘6 MİLYON TEK YÜREK’ KAMPANYASINA DESTEK ÇAĞRISI

Ankara Büyükşehir Belediyesi İyiliği Başkenti Ramazan ayında Yeniden Dayanışma” desteğinin ikinci dalgasını başlattıklarını ve ihtiyaç sahibi ailelere yardımda bulunmak üzere hayırsevere vatandaşların bu kampanyaya destek çağrısında bulunmuştu. Belediye yardımları içeriğimizde bu konuda bilgi vermiştik. Ankara

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 1 Nisan tarihinde Ramazan ayına özel olarak ikinci dalga olarak yeniden başlattığı “6 Milyon Tek Yürek” kampanyasına katılarak destek veren bu çağrısını yenilediği konuşmasında tüm hayırseverlere de teşekkür etti. 100 milyon TL’lik destek paketinin dışında “ankaratekyurek.com” adresi üzerinden ihtiyaç sahibi ailelere yapılan desteğin 13 milyon TL’yi aştığını açıklayan Yavaş,

Telegram'da Bizi Takip Edin! Abone Olmak İçin Tıklayın!
ETİKETLER:
Yorumlar
 1. Hülya dedi ki:

  Ben iki çocuğumla yaşıyorum 1 buçuk yıldır çalışamıyorum çok borcum var lütfen yardımcı olun

 2. Türkan dedi ki:

  İstanbul karttan bende yararlanıyorum3çocucuğmvarkartımın limitinin artırılmasını istiyorum eşim çalışamıyo teşekkür ederim

 3. Bahar dedi ki:

  Eşimden ayrıyım, ailemle birlikte yaşıyorum, maddi ve manevi olarak destek istiyorum işsizim çalışmıyorum.

 4. elif zorba dedi ki:

  Allah razı olsun tüm yardim edenlerden ben gibi 57 yaşında hasta olanlara ilaç olmanızı rica ediyorum

 5. Elif değirmenci dedi ki:

  Bende yardım istiyorum 3 çocuğum var kira veremiyorum kaç aydır lütfen yardımcı olun

 6. Ebru dedi ki:

  Antalya KEPEZ lütfen yardım istiyorum

 7. Hüseyin daşdelen dedi ki:

  Koli yardımı

 8. korkmaz dedi ki:

  Olmali

 9. Zeynep dedi ki:

  İstanbul Beyoğlu na destek varmi