geri ödemesiz hibe hayvan kredisi esnaf kefalet kredisi maddi yardım faizsiz kredi geri ödemesiz destek
DOLAR
7,8004
EURO
9,4912
ALTIN
461,85
BIST
1.332
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
16°C
İstanbul
16°C
Az Bulutlu
Cumartesi Parçalı Bulutlu
16°C
Pazar Çok Bulutlu
15°C
Pazartesi Yağışlı
13°C
Salı Yağışlı
12°C

İşyeri Açma Kredisi (Geri Ödemesiz Hibe 2020)

İşyeri Açma Kredisi (Geri Ödemesiz Hibe 2020)

Yeni bir iş kurmak isteyen girişimciler KOSGEB’den hibe alabilecekleri gibi bankalardan faizsiz işyeri açma kredisi alabilirler. Dükkanı tutup vergi levhanızı aldıktan sonra vergi levham yeni ve “yeni işyeri açtım kredi çekebilirmiyim” dememek için ilk önce KOSGEB’e başvuru yaparak yeni girişimci destekleri hakkında bilgi almak gerekir. Hem erkek, hem bayan, hemde gençler için kuruluş tarafından 60 bin TL. ve 370 bin TL. hibe sağlanmaktadır. Hali hazırda bir işletmeyi devralmak isterseniz de, yeni girişimci olarak olmasa da devletdestekli.com diğer programlara başvuru yapabilirsiniz. Bunun haricinde KOBİ bankacılığı esaslarında olmasa da, Ziraat Bankası, Akbank, TEB, Vakıfbank, Halkbank, Denizbank, Garanti BVA, Yapı ve Kredi gibi finans kuruluşlarından da hem bireysel finansman paketlerinden yararlanbilisiniz. İşletmenizi açtıktan sonra ise bankaların kredi teamülleri kapsamında KOBİ Kredisi çekme olanağına sahip olursunuz.

İş kurmak istiyorum diyenlere kredi

2 kurumun hibe destekleri önemli!

KOSGEB İşyeri Açma Kredisi Şartları 2020

Eğer bu kuruluştan destek almak istiyorsanız, aklınızda ki iş fikriniz ile başvuru yapmanız gerekir. Danışmanlar sizlere açacağınız dükkan için hangi şartlarda ve alanlarda destek alabileceğinizi açıklarlar. Öncelikle iş kurduğunuz alanın KOSGEB Desteklenen Sektörler arasında yer alıp almadığını NACE koduna göre sorgulamanız gerekecektir.  Örneğin sadece internetten e-ticaret satışı şeklinde bir konfeksiyon firması kuruyor iseniz, e-ticaret alanında ki NACE ve NAV kodlarını bilmeniz gerekir. Danışmanlar sizlere bu alanda ne kadar hibe alabileceğiniz veya desteklenip desteklenmediğini açıklayabilirler. Eğer ki ileri vadede personel, arge, laboratuvar, yurtdışı gibi programlardan yararlanacak iseniz, bunun içinde kuruluş aşamasında başvurunuzun önemini size anlatırlar. Sermayesi olmayanlar için başlangıç aşamasında 60 bin veya 370 bin TL. hibe yeterli bir rakam olacaktır. Tabi büyük bir şirket açmayı hedefliyorsanız bu iş için sermayenizin olması şarttır. Mesela 500 Bin TL. açılış sermayesi olan bir işletmeyi hiç paranız olmadan kurmak ve tüm giderleri Kosgeb tarafından almayı hedeflemek sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Bu internet sitelerinden okuduklarınızla veya youtube kanallarından izlediklerinizle yetinmeyip, lütfen kuruluşun kapısını çalın. Yine sizler için hazırlanmış olan KOSGEB İşyeri Açma Şartları isimli içerikten de güncel bilgi alabilirsiniz.

Devlet İşyeri Açma Desteği İçin KOSGEB Kaydı

Kosgeb yeni iş kurmak isteyen girişimcilere 60 bin lira ve 360 bin lira hibe desteği vermektedir. İş kurmak isteyen girişimciler kosgeb işyeri açma kredisi alabilmek için;

 1. Önce hangi programa kayıt olmak istediğiniz belirleyin?
  1. Geleneksel girişimci (60 bin hibe)
  2. İleri Düzey girişimci (370 bin hibe)
 2. Girişimcilik kursları Uzaktan eğitim formatında online olarak video izlemeli şekilde yapılıyor. Online kursları tamamlayarak sertifika almalısınız.
 3. Desteklenen sektörlerde bir sektör seçimi yapmalı, eğer desteklemeyen işyeri seçerseniz, kredi alamazsınız. Proje örneği sayfamıza göz atarak, size uygun bir iş projesi belirleyin.
 4. İş planı hazırlayarak başvuruda bulunun.
 5. İşyeri açılışı sonrasında sisteme kayıt olun.
 6. Kaydınız yapıldıktan sonra e- hizmet üzerinden online olarak Kuruma başvurun!

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi Veriliyor mu?

Ülkemizde şuan itibariyle faizsiz işyeri açma kredisi veren tek banka Halk Bankasıdır. Kurum 3 farklı destek paket programı belirlemiş ve bu paketlerde yer alan şartları taşıyan vatandaşlara sıfır faizli esnaf kredileri desteği sağlamaktadır.  Faiz yerine kâr odaklı çalışan kuruluşlarda size faizsiz finansman sağlayabilirler. Ancak burada faiz yerine kâr payı ödersiniz. Halkbank’tan kısaca bahsetmek gerekirse destekten yararlanmak için 3 farklı kategori bulunmaktadır. Bunlar;

 1. Eski kaybolan mesleklerden biri üzerine işyeri açacaklar, (Bu meslekler GVK’nın 19. maddesinde düzenlenmiş olup, bu meslekler vergiden muaftır. hangileri devletdestekli.com olduğunu aşağıda ki çizelgede sizlere açıklayacağım)
 2. Ustalık belgesine sahip olupta, mesleğini yapmak üzere iş kuranlar,
 3. 30 yaşından küçük gençlerin eğer projeleri KOSGEB tarafından onaylanır ise, bu kişiler;

Halkbank faizsiz iş kurma kredisi alabilirler. Bu 3 ana şart dışında eğer elektrik ustalık belgesi ile market açmayı düşünüyor iseniz, KOSGEB’den daha önce sıfır faizli kredi çekmiş iseniz, kaybolmaya yüz tutmuş meslekler dışında başka bir meslek icra ediyor iseniz maalesef alamasınız. Detaylar burada.

Ayakkabı tamircisi Evlerde el emeğiyle makine kullanmadan örgü vb. işyeri yapıp asgari ücret brütünden aşağı satanlar Motorlu araçlarla perakende ticaret yapanlar
Bakır işleme Fotoğrafçı Musluk tamircisi
Bastonculuk Göl ve nehirlerde motorsuz vasıtlarla nakliyecilik yapanlar Nalbant
Berber Hallaç Odun ve kömür kırıcısı
Çamaşır yıkayıcısı Hamal Oyacılık
Çarıkçılık İşyeri açmadan kapı kapı dolaşıp hurdacılık yapanlar Sedef kakma
Çilingir Kalaycı Semercilik
Çini Kaşıkçılık, Tarımda kulllanılan araçlarla arasına nakliyecilik yapanlar
Çömlek Keçecilik Yazmacılık
Diğer küçük meslek erbabları Köyde gezici olarak sanat işi yapanlar Yemencilik
Yorgancılık,

Yukarıda yer alan bu mesleklerinde kendi içlerinde şartları vardır. Ayrıntılı bilgi almak için GVK 9. maddesini inceleyebilirsiniz.

Yeni İşyeri Açtım Kredi Çekebilirmiyim?

Eğer başlangıçta Kosgeb kredi başvurusu yapmış iseniz, girişimci kategorisinden ilerleyebilir destek alabilirsiniz. Bugün işyeri açsanız bile tüm bankalardan belirli oranlarda kredi çekebilirsiniz. Lakin bankalarında bu konuda bazı şartları var. Eğer basit usulden veya şahıs şirketi olarak bir iş kurmuş iseniz, banka size 3 ay veya 6 ay beklemeniz gerektiğini, işletmenin cari bilanço tablolarına ihtiyaç devletdestekli.com  duyduklarını, gelir ve giderinizi ispatlamadan size kredi vermeyeceğini söyleyebilir. Burada ki mantık kredinin ödenmesi için bankanın gözünde güvence oluşturmaktır. Ancak işletmelerin üzerine kayıtlı olan taşınır veya taşınmazların ipotek tesisi ile yeni işyerine kredi verilme hakkı bankalarca hakkı saklı tutulabilir.

Herşeyin Bir Kolayı Var!

Yeni iş kurmuş olanlar için kredi desteklerinin alabilmesinin her zaman daha kolay bir yolu bulunuyor.

 • İşyeriniz yeni ise esnaf kefalet kooperatiflerinden kredi almak için 3 ay beklemek zorunda kalabilir veya kefil gösterebilirsiniz.
 • Bankalardan ufak meblağlarda kredi çekebilir veya ipotek tesis ettirebilirsiniz.
 • Her zaman bireysel finansman imkanından şahsınız üzerine yararlanabilir bunu dükkanınızda kullanabilirsiniz.
 • Hiç para bulamazsanız yasal yollardan işyeri kredisi çekme yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

İs Yeri Açma Kredisi Hesaplama Yapın

Tabii tüm bunlar için öncelikle çekeceğiniz esnaf kredilerinin hangi bankalardan ne kadar vadeler ile ne kadar faiz oranları ile verildiğinin hesaplamasını yaparak ödeme planını görmeniz uzun vadede cebinizden ne kadar çıkacak tahmini rakamları bilmeniz işyeri açmak için gerekli finansman için alacağınız kredilerin ön araştırmasını yapmanız her zaman mantıklı olacaktır. Bunun için İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar’dan 10 En İyi Olanı sizler için araştırdık

İş Kurma Kredisi Veren 10 Banka Listesi

Kamu kurum ve kuruluşlarını yukarıda anlattık. İlave edebileceğimiz birde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları var. Bunlar bütçelerine göre özellikle bayanlara dönemler halinde 15 bin TL. yeni işyeri kuruluş finansmanı sağlayabilirler. Ancak bu tamamen Vakfın inisiyatifindedir. Çünkü bütçe yeterli olmayabilir. Bankalar olarak ise aşağıda numaralı listede yazılı tüm BBDK kayıtlı bankalar size dükkan açmak için kredi verebilirler.

 1. Albaraka (0,81 kâr oranı ile (değişebilir) 3 yıla ve 500 bin TL.’ye kadar  veriyor)
 2. Şekerbank (5 farklı paket sunuyor. Bunlardan bir tanesi EKOKREDİ adıyla adlandırılıyor. Telefonla, internetten, şubeden ATM’den kısa heryerden başvuru yapılabiliyor)
 3. Denizbank, (Hızlı kredi ATM’den başvur 100.000 TL.’ye kadar hemen al)
 4. Qnb Finansbank (KGF teminatlı, ipotekli, işe dönüş gibi çeşitleri mevcut)
 5. Akbank Kobi Bankacılığı : (Taksitli, ticari, spot, Gayri Nakdi, Dış ticaret, İşim için finansmanı) Ayrıntılar..
 6. TEB, (işletmeler için 7 farklı finansman programı mevcut)
 7. İş Bankası, (Anında ticari finansman 100 bin TL.’ye kadar veriliyor. Kooperatif üyelerine 250 Bin TL. ye kadar çıkarılabiliyor. 6 ay anapara ve faiz ödemesiz avantajı mevcut)
 8. Ziraat Bankası, (Bireysel işyeri adıyla adlandırılıyor. Yazımızın devamında şartları ve gerekli belgeleri anlattık)
 9. Halkbank (Yukarıda faizsiz 3 paketten bahsettik. Bunun haricinde Devlet Destekli düşük faiz avantajı sağlıyor. Esnafa en çok destek veren Kamu Bankası Halkbank’tır.)
 10. Vakıflar Bankası (Nakit, Gayri Nakit, Yatırım ve Proje, Dış Ticaret olmak üzere 4 farklı kategoride destek sağlıyor. Bu linkten inceleyebilirsiniz.

Bu bankalar haricinde;

 • 32 mevduat,
 • 14 katılım ve yatırım,
 • 6 katılım,
 • 2 TMSF bünyesinde kurulmuş olan

finans kuruluda sizin dükkanınıza, projenize, yeni kurumunuza yönelik nakit para ihtiyacınızı giderebilir. Bankacılık kurumuna kayıtlı olarak yasal faaliyet gösteren finansman şirketleri de mevcuttur. Bu şirketler genel itibariyle kendi bünyesinde finansal faaliyetler yürütürler. İşletme ihtiyaçlarına yönelik olarak nakit imkanı sağlamazlar. Yinede aklınızda bulunsun diye listeyi sizler için paylaşmak istiyorum.

Alj Koç Fiat Kredi Tırsan
Doruk Mercedes Benz Finansman Türk Turk
Evkur Orfin Turkcell
Hemenal Şeker Vfs
Koç TEB Volkswagen Doğuş

Güzel Haber, İş Kurduysanız 15 Bin Cepte!

Size güzel bir haberimiz var. Eğer vergi levhasını alıp, odalara kayıt olmuş iseniz KOBİ olduğunuzu unutmadan hemen bir bankaya başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü artık siz kurumsal bir firmasınız ve KOBİ danışmanları sizin için çok şey yapabilir. Örneğin 15 bin lira limitli bir kredi çekmeseniz de aşağıda ki 3 madde işinize yarayacaktır. Bankanın KOBİ işlemlerine işletmenizi kayıt ettirdiğiniz gibi;

 1. Size bir hesap açılır ve bu hesaba 5.000 TL. eksi bakiye tanımlanır.
 2. Adınıza 5.000 TL. ihtiyaç kredisi başvurusu yapılır ve bu %90 onaylanır.
 3. Artık kurumsal bir kredi kartınız vardır ve genelde bu kartın limiti 5.000 TL.’dir.
 4. Hepsini toplarsanız başlangıçta 15 bin TL. işinizi görebilir. Ancak ödeme tarafı sizde 😉

Türkiye İş Kurumu İşyeri Açma Hibesi Veriyor!

Ceza infaz kurumlarından tahliye olan, denetimli serbestlik tedbirleri kapsamında salıverilen vatandaşlarımız ve engelli raporu olan vatandaşlarımız için İŞKUR tarafından  36 bin TL. geri ödemesiz hibe veriliyor. 2020 yılının 2. döneminin başvuruları şuan alınmaya başlandı. Zaman geçirmeden projeniz ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

blank

İşkur yeni bir işyeri açma finansmanı veriyor!

 • Kuruluş aşamasında en fazla 5 Bin TL.
 • İşletme giderleri olarak en fazla 15 Bin TL.
 • İşletme kuruluş gideri en çok 45 bin TL.

Kısaca birkaç şartından bahsetmek gerekirse;

Engelliler için şartlar;

 1. En az %40 engelli olmak, (RAPORLU)
 2. 18 yaşından büyük olmak,
 3. Emekli veya esnaf olmamak,
 4. Dükkanın açılacağı yerde oturmak,
 5. Kendisine vasi atanmamış olmak
 6. Hakkında İcra dosyası olmaması

Hükümlüler içinde engel durumu hariç aynı şartlar geçerli olup, ilaveten eski hükümlü olmak gerekmektedir. Bu durum tahliye belgesi ile ispatlanabilir.

blank

Esnaf Kefalet Kooperatifinden İş Kurma Desteği Alınabilir mi?

Dükkanı açtıktan sonra kooperatife üye olursanız kredi alabilirsiniz. Ancak üye değilseniz iş kurmak için kredi alamazsınız. Vergi levhasını alıp kefil ve ipotek gösterebiliyor iseniz başvuru yapabilirsiniz. Takdir kooperatif kurulunun elindedir. Kooperatifin güzel tarafı aylık faiz oranın %0,37 olmasıdır. Ödemeyi Halkbank yapar. Taksitler 3 ayda bir ödenir. 5 seneye kadar da vade yaparlar. Geri ödeme planında toplam ödeyeceğiniz ana para miktarı oldukça düşüktür.  Aşağıda Esnaf Kefalet Kooperatiflerinden alabileceğiniz aylık %0.37 faiz oranı ile 150.000 TL. kredinin geri ödeme planı yayınlanmaktadır. Esnaf Kefalet yeni işyeri açma kredisinin bu plana göre hesaplamasını yapabilirsiniz. Bu tablo yetersiz işimi görmez derseniz esnaf kefalet iş kurma kredisi içeriğinden ayrıntılı bir hesap çıkartabilirsiniz.

TAKSİT NO TARİH TAKSİT ANAPARA FAİZ KALAN ANAPARA
1 13.06.2020 2.853,28 2.187,28 555 147.812,72
2 13.07.2020 2.853,28 2.196,98 546,91 145.615,74
3 13.08.2020 2.853,28 2.206,74 538,78 143.409,00
4 13.09.2020 2.853,28 2.216,55 530,61 141.192,45
5 13.10.2020 2.853,28 2.226,39 522,41 138.966,06
6 13.11.2020 2.853,28 2.236,27 514,17 136.729,79
7 13.12.2020 2.853,28 2.246,19 505,9 134.483,60
8 13.01.2021 2.853,28 2.256,17 497,59 132.227,43
9 13.02.2021 2.853,28 2.266,19 489,24 129.961,24
10 13.03.2021 2.853,28 2.276,25 480,86 127.684,99
11 13.04.2021 2.853,28 2.286,37 472,43 125.398,62
12 13.05.2021 2.853,28 2.296,51 463,97 123.102,11
13 13.06.2021 2.853,28 2.306,71 455,48 120.795,40
14 13.07.2021 2.853,28 2.316,95 446,94 118.478,45
15 13.08.2021 2.853,28 2.327,23 438,37 116.151,22
16 13.09.2021 2.853,28 2.337,57 429,76 113.813,65
17 13.10.2021 2.853,28 2.347,94 421,11 111.465,71
18 13.11.2021 2.853,28 2.358,38 412,42 109.107,33
19 13.12.2021 2.853,28 2.368,83 403,7 106.738,50
20 13.01.2022 2.853,28 2.379,36 394,93 104.359,14
21 13.02.2022 2.853,28 2.389,92 386,13 101.969,22
22 13.03.2022 2.853,28 2.400,54 377,29 99.568,68
23 13.04.2022 2.853,28 2.411,20 368,4 97.157,48
24 13.05.2022 2.853,28 2.421,91 359,48 94.735,57
25 13.06.2022 2.853,28 2.432,65 350,52 92.302,92
26 13.07.2022 2.853,28 2.443,45 341,52 89.859,47
27 13.08.2022 2.853,28 2.454,31 332,48 87.405,16
28 13.09.2022 2.853,28 2.465,20 323,4 84.939,96
29 13.10.2022 2.853,28 2.476,15 314,28 82.463,81
30 13.11.2022 2.853,28 2.487,13 305,12 79.976,68
31 13.12.2022 2.853,28 2.498,18 295,91 77.478,50
32 13.01.2023 2.853,28 2.509,28 286,67 74.969,22
33 13.02.2023 2.853,28 2.520,41 277,39 72.448,81
34 13.03.2023 2.853,28 2.531,61 268,06 69.917,20
35 13.04.2023 2.853,28 2.542,86 258,69 67.374,34
36 13.05.2023 2.853,28 2.554,14 249,29 64.820,20
37 13.06.2023 2.853,28 2.565,49 239,83 62.254,71
38 13.07.2023 2.853,28 2.576,87 230,34 59.677,84
39 13.08.2023 2.853,28 2.588,31 220,81 57.089,53
40 13.09.2023 2.853,28 2.599,81 211,23 54.489,72
41 13.10.2023 2.853,28 2.611,35 201,61 51.878,37
42 13.11.2023 2.853,28 2.622,94 191,95 49.255,43
43 13.12.2023 2.853,28 2.634,58 182,25 46.620,85
44 13.01.2024 2.853,28 2.646,27 172,5 43.974,58
45 13.02.2024 2.853,28 2.658,02 162,71 41.316,56
46 13.03.2024 2.853,28 2.669,84 152,87 38.646,72
47 13.04.2024 2.853,28 2.681,69 142,99 35.965,03
48 13.05.2024 2.853,28 2.693,60 133,07 33.271,43
49 13.06.2024 2.853,28 2.705,55 123,1 30.565,88
50 13.07.2024 2.853,28 2.717,58 113,09 27.848,30
51 13.08.2024 2.853,28 2.729,63 103,04 25.118,67
52 13.09.2024 2.853,28 2.741,75 92,94 22.376,92
53 13.10.2024 2.853,28 2.753,93 82,79 19.622,99
54 13.11.2024 2.853,28 2.766,15 72,61 16.856,84
55 13.12.2024 2.853,28 2.778,43 62,37 14.078,41
56 13.01.2025 2.853,28 2.790,78 52,09 11.287,63
57 13.02.2025 2.853,28 2.803,17 41,76 8.484,46
58 13.03.2025 2.853,28 2.815,61 31,39 5.668,85
59 13.04.2025 2.853,28 2.828,11 20,97 2.840,74
60 13.05.2025 2.853,36 2.840,74 10,51 0
TOPLAM: 171.196,88 150.000,00 17.664,03

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi Veriyor

İster esnaf olun ister çiftçi; hepimize en çok destek veren bankadır Ziraat! İş hayatına atıldığınız bu yeni dönemde de kimseden görmediğiniz kadar destek görebileceğiniz bir kuruluştur Ziraat! Yeni girişimciler için verdiği desteklere hep beraber bir bakalım.

Ziraat Bankasının nakit para (Nakdi) olarak verilen kredi çeşitleri şunlardır;

Ayakkabı üretim işyeri açma kredileri: 1 yıl geri ödemesiz 60 ay vadeli verilebilir.
Döviz endeksli işyeri kredileri: Yurtdışı ticari işlemler için döviz olarak verilir. 12 ay vadelidir.
Gün için işyeri kredisi; Bir günlük kredidir. Hemen verilir ve ertesi gün kapatılır. Eğer kapatılmazsa ticari kredi vasfı alır.
İskonto; Senet portföyüzünü banka üstlenir.
İstihdam odaklı: 3 ay içinde 5 kişiye iş verirseniz bu krediden faydalanabilirsiniz.
İVME Finansman Paketi: 12 yıla kadar verilebilir. Yıl uzadıkça faiz miktarı artar. 2 yıla kadar geri ödemesiz dönem uygulanabilir.
Kredili Mevduat Hesabı: Eksi bakiye şeklinde açılan bir hesaptır. 3 ayda bir faizi hesaplanır.
Nakit Yönetim: Vergi ve prim ödemeleri için idealdir.
Rotatif: 1 yıl vadeli cari hesap kullanımıdır.
Spot: Sabit faizli 6 ay vadelidir.
Taksitli finansman: Eşit taksitler halinde geri ödersiniz, bildiğimiz ticari kredidir.

(CTRL + P tuşuna basıp bu evrak listesini yazdırabilirsiniz.)

Ziraat Bankası İşyeri Açma Kredisi Başvuru Evrakları

Hepsi tamam da, başvurmak için ne gerekiyor? Eğer işyerinin adına parayı çekecekseniz şu 6 maddeyi bir inceleyin!

 1. Kimlik belgesi (olmazsa olmaz) (şirket sahibi vatandaşın)
 2. Vergi levhası (GİB sitesinden çıkartılabiliyor)
 3. İmza sirküleri (noterden yapılıyor 100-200 TL. arası bir para tutuyor bu belge)
 4. İşyeri açma kredisi başvuru formu (bankada doldutturup imzalatırlar)
 5. Oda kayıt belgesi (şahıs işletmesi ise esnaf kefalet, limited ise ticaret sicil gazetesi örneği)
 6. Faaliyet belgesi (ne iş yapıyorsun, hangi faaliyetin var gibi odadan alınan bir belgedir. Talep edilmeyebilir)

Halkbank Faizsiz İşyeri Açma Kredisi İmkanı 2020

2020 yılında yeni iş kurmak isteyen girişimcilere özel Halkbank faizsiz işyeri açma kredisi kullandırmaya devam ediyor. Halkbank esnaflara özel olarak oluşturulan;

ESKKK kefaletiyle ve Kefaleti olmaksızın, sıfır faizli, esnaf yatırım kredileri ve esnaf destek paketi kapsamında kredileri kapsamında işyeri sermayesinin karşılanması amacıyla 225 bin liraya kadar finansman desteğinin yanında işyeri ve taşıt alımına yönelik olarak 500 bin liraya kadar yatırım kredisi sunuyor. Başvurular doğrudan bankaya yapılabileceği gibi ESKK kooperatiflerine de yapılabiliyor.

Esnaf Kefalet Kooperatifi desteği ile faizsiz esnaf kredilerinin yanında iş kurmak isteyen girişimcilerin almış oldukları okul eğitimi ve tecrübesine göre girişimcilik kredileri de sunan banka Cesur, Usta, Mucit, Genç girişimci kredileri ile iş kuracaklar vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Halkbank faizsiz işyeri açma kredisi 2020 tüm detayları burada ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

BİZDEN TAVSİYE: Hesabınızı iyi yapın, gereksiz harcamalardan kaçının. İş planı olmadan yola çıkmayın. Mutlaka bir proje oluşturun. Yeni işinizin hayırlı olması dileklerimizle!Yorumlar
 1. Yönetim Yönetim dedi ki:

  Yeni iş kurmak için 370 bin liraya kadar destek alabilirsiniz.

 2. Avatar Nihat temir dedi ki:

  Bende giyim uzeri bir mağza açmak istiyorum yillardir tek hayalim bu ama madi durumum olmadigindan bir turlu gercekleştiremedim bursada kucuk bir dukkan acip her kesime uygun bir giyim mağzasi açmam için bana yardimci olurmu işkur 20 veya 30 bin tl lazim

 3. Avatar Ufuk dedi ki:

  Vallaha çok denedik hiç böyle bir şey vermiyorlar

 4. Avatar Mustafa dedi ki:

  Yeni işyeri açmak istiyorum diş polikliniği ne kadar kredi kullanabilirim

 5. Avatar Seyit Mehmet Yörük dedi ki:

  Bangalov evleri ve kütük evleri ustasıyım
  Bunun için makine ve ekipman kurmak istiyorum

  1. Avatar Köylü dedi ki:

   Yaptığınız ürünleri paylaşırmısınız

1 8 9 10