fbpx

İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme (IBAN NO, Kart No Sorgulama)

İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme (IBAN NO, Kart No Sorgulama)

Türkiye İş Bankası, en eski özel bankalardan biridir. Birçok vatandaş bu bankayı tercih etmektedir. Her bankanın müşterilerine verdiği banka kartlarında detaylar farklılık göstermektedir. Hesap numaraları, IBAN numaraları kişiye özel çıkartılır ve her müşterinin özel hesap numarası bulunur. Bu numaralar ile para transfer işlemleri yapılmaktadır. Para gönderme işlemleriniz için İş Bankası hesap numarası öğrenme, iban no ve kart numarası nasıl öğrenilir, nerede yazar? Sizler için tüm bilgileri araştırdık.

İş Bankası Hesap Numarası Nerede Yazar?

İş Bankası ile para transfer işlemleriniz için hesap numarası bilgileri gerekmektedir. Bu bilgiler genellikle kart üzerinde yer alır. Kartın ön yüzeyinde 11 haneli bir numara yer alır. Burada bulunan iş bankası kartında hesap numarası hangisi? diye merak ediyorsanız, bu numaranın ilk 4 hanesi şube kodu, geri kalan 7 hane ise bankaya ait olan hesap numaranızdır. Eğer kart üzerinde hesap no bölümünüz yok ise bu bilgiyi aşağıda verilen adımları takip ederek hemen öğrenebilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 • İlk olarak İş Bankası 0850 724 07 24 numaralı çağrı merkezini arayarak hesap numarası sorgulayabilirsiniz.
 • https://www.isbank.com.tr/ resmi sayfasından giriş yaparak hesap no bilgisi alabilirsiniz.
 • Kart bilgileriniz üzerinden öğrenebilirsiniz.
 • Size en yakın şubeye gidebilir ve IBAN, Hesap no öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme ve Sorgulama

İşbank işlemlerinizde hesap no bilgilerinize banka kartınızın üzerinden ulaşabilirsiniz. Hesap numaranız kartınızın üzerindeki 11 haneli numaradır. Bir diğer yöntem ise İş Bankası 0850 724 0724 numaralarını arayarak kart bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Yada resmi sitesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

İş Bankası Hesap No
İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme

İş Bankası Kart Numarası Öğrenme

Bankamatik kartınızın üzerinde, kredi kartınızın bilgilerinde yer alan müşteri/kart numaranızı çağrı merkezlerini arayarak ulaşabilir ve müşteri temsilcilerinden yardım alabilirsiniz. Size verilen kart üzerinde bulunan kalın ve koyu renkte olan iş bankası 16 haneli numara, kart numaranızdır. Kartınızın ön yüzeyinde görebilirsiniz. Bu bilgiler için 0850 724 0724 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Günün her saati 7 gün 24 saat boyunca arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. Kart numaranızı öğrendikten sonra işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası IBAN Sorgulama

Para transfer işlemleriniz için iban numarası sorgulamak istiyorsanız adımları takip edebilir ve hemen istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

 • İş Bankası IBAN sorgulama için internet üzerinden işlem yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak IBAN No öğrenebilirsiniz.
 • Bunlarla birlikte telefon ve mobil hizmetler üzerinden de işlem yapabilirsiniz.
 • Müşteri hizmetlerini 0850 724 0724 numaraları arayabilir ve sesli yanıt sistemi ile İBAN NO öğrenebilirsiniz.
 • Mobil cihazlarınızdan hesabınıza giriş yapabilir ve ”Hesabım” kısmına girerek ”Hesap Bilgilerim” kısmından ıban numaranıza ulaşabilirsiniz.
 • Bunlar haricinde size en yakın banka şubesine giderek bilgi alabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

T.C. ile İBAN Sorgulama

T.C. kimlik numaranız ile iban sorgulamak için yapmanız gerekenler;

 • İlk olarak, T.C. ile IBAN numaranızı bulmak için hesap numaranızı bilmeniz gerekir.
 • Gerekli bankanın Müşteri Hizmetlerini arayarak T.C. bilgilerinizi ve hesap numaralarınızı doğru bir şekilde söyleyin.
 • Sonrasında temsilciniz tüm iban bilgilerinizi sizinle sesli, sms ve mail yolu ile paylaşacaktır.
 • Mobil bankacılık hesaplarınıza T.C. bilgileriniz ve şifreniz ile giriş yapabilir hemen ‘Hesaplarım’ bölümünden bilgi alabilirsiniz.

İş Bankası Şube Kodu Öğrenme

Size ait olan İşbank kartınızın ön kısmına bakabilir ve hemen şube numaranızı öğrenebilirsiniz. Şube kodu 11 haneli hesap numarasının içerisinde ilk 4 haneden oluşmaktadır. Dilerseniz çağrı merkezleri üzerinden de İş Bankası şube kodunuzu öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

Türkiye İş Bankası müşteri numaranızı bilmiyorsanız hemen kartınızın ön yüzeyinde bulunan kısımda 9 haneli bir numara olacaktır. MÜŞ. NO: 99999999 şeklindedir. Bu numara sizin müşteri nonuzdur. Yapmak istediğiniz işlemi bu numara ile yapabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleri banka ve kartınız ile ilgili olan sorunlarınıza çözüm getirmektedir. 7 gün 24 saat boyunca 0850 724 0724 numaralarını tuşlayarak müşteri temsilcilerine bağlanabilir ve kart, banka, şifre, fatura, talimat, EFT, Havale işlemleriniz hakkında bilgi alabilir, güncelleme yapabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of Nurullah yıldız Nurullah yıldız dedi ki:

  IBAN numarası öğrenme. İstiyorum

error: Content is protected !!