Devlet Destekli

Kadınlara Kredi Veren Devlet Kurumları ve Bankalar (100 BİN TL.)

Kadınlara Kredi Veren Devlet Kurumları ve Bankalar (100 BİN TL.)

Kadın girişimciler için iş yeri kurma kredisi veren tek devlet kurumu Kosgeb‘dir. Her alanda ve her sektörde olduğu gibi girişimci kredisi almak isteyenler için Uygulamalı Girişimci Eğitimi alınmasını ön koşul olarak sunmaktadır. Daha önceden eğitim alan kişilerin bu eğitimleri tekrar almasına gerek yoktur. Fakat eğitim almayan kadın girişimciler eğitim başvurularını, İş-Kur birimlerine ya da bağlı bulundukları il ve ilçelerdeki Kosgeb merkezlerine, şahsen olarak yapmaları gerekmektedir. Girişimcilik eğitimi başvurusunda bulunan kadın girişimcilere küçük bir yeterlilik sınavı yapılmaktadır. Bu testler, başvuru yaptığınız il ya da ilçe birimlerine göre 20 ya da 30 arasında yer alan sorulardan oluşmaktadır.

Daha evvelden çıkmış olan sınav sorusu örneklerine ilgili İnternet sayfalarından ulaşabilirsiniz. Yapılan testleri başarılı olarak geçen girişimciler Uygulamalı girişimcilik eğitimi almaya hak kazanmış olurlar. Eğitimlerin düzenlenmesi için yeterli başvuru sayısının tamamlanması gerekmektedir. Bu şekilde eğitimler kursiyerlere ücretsiz olarak verilmektedir. Planlı olarak düzenlenen eğitim tarihleri Kosgeb’in resmi sitesi üzerinden vatandaşlara duyurulur. Bu eğitimleri başarılı bir biçimde tamamlayan kadın girişimciler artık iş yerini açabilir pozisyona gelir ve masraflarını karşılamak için Girişimcilik destek programına başvuru yapabilirler.

KOSGEB

Kosgeb kadın girişimcilere, devlet teşvikli 50 bin TL hibe olanağını sunmaktaydı. Özellikle ev hanımları için büyük fırsatlar ile sunulur. 50 bin TL hibe kredi geçtiğimiz yıl yürürlüğe girmiş ve başvuruda bulunan vatandaşlara verilmiştir. Bu yıl da kadın girişimcilere 60 bin lira hibe olarak verilmeye devam ediliyor.. Sizler de bu avantajlardan yararlanarak aklınızdaki, hayalinizdeki pastahane, ev yemekleri lokantasını, kafeteryayı, ayakkabı dükkanını, güzellik merkezini, giyim mağazasını, kuaförü ya da tuhafiye gibi aklınıza gelen pek çok dükkan için güzel bir şekilde iş yeri planı hazırlayıp, iş yeri kredisi alabilirsiniz. 2020 yılında kurum tarafından girişimcilere verilecek olan destekler ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Bir çok girişimciye olduğu gibi kadın girişimciye hibe imkanı tanıyan Kosgeb bu avantajdan yararlanmak isteyenler için, girişimcilerin uygulamalı girişimcilik sertifikalarını almasını ön şart olarak sunmuştur. 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşı olan ve sertifikası olmayan bütün kadın girişimciler bu kurslara ücretsiz bir biçimde katılım sağlayabilirler. Girişimcilik kursu başvurularını kendinize en yakın Kosgeb ya da İş-Kur birimlerine yapabilirsiniz. Kursun toplam süresi 32 saattir. Ders saati  70’den 32 saate düşürülmüştür.

KGF Kadın girişimci destekleri 2017

KGF Kadın girişimci destekleri

2020 yılında girişimcilik eğitimleri Kosgeb web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Bu kursu başarılı bir şekilde tamamlayanlara kurs sonunda girişimcilik sertifikası verilmektedir.

Eğitim 8 modülden oluşmakta ve videolu anlatım ile derslerin tamamlanması gerekiyor. Eğitimlerden başarılı olan kadın girişimciler Kosgeb genç girişimci destek kredisi olarak bilinen girişimcilik destek programından faydalanabilirler.

Adım Adım Başvuru

 • Kosgeb veri tabanına kayıt olmak
 • Kobi beyannamesi formu doldurulması
 • Kobi bilgi dokümanı doldurulması ☑Bu işlemler kosgeb e-hizmetler bölümünden yapılmaktadır.
 • İş planı projesi hazırlanması
 • Faturaların tanzim edilmesi
 • İş yeri belgelerinin hazırlanması

Kadın Girişimci Kredisi Avantajları Nelerdir?

Kendi işinin patronu olmak isteyen kadın girişimciler, Girişimcilik destek programından engelli, gazi, şehit yakını hariç olmak üzere daha avantajlı bir biçimde yararlanırlar. Devlet bir çok alanda olduğu gibi kadınları bu alanda da desteklemeye devam etmektedir. Ve kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına kredi olanaklarında teşvik edici ayrıcalıkları kadın girişimciler hizmetine sunmuştur. Kısaca özetleyecek olur isek; Kadın girişimciler, diğer girişimcilere istinaden var olan desteklerden %20 oranında daha avantajlı olarak faydalanırlar. Konuyu matematiksel veriler ile ele alacak olur isek; Normal bir girişimci bu destekten tam olarak yararlanması için, 55 bin TL harcaması yeterli iken, diğer bir girişimci imkanından faydalanması adına 65 bin TL. harcama yapması gerekmektedir.

Kadınlara destek sunan devlet kurumları;

 1. KOSGEB,
 2. TKDK hayvancılık destekleri
 3. Kalkınma Vakıfları,
 4. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı,
 5. Mikro kredi veren kuruluşlar,
 6. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bağlı birimleri
Kadınlara destek sunan devlet kurumları

Kadınlara destek sunan devlet kurumları

Ziraat Bankasının Özel Paketi

Ziraat bankası girişimci destek paketi ile kadınların ticari yaşamda güçlenmesi içini birbirinden avantajlı bankacılık ürün ve hizmetleri sunulur. Özellikleri; Kredi tahsis ücretinde %50 indirim, yıllık kart ücreti olmayan kobi kart tahsisi, dış ticaret işlemlerinde özel fiyatlama, teminat mektuplarına özel komisyon, İnternet ya da mobil bankacılık üzerinden yapılan eft ve havalelerde masrafsızlık, 60 aya varan nakit kredilerde ayrıcalıklı fiyatlar, avantajlı pos ve ödeme kaydedici cihaz finansman teklifleri, kendiniz eşiniz ve 18 yaş üzeri çocuklarınız için bireysel emeklilik planı teklifleri gibi kredi özellikleri vardır.

Kadınlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ziraat Bankasının Özel Paketi

Ziraat Bankasının Özel Paketi

Kadınlara kredi veren bankalar arasındadır. Sizde linklere tıklayarak kolayca kredi fırsatlarından faydalanabilirsiniz. Bu bankalara başvuracak bayanlarda aranan ilk şart kredi notunun yüksek olmasıdır. Kara listede sicili bozuk olan bir bayanın kredi alabilmesi oldukça zordur. Ev hanımları ise gelir belgesi sunmadığından dolayı kredi almaları oldukça zor olmaktadır. Ancak bankalara sunacakları teminat, kira geliri vb. olması durumunda bankalardan kredi alabilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca emekli maaşı olan kadınlar, maaş aldıkları bankalara giderek buradan da kredi alabilirler. Sicili bozuk ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan bankalar da bulunmaktadır. Bu bankalara da kredi talepleriniz ile gidebilirsiniz.

Ayrıca iş kurmak isteyen kadın girişimcilere kaymakamlıklara bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından 15 bin TL girişimci desteği sağlanmaktadır. Kadın girişimciler devlet tarafından verilen mikro kredilerden de yararlanabilirler. Girişimcilik faaliyetlerinde bulunmak isteyen kadınlara Kosgeb tarafından verilen pek çok destek bulunmaktadır. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilik  yapmak isteyen kadınlara yönelik olarak da krediler verilmektedir.

Bu kurumlar dışında herhangi bir hibe ya da yardım yapılmamaktadır. 2020 yılında girişimci kadınlarımıza bu kurumlar tarafından destekler verilmeye devam edecektir. Dolandırıcılar konusunda dikkatli olmanızı öneririz.

] }
Abone Ol! Desteklemeleri Takip Et!

Yorumlar
 1. Nurca doğan dedi ki:

  Benim dört tane öğrencim var bana yardımcı olursanız sevinirim ben atölye açmak istiyorum

 2. Sengul dedi ki:

  Bende kredi almak istiyorum ben evimde kus uretiyorum nasil ala bilirim bana lazim olan miktar 15.000

 3. Sengul dedi ki:

  Bende kredi almak istiyorum ben evimde kus uretiyorum nasil ala bilirim

 4. TAKI ÜZERİNE İŞ YERİ AÇMAK İSTİORUM dedi ki:

  TAKI ÜZERİNE İŞ YERİ AÇMAK İSTİYORUM ACİL YARDIM EDERSENİZ
  SEVİNİRİM

 5. TAKI ÜZERİNE İŞ YERİ AÇMAK İSTİORUM dedi ki:

  TAKI ÜZERİNE İŞ YERİ AÇMAK İSTİORUM
  CEVABİNİ HEMEN ALMAK İSTERİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
  ŞİMDİDEN TEŞŞEKKÜR EDERİM