İkinci El Eşya Satarak Para Kazanma Yolları

Kullanmadığınız eşyalarınızı satarak para kazanabilir istemediğiniz eşyalarınızdan kurtulmanın yanı sıra kazanç elde edebilirsiniz. İkinci el eşyalarınızı hangi siteler üzerinizden satabileceğinizi ikinci el eşya satarak para kazanma yolları içeriğimizde detaylandırdık.

İkinci El Eşya Satarak Para Kazanma Yolları

Birçok insanın zamanında aldığı ancak kullanamadığı veya kullandığı eşyalardan kurtulmak istemektedir. Zamanında bir çok işimize yarayan eşyalara ihtiyacımız bittikten sonra ya depoya kaldırıp çürümesini bekleriz veya başkasına veririz. Elinizdeki eşyaları başkalarına vermek yerine satarak para kazanabilirsiniz. Spotçuya eşya satmak ve para kazanmak isteyenler için eski eşyaları satmak ne kadar para kazandırır, İnternette ikinci el eşya satmak istiyorum ne yapmalıyım, mobilyalarımı nasıl satabilirim, beyaz eşya satmak istiyorum, ikinci el eşya satma sitesi hangisi, ikinci el eşya satma uygulamaları nelerdir, ikinci el para eden şeyler ve İkinci el eşya alıp satmak Letgo, eşya satarak para kazanmak, ikinci el eşya satarak para kazanmak için ne yapmalıyım, İnternette ikinci el eşya satmak istiyorum, 2 el eşya satarak para kazanma yolları için içeriğimizi inceleyiniz.

İnternette İkinci El Eşya Satmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Para kazanmak istiyorum ancak ne satmam gerekiyor diyorsanız kullanmadığınız eşyalarınız satabilirsiniz. Elinizde bulunan artık işinize yaramayan ama başka bir kişinin işine yarayabileceğiniz eşyalarını satabilirsiniz. Bu eşyalar sizde durduğu sürece fazla yer kaplayarak kullanım alanınızı kısıtlayacaktır. Nasıl satış yapacağınızı düşünüyorsanız eğer günümüzde teknolojinin getirdiği uygulamalar ile hiç zorlanmadan ürünlerinizi yükleyip müşterisini bulabilirsiniz.

Evde Para Eden Eşyalar 2021

Evinizde kullanmadığını ya da artık yenilerini istediğiniz ürünler satarak para kazanabilir yeni alacağınız eşyalarında aile bütçenize destek çıkabilirsiniz.

İkinci el koltuk satmak ve ikinci el eşyalara alternatif olarak evde para eden şeyler şunlardır:

 • Televizyon
 • Süpürge
 • Sehpa
 • Masa
 • Koltuk
 • Yatak
 • Dolap
 • Fırın
 • Kıyafet
 • Ayakkabı
 • Aksesuar
 • Telefon
 • PC
 • Mont
 • Kazak
 • Kaban

İkinci el eşya satarak para kazanmak istiyorsanız eğer yukarıda sıralamış olduğumuz ürünlerin satışlarını yapabilirsiniz. Bu eşyalar ve daha fazla ürün sizin de elinizde satmak istediğiniz eşyalarınız var ise bekletmek yerine satarak para kazanabilirsiniz.

İkinci El Eşya Satarak Para Kazanmak 2021

İkinci el eşya olarak aklınıza gelen kullanmadığınız veya artık işinize yaramayacağını düşündüğünüz her şeyi satabilirsiniz. Kullanmadığınız ve işinize yaramayan eşyaları satarak belirli miktarda ek gelir edebilmeniz artık çok kolay. Sattığınız ürünleri alacakları ürünlerde sıfır eşyalar yüklü miktarlara ödemek yerine ikinci el ve az kullanılmış eşyaları tercih ederek bütçelerini sarsmadan yeni eşya sahibi olmak ister. Sizin satmış olduğunuz eşyalarda bu tercihler arasında yer alıyorsa gelir elde edebilirsiniz.

İkinci El Eşya Alıp Satmak (Spotçuya Eşya Satmak)

Ekonomik olarak yetersizlik yaşıyorsanız ikinci el eşya alıp satabileceğiniz spot mağazalardan yeni eşyalar alabilirken kullanmadığınız eşyaları da satabilirsiniz. İkinci el eşya devletdestekli.com alım satım sektörü özellikle gerileyen ekonomi için oldukça canlı devletdestekli.com pazarlar oluşturmaktadır. Bu piyasa üzerinde öğrencilerin ve yeni evli çiftlerin kurtarıcı olan 2. el eşya çeşitleri alım ve satım esnasında aynı firmalar üzerinden de değerlendirilmektedir. İkinci el eşyalarını satış sitelerine yüklediğinizde uyurken para kazma imkanını yakalayabilirsiniz.

Eşya satarak hedeflediğiniz miktarlarda kazanç elde edemediyseniz bir de internetten para kazanma yolları arasında ikinci el eşya satarak para kazanmayı deneyebilirsiniz. Özellikle kullanmadığınız kıyafetlerinizi satabileceğiniz birden fazla uygulama bulunmaktadır. Lüks sevenler için eski kıyafetlerini satarak aynı uygulamalar üzerinden kazançlarınız ile dolabınızı baştan aşağıya değiştirebilirsiniz. Satacağınız eşyaları sadece ev aksesuarı yada kıyafet olarak düşünmemelisiniz. Okumadığını kitaplarınız olabilir uygulamalar üzerinden kitaplarınızı satarak kendinize yeni kitaplarda alabilirsiniz.

İkinci El Eşya Satma Sitesi Hangisi?

İkinci el eşya satan sitelerde ekinci el mobilya, telefon ve konsola kadar birçok ürünü bulabileceğiniz bir sitelerdir. Sitelerde kullanmadığınız eşyalarınızı satarak kolay bir şekilde para kazanabilir yada binlerde kullanıcının yüzbinlerce ürünü uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. İkinci el eşya satarak para kazmayı deneyip istediğiniz geliri elde demediyseniz online olarak para kazanmanın yollarını deneyebilirsiniz.

İnternet üzerinden ikinci el eşya satıp alabileceğiniz, ikinci el eşya satma siteleri ise:

 • ModaCruz: 2. el ürünlerinizi kolaylıkla satabilirsiniz. Çok farklı elbise çeşitleri bulunan, kıyafet, çanta ve aksesuar ürünlerini uygun fiyata alabilirsiniz.
 • Gardrops: Kullanmadığınız eşyalarınız satabilir ve alışveriş yapabilirsiniz.
 • Zebramo: Dekorasyon, kozmetik ve kıyafet gibi pek çok farklı kategoride, ürünlerinizi alıp ya da satabilirsiniz.
 • Kitap Dostum: Okuduğunuz ya da okumak istediğiniz kitapları takas edebilirsiniz.
 • Letgo: İkinci el tüm eşyalarınız satarak para kazanabilirsiniz. Üye olmak için tıklayınız.
 • Sahibinden.com: Kıyafetten, ev eşyalarına kadar birçok kategoride ürünleri istediğiniz tarzda yükleyebileceğiniz bir sitedir.

Letgo İkinci El Eşya Satışı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanlarda ikinci el eşya satışı denildiğine akıllara ilk olarak gelen letgo da sadece eşya satmak değil ürün de satın alabilirsiniz. Ticaret yapmak istiyorsanız adım adım ilerlemek gerekirse ilk adım olarak uygulamaya üyelik oluşturmalısınız. Letgo’nun özellikleri arsında en önemlisi CPS olmasıdır ürünlerinizi satarken ve alırken size en yakın olan kişilerin satışları ilk sıralarda çıkmaktadır. Ana sayfayı gezerek uygun fiyatları ürünleri takip edebilir ve satacağınız fiyatın değerini bu şekilde belirleyebilirsiniz.

 • Letgo’da satış yapacağınız ürünlerde pazarlık payı bırakmalısınız.
 • Alıcılara güven vererek alışverişlerin devamını sağlayabilirsiniz.
 • Satış için yükleyeceğiniz ürünlerin görsel ve alt açıklamalarına özen göstermelisiniz.
 • Yüksek fiyatlı ürünlerde her zaman daha çok kar elde edebilirsiniz.
 • Uzun süredir yayında olan ve alıcısını bulamayan ürünler her zaman düşük fiyatlar teklif edilecektir ürünlerinizi güncel tutmaya çalışın.
 • Ürünlerde iskonto (indirim) yaptığınızda müşterilere bu durumdan bilgi verin.
 • 10-15 gün içerisinde satılmayan ürünleri silin tekrar yükleyin.
 • Elektronik alışverişlerinizde ürünleri mutlaka kontrol etmeye çalışın.

Bu adımlara dikkat ederek ürün satışı yaptığınızda mutlaka kar elde edeceksinizdir. Ayrıca, letgo üzerinden ürün satın alarak kendi adınıza satış yaptığınızda ilerleyen zamanlarda aldığınız fiyatlardan daha yükseğine satarak kar elde edebilirsiniz.

2. El Eşya Satabileceğiniz Siteler ve Uygulamalar

İkinci el eşya alıp satabileceğiniz birbirinden farklı ücretsiz siteler bulunmaktadır. Bazı uygulamalar aktif olarak kişiler tarafından kullanılıyorken bazıları da yeni keşfedilmektedir. Ancak, düzenli ve karlı satışlar yapmak istiyorsanız tek siteye bağlı kalmamalısınız.

İkinci el eşya satarak para kazanabileceğiniz alışveriş siteleri;

 • sahibinden.com
 • dekopasaj.com
 • gittigidiyor.com
 • akspotikincielesya.com
 • letgo.com
 • hepsiburada.com
 • ikincielesyamarket.com

İkinci El Eşya Satarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ürün satışı yapmaya başlandığınızda öncelikle piyasa ve rakip araştırması yapmalıdır. Bu alanda en fazla satışı yapılan ürünler hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, araştırmalar hem ürün kategorilerinde hem de ürünleri hangi miktar aralıklarında satacağınıza yardımcı olacaktır. Ürünlerin piyasa değerlerini öğrenmek satışa çıkartacağınız ürünlerden ne kadar kazanacağınızı öğrenmeniz de yardımcı olacaktır. Elinizdeki kullanmadığınız ikinci ele çıkardığınız eşyaları satarken ürünlerin sıfır fiyatını bilmeniz ilan verirken ürüne vereceğiniz değeri daha kolay belirleyecektir.

İkinci El Eşya Satarak Ne Kadar Para Kazanılır?

İkinci el eşya satmak alternatif para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır. Ekonomik zorluklardan dolayı ellerinde ki ürünleri ikinci el olarak satmak isteyen sayıları zaman geçtikçe artmaktadır. Bu noktada satacağınız ürünlerin piyasa araştırmalarından sonra talep edeceğiniz fiyatlara ve alıcıların pazarlık paylarına göre kazancınız değişecektir. Satacağınız koltuk takımına 2.500 TL fiyat belirlediyseniz kazancınız tabi ki belirlediğiniz fiyattan biraz daha aşağısında olarak pazarlık payı ile bir miktar düşecektir.

Spot Mağaza Açarak Para Kazanılır Mı?

Spot mağaza açarak para kazanmak düşünüldüğü kadar zor değildir. Günümüzde bazı insanlar alacakları ürünleri görerek almaktan yanadır. Bu sayede ikinci el bile olsa ürün tercihlerinde görerek beğenmek isteyen binlerce insan için hizmet verebilirsiniz. Uygun fiyatlarla alacağınız ürünlere giderlerinizi de ekleyeceğiniz için üzerine biraz daha fark ekleyerek ikinci el ürünleri rahatlıkla satabilirsiniz. Mağazanızı herkesin kolaylık ile ulaşabileceği yere açtığınızda müşteri sayınız artacağı için kazancınızda otomatik olarak artış gösterecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.