fbpx

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır? 2022 Buton Yöntemi

Son zamanlarda kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösteren ve takipçi sayısına bakılmadan reklam alıp reklam paylaşarak para kazanabileceğiniz bir uygulama olan İnstagram, daha önceleri sadece resim paylaşma platformuydu. Şimdi ise milyonlar kazandıran bir platforma dönüştü.. Siz de İnstagramdan para kazanmak için ne yapmalısınız, instagramdan nasıl para kazanılır araştırması yapıyorsanız yazımızı okumalısınız.

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır? 2022 Buton Yöntemi

Instagram para kazanma 2022 yolları ve Ek gelir sağlamak isteyen instacılar için İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır? yöntemleri ve kaç takipçiden sonra para kazanılır meraklıları için tüm merak edilenleri detaylandırdık.

İnstagramdan para kazanmanın birçok farklı yöntemi vardır. İnstagram üzerinden profilinizde paylaşacağınız içeriklere göre para kazanmanız mümkündür. Uygulama size reklam vererek para kazandırmaz. Ancak, diğer sitelerin sizlere reklam verdiğinde para kazandıracaktır. Reklamlar profiliniz de yada hikayelerinizde paylaşmanızda reklam veren site tarafından ücretlendirilmektedir. Diğer sitelerin sizi tercih etmesi için belirli bir takipçi kitlesine ulaşmanız gerekmektedir. Alacağınız reklamların hangi kesime ulaşacağı kimler tarafından tercih edileceği bu esnada çok önemlidir. En çok bilgi sayfaları kazanç elde etmektedir. Bilgi içerikli paylaşımlar ve mizah sayfaları takipçi sayısına göre gelir elde edebiliyorlar.

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır?

2022 yılında İnstagramdan para kazanmak için takipçi satın alarak, markaların resimleri beğenerek, özgün içerikler üreterek ve tavsiyelerden vb. farklı para kazanma yöntemleri uygulamak yeterlidir. Bu yöntemle sayesinde instagram üzerinden 50 bin liraya kadar para kazanmak mümkündür.

İnstagramdan para kazanmak için aşağıdaki para kazanma yöntemlerini uygulayarak para kazanabilirsiniz:

 1. Influencer olup sponsorlu paylaşımlarla,
 2. Ortaklık (Affiliate) Kurup Başkalarının Ürünlerini Satarak,
 3. Dropshipping ile Ürün Satarak,
 4. Kendi Ürününüzü Satmak için İnstagram Butiği açarak,
 5. Kendi Çektiğiniz Fotoğraf ve Videoları Satarak
 6. “YENİ ROZET GÖREVİ ÖZELLİĞİ” ile,
 7. Takipçi satarak,
 8. IG TV ve canlı yayın açarak para kazanabilirsiniz.

İnstagramdan para kazanmak için uygulayabileceğiniz yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • Instagram’dan Paylaşım Yaparak Para Kazanmak mümkündür.
 • Instagram’da Ürün veya Mekan Tanıtarak Para Kazanabilirsiniz.
 • Resimleri beğenerek instagram para kazanabilirsiniz.
 • Hashtag takibi yap instagram para kazan yolunu da deneyebilirsiniz.
 • Gönderilere yorum yapmak instagram para kazanma yolları arasındadır.
 • Özgün içerikler üretmek instagram para kazan bir başka yoludur.
 • Karşılıklı takipleşerek instagram para kazanabilirsiniz.
 • Tavsiyeler den de instagram para kazanabilmek mümkündür.
 • Takipçi satın almak (Önerilmemektedir.)
 • İnstagram botları (Önerilmemektedir)
 • Instagram Hesabı Satarak Para Kazanmak mümkündür.

Yukarıda sıralamış olduğunuz örnekleri yaparak İnstagram’dan para kazanabilirsiniz.

Eğer sizde instagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken kurallara uyarsanız aylık yüksek gelirler elde etme şansına sahipsiniz. İnstagramdan para kazanmak istiyorsanız binlerce hatta milyonlarca insanla etkileşim halinde olmanız gerekmektedir.

Bunun için de İnstagramda para kazanmanıza yardımcı olacak yolları ihtiyacınız olacak. Bu yollar şu şekildedir:

 • Instagram Etkilişimi Yüksek Hesap Olmaya Çabalayın.
 • İnstagram Sayfanız Net Olsun.
 • Instagram Takipçilerinize Değer Verin.
 • Instagramda Güncel Olmaya Özen Gösterin.
 • Takipçi Satın Almayın.
 • Instagram Trendlerine Ayak Uydurun.
 • Kaliteli İçerikler Üretin.

IGTV ile İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır?

IGTV ve Canlı yayın özelliği ile instagram aboneleri için para kazandırmaktadır. Özellikle en fazla 15 saniyelik reklamlar ile youtube benzeri bir sistem üzerinden kar elde etme şansınız olacaktır. IGTV’ de youtube kanalına benzer bir sistem ile 15 saniye süren reklamlardan elde edilecek gelir belirli oranlarda içerik üreten hesap sahipleri ile paylaşım yapılacaktır. IGTV ye reklam ile para kazanda dışında rozet sistemi ile çeşitli düzeylerde kullanıcılara satışa açık olarak rozetlerden elde edilen kazanç para kazandıracak. Rozeti satın olanların ise yorum yaptıklarında isimlerinin yanında özel bir rozet olacak.

İnstagramdan nasıl para kazanılır araştırması yapıyorsanız eğer IGTV üzerinden video paylaşmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Profilinize gitmek için simgesine yada sağ alttaki profil resmine tıklayın.
 • Sol üst tarafa bulunan simgeye dokunun ve ardından IGTV videosunu ve yüklemek istediğiniz videoyu seçin.
 • Sonrasında sağ üst tarafta bulunan ileri butonuna tıklayın,
 • Video kapak görseli seçmek için alt tarafta ki görsele dokunarak kaydırın yada film rulosundan ekle’ ye yada galeriden ekle butonuna tıklayıp. İleri tuşuna dokunun,
 • Videonuza bir başlık ve tercihinize göre bir açıklama ekleyebilirsiniz.
 • Eklemeler yapıldıktan sonra sağ üst kısımda bulunan paylaş butonuna dokunun.

Bu adımları sırası ile yaptığınızda videonuz paylaşılmış olacak. Paylaştığınız videolar otomatik olarak 15 saniye yüklenecektir. Paylaşacağınız videoların süresine dikkat ettiğinizde daha verimli içerikler paylaşmış olacaksınız.

İnstagramda Canlı Yayın Yaparak Para Kazanmak (Rozet Alma)

İnstagram’dan para kazanılıyor mu soruları ile birlikte canlı yayın yaparak para kazanmak mümkün. Takipçi sayınıza bağlı olarak açacağınız canlı yayın para kazanma yöntemleri arasındadır. Yüksek takipçiye sahip olan kullanıcılar yeni özellik ile para kazanmaya başladı. Aynı anda canlı odalar 3 konuk olabileceğiniz toplamda 4 kişi ile canlı yayın yapabilmeniz mümkün. Canlı odalar üzerliği ile yayınların takılım sayısınız artmasının yanında canlı yayınlardan para kazanmak için katılımcıların rozet satın alması gerekmektedir.

3 farklı ücretler ile satın alınan rozetler:

 • 8,99 TL
 • ❤❤ 18,99 TL
 • ❤❤❤ 46,99 TL olarak ücretlendirilmektedir.

Tüm ülkelerdeki kullanıcıların kendi ülkelerinde kullanılan para birimine göre ücretlendirilecektir.

Takipçi Satarak Para Kazanmak

İnstagramdan takipçi satarak para kazanma yolu da bulunuyor. İnstagram’da beğeni, takipçi ve yorum satarak para kazanmak için yapmanız gerekenler altyapısı yapılı olan bir siteden takipçi alarak aynı takipçileri başka bir hesaba daha yüksek miktarlara satmaktır. Düşük miktarlara aldığınız takipçi, beğeni ve yorumları kendi panelinizde başka alıcılara sattığınızda güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Gerçek beğeni, yorum ve tipçi dışında sahte yani bot takipçilerde satın alabilirsiniz. Sahte takipçiler sadece profilinize girildiğinde takipçi sayınızın yüksek olduğunu gösterecektir. Gerçek takipçi yorum ve beğeni aldığınızda reklam alarak para kazanıyorsanız kazancınıza destek olacaktır. Sosyal marketim gibi sitelerden takipçi satın alarak kendi panelinizde satın aldığınızdan daha yüksek miktarlara satışlar yaptığınızda takipçi satarak para kazanabilirsiniz.

Takipçi satarak para kazanmak için:

 • Öncelikle fiyatlarınızı belirleyin,
 • Çevrenizdeki veya sosyal medyadaki instagram sayfalarına satış yapmaya başlayın,
 • Satış yapın ve sonrasında takipçi satan platformdan dan takipçi satın alın aradaki fark kadar kazanç sağlayın.

İnstagram üzerinden trendyolun reklamını yapan ve almış oldukları yada trendyol tarafından kendilerine gelen hediyelerin reklamlarını yapan kişiler oluşturmuş oldukları linkler ile ayırmış oldukları kategoriler sayesinde kazanç elde eden kişilerin %15’i influencer olmaktadır. Bu ise elektronik olmayan 10.000 TL ürün satışının 1.500 TL’sini kazanıyor olmak demektir. Aynı zamanda Trendyol’dan tüm diğer ürünler üzerinden %5 oranında para kazanılmaktadır.

Instagram Para Kazanma Butonu

İnstagram hesabınız sayesinde ayda düşündüğünüzden daha çok para kazanma şansı yakalayabilirsiniz. Üstelik sadeye ufak yatırımlar ile yapabileceğiniz bu iş sayesinde kendi şirketinizi kurabilirsiniz. İnstagram üzerinden para kazanma butonunu aktif hale getirebilmek için küçük yatırımlarınız yeterli olacaktır. Bu yatırım tutarı hangi konu üzerinden içerik üreteceğinize bağla olacaktır.

Örneğin: makyaj kanalı oluşturacaksanız eğer takipçilerinize sürekli farklı ürünler ve markalar tanıtmanız gerekeceği için başlangıç olarak biraz fazla sermaye harcamış olacaksanız. Öncelikle başladığınızda kendi bilgilerine dayalı yada sermaye durumu sizi etkilemeyecek içerikler tercih ederseniz başlangıç itibari ile para kazanırken birikim yapmanız daha kolay olacaktır.

Fotoğraf ve görsele bağlı bir sayfa oluşturacaksanız fotoğraflarınız kalitesi ve bakış açısına dikkat ederek herkesin beğenisine sunabilirsiniz. Para kazanmak için aktif hale getirilmesi gereken butonu açmanızdan itibaren para kazanmaya başlayabilirsiniz. IGTV’de yapılan yayınlar ve açılan canlı yayınlar ile artık instagram da para kazanmaya oldukça yardımcı olan bir uygulamadır.

İnstagram Para Kazanma Aktif Etme IGTV

İnstagram’da para kazanma butonunu aktif etmek için öncelikle 18 yaşından büyük olmanız gerekiyor. Aktif etmenin diğer kuralı ise 60 gün içerisinde videolarınızın toplamda 30 bin dakikadan fazla izlenmiş süresi olması gerekmektedir. Bu durumda izlenme sayısı değil paylaşımlarınız izlenme dakikası önemlidir. Paylaştığınız kısa videolarınızın sonuna kadar izlenmiş olması sizin izlenme sürenizi artıracağından dolayı paylaşımlarınız takipçilerini sıkmamalı ve sonuna kadar izlenebilir olmalıdır. En az 10 bin takipçiye sahip olduğunuzda IGTV üzerinden para kazanmaya başlamak için gerekmektedir.

IGTV üzerinden para kazanamayacağınız içerikler şu şekildedir:

 • Duran videolar ile para kazanamazsınız.
 • Fotoğraflardan oluşan slayt gösterileri ile kazanamazsınız.
 • Başa dönen videolardan kazanç elde edemezsiniz.
 • Yazı montajları ile para kazanamazsınız.
 • İçeriklerinizi kediniz üretmiyorsanız başka birinin paylaştığı videoları sizde kendi sitenizde paylaştığınızda para kazanamazsınız.

İnstagram Butiği Nasıl Açılır? Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram üzerinden kendi ürününü satarak yani instagram butiği açarak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken satmak istediğiniz ürünleri alıcıyla buluşturmak için instagram hesabını kullandığında adına instagram butik açmak

İnstagram hesabı ile satışını yapacağınız ürünlerin resimlerini yayınlayarak instagramda butik açmış olursunuz. Gönderdiğin resimler takipçilerine ulaşır onlarda beğendikleri ürünlerle ilgili olarak seninle temasa geçip satın almaları halinde İnstagram Butik Açma yöntemi ile ayda 18.300₺ para kazanabilirsiniz.

İnstagram butik açma maliyet ise size 3-5 bin TL mal olur. Fakat bu maliyete ek olarak, kurulacak şahıs şirketi için her ay, düzenli olarak giderleri de hesaplanmalıdır. Şirkette yapılacak düzenli ödemeler ise aylık KDV beyannamesi, kira stopajı ödemelisiniz toplamda yaklaşık 400 TL’dir. Butiğinizde satış ilk zamanlarda olmayacaktır , satışınızı artırmak için reklam ve takipçi sayısı yüksek olan hesaplara reklam vererek görünürlüğünüzü artırmalısınız. Instagram’a ilk etapta 20-30 lira gibi düşük bütçeler ile reklam verin ve siparişleri izleyin.

İnstagram’da butik açmak karlı ve potansiyeli yüksek bir iş fikri olarak son zamanlarda birçok girişimcinin para kazandırdığı yollardan biridir. Hesabınızda takipçi sayınız arttırdıkça, hiç reklam yapmadan da para kazanma imkanı sağlayarak kazançları arttığı için düzenli olarak sayfanız ile ilgilenerek cironuzu artırarak ayda 20 bin liraya kadar para kazanmanızı sağlayacak garanti yollardan biridir.

İnstagram’da Yemek Sayfası Açmak Para Kazandırır Mı?

İnstagramda IGTV’nin gelmesi ile birlikte para kazanma yöntemi aktifleştirildi. Sosyal medya platformu üzerinden yapılan canlı yayınlar ile kısa yemek tarifleri için videolar çekebilirsiniz. Ancak, IGTV’de yayın süresi uzun olacağı için 15 dakika ve 1 saate varan uzunluktaki videolarınızda yemek tarifleri vererek kendinize takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, post paylaşımlarınızda yemeklerin sunum görsellerini paylaştığınızda daha çok dikkat çekecektir. Bu yöntemle para kazanmak için ise bir çok yol vardır. Kendi gelirinizi kendiniz oluşturabilir bir çok reklam sitesi ile iş birliği yapabilirsiniz. En basit yöntemi ile reklam veren ve sizinle işbirliği yapan kişilerden para kazanabilir ve bu paraların bir kısmını yine içeriklerinize harcayıp zamanla daha kaliteli içerikler oluşturabilirsiniz.

İnstagramda Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

İnstagramdan para kazanmak için kaç takipçi sayısının olması gerektiği ve kaç takipçiden sonra para kazanabilirim diyenler: İnstagramdan Para Kazanmak İçin takipçi sayınızın yüksek olması gerekiyor ve reklam alabilmeniz için marka ve sitelerin bakmış olduğu ilk özellik takipçi sayısı olduğundan takip sayınız herkes tarafından görüldüğü için bir güven yada fenomenlik oluşturabilir, markalar ile çalışırken fiyatlar markalar tarafından belirlendiği için ne kadar çok takipçiniz var ise o kadar fazla para kazanabilirsiniz.

İnstagram’da 5000 takipçisi olanda 1 milyon takipçisi olanda para kazanır burada önemli olan takipçinin çokluğu değil, takipçinin ne kadar aktif olduğudur ne kadar aktif takipçiniz varsa instagramdan o kadar para kazanırsınız. Sponsorlu içerikler ile site ve markaların sitenize vermiş olduğu reklamlarda takipçi sayısı çok fazla önemli değildir. Burada önemli olan ürünleri ve içerikleri ne kadar tanıtabiliyor olmanızdır. İçerik tanıtımındaki başarınız sizlere reklam ve takipçi kazandırırken aynı zamanda para kazanmanıza da neden olacaktır.

İnstagramda Para Kazanmak İçin Takipçi Sayısı Önemli mi?

İnstagramdan para kazanmak için hesabınızda görünen takipçi sayınız önemli değildir. Günümüzde takipçi sayısını yükseltmek için bot takipçiler alınabildiği için önemli olan takipçilerinizin gerçek kişiler olmasıdır. Paylaşacağınız reklam ve bilgileri gerçek kişiler görüp tercih ettiğinde sizin kazancınız olacaktır. Satın alınan takipçilerin gerçekçiliği olmadığı için gerçek kişilere ulaştırmak daha mantıklı olacaktır.

Genelde takipçi sayısına göre elde edilen gelirler şu şekilde olacaktır.

 • 100 bin takipçi için- 3.000 TL
 • 500 bin takipçi için- 10.000 TL
 • 900 bin takipçi için – 15.000 TL Şeklinde olabilmektedir.

Reklam gelirleri ve takipçi sayısına göre para kazanma işlemleri sektörlere göre farklılık göstermektedir. Bunun için faaliyet alanın da doğru seçilmesi oldukça önemlidir. Ancak, instagram üzerinde elle tutulur ve kayda değer tutarlarda paralar kazanmak için en az 10k yani başka bir deyiş ile 10 bin takipçi olması size fayda sağlayacaktır.

100.000 takipçisi olan ve etkileşimi yüksek bir hesabı olan fenomenin ne kadar para kazanacağını merak ediyorsanız paylaşım başına 500 ile 1000 TL arası ücretler kazanabilir. Takipçi sayısının %5-%10 arasında bir oranın yorum veya beğeni ile etkileşim gösterme ortalamasına sahip olmak gerekiyor.

İnstagram’da 1 Milyon Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanır?

Sosyal medya üzerinde en çok para kazandıran platformlardan biri olan instagram üzerinde 1 milyon takipçisi olan kişilerin kazançları gönderi+hikaye paylaşımı için ortalama 1000 TL para alır. Takipçi sayınızı arttırmak ve maddi kazancınızı yükseltmeniz sizin elinizdedir. Takipçi yasınızın yükselmesi ve düşmesi ile kazancınızda aynı orantıda değişecektir. Marka ve butiklerden alacağınız reklamlar ile hesabınızı büyültebilirsiniz.

İnstagram Ne Kadar Para Veriyor?

İnstagram da paylaşım 100-200 TL civarında olmaktadır. Böylece aylık 2000 TL civarı para kazanabilirsiniz. Tabi ki aynı takipçi sayısına sahip olan ve daha fazla kazanan kişiler de var. Hesabın etkileşimi ve talebin durumuna göre fiyat değişebilmektedir.

İnstagram 100 Bin Takipçi Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram 100 bin takipçisi olan birisi ayda 1.000 TL ile 2.000 TL para kazanır. 100 bin takipçili Instagram hesabı 1000-2000 TL kazanırken, 1 milyon takipçili Instagram hesabı ise gönderi+hikaye paylaşımı için ortalama 1 ayda 15 bin ile 30 bin TL arasında kazanabilir.

İnstagram 1m Takipçi Ne Kadar Kazanıyor?

Instagram 1m (1 milyon) takipçili bir hesabı olan kişiler doğrudan reklam alarak gelir elde eden , gönderi+hikaye paylaşımı için ortalama 1000 TL para alır. Her gün bir reklam alan milyonluk bir hesap, aylık 30 bin TL kazanabilir. Satış ortaklığı ve reklam ilişkileri kuvvetli, kaliteli bir hesabı olanlar ise aylık gelir 50 bin liraya kazanabilir.

Takipçi Sayısına Göre Ne Kadar Gelir Sağlanır?

Genelde takipçi sayısına göre elde edilen gelirler şu şekilde olacaktır.
100 bin takipçi için- 3.000 TL
500 bin takipçi için- 10.000 TL
900 bin takipçi için – 15.000 TL Şeklinde olabilmektedir.

Instagram Para Kazanma Özelliği Nedir?

Canlı yayın ve IG TV’den para kazanma özelliği sayesinde İzleyiciler, canlı yayındayken rozetler satın alarak bağışta bulunduklarında kişiye para kazanma özelliği ile kazanç sağlama imkanı sunar. İzleyiciler, canlı yayın açan kişinin ne kadar kazandığın göremezler. Kişinin kazancı, Instagram’da toplanır. Bakiye 100 dolar ve üzerine çıktığında herhangi bir banka hesabından anında para çekilebilir.

Instagram Reklam Ücreti Ne Kadar?

Instagram reklamları için tıklama başına ortalama 20 kuruş ile 5 TL’dir.

Instagram Rozet Kaç TL?

Rozetlerin ABD fiyatı 1 dolar, 2 dolar ve 5 dolar olarak belirlenmiştir.

İnstagram Para Kazandırıyor mu?

1m ve üzerinde çok takipçisi olan fenomenler, tek bir paylaşımla 50 bin TL’den fazla para kazanır. Bu durumda çok takipçi hesaplara Instagram para kazandırır.

Instagram 1000 Takipçi Kaç TL?

1000 adet instagram takipçisi : 40 TL’dir.

Instagram Reels Nasıl Para Kazanılır?

Instagram Reels’te para kazanmak için gönderdiğiniz form onaylanırsa, ortalama olarak 10000 takipçiniz varsa ve her gün bir paylaşım yaparsanız, aylık 500 TL kazanabilirsiniz. 100000 takipçiniz varsa ve her gün bir gönderi atarsanız, bu defa 5000 TL kazanırsınız. Para kazanma durumunuz tamamen takipçi sayınıza bağlıdır.

10 bin Takipçi Kaç TL?

İnstagram hesabınız için satın alacağınız 10.000 Takipçi 200 TL’dir.

İnstagram Para Kazanmak için Kaç takipçi Gerekir?

Instagram’dan para kazanmanın en önemli etkeni takipçi sayısı değildir. Takipçilerinizle etkileşiminizin yüksek olması kazanılacak paraya doğrudan etki eder. Önemli olan aslında takipçinin çokluğu değil, takipçinin ne kadar aktif olduğudur. Takipçiler ile etkileşim oranınızın ne olduğunu bulmak istiyorsanız belli başlı gönderilerin aldığı beğeni ve yorum sayısının toplam gönderi sayısına ve takipçilere bölünüp 100’le çarpılmasıyla etkileşim oranının bulabilirsiniz. Etkileşim oranı yüksek olan hesap sahipleri takipçilerin gönderileri takip edip dikkate alması anlamına geleceğinden ne kadar fazla etkileşim yaparsanız o kadar yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Satış ortaklığı ve kendi ürünlerinizi satarak etkileşim oranını yükseltebilirsiniz.

Fenomen olmak için kaç takipçi lazım?

Instagram ünlüsü yani fenomen olmak için on bin takipçi yetiyor. Platformda ünlü sayılabilmek için en az 10 bin ve üzerinde takipçi sayısı olması gerekiyor. Ülkemizde influencer’lar da reklamcıların gözünde kendi aralarında mikro-makro şeklinde ayrılıyor.
İnstagram influencer seviyeleri diye bir seviye sistemi bulunuyor.
1k- takipçi NANO
1-50k takipçi MİKRO
50-100k takipçi Mid-Tier
100-1m takipçi MACRO
1m+ Mega

Mikro influencer olmak için minimum 10 bin takipçi gerekiyor. Bu sayı 50 bine kadar çıkıyor.
Mega influencer olmak için minimum 1milyon ve üzerinde takipçi gerekiyor.

Fenomen Danla Bilic Ne kadar Kazanıyor?

İnstagram ünlüsü 5,7 M takipçisi olan Danla Bilic gönderi ve story başına 180 bin lira civarında para kazanıyor.

Instagram’da nasıl popüler olunur?

Instagram’da fenomen ve popüler olmak için:
Kaliteli görünün,
Paylaşım düzenine ve saatine dikkat edin,
Hedef kitlenizi iyi belirleyin,
Hashtag kullanımına özen gösterin,
Reklam verin,
Kopyadan ziyade özgün olun,
Harekete geçme isteği uyandırın.

Yorumlar

 1. Avatar of Sebine Sebine dedi ki:

  Çok iyi ve benim instagramımın adresi bana takip atın

error: Content is protected !!