Devlet Destekli

İşyeri Büyütme Kredisi 2020 Devlet Desteği

İşyeri Büyütme Kredisi 2020 Devlet Desteği

Sermayesiz olarak sıfırdan dükkan açmak bir kenara mevcut işletmesini büyütmek isteyen vatandaşlarımıza kamu bankaları, devlet kuruluşları destek vermektedir. Önemli olan küçük esnafın büyük firmalar ile rekabet düzeyinin sağlanmasıdır. Esnaf Kefalet Kooperatifleri ve diğer girişimci kurumları bu faaliyeti sağlarlar. İşyeri büyütme kredisi isimli yazımızda; Kosgeb yeni iş kurma, dükkan açma kredi desteği, kira desteği, bakkal, manav, kasap, market, şarküteri gibi küçük ve orta ölçekli esnaflar için iş büyütme kredileri gibi konuları ele alacağız.

İşyeri Büyütme Kredisi Nedir? Nereden Alınır?

Sıfırdan bir iş yeri kurmaktan ziyade var olan iş yerinizi büyütmek, geliştirmek, işyerini daha büyük bir alana açmak ya da ikinci bir şube açmak istiyorsanız eğer yazımız sizi yakından ilgilendiriyor. Bahsetmiş olduğumuz amaç doğrultusunda bir kredi almak istiyor iseniz, öncelikle mevcut iş yerinizin gelir- gider tablosunu bankaya sunmanız gerekir. Bundan sonra ki adımda her kredide olduğu gibi müşteri analizi yapılacaktır. Yani talep ettiğiniz tutarı ödeyip ödeyemeyeceğiniz hesaplanır, kredi notunuza bakılır ve bu şekilde başvurunuz değerlendirmeye alınır. Talep edilen tutarı ödeyebilecek güce sahip olduğunuzu gördüklerinde sizden kefil talep etmeyeceklerdir. Bu durumda en uygun faizli krediyi sunan bankaya yönelmeniz doğru olacaktır. Bankaların dışında işyeri büyütme kredisi devlet destekli olarak da tüketiciye sunulmaktadır. Devlet destekli krediler ile sizler de işlerinizi büyütebilmek için devletten kredi alabilirsiniz.

isyeri-buyutme-kredisi

İşyeri büyütme kredisi ile yeni konseptler inşa edin!

KOSGEB İŞLETMESİNİ BÜYÜTENE DESTEK SAĞLAR!

Kosgeb işyerinizin kuruluş aşamasında ve kuruluştan sonraki aşamada da işletmeleri ve girişimcileri desteklemeye devam etmektedir. Yeni kurulan işletmeler Kosgeb’in destek programlarına başvuru yapıp destek alabilirler. Örnek verecek olursak; Genel destek programı dahilinde, işletmenizin fuar katılımı için 30 bin TL’ye kadar hibe ” Yurtiçi fuar desteği”, eğer personelini üniversite mezunlarından seçecek ise 20 bin TL’ye kadar hibe “Nitelikli eleman desteği”, reklam ve tanıtım amaçlı çalışma yapacaksa 15 bin TL’ye kadar hibe “Tanıtım desteği”, sistem, ürün, laboratuvar belgelendirmesine yönelik 10 bin TL’ye kadar hibe “Belgelendirme desteği” gibi..

isyeri-büyütme-kredisi2

Kosgeb Desteği ile işyerinizi büyütebilirsiniz.

Eğer amacınız bankalara başvurmak ise işyeri açma kredisi veren şubeleri ziyaret edebilirsiniz. Başvuru Yapabileceğiniz Bankalar Şunlardır;

 1. Akbank
 2. HSBC,
 3. Ziraat,
 4. Denizbank
 5. Qnb Finansbank
 6. Vakıflar Bankası
 7. Halk Bankası

Ayrıca iş yeri, dükkan, ofis alımlarında da müşterilerine destek olan bankalar vardır. Bu bankalar almak istediğiniz taşınmazın ekspertiz değerinin genelde %80′ i oranında kredi vermektedir. Özellikle Garanti Bankası müşterilerine %100 oranında kredi sunmaktadır. Kredi alma süresinde kefile gerek duyulmamaktadır. Çünkü almak istediğiniz teminata ipotek konulmak sureti ile teminat uygulaması yapılmaktadır.

İş Kurmak İsteyenlere Hibe ve Destek Veren Kurumlar 

 1. Mikro kredi sağlayan kuruluşlar,
 2. KOSGEB,
 3. Tarımsal destekler için İl/İlçe Tarım Müdürlükleri
 4. Sosyal Yardımlaşma Vakfı Kaymakamlık destekleri

Girişimciler ve halihazırda bir iş yeri olanlar devlet tarafından ya da çeşitli finansal kuruluşlar tarafından desteklenmektedir.  Bankalar iş yeri büyütme kredileri verirken aynı zamanda iş yeri alımlarınız için de sizlere yardımcı olmalıdır. Satın almak istediğiniz iş yerine bir ekspertiz gönderilir ve değer hesaplaması yapılır. Burada hesaplanan değerin %75 ya da %80′ i tutarında banka tarafından kredi verilmektedir. Bu krediler iş yeri, depo, ofis alımları için kullanılabilmektedir. Bu bağlamda özetleyecek olursak yeni bir iş kurmak isteyenler yeni girişimci desteği ile desteklendiği gibi, halihazırda bir işletmesi olup da burada yenilik veya tadilat yaptırmak isteyenlere de çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından destekleme ödemesi verilmektedir.

KOSGEB dışında iş yeri büyütme kredisi veren bankalardan da kredi alabilirsiniz. Bu konuda bankalar ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Sunulacak olan faiz oranları ve vadeler birbirinden farklı olacaktır. Ayrıca bankalar tarafından iş yeri açma ve büyütme kredilerine belirli oranda devlet desteği sağlandığını ifade edelim. KOSGEB 300 bin tl faizsiz kredi desteği sağlıyor. Bağlantıya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

blank

Kosgeb işinizi büyütmenize katkı sağlar.

Bankaların kredi vermek için sizden isteyeceği pek çok evrak vardır. Ancak işletmenize ait gelir tablosu ve bilanço sunmanız durumunda verilecek olan kredi limiti hesaplanacaktır. Tabi başvuruların kabul edilebilmesi için bankanın hakkınızda tahkikat başlatması gerekmektedir. Şayet işletme adına kredi başvurusunda bulunan şahıs gelir sunabiliyor, kredi notu yüksekse, bankada vadeli ya da vadesiz birikim hesapları var ise bunlar da dikkate alınacaktır. Bankalar gerekli gördükleri durumlarda kefil ya da teminat talep edebilirler.

Ayrıca tarımsal işletmelerini büyütmek isteyenler İl ve İlçe Tarım Müdürlükleri’ ne başvurabilirler. Ziraat Bankası ile Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından tarım ve hayvancılık konularında 2020 yılına kadar  faiz indirimli olarak kredi vermektedir. Özellikle 100 bin TL’ ye kadar olan krediler faizsiz olarak kullandırılmaktadır.

Kaymakamlık bünyelerinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından iş kurmak isteyenlere 15 bin TL’ ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. 2020 yılında da verilen bu desteklerden yararlanarak kredi alabilirsiniz.

Ayrıca bunların yanı sıra devlet tarafından 2020 yılında 18-29 yaş arasındaki gençlere prim ve vergi muafiyeti desteği sağlanacaktır.

] }Yorumlar
 1. blank Murat yaman dedi ki:

  Selem aleyküm devletimizden yardım istiyorum çok zor durumdayım kiramı ödeyemiyorum artık allah yaryardımcımız olsun inşallah

 2. blank Durmuş ali dedi ki:

  Merhaba sayın yetkililer tesisat ve havalandırma üzerine şahıs şirketi kurduk işimizi büyütmek istiyoruz ama maddi destek gerekli yardımcı olunursa minnettar oluruz

 3. blank Kıredi dedi ki:

  3 4 aydır yeni açtıgım marketim var fakat içine yeni ve çeşit örün koymakta zorlanıyorum kosgep giri ödemeli destek alabilir miyim işimi büyütmek için teşekkür ederim

 4. blank Latif BAYRI dedi ki:

  Sayın arkadaşlar maliye borcu yoktur kağıdı.muhasebe 17 18 giderler.
  Bnları bankaya verin ..bnde sizin gibi esnafım…bunn zengini fakiri değil düsürtce verin …kırmızı kalem yemiş bir vatanşa cıkarsa oz aman gidin şiyayet esin hanfi bnka ile aldysa yada müracat erdysenz ….
  Sabır her şeyin üstüne yoktr 5 dk cıkmaz ı zman faizli alacaksın 5 dk cıkar……

 5. blank Kandırıldık dedi ki:

  Kosgeb geçen yıl 20 bin onayladı banka benim bagkur borcuna gözünü dikmiş bagkur borcunu 0 la yalım kalanı verelim dedi bu seçim yatırımı burda yine zengin yandaş yararlanacak türkiye şartlarında esnaflık yapmiyacaksiniz özel. Sektör de 1500 liraya tamah edeceksin ama devletle ugrasmicaksin HİÇ KİMSE BU KREDİDE SORMAZLAR DERLER MİNNET EYLEMEN MİLLET

 6. blank Recep dedi ki:

  Merhaba ben bursadan recep ERDOĞAN nakliyeciyiz ama işlerimiz hic iyi gitmedi ve toparlanmak istiyorum bankalardan kredi cekmek arap sacina donmus kosgeb zaten zenginlere para veriyor yok bilancon iyi olacak vergi borcun olmayacak bu imkanlara kim sahip zengin isletmeler buda ne demek oluyor ihtiyacliya destek yok zengini kayirma politikası ne yapacagimi bilmiyorum para kaynağı bulmam lazım

 7. blank Gulsum dedi ki:

  Ìsyeri actim fakat nakite ihtiyacim var kredi kartim dahi yok diye bankalar kredi vermiyor 5 ay oldu acali yardimci olurmusunuz

 8. blank züccaziye dükkanı açıcam dedi ki:

  mecit.taga…zucacye.işi.yapmak.istiyurum.ama.hiç.param.yuk.ama.devleten.desteile.kurmak.istiyum.izmirden.yaşiyurum.ksgeb.

 9. blank ibrahim çil dedi ki:

  iş yerim kira artık yoruldum kendi iş yerime kira öder gibi taksit ödemek istiyorum teşekkür ederim

 10. blank nezaket dedi ki:

  İş yerimi açtım malesef faliyette deyil paraya itiyacım var lüften nasıl yardımcı olabilirsin banlalara baş vurdum malesef sonuç olmsuz

 11. blank İsa dedi ki:

  Yeni iş yeri açmak istiyorum hiç param yok sıfırdanaçmak istiyorum 05360335583 yardimci olursaniz sevinirim

 12. blank Yusuf dedi ki:

  İşimi büyütmeyi başardım. Teşekkürler site yetkilileri.