Keçi Kredisi Nasıl Alınır? 2019 Küçükbaş Sıfır Faiz!

Keçi Kredisi Nasıl Alınır? 2019 Küçükbaş Sıfır Faiz!

Keçi Kredisi Nasıl Alınır? 2019 Küçükbaş Sıfır Faiz!
1 Ekim 2018 tarihinde eklendi.

Tiftik, Saanen, Kilis, Honamlı, Abaza Keçisi yetiştirme kredisi

Devlet destekleri ile, keçi kredisi almak isteyenler, çeşitli Kamu Kurum ve Kuruluşlarına keçi almak için kredi başvurusu yapabilirler. Tabi bu başvuru öncesinde kurum ve kuruluşların gerekli prosedürlerini yerine getirmek gerekmektedir. Örneğin bir proje gerekebilir. Ülkemizde, birkaç kamu kurumu, Devlet destekli hibe, geri ödemesiz, faizsiz veya düşük faizli küçükbaş hayvan yetiştiriciliği kredisi vermektedir. IPARD ve IPARD2, TKDK desteklemeleri Tarım ve Orman Bakanlığı keçi kredisi, Ziraat Bankası keçi ve küçükbaş hayvancılık kredisi olarak keçi yetiştiriciliği yapacak olanlar kredi alabilirler. Bu desteklerden Köye dönüş yapmak isteyenlere, köyüne dönere, 25 ve üstü keçi almak keçi yetiştiriciliği yaparak para kazanmak isteyenler de yararlanabilirler.

KOSGEB HAYVAN ALIMI İÇİN KREDİ VERMEMEKTEDİR DUYURULUR !

Tarım ve Orman Bakanlığı 30 bin Lira Geri Ödemesiz Keçi Yetiştirme Hibesi

Proje geliştiren çiftçilere Tarım ve Orman Bakanlığı 30 bin lira geri ödemesiz hayvancılık kredisi veriyor. Üstelik bu krediden faydalanmak için, tarla sahibi olmanız, köyde evinizin olması, şuan itibariyle ÇKS kaydınızın olması, 3-5 yıl geriye dönüş hayvancılık ile uğraşıyor olmak, keçi yetiştiriciliği için herhangi bir sertifika sahibi olmakta gerekmiyor. Üstelik hayvan yetiştiriciliği ile uğraşmak isteyen genç çiftçilerden proje giderleri içinde para almıyor. Hazır proje ile genç çiftçi kredisine başvurarak, 30  bin lira hibe kredi alabiliyorsunuz.

keçi

Keçi kredisi alma şartları

Genç Çiftçi Küçükbaş Hayvancılık Destekleri

30.000 TL. kredi, hayvan yetiştiriciliği için çok yüksek bir miktar olmasa da, başlangıç için 30 bin lira yeterli bir kredi miktarıdır. Bu sebeple hayvan almak isteyenlerin, çiftçi hibe kredi başvurusu yaparak, 30 bin lira geri ödemesiz kredi ile bu işe başlamasını Devletdestekli.com internet sitesi olarak tavsiye etmekteyiz. Daha önce de söylediğimiz gibi otuz bin lira keçi yetiştirmek için çok fazla bir para olmasa da, hiç parası olmayanlara, köyüne yeni dönenlere, hayvan almak isteyenlere can suyu niteliğinde bir devlet desteğidir.

Genç çiftçilere verilen 30 bin lira keçi kredisinden faydalanmak için çiftçiler aşağıdakileri şartları yerine getirmelidir. Hayvan kredisi şartları ise; 1. Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık projelerinde, işletme proje ölçeğinden en az % 50 daha büyük kapasiteli olmalıdır.
 2. Toplamda 40 baş küçükbaş hayvan 2 adet erkek ve 38 adet dişi hayvan olması şartıyla küçükbaş hayvan yetiştiriciliği projesi ile başvurmak gereklidir. Bu kapasitenin altına kredi verilmez.
 3. Keçi yetiştiriciliği kredisi kapsamında projenin onaylanması durumunda çiftçilere verilecek keçiler TİGEM tarafından temin edilir. (2019′ da proje geçerli değil.)

Ziraat Bankası Keçi Kredisi

Kamu bankası olan Ziraat küçükbaş hayvan yetiştiricilerine kredi veriyor. Ziraat bankası yıllardır çiftçi ve üreticinin yanında olmaya devam ediyor. Bugünlerde Ziraat Bankası 100 bin lira faizsiz çiftçi kredisi vermeye hazırlanıyor. Bankanın kredi şartlarını ve detaylarını yakında göreceğiz. Bu krediyi takip etmek için Çiftçilere 100 bin lira faizsiz kredi yazımızı takip edebilirsiniz.

 • Ziraat Bankasından keçi kredisi alabilmek için en az 25 baş keçi almanız, ya da işletmenizde bulunan keçi sayısını bu rakama çıkarmanız
 • Hayvanların Koyun Keçi Kayıt Sistemine kaydedilmiş olması,
 • Hayvanların 9 ile 24 aylık olması gerekmektedir.

Bu  program 2019 yılında da devam edecek olup, yatırım döneminde sıfır faizli keçi kredisi, işletme döneminde ise %75 faiz indirimi uygulanmaktadır. Üst limit 50.000.000 TL.’dir. Sizde küçükbaş hayvancılık yapmak için koyun keçi desteği alabilir ve Ziraat Bankası küçükbaş hayvan yetiştirme kredisi ile kendi işinizi kurabilirsiniz. 2019 ve 2020 yıllarında da bu krediler için başvurular alınmaya devam edecektir.

Tarım ve Orman Bakanlığı Destekleri

Tarım ve Orman Bakanlığı hayvancılık destekleme konularından bir tanesi de keçi yetiştiriciliği alanıdır. Koyun ve keçi başına 25 TL destekleme ödemesi yapılacaktır. Mevzuat şartlarına uyanlar  başvurularını yapacaklardır. Bu anlamda destek verilecek olan hayvanların 15 ila 90 aylık ve dişi olmaları gerekmektedir. Başvurular üyesi bulunduğunuz Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birlikleri aracılığı ile kabul edilecektir.

Ayrıca yılda bir kez verilen ve 2019 tarihinde başvuruları tekrar alınacak olan sürü yöneticiliği desteğine de başvuru yapabilirsiniz. Bu bağlamda verilen destekleme 5 bin TL olmaktadır. Kredi başvurusunda bulunmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ediniz.Etiketler:

Keçi Kredisi Nasıl Alınır? 2019 Küçükbaş Sıfır Faiz! Konusuna 16 Yorum Yapıldı
 1. Hasan kiredisi dedi ki:

  Devletten 100 keçi almak istiyom arazim çok büyük ne yapacam bilmiyom

 2. saanen dedi ki:

  30 yaşındayım 30 yıldır köyde yaşıyorum.
  30 bin tlm var.
  Devletten de 30 bin hibe alabilsem hemen başlayacam

 3. Geçen yıl 140 adet keçim vardı sattım 10 adet var şimdi bu yil 150 adet daha almayı düşünüyorum dedi ki:

  Destek iyi bir şey hem ülkemiz için hem köyūmūz için yapılması gerekli

 4. saanen keçisi dedi ki:

  destek almak istiyorum 20 keçim var 20 tanedaha olsun

 5. 20 keçi hibe dedi ki:

  benim 50 tane keçim var. 20 keçi daha hibe istiyorum. 300 koyun lazım değil. 20 hibe verin yeter.
  Adres Nevşehir sümbülce köyü.

 6. Necati Tokdemir dedi ki:

  Köyde oturuyorum 500 adet keçi sahibiyim çiftliğim eski yapı olduğu için yeniden geniş ve düzenli yapmak istiyorum bunun için faizsiz kredi kullanmak istiyorum faizsiz kredi almam için ne gerekiyor

 7. metin (Keçi kâr zarar hesaplaması) dedi ki:

  İsmim metin 40 yasindayim kucukten bu isin icindeyim kecicilik mesakatlidir oyle ahim sahimda kari yoktur soyle soyleyim diyelimki 50 kecilik paramız var 50000 tlye aldik 1 sene cevirmemiz icin 10000 ev 10000 keciye igne ilac yem saman ne oldu 70000 tl 25 oglak satsan 600 700 civari 15000 eder disi oglagi uretmek icin satmaman lazim bu en iyi ihtimaller masa basi tahmini

 8. Melike dedi ki:

  Ben de 18 yasindayim. Ve bu ise cok heveliyim . Okulum bitince Allah’ın izniyle hemen baslicam calismalara

  1. Furkan o. dedi ki:

   Kardeşim bnde 18 yaşındayım doğa ile iç içe olmaktan çok büyük bir zevk aldığım için son şey olarak bu işi zevk ve gelir amacı ile yapa bilirim ama sana diyeceğim şu ki devlet teşviklerine güvenerek bu işe girmemen

 9. MURATALI çomak dedi ki:

  Küçük baş hayvancılık yapmak istiyorum

 10. Behcet ayhan dedi ki:

  91 dönümlük araziye çiftlik kurmak istiyorum nasıl başvurabilirim

 11. Keci beslemek dedi ki:

  Köyde oturuyom yıllardir lakin durumum iyi degil kecigiye bakmayi cok seviyomm lakin yetistirmk icin maddi durtumum iyi degil yapamiyom yardimci olursaniz cok sevinirm tesekkurler…

 12. Kucuk buyuk bas hayvan besicilik dedi ki:

  Istanbuldqn sinop boyabata tasindim sirf bu isi yapmak icin bi cok yere gittim oyle bisey yok diyolar simdi size soruyorum ne yapmam lazim bu isi yapmam icin

 13. Keçi yetiştiriciliği dedi ki:

  18 yasındayım bu işle uğraşmak istiyorum

 14. saanem keçisi doğurganlık ve süt üretimi dedi ki:

  nereye baş vuru yapıyoruz
  23 yaşındayım köye ailemin yanına döncem

 15. Mahmut dedi ki:

  Ben çiftlik açmak istiyorum ne yapmalıyım

Sayfa başına git