Riskli müşteriye Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi Veren 5 Banka 2023

Herhangi bir sebepten dolayı işsiz kalmış vatandaşlarımız için bu yazımıza İşsizlere kefilsiz kredi veren 5 banka konusunu araştırıp detaylandırdık.

Riskli müşteriye Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi Veren 5 Banka 2023

İşsizlere Kefilsiz Kredi Veren 5 Banka adlı yazımızda işsizim acil paraya ihtiyacım var diyenlere özel en kolay yoldan kredi veren bankaların hangileri olduğunu araştırdık. Bordrosuz ve sigortasız olan kişilere diğer bir deyişle işsiz olanlardan gelir belgesi maaş bordrosu şartı aramadan anında birçok banka kredi olanağı sağlamaktadır. Akbank, TEB, NKol

ay gibi bankalar kredi kullanım konusunda herhangi bir şart koşmadan vatandaşların acil nakit ihtiyaçlarına çözüm olmaktadır

İçeriğimizden PTT, Aktifbank kredi, Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi, kredi notu düşüklere kredi veren bankalar ve anında kredi imkanlarını inceleyebilirsiniz

İşsizlere Anında Kredi Veren Bankalar 2023

Gelir belgesi aranmadan kredi veren bankalar yoğun talep görüyor ve birçok banka bireysel müşterilerine kredi imkanı sunuyor. 5 bankadan hangisinden bordro talep etmeden kredi çekebilirsiniz diye soranlara; Tüm bankaları listeledik.

Gelir belgesi şartı aramadan işsizlere kefilsiz kredi kullandıran bankalar sırasıyla aşağıdaki gibidir:

 1. TEB
 2. Akbank
 3. NKolay
 4. EnPara
 5. BurganBank
 6. PTT Aktifbank

Bu bankalardan almak istediğiniz kredi için ilgili bankanın internet sitesi veya mobil bankacılık üzerinden kredi başvurusu yapmanız gerekmektedir.

İşsiz Olanlara Kredi Başvuru Şartları Nelerdir?

Bazı bankalar çalışmayan ve herhangi bir maddi geliri olmayan kişilere maddi destek sağlamaktadır. Bu bankalar müşterilerinden gelir belgesi, bordro gibi sigorta beyannameleri talep etmezler ancak bazı durumları detaylı olarak incelerler.

Geliri olmayan birinin kredi başvurusu yaptıktan sonra bankanın dikkat edeceği noktalar şu şekildedir:

 • Başvuru sırasında verdiğiniz kimlik numaranız ile banka sizin sigorta dökümünüzü incelemeye alır.
 • Kredi puanınız incelenir ve başvurduğunuz kredinin taksitlerini ödeme performansınız değerlendirilir. Değerlendirme sonrasında gelir düzeyine göre kredi onayı verilir veya ret kararı verilir.
 • Kredi kullandıran bankaların inisiyatifinde olduğundan kimi bankalar olumsuz yanıt verebilir.
 • Özellikle kredi notunuzun yüksek olması bankalar için önemli olacağı için kredi notu yüksek olan kişiler bankalardan rahatlıkla kredi alabileceklerdir.

Kredi Notu Yüksek Olmalı

İşsizlerin gelir getirici bir geliri olmadığı düşünüldüğünde kredi kullanmaları mümkün değildir. Ancak bazı kriterler ile ilgili bankalar geliri olmayan kişilere de kredi verebilmektedir. İşsizlere kredi verecek bankaların en çok baktığı kredi notudur.

Kredi puanı, kişinin ödeme performansı ile paralel olduğundan, kişinin adına kayıtlı tüm fatura, ödeme ve harcamalarının düzenli olarak ödenmesi ile kişinin kredi puanı yükselecek, bu sayede bankalara başvuruda bulunabilecek ve kredi kullanabilecektir.

Sıkça karşılaştığımız gelir belgesiz kredi adı altında kredi veren bankalar, başvuruları internet üzerinden aldıkları için kişiden herhangi bir belge istememektedir. Ancak internet üzerinden yapılan başvuru sırasında kişiden talep edilen TCKN ile kişi adına kayıtlı olan tüm bilgiler ilgili banka tarafından görülmekte ve bu şekilde kişiye maddi destek sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Bankası’nın gelir belgesiz kredi imkanı ile tüm bireysel ihtiyaçlarınız için finansman desteği alabilirsiniz. KKB puanınız yüksek ise ihtiyacınıza göre kredi kullanabilirsiniz. Ziraat Bankası kara listede bulunan kişilere 36 ay vade ile kredi vermektedir. Ziraat Bankası’ndan detaylı bilgi alabilirsiniz.

PTT İşsizlere Kredi Veriyor mu?

PTT anlaşmalı olduğu bankalar ile kredi kullandırabilir. Denizbank, Aktif Bank gibi bankalar ile anlaşması bulunan PTT, belirlenen faiz oranları ve vade sayıları ile anında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Gelir belgesiz maaş bordrosuz kredi alarak en az 20.000 TL ile en fazla 50.000 lira arasında kredi vermektedir.

PTT ile anlaşmalı bankaların kredi hesaplamalarını ve detaylarını yazımızın devamında sizler için ele aldık. Kredi kullanım durumunuzu öğrenmek için önceden belirlenmiş kredi notları tablosunu sizlerle paylaşmak istedik.

Kredi Notu AralığıRisk GrubuKredi Kullanım durumu
1-699En RiskliÇok Düşük
700-1099Orta RiskliDüşük
1100-1499Az RiskliGelire Bağlı
1500-1699İyiYüksek
1700-1900Çok İyiÇok Yüksek
Kredi notu

CEPTETEB İle Anında Kredi Fırsatı

CEPTETEB ihtiyaçlarınız için 50 bin liraya kadar kredi sağlıyor. Nakit ihtiyacınızı karşılamak için 10 bin liradan 50 bin liraya kadar sabit faiz oranıyla kredi çekebilirsiniz. 3 aydan 36 aya kadar değişen vade seçeneklerinden yararlanmak için CEPTETEB web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

NKolay İşsizlere Kefilsiz Kredi Başvurusu

Genellikle kara listede olan ve banka geçmişi sağlıklı olmayan kişilerin başvurduğu NKolay ihtiyaç kredisi hemen hemen herkese koşulsuz olarak verilmektedir. Online başvuru yaparak alacağınız kredinin onay durumu tarafınıza bildirilecek ve daha sonra sigorta beyannamenizi Aktifbank e-posta adresine göndermeniz gerekmektedir. Kısa süre içerisinde kartınız, başvuruda belirttiğiniz adrese kargo ile size ulaşacaktır. Başvuruda belirttiğiniz kredi limitiniz karta tanımlanacak ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

40.000 liraya kadar 36 aya varan vade imkanı ile kullanacağınız kredi için; uygulanacak faiz oranı %3,39 olarak hesaplanmaktadır.

Enpara Gelir Belgesiz Anında Kredi

QNB Finansbank müşterilerine kefil şartı aramadan anında düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile kredi kullandırmaktadır. İhtiyaç kredisi için uygulanacak faiz oranı %1,79 olacak ve 75.000 TL’ye kadar kredi tanımlayacaktır. 36 aya varan kredi kullanım süresi ile sizde Enpara ihtiyaç kredisi çekerek acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Enpara ihtiyaç kredisinde üstelik masraf ve komisyon içermediğini yani alacağınız kredi tutarında herhangi bir kesinti yapılmayacağını belirtmek isteriz. 36 ay için uygulanacak faiz oranı %1,79 olarak hesaplanırken; 36 aydan 36 aya vadelendirme ile uygulanacak faiz oranı 2,35 olacaktır.

Hemen Kredi Burganbank

Burganbank ile hemen kredini alarak acil ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. İhtiyaç kredisi kapsamına konu olan standart ihtiyaç kredisi için diğer bankalardan farklı olarak Burganbank müşterinin yeni veya eski müşterilerinden olmasına dikkat etmektedir. Sigorta dökümü şartı aramamakla beraber müşterilerinden ödeme performansının düzgün olmasını talep etmektedir. Siciliniz kötü veya işsiz olsanız bile kredi alabilirsiniz.

Kredi notunuzu FİNDEKS üzerinden öğrenebilir ona göre başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvurunuzun onaylanması için kredi notunuzu önceden öğrenmeniz yararınıza olacaktır. Bu nedenle Burganbank kredisi ile hemen uygulanacak faiz oranı, vade ve taksit sayısı için 10 bin TL kredi bazında örnek bir ödeme tablosunu sizler için oluşturduk.

Kredi TutarıVade SüresiFaiz OranıAylık Taksit Tutarı
10.000 TL12 ay%3,991.127,46 TL
10.000 TL18 ay%3,99854,63 TL
10.000 TL24 ay%3,99854,63 TL
10.000 TL36 ay%3,99603,37 TL
Burganbank 10.000 TL Kredi ödeme tablosu

İşsiz Olduğum İçin Kefil Göstermeden Kredi Alabilir miyim?

Evet bazı bankalar işsizlere kefilsiz kredi veriyor. Ancak kredi alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekebilir.

Kredi Alabilmek İçin Ne Tür Belgeler Gereklidir?

Bankaların istediği belgeler farklılık gösterebilmekle birlikte genel olarak kimlik belgeleri, adres teyit belgeleri, gelir belgeleri veya işsizlik maaşı gibi belgeler istenmektedir.

İşsiz Olduğum İçin Düşük Miktarlı Kredi Alabilir miyim?

Evet, bazı bankalar işsizlere küçük miktarlarda kredi veriyor. Ancak kredi tutarı bankanın politikalarına ve kişinin mali durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kredi Başvurusu Yapmak İçin Ne Yapmam Gerekiyor?

Kredi başvurusu için ilgili bankanın internet sitesinden veya şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun onaylanması için belirli gereksinimleri karşılamanız gerekebilir.

Yorumlar

 1. Avatar of Mesut tunc Mesut tunc dedi ki:

  Kiredi cekebilirmiyim sigortasisimm