İş Bankası Kart Şifresi Alma 2023 (Unuttum/Bilmiyorum)

Şifreler çoğaldıkça unutup hatırlamakta zorluk yaşıyoruz. Bu yazımızda unuttuğumuz İş Bankası Kart Şifresi Alma hakkında tüm bilgileri sizler için araştırdık.

İş Bankası Kart Şifresi Alma 2023 (Unuttum/Bilmiyorum)

İş bankası kart şifresi nasıl alınır, şifre bloke kaldırma, SMS ile anında şifre alma yöntemlerini detaylandırdık.

Yeni Gelen Kredi Kartı Nasıl Açılır?

İş Bankası tüm başvuru sahiplerine konut, taşıt ve ihtiyaç kredileri ile ticari kredi ve kartlar sağlamaktadır. Bu kartları kullanmak için yeni bir şifre oluşturmanız gerekecek.

Yeni bir kredi kartı açmak için geçici bir şifre gereklidir. İşCep üzerinden kredi kartınızın internet bankacılığından ve müşteri hizmetlerinden geçici şifre oluşturarak kartınızı açabilirsiniz. ATM ve müşteri hizmetleri ile görüşerek kalıcı şifre oluşturabilirsiniz.

Kredi kartınızın internet provizyonu devre dışı ise “SANALONAY” yazıp bir boşluk bırakarak İş Bankası kredi veya banka kartınızın son 6 hanesini SMS ile 4402’ye göndererek kartınızı internet alışverişlerinde güvenle kullanabilirsiniz.

İşCep Kart Şifresi Alma Yöntemleri Nelerdir?

İşbankası bankamatik ve kredi kartı Şifreleri internet bankacılığı ve müşteri hizmetleri üzerinden alınır. İş Bankası Anında şifre almak için hemen buraya tıklayın.

Bilgilerinizi doğru bir şekilde girdikten sonra şifreniz sms olarak bildirilecektir. T.C.’nizi yazarak giriş yaparak şifre alabilirsiniz. T.C kimlik numaranızı internet bankacılığı üzerinden girin ve internet bankacılığına giriş yaparak tüm işlemlerinizi tamamlayın.

İş Bankası kartınızı teslim aldıktan sonra aşağıdaki adımları izleyerek şifrenizi oluşturabilir ve şifrenizi oluşturarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası Bankamatik Kartı Şifre Alma SMS

SMS ile Geçici Şifre almak için, “SIFRE” boş kart numarasının son 4 hanesini, doğum yerinizi ve arka yüzündeki güvenlik kodunun (CVV) ilk 2 hanesini yazarak 4402’ye sms gönderebilirsiniz. kart, aralarında boşluk bırakarak şifrenizi alır.

İş Bankası Kart Şifresi Alma ATM

Maximum Kartınızın kalıcı şifresini İşCep veya Maximum mobil, kartlarım, kart ayarlarım ve şifre ayarı menüsünden veya 0 850 724 0 724 Telefon Şubemizden, ATM cihazlarından, POS cihazlarından ve şubelerimizdeki ATM’lerden belirleyebilirsiniz.

ATM’den Yeni Kart Şifresi Alma

ATM’den yeni kart şifresi almak için takip edilmesi gereken adımalr aşağıdaki gibidir:

 • Kartı bankamatiğe taktıktan sonra “giriş şifre” İşlemleri butonuna tıklanır.
 • Belirlenen şifre, ekranda çıkan kısma yazılır.
 • Son adımda şifre oluşturur.
 • Mevcut şifreyi değiştirmek de yine bankamatikler aracılığı ile yapılabiliyor.

İş Bankası Bankamatik Kartı Şifre Alma Müşteri Hizmetleri

Müşteri Hizmetlerinden Geçici Şifre Alınması: 0 850 724 0724 numaralı telefonu arayarak geçici şifrenizi oluşturabilirsiniz. Şifre talebinizin ardından bankada kayıtlı cep telefonu numaranıza geçici şifre için mesaj gönderilecektir.

Geçici şifrenizi aldıktan sonra, şifrenizi oluşturmanız gerekecektir. Bunun için SMS veya müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sonrasında size en yakın ATM’ye giderek kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.

SMS ile İş Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır?

İş Bankasına ait kart şifrenizi oluşturmak için ilk olarak SIFRE yazıp 4402’ye kart numaranızın son 4 hanesi, doğum yeri, kartın arka bölümünde bulunan güvenlik kodunuzun ilk 2 hanesini tuşlayarak gönderebilir ve şifrenizi iş bankası şifrenizi SMS ile alabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise 0850 724 0724 numaralı telefonu arayarak müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek şifre talebinde bulunmaktır. Daha sonra size en yakın İş Bankası ATM’lerine giderek kartınızın geçici şifresini girerek 4-6 haneli kendi şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Bankamatik Kartı Şifre Alma

Bankamatik Kartı Şifre Almak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

 • İş Bankası banka kartı ve kredi kartı şifrenizi almak için 0850 724 0724 müşteri hizmetlerini arayarak geçici şifre talebinde bulunabilirsiniz.
 • Ardından talep ettiğiniz şifre birkaç dakika içerisinde cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.
 • Geçici şifrenizi aldıktan sonra size en yakın İş Bankası ATM’lerine giderek 4 haneli banka kartı şifrenizi hemen oluşturabilir ve tüm işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İş Bankası Hesap Numarası Öğrenme (IBAN NO, Kart No Sorgulama) ile ilgili bilgi alabilir ve hemen hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Kart Şifre Bloke Kaldırma

Banka Kartı Şifresi Bloke Edildi mi Bloke açmak için ne yapabilirim diyorsanız İş Bankası kredi veya banka kartım bloke oldu, hemen adımları takip ederek blokeyi kaldırın. Kartınızın bloke olmasının birkaç nedeni olabilir. Kartınızın neden bloke olduğunu tespit ederek müşteri hizmetleri ile görüşerek kartınızın blokesini kaldırabilirsiniz.

 • Banka kartınızın son kullanım tarihi geçmiş olabilir.
 • Kredi kartı borcunuzu 3. Ayda da ödememeniz durumunda bloke olabilir.
 • Kredi kartı şifrenizi 3 kez hatalı girmeniz durumlarında iş bankası kartınız bloke olabilir.
 • Kredi kartında bulunan son kullanım tarihinin geçmesi durumunda.
 • Yine banka kartınızın şifresini 3 kez hatalı girdiğinizde kart kendisini bloke eder.
 • Kredi kartı ile internet alışverişi yaptığınız sıra güvenlik sebebi nedeniyle kartınız bloke olmuş olabilir.

Bunlar gibi birçok nedenden dolayı kartınız bloke olabilir. Engellemeyi kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

İş Bankası Kart Bloke Kaldırma

İş Bankası kart blokesini kaldırmak için Kartınız bloke ise İş Bankası İnternet Bankacılığı’ndan 0850 724 0 724’ü 7 gün 24 saat istediğiniz zaman arayabilir ve blokenizi kaldırabilirsiniz.

 • İş Bankası Müşteri Hizmetleri tarafından sorulan güvenlik sorularını cevaplayınız.
 • Ardından, aktarılacağınız ses sisteminde şifrenizi belirleyin.
 • Bu işlemi tamamladıktan sonra kart blokeniz 5-10 dakika içerisinde çözümlenecektir.
 • Bu işlemi müşteri hizmetlerini arayarak çözümleyebilirsiniz.
 • Blokeniz kalktıktan sonra dilediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

İş Bankası Kart Şifremi 3 kere Yanlış Girme

Şifrenizi arka arkaya 3 kez yanlış girerseniz kart bloke olur. Şifrenizi 3 defa yanlış girmemeye özen göstermelisiniz, yanlış şifre girişlerinde POS veya şifre giriş cihazı ekranı (PİNPAD) şifreyi doğru girip girmediğinizi size bildireceğinden şifrenizi 3 defa yanlış girmemeye özen göstermelisiniz.

Bloke kartınızı 0850 724 0724 İş Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim Numarasına bağlayarak bloke edilmesini talep ederek kartınızın tekrar kullanıma açılmasını sağlamalısınız.

İş Bankası Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası

0850 724 0724 numaralı telefonu arayarak İş Bankası müşteri hizmetlerine bağlanabilir, temsilcilerle iletişime geçerek kart işlemlerinizi, şifre belirlemenizi, OGS ve HGS işlemlerinizi, otomatik ödeme talimatlarınızı, bakiye ve fatura bilgilerinizi inceleyebilir, borç ve ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. temsilciler ile görüşerek kredi kartı işlemleri. 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir.

Dilediğiniz zaman arayarak kart işlemlerinizi halledebilirsiniz.

İş Bankası Kart Şifresi Alma Güvenli midir?

İş Bankası, müşterilerinin güvenliğini ön planda tutar ve kart şifresi alma işlemleri için gerekli güvenlik önlemlerini alır.

İş Bankası Kart Şifresi Alma Süresi

İş Bankası kart şifresi alma işlemi genellikle hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanır. İnternet Şubesi veya mobil uygulama üzerinden yapılan şifre alma işlemleri genellikle anında gerçekleşir. Şube veya müşteri hizmetleri aracılığıyla yapılan başvurular ise iş yoğunluğuna bağlı olarak birkaç dakika ila birkaç iş günü içinde tamamlanır.

Yorumlar

 1. Avatar of Dünya atmaca Dünya atmaca dedi ki:

  Geçici şifre aldım yeni iş bankasına giriş yaptım kartım hala gelmedi yanlışlikla müşteri şifresi geçici şifrem silindi şu an müşteri hizmetlerinide arıyorum yardımcı olmuyorlar şifre icn

 2. Avatar of necati doğan necati doğan dedi ki:

  banka matik kartıma şifre almak istiyorum