Kepçe Kulak Ameliyatı Estetik Fiyatları 2021 (DEVLET ÖZEL)

Kepçe Kulak Ameliyatı Estetik Fiyatları 2021 (DEVLET ÖZEL)
A+
A-

Kulaklar işitme duyusu olması ve yüz estetiğinin tamamlayıcı organlarından biridir. Kulaklarda en sık rastlanan estetik bozukluk halk arasında kepçe kulak veya yelken kulak sorunudur. Bu şekil bozukluğu daha çok aileden gelmektedir ve kalıtsal bir bozukluktur. Kepçe kulak ameliyatı yaptırmayı düşünen kişiler için; Kepçe kulak ameliyatı nasıl olur, iple kepçe kulak ameliyatı, Devlet hastaneleri ve özel hastane fiyatları, lazer ile kulak estetiği nasıl yapılır, süreçleri nelerdir,  ve 2020 yılında kepçe kulak ameliyatının fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Kepçe Kulak Ameliyatı (OTOPLASTİ)

Otoplasti aslında kelime anlamından da anlaşıldığı üzere kulak estetiği demektir. Kulak kepçesini yeniden şekillendirilip daha doğal ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayan bir işlemdir. Kepçe kulak ameliyatı için birden çok teknik ve yöntem kullanılmaktadır. Kulak şeklinden ve büyüklüğünden memnun olmayan herkese uygulanabilir. En ideal zaman ortalama 5 yaş zamanıdır. Oldukça doğal ve hastayı memnun edici sonuçlar ile alanında uzman olan doktor ile kulak ameliyatınızı olabilirsiniz. Ortalama ameliyat süresi 1 veya 2 saat sürer. Kulak arkasından yapılan bir insizyon ile kulağa verilmek istenen şekil bazı sütür teknikleri kullanarak yapılır. Doğal ve estetik bir kulak yapılmaya çalışılır. Tedavi süreci 10-15 gün sürer. 10 günün sonunda hasta sadece geceleri kulak bandı takarak uyur, bunun dışında bir şey yapmasına gerek kalmadan normal hayatına geri dönebilir. 

Kulak bandı kullanmak için doktorunuza başvurabilir veya internet üzerinden de hemen önerilen kulak bandını alabilirsiniz.

İple Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

İple kepçe kulak ameliyatı en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Yaklaşık 15 20 dakika gibi bir süre içerisinde neşter yarığı, dikiş izi, kanama ve ağrı sızı olmadan uygulanan kolay bir yöntemdir. Kıkırdak yapısının ip ile asılması ve buna bağlı olarak içe doğru gerdirilme işlemidir. Kulak kepçesinin çekilmesi için kullanılan medikal ipler sebebi ile kepçe kulak estetiği olarak bilinen bu operasyon dışarı doğru açıklık olan kişilerin klasik otopilasti yerine yapılan kesisiz bir operasyondur.

Lazer ile Kepçe Kulak Ameliyatı

Lazer ile kepçe kulak estetiği ağrı hissedilmeden, morarma, kanama ve şişlik görülmeden acısız bir şekilde yapılan cerrahi bir operasyondur. Normal kepçe kulak ameliyatında atılan kesikler bu operasyonda lazer tekniği kullanılarak yapılır Böylelikle kanama görülmez ve iz kalmadan istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Kıkırdak doku yumuşatılarak açının doğru konumlandırılması ile yapılır. Gereksiz olan dokular alınır. İç kısma dikiş atılır ve lazer ile kapatılır. İyileşme süreci çok kısa sürer. Sadece bir kulak için işlemde fiyat farklı olur ve iki kulakta yapılacak işlem fiyatı değişecektir.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatı 2021

Kepçe kulak ameliyatı ücretleri estetik olmak isteyen kişiler oldukça merak edilmektedir. Kepçe kulak ameliyat fiyatları yapılan uygulamaya göre farklılık gösterir. Bunların yanında hastanın kulak yapısının ne kadar bozuk olduğu ve ameliyatın süresi ile ameliyatın üstüne cerrahın müdahalesi, hizmet bedeli, farklı kulak sorunlarının olup olmaması gibi kriterler ameliyat fiyatını belirlemede yardım olmaktadır. Genel olarak kulak estetiği tek kulak ve iki kulak fiyatları olarak ayrılmaktadır. Tek kulak hesabı yapılarak ücret alınır. Buna göre;

  • Tek kulak estetiği ücreti: 3.000 – 5.000 TL 
  • İki kulak estetiği fiyatı: 7.000- 15.000 TL 
  • EstePort Op. Dr. Ali Mezdeği: Tek kulak fiyatı: 5.000 TL İki kulak estetik fiyatı: 7.000 TL 
  • Medicana Sağlık Grubu: Tek kulak fiyatı: 3.500 TL İki kulak ise 6.000 TL olarak ödenebilir.

Fiyatlar değişiklik göstererek, 5.000 TL’den başlayarak 15.000 TL olarak görülebilir. Kliniğe, doktor ve yaptıracağınız işleme göre ücretleri değişiklik gösterir. Gideceğiniz hastanelerden bilgi alabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatını SGK Karşılıyor mu?

Kepçe kulak estetiği; adı üstünde estetik bir operasyondur ve estetik bir ameliyat olduğu için Devlet kurumları, SGK veya özel sigortalar karşılanmaz. Tabi bu ameliyatı devlet hastanesinde ya da herhangi bir özel sigortaya bağlantılı bir hastanede olabilirsiniz. Ancak orada da devletin belirlediği bu ameliyatla ilgili ücreti ödemeyi kabul ettiğiniz takdirde olabilirsiniz. Estetik bir operasyon olduğundan dolayı hiçbir klinik estetik alanında SGK anlaşması yapamaz. Kısacası devlet estetik operasyonları karşılamaz. Ancak kaza ve travma sonucu düzelmesi gereken yüz ve vücut üzerinde ki kalıcı hasarların ödemesi yapılır. Bu şekilde SSK kepçe kulak ameliyatını tamamen karşılamaktadır. Yalnızca sargı parası vb. gibi masrafların bedeli gibi çok küçük bir miktar ödeme yapılmaktadır. Araştırma hastanelerinde de ücretsiz bir şekilde ameliyat olunmaktadır.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

  1. Avatar Tayfun dedi ki:

    Hem kepçe kulak olup hemde küçültme işlemi nekadar acaba