İnternetsiz Whatsapp Kullanmanın Yöntemi 2023

Wi-Fi veya hücresel veri kapalı olduğunda Whatsapp mesajlaşma uygulamasını kullanmak için neler yapmanız gerekiyor? İnternetsiz Whatsapp kullanmanın 2023 yöntemlerini listeledik.

İnternetsiz Whatsapp Kullanmanın Yöntemi 2023

Dünya’da en fazla kullanıcısı olan ve en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması Whatsapp, hücresel veri ve Wifi dışında bağlantı kurmak için adım attı. Artık android telefonlarda internet olmadan Whatsapp ile iletişime imkan tanınacak. Bunun üzerine kullanıcılar internet olmadan whatsapp nasıl kullanılır, internet olmadan çalışır mı, konuşma yapılır mı? Araştırmaktadır. Bizlerde sizler için whatsapp internetsiz kullanma 2023 için tüm bilgileri araştırdık. Hemen tüm bilgileri öğrenebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp İnternet Paketi Olmadan Çalışır mı?

WhatsApp, WiFi veya hücresel veri bağlantısı aracılığıyla iletişim kurmak ve belge göndermek için gereklidir. Güncelleme uygulamaya gelmeden önce çevrimdışıyken gönderilen mesajlar aktif bir internet bağlantısı olana kadar gönderilemiyordu. İnternet bağlantısı sağlanana kadar gönderilecek mesajlar uygulamada saklanıyordu. Şimdilik sadece Android işletim sistemine sahip telefonlar için geçerli olan internetsiz WhatsApp kullanımı geliştirildi. Yani WhatsApp internet paketi olmadan da çalışır.

WhatsApp için İnternet Gerekli mi?

Android kullanıcıları için internet olmadan WhatsApp kullanılabilirken, iOS işletim sistemi tanımlı cihaz kullanıcıları için bu sorunun yanıtı hayırdır. İnternet paketi olmadan, iletişim kurmanın ipuçlarını adım adım şu şekildedir:

İnternetsiz WhatsApp kullanabilmek için Android telefondan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümünden Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “ekle” ekranından, İsim: WhatsApp APN: internet Proxy: 127.0.0.01 Bağlantı noktası: 8080 yaparak profili kaydederek ve Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp’ı seçerek internetsiz whatsapp kullanabilirsiniz.

iOS’ta ise ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı proxy ve port değişimi yapılmaz.

Telefon halen 4,5G bağlantısında kalmaya devam edecektir ancak GSM şirketi internet harcamayı yansıtmaz Normal ayarlara dönüldüğünde bu süreçteki internet kullanımı tek seferde yansıtılır.

WhatsApp İnternetsiz Kullanma 2023 Güncel

Whatsapp’ı internetsiz kullanmak çok kolay! Telefonunuzdan veya tabletinizden bağlantı ayarlarında bazı değişiklikler yapmanız gerekiyor. Bu özellik şu anda yalnızca Android cihazlarda kullanılabilir. iOS işletim sistemine sahip cihazlarda henüz tanımlanmamasının nedeni, Proxy ve Port ayarlarının sınırlı kullanımıdır. Bu kısıtlama iPhone veya iPad’inizden kaldırılana kadar WhatsApp’ı internetsiz kullanmak mümkün olmayacaktır.

Whatsapp Nasıl İnternetsiz Kullanılır?

İnternet olmadan Whatsapp kullanmak için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir:

 • Android cihazınızdan Ayarlar>Bağlantılar>Mobil Ağlar bölümüne girin.
 • Mobil Ağlar bölümünden ise Erişim Noktası Adları seçeneğine tıklayın.
 • Erişim Noktası Adları ekranında sağ üst bölümde yer alan “ekle” seçeneğine tıklayın.
 • Açılacak olan yeni sayfada isim, APN, Proxy, bağlantı noktası, kullanıcı adı, şifre, sunucu, MMSC gibi bilgiler göreceksiniz.
 • Sayfanın en alt kısmında ”Ayarlı Değil” alanını aşağıdaki bilgileri girerek değiştirmeniz gerekmektedir.
 • Açılan ekranı aşağıdaki bilgilere göre doldurun.
  • İsim: WhatsApp
  • APN: internet
  • Proxy: 127.0.0.01
  • Bağlantı noktası: 8080
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra profili kaydedin ve Erişim Noktası Adları bölümünden WhatsApp’ı seçin.
  • ”Erişim Noktası Adları” sayfasından WhatsApp uygulamasına tıklayarak işleminizi sonlandırın.
Whatsapp İnternetsiz Kullanımı ayarları
 • Tüm işlem adımlarını doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra cihazınızda internet bağlantısı olmasa dahi Whatsapp’ı kullanabilecek, mesaj, fotoğraf, belge v.b. alım ve gönderimi de yapabileceksiniz.
 • Bu işlemi yaptıktan sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor, ancak GSM şirketi internet harcamanızı size yansıtmıyor. Normal ayarlara döndüğünüzde ise bu süreçteki internet kullanımınız tek seferde size yansıtılıyor.

İnternetsiz WhatsApp şimdilik sadece Android cihazlarda çalışıyor. İOS’ta ise ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı proxy ve port değişimi yapılamıyor.

Uygulamalar ile İnternetsiz WhatsApp Kullanma

İnternetsiz WhatsApp Kullanmak için aşağıdaki uygulamaları Play Store üzerinden indirebilirsiniz. İndirebileceğiniz uygulamalar ise aşağıdaki gibidir:

 • Messenger for WhatsApp Web
 • What Seen
 • Private Read
 • Chats Offline

İnternetsiz WhatsApp için diğer yöntem ise Whats App Bluetooth Messenger kullanmaktır dedik. Whatsapp sürümünüzün bu güncellemeye uygun olması gerekmektedir. Eğer sürüm güncel ise tüm adımları tekrar uygulayın.

BU uygulama üzerinden internet olmadan Whatsapp kullanabilmek için akıllı telefonunuza uygulamayı google play store ‘den indirmeli ve telefonunuzun Bluetooth özelliği açılmalıdır. Bluetooth ile bağlantı kurarak internet bağlantısı bulunmasa Wile WhatsApp’tan anlık ileti ve mesaj gönderebilirsiniz.

Uygulamanın bağlantı modu internet yerine Bluetooth olduğu için sadece yakınınızdaki kişilerle iletişim kurabilirsiniz. Bluetooth sadece belirli bir uzaklıkta ki aygıtları algılayabileceği için çok uzakta olan kişilere bu yolla mesaj gönderilmez.

Whatsapp Çoklu İnternet Desteği 2023 Güncel

Whatsapp çoklu internet desteğinin kullanmak için beta programına katılmak gerekmektedir. Bunun için yapılması gerekenler şu şekildedir:

Android kullanıcıları için Çoklu İnternet Desteği:

 • WhatsApp’ı açın, diğer seçenekler‘e tıklayın
 • Bağlı cihazlar‘a tıklayın
 • Çoklu cihaz beta programı‘na tıklayın
 • Bate Programına Katıl‘a tıklayıp çoklu internet desteğinden faydalanabilirsiniz.

iPhone kullanıcıları için Çoklu İnternet Desteği:

 • WhatsApp’ta Ayarlar‘a girin
 • Bağlı Cihazlar‘a tıklayın
 • Çoklu Cihaz Beta Programı‘na tıklayın
 • Beta Programına Katıl‘a tıklayıp iphone cihazlarda çoklu internet desteğinin kullanabilirsiniz.

WhatsApp Mesajlarını Çevrimiçi Olmadan Nasıl Yanıtlarız?

Mesajlarınızı çevrimiçi olmadan yanıtlamak için kullanılan yöntemler şunlardır:

 • İlk yöntem, WiFi ya da hücresel veri bağlantınızı kapatarak, yanıtlamak istediğiniz WhatsApp mesajlarına giriniz. Mesajınızı yazıp gönder butonuna basınız. İnternet bağlantınız olmadığı için mesajınız o an gönderilmeyecektir. Uygulamayı kapatarak, internet bağlantınızı açık konuma getiriniz. Bağlantınız sağlandığında mesajınız, son görülme tarihiniz değişmeden ve çevrimiçi görünmeden gönderilmiş olacaktır.
 • İkinci yöntem, Android Nougat ve üzeri işletim sistemli cihazlar için geçerli olacaktır. WhatsApp’tan gelen mesajınız bildirim menüsünde görünecektir. Sohbet sayfasına ya da uygulamaya girmeden sadece o mesajınızı yanıtlayabilirsiniz. Bildirimin altında yer alan ”Yanıtla” butonundan mesajınızı yazıp gönderebilirsiniz. Böylece uygulamaya girmeden ve çevrimiçi görünmeden sohbetinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.
 • Çevrimiçi olmadan mesajlara yanıtlamak için deneyebileceğiniz son yöntem ise; akıllı saattir. Whatsapp’tan gönderilen mesajlar anında akıllı saatine gelecektir. Saat aracılığı ile yanıt vererek, tüm sohbeti görüntülemeden ve çevrimiçi olmadan en son gelen mesajlarınızı cevaplayabilirsiniz.

Whatsapp İnternet Paketi Nasıl Kullanılır?

Whatsapp internetsiz kullanma Türk Telekom, Vodafone ve diğer operatör sahipleri, internetsiz anlık mesajlaşmanın, belge gönderimi ve alımının nasıl olacağını merak etmektedir. Hat sahipleri internet paketlerinin olması dahilinde diledikleri yerden ve zamandan Whatsapp ve diğer uygulamaları kullanabilmektedir. Fakat internet paketi olmadan Whatsapp kullanılır mı? Evet, paketiniz olmasa dahi mobil verinizin açık olması şartı ile, Whatsapp uygulamasını kullanabilecek ve herhangi bir şekilde ücret ödemeyeceksiniz.

Mobil Veri Kapalıyken Whatsapp Nasıl Kullanılır?

WhatsAppAPN, internetProxy 127.0.0.01 Bağlantı noktası: 8080 bağlantıları ile mobil veriniz kapalıyken imnternet kullanabilirsiniz.

İnternetsiz Whatsapp Kullanmanın Amacı Nedir?

Whatsapp Web’in çok cihazlı beta programına katılırsanız, bağlı ikincil cihazlarınızı telefonunuzu bağlı tutmak zorunda kalmadan çevrimiçi olarak kullanabilirsiniz. Kişisel mesajlarınız, fotoğraflarınız, videolarınız ve aramalarınız uçtan uca şifrelenir.

İnternetsiz Whatsapp Kullanmanın Bildirim Süresi

İnternetsiz whatsapp kullanmanın bildirim süresi yoktur.

İnternetsiz Whatsapp Kullanmanın Cezası 2023 Yılında Ne Kadar?

İnternetsiz whatsaap kullanımında telefonunuzu normal ayarlarına döndürdüğünüzde internetsiz kullanım süresindeki kullanım kotası tek seferde faturaya yansıtılmaktadır. Faturasız hatlarda TL bakiye olarak kesilmektedir.

Whatsapp Web İnternet Olmadan Çalışır mı?

Whatsapp Web’i kullanmak için telefonunuz ve bilgisayarınız internete bağlı olmalıdır. Yeni adım ile Whatsapp Web ve telefonlarınızdan bağlantısız kullanım sağlayabileceksiniz. Bu yeni adımın henüz ne zaman kullanılmaya başlanacağı bilinmese de çok yakında diyebiliriz. Bizleri takipte kalabilir ve bu işlem başladığı anda hemen öğrenebilirsiniz.

İnternetsiz WhatsApp Kullanmak İçin Hangi Operatör Kullanılmalıdır?

İnternetsiz ve bedava WhatsApp kullanmak için hangi operatörü kullandığınızın bir önemi bulunmamaktadır. Hattınız Vodafone, Turkcell ya da Türk Telekom operatörlerine ait olsun olmasın, internetsiz WhatsApp’tan iletişim kurmaya devam edebilirsiniz. Tüm operatör kullanıcıları, yazımızın giriş kısmında belirttiğimiz işlem adımlarını uygulayarak, internetsiz ve bedava WhatsApp uygulamasını kullanabilir. Telefonunuzda yer alan mobil ağlar sekmesinde yapacağınız ufak değişiklikler ile, bedava görüntülü konuşma, belge paylaşımı ve mesajlaşma keyfinizi sürdürebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.