Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı! HEMEN BAŞVUR

Jandarma Genel Komutanlığına, 2022 yılı için sözleşmeli jandarma uzman erbaş alımı için başvuru kılavuzunu yayımladı. 5 bin sözleşmeli Uzman Erbaş alımları bugün itibari ile başladı. Peki başvurular nasıl yapılacak ve başvuru için belirlenen son gün nedir? Sözleşmeli Uzman Erbaş alımına dair tüm detaylar içeriğimizde.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı! HEMEN BAŞVUR

Jandarma Genel Komutanlığı, 2022 yılı için 5.000 sözleşmeli uzman erbaş alımı yapılacağını duyurmuştu. 1 Ekim 2021 yani bugün itibari ile sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş alımı başvuruları yapılacaktır. Toplamda 5 bin sözleşmeli personel temini yapacak olan Jandarma Genel Komutanlığı için başvuru şartları ve branş dağılımları nasıldır, Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı başvuru adımları!

2022 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı

Sözleşmeli Uzman Erbaş başvuruları 01 Ekim 2021 günü başlayıp, 10 Ekim 2021 günü saat 23.59’da sona erecektir.

Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı! HEMEN BAŞVUR
Jandarma Uzman Erbaş Alımı Başvuruları Başladı

Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sözleşmeli jandarma uzman erbaş alımı başvuruları, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresinde ‘‘Personel/öğrenci alım başvuruları ve sonuçları’’ menüsünden yapılacaktır.

01-10 Ekim 2021 saat 23.59’a kadar başvuru formunun doldurulması gerekmektedir.

Uzman Erbaş Alımı başvurusu yapmak için HEMEN TIKLA!

2022 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Branş Dağılımı

Jandarma uzman erbaş alımı başvuruları 1 Ekim’de yani bugün başlıyor. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 2022 yılı için:

 • 3.901’i jandarma
 • 804’ü lojistik alt branşlı (mesleki nitelikli)
 • 250’si muhabere
 • 12’si at bakıcısı
 • 23’ü bot serdümeni
 • 10’u havacılık branşlarında olmak üzere toplam 5.000 sözleşmeli uzman erbaş (erkek) temin edilecektir.

2022 Sözleşmeli Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Sözleşmeli Uzman Erbaş alımı başvurularında adaylarda aranan şartlar ise şu şekildedir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
 • Başvuru yapacak adaylarda mezuniyet şartı ile ilgili olarak; Jandarma branşından başvuru yapacak adaylarda en az ortaöğretim (lise) mezuniyeti şartı aranmakta olup, jandarma branşına tüm lise, ön lisans ve lisans bölümlerinin tamamı başvuru yapabileceklerdir. Diğer branşlar için Tablo-7’de belirtilen eğitim seviyesinden mezun olma şartı ile belirlenen bölümler ve belirtilen nitelikler aranacaktır. İlköğretim (ortaokul) mezunu olarak mesleki nitelikli (lojistik branşlı) branşlara başvuru yapacak adaylardan ise Tablo-7’ de belirtilen niteliklere ve istenilen belgelere sahip olma şartı aranacaktır.
 • Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının ilk günü (01 Ocak 2021) itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [01 Ocak 2002 (dahil) – 01 Ocak 1994 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]
 • Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için (yedek subay, yedek astsubay, sözleşmeli erbaş ve er olarak görev yapanlardan müracaat edenler dahil) birlik komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-3’deki nitelik belgesinden 80 (seksen) puan ve üzeri not almış olmak,
 • Askerlik hizmetini yapmakta iken ‘Askerliğe elverişli değildir’ raporu alarak terhis edilmemiş olmak,
 • Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için müracaat tarihinin son günü (10 Ekim 2021) itibariyle, terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olmak (10 Ekim 2016 tarihi ve sonrasında terhis olmak.),
 • Müracaat edecek adayların hem yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş, hem de terhisinin üzerinden beş (5) yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekmektedir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.