İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren 5 Banka 2022

Herhangi bir sebepten dolayı işsiz kalmış vatandaşlarımız için bu yazımıza İşsizlere kefilsiz kredi veren 5 banka konusunu araştırıp detaylandırdık.

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren 5 Banka 2022

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren 5 Banka 2022: Bu yazımızda işsizim acil paraya ihtiyacım var diyenlere özel en kolay yoldan kredi veren 5 bankayı araştırdık. Bordrosuz ve sigortasız olan kişilere diğer bir deyişle işsiz olanlardan gelir belgesi maaş bordrosu şartı aramadan anında birçok banka kredi olanağı sağlamaktadır. Akbank, TEB, NKolay gibi bankalar kredi kullanım konusunda herhangi bir şart koşmadan vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarına çözüm olmaktadır. İçeriğimizde PTT, Aktifbank kredi, Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ve anında kredi konularını inceledik.

İşsizlere Anında Kredi Veren Bankalar 2022

Gelir belgesi şartı aramadan kredi veren bankalar oldukça talep görmekte olup birçok banka bireysel müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Maaş bordrosu talep etmeden kredi alabileceğiniz 5 bankayı hangisi diye soranlar için; tüm bankaları listeledik.

Gelir belgesi şartı aramadan işsizlere kefilsiz kredi kullandıran bankalar sırasıyla:

 • Akbank
 • TEB
 • NKolay
 • EnPara
 • BurganBank
 • PTT
 • Aktifbank

Bu bankalardan almak istediğiniz kredi için ilgili bankanın internet sitesi veya mobil bankacılık üzerinden kredi başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kredi Notu Yüksek Olmalı

İşsiz olanların herhangi bir gelir getirici kazancı olmadığından bakıldığında kredi kullanma durumları mümkün değildir. Ancak, bazı kıstaslar ile geliri bulunmayan kişilere ilgili bankalar kredi kullandırabilir. İşsizlere kredi verecek bankaların çoğunlukla baktıkları kredi notudur. Kredi notu kişinin ödeme performansı ile paralel olduğundan dolayı, kişinin adına kayıtlı tüm fatura, ödeme ve harcamaların her ay düzenli ödenmesi ile kişinin kredi puanı artacak böylelikle bankalara başvurarak kredi kullanabilecek. Sıklıkla karşılaştığımız gelir belgesiz kredi adı altında kredi veren bankalar internet üzerinden başvuru aldığı için kişiden herhangi bir evrak talep etmiyor. Bununla beraber internetten yapılan başvuru esnasında kişiden istenen TCKN ile kişinin adına kayıtlı tüm bilgileri yine ilgili banka tarafından görülmekte olup bu şekilde kişiye finansman desteği sağlanmaktadır.

İşsiz Olanlara Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Çalışmayan ve herhangi bir maddi geliri olmayan kişilere bazı bankalar finansman desteği vermektedir. Bu bankalar müşterisinden gelir belgesi, maaş bordrosu gibi sigorta dökümü talep etmiyor ancak bir takım durumları detaylıca inceliyor.

Geliri olmayan birinin kredi başvurusu yaptıktan sonra bankanın dikkat edeceği noktalar şu şekildedir:

 • Başvuru sırasında verdiğiniz kimlik numaranız ile banka sizin sigorta dökümünüzü incelemeye alır.
 • Kredi notunuzda incelemeye alınarak başvurduğunuz kredinin taksitleri ödeyebilme performansınız değerlendiriliyor. Değerlendirme sonrasında gelir durumuna göre kredi onayı verilir, ya da red verilir.
 • Kredi kullandıran bankaların inisiyatifinde olduğundan kimi bankalar olumsuz yanıt verebilir.
 • Özellikle kredi notunuzun yüksek olması bankalar açısından önemli olacağından yüksek kredi notuna sahip kişiler kolaylıkla bankalardan kredi alabilecektir.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Tüm bireysel ihtiyaçlarınız için Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi imkanı ile finansman desteği alabilirsiniz. KKB tarafından puanınızı yüksek ise ihtiyacınız oranında kredi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası 36 ay vade ile kara listede olan kişilere kredi imkanı sağlamaktadır. Detaylı bilgileri Ziraat Bankası’ndan alabilirsiniz.

PTT İşsizlere Kredi Veriyor mu?

PTT anlaşmalı olduğu bankalar ile kredi kullandırabilir. Denizbank, Aktif Bank gibi bankalar ile anlaşması bulunan PTT, belirlenen faiz oranları ve vade sayıları ile anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi alarak en az 20.000 TL ile en fazla 50.000 lira arasında kredi vermektedir. PTT ile anlaşması olan bankaların kredi hesaplamaları ve detayları yazımızın devamında sizler için ele aldık. Öncesinde kredi kullanım durumunuzu öğrenmek için belirlenen kredi notları ile alakalı tabloyu aşağıda sizler ile paylaşmak istedik.

Kredi Notu AralığıRisk GrubuKredi Kullanım durumu
1-699En RiskliÇok Düşük
700-1099Orta RiskliDüşük
1100-1499Az RiskliGelire Bağlı
1500-1699İyiYüksek
1700-1900Çok İyiÇok Yüksek
İşsizlere Kredi Veren Bankalar

CEPTETEB İle Anında Kredi Fırsatı

İhtiyaçlarınız için CEPTETEB 50 bin liraya kadar kredi kullandırmaktadır. Nakit ihtiyaçlarınızı gidermek için 10 bin liradan 50 bin liraya kadar üstelik değişmeyen faiz oranı ile kredi alabilir. 3 aydan 36 aya varan vade seçeneklerinden yararlanmak için CEPTETEB web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Şubeye gitmeye gerek kalmadan ve dolayısıyla gelir belgesi, kefil gibi şartların aranmamaktadır. İhtiyaç kredisi faiz oranı ise %1,54 olup 10 bin liradan 50 bin liraya kadar yaptığımız hesaplama tablosunu sizlerle paylaşmak isteriz.

NKolay İşsizlere Kefilsiz Kredi Başvurusu

Kara listede olanlar, banka geçmişi sağlıklı olmayan kişilerin sıklıkla başvuruda bulunduğu NKolay ihtiyaç kredisi; herhangi bir şart aramadan hemen hemen herkese kredi vermektedir. İnternet üzerinden başvuru yaparak alacağınız kredinin onay durumu SMS ile tarafınıza bildirilecek ve ardından Aktifbank mail adresine sigorta dökümünüzü postalamanız gerekmektedir. Kısa süre içerisinde başvuruda belirttiğiniz adrese kurye aracılığı ile kartınız elinize ulaşacaktır. Kartın içerisinde başvuruda belirttiğiniz kredi limitiniz tanımlanacak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

40.000 liraya kadar 36 aya varan vade imkanı ile kullanacağınız kredi için; uygulanacak faiz oranı 2,50 olarak hesaplanmaktadır. 10 bin lira için örnek hesaplama tablosu aşağıdaki gibidir;

Enpara Gelir Belgesiz Anında Kredi

QNB Finansbank müşterilerine kefil şartı aramadan anında düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile kredi kullandırmaktadır. İhtiyaç kredisi için uygulanacak faiz oranı 1,65 olacak ve 75.000 TL’ye kadar kredi tanımlayacaktır. 36 aya varan kredi kullanım süresi ile sizde Enpara ihtiyaç kredisi çekerek acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Enpara ihtiyaç kredisinde üstelik masraf ve komisyon içermediğini yani alacağınız kredi tutarında herhangi bir kesinti yapılmayacağını belirtmek isteriz. 36 ay için uygulanacak faiz oranı % 1,65 olarak hesaplanırken; 36 aydan 36 aya vadelendirme ile uygulanacak faiz oranı 1,65 olacaktır. Dilerseniz bir tablo ile anlatımımızı pekiştirelim;

Hemen Kredi Burganbank

Burganbank ile hemen kredini alarak acil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. İhtiyaç kredisi kapsamına konu olan standart ihtiyaç kredisi için diğer bankalardan farklı olarak Burganbank müşterinin yeni veya eski müşterilerinden olmasına dikkat etmektedir. Sigorta dökümü şartı aramamakla beraber müşterilerinden ödeme performansının düzgün olmasını talep etmektedir. Siciliniz kötü veya işsiz olsanız bile kredi alabilirsiniz.

Kredi notunuzu FİNDEKS üzerinden öğrenebilir ona göre başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması için kredi notunuzu önceden öğrenmek sizin yararınıza olacaktır. Bu nedenle Burganbank hemen kredi ile uygulanacak faiz oranı, vade ve taksit sayısı için 10 bin lira değerinde krediyi baz alarak sizler için örnek bir ödeme tablosu oluşturduk.

Kredi TutarıVade SüresiFaiz OranıAylık Taksit TutarıAylık Maliyet Oranı*
10.000 TL12 ay%3,751,097 TL13.159,94 TL
10.000 TL18 ay%3,75822 TL14.802,64 TL
10.000 TL24 ay%3,75690 TL16.556,89 TL
10.000 TL36 ay%3,75566 TL20.378,08 TL
Burganbank 10.000 TL Kredi ödeme tablosu
Yorumlar

 1. Avatar of Mesut tunc Mesut tunc dedi ki:

  Kiredi cekebilirmiyim sigortasisimm

 2. Avatar of Özlem bekret Özlem bekret dedi ki:

  Herkes gibi ben neden ihtiyaç kredisi çekmiyorum ihtiyaç kredisi istiyorum

 3. Avatar of ABC Bank ABC Bank dedi ki:

  İşsizlere 20 ay vadeli olarak 2021 yılında 400 bin TL. kredi verilir. Yapmanız gereken tek şey sigortasız çalışanların üstteki başvuru formundan başvurmalarıdır. İcralık olsanız da fark etmez

 4. Avatar of hero finance hero finance dedi ki:

  şimdi 30.000 tl’den 500 milyon tl’ye kadar %3 oranında kredi veriyoruz, lütfen şimdi bizimle iletişime geçin.

  1. Avatar of Hatice Hatice dedi ki:

   Kredi puanım 0 acil yarına kadar 20000 tl ye ihtiyacım var

 5. Avatar of Mukaddes Mukaddes dedi ki:

  Allah yardımcı olsun