İş Bankası Kart Şifresi Alma (Unuttum/Bilmiyorum)

Şifreler çoğaldıkça unutup hatırlamakta zorluk yaşıyoruz. Bu yazımızda unuttuğumuz İş Bankası Kart Şifresi Alma hakkında genel bilgileri, sizlere sunduk.

İş Bankası Kart Şifresi Alma (Unuttum/Bilmiyorum)

İş Bankası, özel bankalar arasında olarak hizmet vermektedir. Vatandaşlar konut, taşıt, ihtiyaç kredisi ve bunlarla birlikte ticari krediler ve kartlarda kullanmaktadır. Bu kartlar için yeni şifre oluşturmanız gerekecektir. Bu şifreleri nasıl oluşturacağınızı sizler için anlattık. Hemen iş bankası kart şifresi nasıl alınır, şifre bloke kaldırma, sms ile anında şifre alma yöntemlerini öğrenebilir ve hemen kartınıza özel şifre belirleyebilirsiniz.

İş Bankası Anında Şifre Nedir?

İnternet bankacılığı işlemleriniz için hemen anında şifre alabilir ve giriş yaparak tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Şifrenizi alarak mobil ve internet bankacılığı üzerinden para transferi, hesap bilgileri gibi bir çok işleminizi tamamlayabilirsiniz. Anında şifre İş Bankası için hemen buraya tıklayın. Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra şifreniz sms olarak bildirilecektir.

İş Bankası Geçici Kart Şifresi Alma

İş Bankası kartınız elinize ulaştıktan sonra şifrenizi oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilir ve şifrenizi oluşturarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Geçici şifrenizi aldıktan sonra şifrenizi oluşturmanız gerekecektir. Bunun için dilerseniz SMS veya müşteri hizmetleri ile görüşebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 • SMS ile Geçici Şife Alma: SIFRE boşluk kart numarasının son 4 hanesi, doğum yeri, kartın arka bölümünde bulunan güvenlik kodu (CVV) ilk 2 hanesini aralarında boşluk bırakıp yazarak 4402’ye sms yollayabilir ve şifrenizi alabilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetlerinden Geçici Şifre Alma: 0850 724 0724’ü arayarak geçici şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifre talebinizden sonra bankada kayıtlı olan cep telefon numaranıza geçici şifre için mesaj gelecektir.
 • Sonrasında size en yakın ATM’ye giderek kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.

İş Bankası Kart Şifresi Alma (SMS)

İş Bankasına ait kart şifrenizi oluşturmak için ilk olarak SIFRE yazıp 4402’ye kart numaranızın son 4 hanesi, doğum yeri, kartın arka bölümünde bulunan güvenlik kodunuzun ilk 2 hanesini tuşlayarak gönderebilir ve şifrenizi iş bankası şifrenizi sms ile alabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise 0850 724 0724 numaralarını arayabilir ve müşteri temsilcileri ile görüşme yaparak şifre talep edebilirsiniz. Sonrasında size en yakın İş Bankası ATM’lerine giderek kartınıza ait olan geçici şifreyi girerek kendinize ait 4-6 haneli şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Bankamatik Kartı Şifre Alma

 • İş Bankası bankamatik kartınızı ve kredi kartınızın şifresini almak için 0850 724 0724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak geçici şifre talebinde bulunabilirsiniz.
 • Sonrasında talep ettiğiniz şifreniz cep telefonunuza sms ile bir kaç dakika içerisinde gelecektir.
 • Geçici şifrenizi aldıktan sonra size en yakın İşbankası ATM’lerine giderek hemen 4 haneli bankamatik kartınızın şifresini oluşturabilir ve tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme (IBAN NO, Kart No Sorgulama) ile ilgili bilgi alabilir ve hemen hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Kart Şifre Bloke Kaldırma

İş bankası kredi veya banka kartım bloke oldu ne yapmalıyım diyorsanız, hemen adımları takip edin ve blokenizi kaldırın. Kartınızın bloke olmasının bir kaç sebebi olabilir. Kartınızın neden bloke olduğunu tespit ederek müşteri hizmetleri ile görüşme yaparak kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz.

 • Banka kartınızın son kullanım tarihi geçmiş olabilir.
 • Kredi kartı borcunuzu 3. Ayda da ödememeniz durumunda bloke olabilir.
 • Kredi kartı şifrenizi 3 kez hatalı girmeniz durumlarında iş bankası kartınız bloke olabilir.
 • Kredi kartında bulunan son kullanım tarihinin geçmesi durumunda.
 • Yine banka kartınızın şifresini 3 kez hatalı girdiğinizde kart kendisini bloke eder.
 • Kredi kartı ile internet alışverişi yaptığınız sıra güvenlik sebebi nedeniyle kartınız bloke olmuş olabilir.

Bunlar gibi bir çok sebepler ile kartınız bloke olmuş olabilir. Blokeyi kaldırmak için hemen aşağıdaki adımları takip edin.

İş Bankası Kart Bloke Kaldırma

 • Kartınız bloke olduysa 0850 724 0 724 numaralarını 7 gün 24 saat boyunca dilediğiniz zaman arayabilir ve blokenizi kaldırabilirsiniz.
 • Müşteri hizmetlerinin size sormuş olduğu güvenlik sorularına yanıt verin.
 • Sonrasında aktarılacağınız sesli sistem üzerinde şifrenizi belirleyin.
 • Bu işlemi tamamladıktan sonra kart blokeniz 5-10 dakika içerisinde çözümlenecektir.
 • Bu işlemi müşteri hizmetlerini arayarak çözümleyebilirsiniz.
 • Blokeniz kalktıktan sonra dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri

0850 724 0724 numaralarını arayarak iş bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilir ve temsilciler ile görüşmelerinizi yaparak kart işlemlerinizi, şifre belirleme, OGS ve HGS işlemleriniz, otomatik ödeme talimatlarınızı, bakiye ve fatura bilgilerinizi çözümleyebilir, banka kartı ve kredi kartı işlemlerinizi temsilciler ile görüşerek tamamlayabilirsiniz. 7 gün 24 saat boyunca hizmet verilmektedir. Dilediğiniz zaman arayarak kart işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Avatar of necati doğan necati doğan dedi ki:

  banka matik kartıma şifre almak istiyorum