İşyeri Açma Kredisi Veren Kuruluşlar 2019

İşyeri Açma Kredisi Veren Kuruluşlar 2019

İşyeri Açma Kredisi Veren Kuruluşlar 2019
1 Nisan 2018 tarihinde eklendi.

Faizsiz esnaf kredisi ile birlikte iş kurmak isteyen gençlerimize Devlet bankaları, kooperatifler, kalkınma ajansları, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank gibi Devlet bankaları, İşbank, Yapı Kredi, Garanti, TEB, Odeabank gibi özel bankalar işyeri açma kredisi vermektedir. Ayrıca KOSGEB tarafından devlet destekli olarak girişimcilere 150 bin liraya kadar iş kurma desteği verilmektedir. İsterseniz devletin verdiği işyeri açma desteklerinden faydalanın, isterseniz özel bankalardan kredi alın, bu haberimiz de yeni bir iş kurmanın en kolay yöntemlerini sizler için anlattık.

Eğer küçük bir işyeri açacaksanız, basit usulden vergiye tabi olmalısınız. Basit usulde, vergi miktarları ve muhasebeci giderleri düşüktür. Buna rağmen şirketlerde ödemeler daha yüksektir. Ancak şirketlerin basit usül vergi ödeyen işyerlerine göre avantajları söz konusudur.  Şirket kurmak istiyorsanız tercih etmeniz gereken 3 kategori mevcut. Bunlar Anonim şirketleri, limited şirketleri ve şahıs şirketidir.

isyeri-acma-kredisi-sartlari

Hesaplama tablosu

Limited şirketi için 10 bin lira sermaye gerektirirken kurulum için 3 bin lira civarında bir maliyet gerektirebilir. Tabi bu tutar şirkete göre değişiklik gösterecektir. Şahış  şirketleri ise bir günde açılabilmekte olup, 500 TL. parası olan herkes şahıs şirketi açabilir.  Tüm bu giderleri işyeri açma kredisi ile karşılayabilirsiniz. Devletten destek alabilmek içinse KOSGEB’in yeni girişimci desteğine başvurmalısınız. 32 saat uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız ve proje ile başvurmanız yeterlidir.

Akbank’tan alacağınız 14 bin lira işletme desteği hesaplaması şöyledir; Akbank İşyeri Açma Kredisi Hesaplama

Gerekli Evraklar ve Belgeler

Bankalar şirketin, işyerinin türüne ve tüzel kredi notuna göre, faiz oranı ve kredi açılış miktarını belirlerler. Eğer yıllardır ayakta duran köklü bir işyerinin sahibi veya şirketin ortağı iseniz, yeni bir işyeri açma veya bayilik alma kredisi çekmeniz daha kolay olacaktır. İşyeri açarken, imza beyanları, muhasebeci vekaleti, ikametgah ve fatura belgesi, kira veya tapu belgeleri gerekiyorsa, işyeri kredisi içinde,  buna benzer evraklar ve şirkete ait belgeler talep edilecektir. Başlangıçta söylediğimiz gibi, eğer köklü bir işyeri sahibi iseniz, kimlik belgeniz ile işletme destek kredisi çekebilirsiniz.

Hesaplama

Aynı sektörde iş yapsanız da iş kurmanın maliyeti, projenize göre değişiklik gösterecektir. Gıda, Giyim, Nalburiye, Hediyelik eşya, sektöründe küçük bir işletme açmak için bankalardan işyeri açma kredisi desteği alabilirsiniz. Ancak siz bir şirketseniz ve büyük desteklere ihtiyaç duyuyor iseniz, KOBİ’lere verilen destek paketlerini değerlendirebilirsiniz.

50 BİN LİRA HESAPLAMA
BANKA ADIFAİZ ORANIMASRAFTAKSİT
Yapı ve Kredi1,28%250 TL.1.480 TL.
Ziraat Bankası1,11250 TL.1.416 TL.
Vakıfbank1,16%250 TL.1.435 TL.
Şekerbank1,75%250 TL.1.663 TL.
Anadolu Bank1,47%250 TL.1.552 TL.

Dikkat Etmeniz Gerekenler;

 • Dükkanın bina ve tadilat masrafı var mı? Bu masraflar çekilen iş kurma kredisi ile karşılanabilecek mi?
 • İşyerinin iç dizaynı için çekeceğiniz işyeri kredisinin giderlere yetip yetmeyeceğini değerlendirdiniz mi?
 • Toptancılar ile yaptığınız görüşmelerde toptan alım için ilk peşinat ödemelerini hesaba kattınız mı?
 • İşyerinizin ilk hafta ve aylarda para kazanmayacağını hesaba katarak, gerek iş yerinin giderleri, gerekse çalışan maaşları gibi kalemleri de dahil etmelisiniz. Dükkan açma kredisi veren bankalara başvurmadan bu detayları atlamayın.

Albaraka Bankası

Albaraka Türk isimli banka şubesi franchising destek paketi ile kendi işinizi kurmanıza finansman sağlıyor. Albaraka Türk bankası tam bir esnaf dostum ve bu paket haricinde, Gıda toptancı kredisi, Kobi destek, borçlandırma, diş hekimi destekleri, kırtasiye ve dış ticaret destek paketleri olmak üzere, çeşitli alanlarda kredi vermeye devam etmektedirler.

İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır

Devletin verdiği faizsiz kredi

Vakıfbank

İşyerinin mülkünü satın almak istiyor iseniz, mağaza, depo veya dükkan sahibi olmak gibi bir amacınız var ise, şubelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu kredi işyeri açmak için değil, satışı çıkarılan işyeri binasını almak için verilen desteklemedir. Kredi kampanyasından faydalanmak için belirli ve düzenli bir geliriniz olmalıdır. Ticaret pakedi ve hayat sigortası yapılır. Bireysel iş yeri kredisi için tıklayınız.QNB Finansbank

Başvuru yaptığınız gün çekebileceğiniz 50 bin lira esnaf işyeri kredisi sizleri bekliyor. KOBİNakit, Dinamik, 6 ay geri ödemesiz ve kadın girişimci paketleri ile esnafımıza destek oluyor. Yine tarım ve hayvancılık alanında yatırım yapmak isteyenlere de bireysel ihtiyaç ve yatırım kredileri sunmaktadır. İlgili kredi sadece TL cinsinden ve işyeri açmak için kullanılmalıdır. Daha fazla bilgi için tıklayınız.

Devletin verdiği destek

Kosgeb yeni iş kurmak isteyen girişimcilere 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz kredi vermektedir. İş kurmak isteyen girişimciler kosgeb işyeri açma kredisi alabilmek için;

 1. Kosgeb kurs tarihlerini takip etmeli ve kursu veren kuruma kayıt işlemleri yapılmalıdır.
 2. Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılım sağlanmalıdır. 32 saatlik kurs sonunun da sertifika alınmalıdır. (Şartsız olarak herkese veriliyor. Kurs sertifikası aldığınızda kendinizi iş adamı zannetmeyin, bu sertifikaya sahip olup,  bir işine yaramayan yüzlerce insan var.
 3. Kosgeb iş kurmak için desteklenen sektörlerde bir sektör seçimi yapmalı, eğer desteklemeyen işyeri seçerseniz, kredi alamazsınız. Proje örneği sayfamıza göz atarak, size uygun bir iş projesi belirleyin.
 4. İş planı hazırlayarak KOSGEB’ e başvuruda bulunmalı,
 5. İşyeri açılışı sonrasnda Kosgeb veritabanına kayıt olmalıdır.
 6. Kosgeb 50 bin lira hibe kredi verdiği gibi, bu kredinin yetmemesi durumunda ise, 100 bin lira faizsiz kredi desteği sağlamaktadır.
ziraat-bankasi-isyeri-acma-kredisi

ZİRAAT BANKASI

Sermayesi olmayanlar ne yapmalı?

Kosgeb yeni girişimci desteği programı ve genel destek programı ile yeni işyeri açan tüm girişimcilere, esnaflara, ev hanımlarına, emeklilere, kısaca iş kurmak istiyorum diyen herkese iş kurma kredisi vermektedir. Hiç paranız yoksa, bu destekten faydalanabilirsiniz. Ancak şu var ki, KOSGEB sadece desteklemedir. İşyeri için harcayacağınız giderleri, desteğin sonunda ödemek üzere anlaşırsanız parasız işyeri açabilirsiniz. Tabi tedarikçiler ve dükkan sahibi ile anlaşma sağlayamazsanız, kredi çekmeniz gerekebilir.

Bankalar

Kosgeb, Esnaf ve Sanatkarlar Kooperatifi haricinde gerek devlet bankaları (Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank) gerekse özel bankalar tarafından iş kurmak için çeşitli krediler verilmektedir. İş kurma kredisi veren bankalar şunlardır;

 • Denizbank,
 • Qnb Finansbank
 • Akbank,
 • TEB,
 • İş Bankası,
 • Ziraat Bankası,
 • Halkbank
 • Vakıfbank,

Katılım bankalarından sıfır faizli işletme desteği alınabilmektedir. Bunun için katılım bankalarına faiz yerine kar payı ödemesi gerçekleştirebilirsiniz. Genelde dükkan almak isteyenler için verilen bu destek faizsiz dükkan desteği isteyenlere özeldir.

2017 yılında cezaevlerinden tahliye olan hükümlülere ve engelli vatandaşlara iş kurma kredisi adı altında yeni bir destek başlatıldı. İŞKUR tarafından verilen bu desteğin miktarı 36.000 TL.’dir. Hiç sermayesi olmayıp işyeri açmak isteyen kişilerin KOSGEB ile birlikte bu kuruluşa da başvurmaları fayda sağlayabilir. Özellikle cezaevinden çıkan, denetimli serbestliğini bitiren işsiz kişilerin dükkan açma kredisi çekmeden önce İŞKUR’a kayıt yaptırmaları ve proje hazırlamaları sonucunda başlangıç sermayesi temin edilebilir.

Türkiye Ekonomi Bankası İşyeri Destek Kredileri

Küçük işletmelere büyük destek sloganıyla hizmet sağlayan TEB, sadece işletmenin kuruluş aşamasında değil, ilerleyen safhalarda paraya ihtiyaç duyduğunuz da, müşterisi olan esnafların her zaman yanındadır. İster dükkan için ticari bir araç alın, ister dükkanınızın raflarını mal doldurun, aradığınız finansman TEB’de..

Bu içeriğimiz de, aradığınız net bilgiyi bulamamış iseniz, İş Kurma Kredisi veren Bankalar  işletme finansmanı konusunda siz yol gösterecektir.

Taksitli Ticari Kredi; İşyerinin ilk açıldığı zaman 36 ay vadeli olarak alınabilir. 50 bin teminat olmadan, 100 bin teminatlı olarak verilir. 1 yıl geri ödeme ertelenebilir.

TEB Kredi Garanti Fonu Teminatlı Kredi; Eğer kredi garanti fonundan teminat alırsanız, bu krediyi 100 bin liraya kadar kullanabilirsiniz. 1 yıl ertelemeli ve 60 ay vadelidir.

TEB KOSGEB Teminat Mektubu; Hem hibe için, hemde firmalara verilmek için TEB Teminat mektubu vermektedir. 100 bin lira teminatlı 50 bin lira teminatsız, işletmenin durumuna göre verilmektedir. Teminat süresi 1 yıl ile sınırlıdır.

iş kurma kredileri

iş kurma kredileri

TEB işyeri rotatifi; Kısa süreli işletme giderleri için geçerlidir. Dükkanın mal alınması ve esnafın küçük çaplı giderleri için kullanılabilir.

Devlet Bankalarından olan Halkbank, yeni girişimcilere ve işletmesini büyütmek, bayilik almak isteyen esnafa İş Kurma Kredisi Veriyor!

İşyerine Taşı Kredileri; 4 yıl vadeli olarak, esnafın otomobile veya ticari araca ihtiyacı olduğu anda verilen kredidir. Otomobilin modeline ve fiyatına göre limitler belirlenir.İşyeri Açma Kredisi Veren Kuruluşlar 2019 Konusuna 52 Yorum Yapıldı
 1. fatma dedi ki:

  Ben küçük bir kozmetik dükkanı açmak istiyorum bir miktar paraya ihtiyacım var . Hiç sermayem yok bankalardan kredi istesem bana yardım ederler mi..

 2. Burak dedi ki:

  Merhaba tekstil Atölyesi kurmayı düşünüyorum almak istediğim dokuma CMS makinaları 12 bin euro dan başlıyor 80 100 milyar olabilir napmam gerekiyor

 3. Kobi kredisi 2018 yılında veriliyor dedi ki:

  Ben bankadan 100 bin faizsiz işletme kuruluş kobi kredisi aldım.

  1. MNK dedi ki:

   Detaylı bilgi verir misiniz ? Şartları nelerdir.. nasıl ve hangi bankalardan alabiliriz ?

 4. Rara dedi ki:

  Evet veriyor kosgeb sadece icecekle ilgili olan mekanlara vermiyor kahvediyari vb.

 5. Ramazan keskin dedi ki:

  Bu kosgep zengin isi Arkadas kucuk esnafi devlet dusunmuyorki kaldiki bankami dusunecek rabbim onlarin eline dusurmesin Ben ameleyim bu is boyle gider Arkadas tarla tapanda yoksa is bitik kimse hayallere giripte esnafliyi dusunmesin benden bu kadar

 6. İş Kurma Kredisi 2018 Yılı Şartları Nedir? dedi ki:

  merhaba ben 2018 yılında Devletten iş kurma kredisi istiyorum. Mikro kredide olabilir. Küçük esnafım. Bir bakkal dükkanı açıp, kosgebden de 50 bin lira hibe alacağım. Bunun için hangi evrakları hazırlamam, nereye başvurmam ve ne yapmam gerekir. Bu yılın şartlarını bildirirseniz memnun olurum. Selamlar Sahin.

  1. metin dedi ki:

   bakkala kosgeb ne kredisi verecek? bakkal yahu, değişik bir
   iş kolu değil ki

 7. BARIŞ DONUK dedi ki:

  ben halı fabrikası açmak istiyorum devlet bana ne kadar ihtiyac para verebilir

 8. Nur dedi ki:

  Hiçbir banka koskeb belgenin de olsa iş yerinde yoksa asla teşvik işe başlama kredisi gibi hiçbir kredi vermiyor paranız yoksa yada benim gibi yetmiyorsa asla hayale kapılmayın biner ve tüm bakanlıklar ve Türkiye’deki tüm bankaların tüm vakıfları aradım amacım turizmine katkı olabilecek bir butik otel açmaktır yine söylüyorum paran yoksa hayal kurma

  1. İlhan dedi ki:

   Aynen katılıyorum hepsi hayal ve milleti oyalama taktiği yapiyorlar

 9. burak dedi ki:

  Ben senet karşılığında 100 bin lira kredi çektim. Bana borç veren kişiler 120 bin lira olarak 1 sene sona geri aldılar. Bence 20 bin lira çok büyük faiz. sakın girmeyin.

  1. SERAP dedi ki:

   NERDEN ALDINIZ SENETLE KREDİYİ

  2. Ahmet dedi ki:

   Senetle krediyi nerden temin ettiniz acaba ?

 10. Bakkal dükkanı açmak dedi ki:

  benim bakkal dükkanım var. yeni bir bayilik alacağım. İşyeri açma kredisi çekebilir miyim?

 11. Emlak dedi ki:

  Emlak isi yapmak istiyorum kosgeb buna hangi olcude destek veriyor biri yardimci olabilirmi acaba?

 12. Tekstil giyim imalat dedi ki:

  Hammadde icin kosgeb kredi veya hibe veriyor mu tekstik sektorunde mesela kumas almaliyim alabiliyormuyum

 13. Şöfürlük dedi ki:

  Şöfürlük işi ariyorum avrupa yakasi istanbul

 14. beyaz esya bakim onarim dedi ki:

  Merhaba ben Bakim onarim ve yetlili servislik alabilmek icin isyeri acmak istiyorum bunun kredi destegi varmi hic birikimim yok ustayim

  1. Vafe dugun salonu dedi ki:

   Cafe acmak icin kredi alan varmi

 15. orta ölçekli market dedi ki:

  işyerini açmadan nakdi yardım ve kredi desteği alma imkanımız varmı yardımcı olurmusunuz?

 16. Kafe dedi ki:

  Ben güzel bir kafe kurmak istiyorum. Kosgeb destek verir mi

  1. Kadir dedi ki:

   Kafe işine girmek istiyom ama 400000 milyar istiyo her ag 25000 milyar kazancı var

 17. ayakkabi dukani dedi ki:

  Yurt dışına ayakkabi satışı yapmayı düşünüyorum ki sUganda yapıyorum ama nakite ihtiyacım var yardimci olurmusuniz

 18. Devletten kredi iş kurun dedi ki:

  Ben kasap dükkanı açtım. Devletin verdiği faizsiz krediyle.

  1. orta ölçekli market dedi ki:

   işyerini açmadan alabiliyormuyuz??

 19. elektrik ve elektronik dedi ki:

  yeni bir iş yeri açıp elektrik ve elektronik üzerinde çalışmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

1 2
Sayfa başına git