Devlet Destekli

İnşaat Kredisi Veren Bankalar (Müteahhitlere Ev Yapma Desteği)

İnşaat Kredisi Veren Bankalar (Müteahhitlere Ev Yapma Desteği)

Ev yapmak istiyor ancak finansmana mı ihtiyaç duyuyorsunuz. İnşaat tamamlama kredisi veren pek çok banka bulunmaktadır. Denizbank, Akbank, Vakıfbank gibi bankaların güncel inşaat kredileri mevcuttur. İçeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ev Yapmak İçin Kredi Veren Bankalar ve Şartları

İnşaat yapanlara, müteahhitlere inşaat kredisi veren  bankalar mevcuttur.  evlerini dekore etmek isteyenlere, bankalar özel kredi imkanları sunarken bir çok banka bir birleri ile rekabet ortamı yaratmıştır. Başvuru yapanlara özel kredi imkanları sağlamaktadır. Bu krediler öncelikli olarak kamu bankalarından gelirken özel bankalar ise onları izlemektedir. Kamu bankları, Ziraat bankası, Halk bankası ve Vakıfbank olarak yer alırken Özel bankalar ise, Türkiye İş bankası, Akbank, Şekerbank olarak yer almaktadır.  Şimdi bu bankaların inşaat için vermiş oldukları kredilerin açıklamasını yaparak siz değerli okurlarımızı aydınlatalım.

finansman

Ev yapmak için kredi veren bankalar bulunmaktadır.

Müteahhitlere İnşaat Kredisi Veren Bankalar

Ziraat bankası, İnşaat yapan müşterileri için kredi imkanı sağlıyor. Bu kredi türünü ise İnşaat tamamlama kredisi olarak adlandıran banka, Evinizin inşaatına bir tuğlada bizden sloganı ile müşterileri için 120 aya kadar vade imkanı sağlayan Ziraat bankası bu kredi sayesinde bir çok müşterisine ev sahibi olma imkanı da sunmaktadır. Banka bu  kredi imkanını sağlarken aynı zamanda başvuruda bulunan müşterilerinden belirli şartları tamamlamalarını istemektedir. Bu şartlar ise sırası ile aşağıda yer almaktadır.

  • İnşaat halindeki konutun yüzde yetmiş seviyesine ulaşmış olması gerekmektedir.
  • 120 aya varana kadar vade imkanlarından yararlanmış olmaları gerekmektedir.
  • Kredi vadesi boyunca hayat ve konut sigortası yapılmaktadır.
  • İnşaatı için başvuruda bulunmuş olduğunuz gayrimenkul üzerine ipotek yapılmaktadır.
  • Gerekli görülürse ek teminat talep edilebilir.

başvuruda bulunmak istediğiniz taktirde, size en yakın Ziraat Bankası şubesine başvuru yapabilir ve ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Türkiye Halk Bankası Müteahhitlere İnşaatınıza Destek Veriyor

Türkiye Halk bankası uzun yıllardır hayalini kurmuş olduğunuz evin gerçek olması için size destek veriyor. Aynı zamanda banka kendi evinizi hayalinizdeki gibi inşaa etmenize yardımcı olacaktır. Banka inşaat kredisi için başvuruda bulunan müşterilerine 120 aya varan vade imkanları sunmaktadır. İnşaat seviyesinin yüzde yetmiş olması gerekmektedir. Konut kredisi için verilen ekpertiz değerinin yüzde seksen oranında olması gerekmektedir. 100.000 Liralık kredi başvurusunda bulunan müşteri 120 aylık vade imkanını tercih ettiğinde faiz oranı %1,29 lira olarak belirlenmiştir. Bu kredi için 500 lira da tahsis ücreti eklenecek ve diğer masraflar ise, 805,76 liradır. Toplamda yıllık maliyet oranı ise, 19.7619 olarak belirlenmiştir.

İnşaat kredisi

Bankalar inşaat kredisi veriyor.

Vakıf Bankasından Hızlı Bitirme Kredisi

Vakıf bankası müşterileri için kredi inşaat kredisi imkanı verirken aynı zamanda müşteri memnuniyetine de önem göstermektedir. Hızlı kredi imkanından yararlanan müşterilerimiz hayalini kurmuş oldukları evlerini bu sayede tamamlamış olacaklardır. Bu krediden yararlanan müşteriler inşaatın devamı halinde kredinin sadece aylık faiz oranlarını ödeyeceklerdir. İnşaat tamamlandıktan sonra kredi borcunuzu üyelere pay ederek ödeyebilirsiniz. İnşaat seviyesinin yüzde yirmi ile yüzde seksen arasında olması gerekmektedir, İnşaat belediye sınırları içerisinde olması gerekmektedir, Arsa üzerinde inşaat adına kayıtlı kat irtifakı tesisi sağlanmış olmalıdır.

Türkiye İş Bankası Konut Tamamlama Kredisi

Türkiye İş bankası konut tamamlama kredisi sayesinde inşaatınızı tamamlayacak ve hayalinizdeki evi kurmuş olacaksınız. İş bankasının kredi imkanından yararlanmak istediğiniz taktirde 120 aya varana kadar vade imkanına sahip olacaksınız. Kredi için üst limit evin ekspertiz değerinin % 75′i kadar karşılanacaktır. Başvurulan kredinin kaynak kullandırımı destekleme fonu ve banka sigorta muameleleri vergisinden muaftır.

iş-bankası-konut-tamamlama-kredisi

İş Bankası konut tamamlama kredisi

Şekerbank Konut Tamamlama Kredisi

Şekerbank, belirli bir seviyeye kadar yapılmış ancak henüz yapımı sonlanmamış konutlar için kredi imkanı sunmaktadır. Bu krediler ile birlikte konutunuzun inşası devam ederken istediğiniz gibi tasarlayabilirsiniz. Krediler Türk Lirası cinsinden kullanıldırılmaktadır. Kredinin vadesi en fazla 120 ay (10 yıl) olmaktadır. Konuta eskper tarafından bir değer biçilecektir. Belirlenen bu değere göre kredi limiti hesaplanmaktadır. Eskperin belirlediği değerin en fazla yüzde 60′ ı kadar kredi kullanabilirsiniz. 

Krediyi erken kapatmanız durumunda sizden erken kapatma ücreti tahsit edilecektir. Kredi için kefil gösterme zorunluluğu bulunmamaktadır. Ancak banka gerekli gördüğü durumlarda kefil talep edebilmektedir. Ev tadilat ve tamirat kredisi alabilirsiniz.

Sizde Müteahhitlere inşaat kredisi veren bankalar ve şubelerine başvurarak, yatırımınız için finansman imkanı sağlayabilirsiniz. Böylece yarım kalan konutlar tamamlanma imkanı bulacaktır. Ayrıca konut kredisi almak isteyenler 2020 yılı için Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından sunulmaya başlayan yüzde 0,98 faizli kredilere başvuru yapabilir. Detaylı bilgiyi banka şubelerinden alabilirsiniz.

] }Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.