İşbankası Personel Alım İlanı 2021 (Uzman Yardımcısı Alımı Yapılacak)

İşbankası Personel Alım İlanı 2021 (Uzman Yardımcısı Alımı Yapılacak)
A+
A-

Türkiye İş Bankası tarafından personel alımı yapılacağı duyuruldu. İşbankası uzman yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu. 25 Nisan 2021 tarihine kadar başvurular alınacak olup İş bankasına başvuru yapacak olanların merak ettiği başvuru sayfası İş Bankası personel alımı başvuru şartları nelerdir? Başvurular başladı mı? içeriğimizde yer almaktadır.

İşbankası tarafından yapılan personel alımı ilanı açıklamasında, İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük Bölümlerinde görevlendirmek üzere uzman yardımcısı unvanıyla Çevre mühendisi alımı yapılacağı bildirildi.

İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük Bölümlerinde görevlendirmek üzere uzman yardımcısı unvanıyla Çevre mühendisi alımı başvuruları en son 25 Nisan 2021 Pazar günü saat 23:59’a kadar kabul edileceğine yer verildi.

İş bankası Uzman Yardımcısı Alımı Duyurusu 2021

İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden yapılan Personel Alımı Duyurusunda şu detaylar açıklandı;

“Bankamızın İstanbul’da bulunan Genel Müdürlük Bölümlerinde görevlendirilecek çalışma arkadaşlarımızı seçmek üzere internet üzerinden online Uzman Yardımcısı alım sınavı düzenlenecektir.

 • Başvuru tarihi; 25 Nisan 2021 Pazar günü saat 23:59’a kadar kabul edilecek olup
 • Başvuru yeri; sadece cv.isbank.com.tr adresinde yer alan ”İş Bankası Aday Kariyer Portalı” üzerinden başvuru yapılabilecektir.
 • Başvurular arasından yapılacak değerlendirme sonucu sadece uygun bulunan adaylara, 3 Mayıs 2021 Pazartesi günü sürece ilişkin davet gönderilecektir.”

İlanları görmek için tıklayınız.

Personel alımı ile ilgili tüm bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.

Uzman Yardımcısı Alımı Başvuru Koşulları

İşbankası tarafından yapılacak olan personel alımı başvuru şartları şunlardır;

 • Uyruk: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Yaş şartı: 03.05.2021 tarihi itibarıyla 30 yaşını doldurmamış olmak. (03.05.1991 ve sonrasında doğanlar başvurabilecektir.)
 • Eğitim durumu şartı: Üniversitelerin 4 yıllık eğitim verilen ve linkte yer alan bölümlerinden mezun olmak.
 • Askerlik şartı: Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, muaf ya da en erken Ağustos 2022 celp dönemine kadar tecil ettirmiş olmak.Sağlık durumu: Sağlık durumu Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya elverişli olmak. Sınav tarihinde askerlik görevini yürütmekte olanların en geç 2021 Temmuz ayı içinde terhis olacak durumda bulunmaları gerekmektedir.
 • Daha önce, Banka tarafından düzenlenen sınavların herhangi birinin Değerlendirme Merkezi aktiviteleri veya mülakat aşamasında başarısız sayılmamış olmak, Uzman Yardımcılığı sınavlarına bir defadan fazla katılmamış olmak.
 • Yabancı Dil şartı: İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinden birini çok iyi derecede bilmek ve linkte yer alan sertifikalardan birine sahip olmak.
 • (Tüm aşamalarda başarılı olarak işe başlamaya hak kazananların, 22.03.2021 tarihinden sonra katıldığı ve beklenen asgari puanı aldığı sınavın ücreti, Bankamızca karşılanacaktır.)
 • İlgili bölümlerin yetkili makamlarca tanınmış, yabancı ülkelerdeki eşitlerinden mezun olup bu durumu belgeleyebilen adayların da başvuruları kabul edilmektedir. Lisans son sınıf öğrencilerinin en geç 31 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla mezun olup bu durumu aynı tarih itibarıyla belgeleyebilmeleri gerekmektedir.
 • Adaylar katıldıkları YDS yabancı dil sınavlarından aldıkları notu 31.12.2021 tarihine kadar geçerliliğini koruyan bir sınav sonuç belgesiyle belgelendirmelidir. Yabancı dil sertifikaları evrak hazırlama aşamasında talep edilecektir. TOEFL sınavına yeni girecek adaylar 1239 kod numarasını belirterek sonuçlarını doğrudan Bankaya da gönderebilirler.
 • Sağlık durumu: İşe alım aşamasında tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak Sağlık Kurulu Raporu ile belgelenecektir.
 • Herhangi bir kurum ya da kuruluşa karşı zorunlu hizmet yükümlülüğü taşımamak ve kamu haklarından yoksun bulunmamak. Affa uğranmış olunsa dahi, herhangi bir suçtan dolayı hapis cezasına hüküm giymemiş olmak.

Alımlar 4 Aşamadan oluşuyor.

 1. Aşama: Genel Yetenek Sınavı
 2. Aşama: Değerlendirme Merkezi Uygulamaları
 3. Aşama İnsan Kaynakları Görüşmesş
 4. Aşama Panel Mülakat

Sınav ile ilgili Bilgiler

Online Sınav Onay Zamanı

Alım sürecinin ilk aşaması olan Genel Yetenek Testi internet üzerinden online olarak gerçekleştirilecek olup sınav tarihi ve süresiyle ilgili bilgiler e-posta adresinize gönderilecektir.

Başvuruların Değerlendirilmesi

Yapılacak sınav ile ilgili tüm davet ve duyurular; İş Bankası Aday Kariyer Portalı’nda yer alan Başvurularım alanından yapılacaktır.

Başvuruları uygun bulunana adaylara sınav daveti yapılacaktır. Sınav daveti başvuru bilgilerinde belirtilen e-posta adresine 3 Mayıs 2021 Pazartesi günü gönderilecektir.

Bu süreçte spam (istenmeyen) e-postanızı da kontrol edilmelidir.

Teklif Süreci

Belirtilen işe alım süreci sonucunda uygun bulunan adaylara, Bankamız ihtiyaçları doğrultusunda görev teklifi yapılarak, işe alım aşamasının bir parçası olan belge hazırlama süreci başlatılacaktır. Bu belgeler üzerinden yapılacak değerlendirme sonucunda uygun bulunan adayların işe alımı gerçekleşecektir.

İşbankası diğer İş İlanları

 • Çevre Mühendisi
 • Siber Güvenlik Uzmanı
 • Veri Uzmanı
 • Bulut Bilişim Ve Platform Mühendisi
 • DevOps Mühendisi
 • İletişim ve Ağ Yönetimi Mühendisi
 • MasterClass Dijital Gelişim Programı
 • Şoför Alım Sınavı
Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.