Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2021 (DEVLET ve ÖZEL HASTANELER)

Kulak yapınızda kaygılarınız var ise estetik operasyonlar sayesinde bu durumdan kurtulabilir ve dilediğiniz görüntüye kavuşabilirsiniz. Kepçe kulak estetik ameliyatı nedir, nasıl uygulanır, 2021 kepçe kulak ameliyatı estetik fiyatları ne kadardır? bilgi alabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları 2021 (DEVLET ve ÖZEL HASTANELER)

Kulaklar işitme duyusu olmasının yanında, yüz estetiğinin de tamamlayıcı organlarından biridir. En sık rastlanan estetik bozukluk halk arasında kepçe veya yelken kulak sorunudur. Bu şekil bozukluğu daha çok aileden gelmektedir ve kalıtsal bir bozukluktur. Kepçe kulak ameliyatı yaptırmayı düşünen kişiler için; kepçe kulak ameliyatı nasıl olur, iple ve lazer ile kepçe kulak ameliyatı nasıl uygulanır, süreç içerisinde nelere dikkat edilmelidir, kepçe kulak ameliyatı ne kadar, çocuklarda kaç TL, kalıcı mı? Sizler için araştırdık. Kepçe kulak ameliyatı fiyatı 2021 bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı (OTOPLASTİ)

Otoplasti aslında kelime anlamından da anlaşıldığı üzere kulak estetiği demektir. Kulak kepçesini yeniden şekillendirilip daha doğal ve estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayan bir işlemdir. Kepçe kulak ameliyatı için birden çok teknik ve yöntem kullanılmaktadır. Şeklinden ve büyüklüğünden memnun olmayan herkese uygulanabilir. En ideal zaman ortalama 5 yaş zamanıdır. Oldukça doğal ve hastayı memnun edici sonuçlar ile alanında uzman olan doktor ile kulak ameliyatınızı olabilirsiniz. Ortalama operasyon süresi 1 veya 2 saat sürer. Arka kısımdan yapılan bir insizyon ile kulağa verilmek istenen şekil bazı sütür teknikleri kullanarak yapılır. Doğal ve estetik yapılmaya çalışılır. Tedavi süreci 10-15 gün sürer. 10 günün sonunda hasta sadece geceleri kulak bandı takarak uyur, bunun dışında bir şey yapmasına gerek kalmadan normal hayatına geri dönebilir. 

Bant için doktorunuza başvurabilir ya da internet üzerinde satılan ve önerilen bantlarından sipariş edebilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyat Fiyatı 2021

kepçe kulak ameliyatı en ucuz devlet hastanelerinde 800 TL ile 1.500 TL arasında, özel hastanelerde ise 3.000 TL ile 15.000 TL arasında değişiklik gösterir.

Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesinde ise;

 • SP618190 kod ile Kepçe kulak onarımı ücreti 786 TL
 • SP618220 kod ile Kulak kepçesi replantasyonu ücreti 3033 TL
 • SP618206 Kafa bandı uygulaması ücreti 97 TL’dir.

Kepçe kulak ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin formlardan, ekşi sözlükten fiyatları ile ilgili yaptığı tüm kepçe kulak ameliyatı fiyatları hakkında bilgileri sizler için derledik. İçeriğimizde iple, tek kulak ve çift kepçe kulak ameliyatı hakkında bilgileri alabilirsiniz.

 • Tek kulak kepçe kulak ameliyatı fiyatı; 3.000 TL – 5.000 TL
 • İki kepçe kulak ameliyatı fiyatı; 7.000 TL-15.000 TL 
 • EstePort Op. Dr. Ali Mezdeği: Tek kulak fiyatı: 5.000 TL İki kulak estetik ameliyatı fiyatı: 7.000 TL 
 • Medicana Sağlık Grubu: Tek kulak fiyatı: 3.500 TL İki kulak ise 6.000 TL

NOT: Kepçe kulak ameliyat fiyatları yapılan işleme göre farklılık gösterir. Bunların yanında hastanın kulak yapısının ne kadar bozuk olduğu, işlemin süresi, cerrahın müdahalesi, hizmet bedeli, farklı kulak sorunlarının olup olmaması gibi kriterler operasyon fiyatını belirlemede yardım olmaktadır. Genel olarak tek kulak ve iki kulak fiyatları olarak ayrılmaktadır. Tek kulak hesabı yapılarak ücret alınır.

Örneğin; yetişkin bir hastaya lokal anestezi verilebilirken çocuk hasta için genel anestezi verilmesi gerekebilir. Bu da sizin ödemeniz gereken fiyatı değiştirecektir. Gideceğiniz hastaneden ve hekimden işlem süreci ile birlikte fiyat konusunda da bilgi alabilirsiniz.

İple Kepçe Kulak Estetiği

İple kepçe kulak ameliyatı kadınlar kulübü sayfasında, ekşi sözlükte de araştırıldığı ve yorumlar ile de belirtildiği gibi en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Yaklaşık 15-20 dakika gibi bir süre içerisinde neşter yarığı, dikiş izi, kanama ve ağrı sızı olmadan uygulanan kolay bir yöntemdir. Kıkırdak yapısının ip ile asılması ve buna bağlı olarak içe doğru gerdirilme işlemidir. çekilmesi için kullanılan medikal ipler sebebi ile kepçe kulak estetiği olarak bilinen bu operasyon dışarı doğru açıklık olan kişilerin klasik otoplasti yerine yapılan kesiksiz bir operasyondur.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Kalıcı mı?

Hayır, iple yapılan operasyon geçici bir yöntemdir. Daha kalıcı ve uzun soluklu sonuçlar için mutlaka cerrahi işlemlerin yapılması gerekmektedir.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Açılma Olur mu?

Düşük bir ihtimal olsa da açılma durumları yaşanmaktadır. Fakat bu durum revizyon işlemleri ile ortadan kaldırılır.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatı 2021

İple kepçe kulak ameliyatınızı kolaylıkla 15-20 dakikada olabilirsiniz. Bu işlem için devlet hastaneleri ve özel hastaneleri farklı fiyatlar verecektir. Bununla birlikte tek kulak ve çift kulakta da fiyat farkı olacaktır. Ortalama olarak ip ile kepçe kulak ameliyatı fiyatı ise 800 TL ile 5.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. En net fiyat bilgisini işlem yaptıracağınız hastanelerden alabilirsiniz.

Lazer ile Kepçe Kulak Ameliyat Fiyatı

Lazer ile yapılan kepçe kulak ameliyatı fiyatı 5.000 TL ile 15.000 TL aralığında değişmektedir.

Lazer ile kepçe kulak estetiği ağrı hissedilmeden, morarma, kanama ve şişlik görülmeden acısız bir şekilde yapılan cerrahi bir operasyondur. Normal kepçe kulak operasyonunda atılan kesikler bu operasyonda lazer tekniği kullanılarak yapılır Böylelikle kanama görülmez ve iz kalmadan istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Kıkırdak doku yumuşatılarak açının doğru konumlandırılması ile yapılır. Gereksiz olan dokular alınır. İç kısma dikiş atılır ve lazer ile kapatılır. İyileşme süreci çok kısa sürer. Yapılacak işleme göre değişiklik tutarda azalma ya da artış olabilir. Bir kulak için verilen fiyat ile iki kulakta yapılacak işlem fiyatı farklı olacaktır. Diğer teknikler ile kepçe kulak ameliyatı fiyatı ne kadar? bakalım.

2021 Devlet Hastanesi Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyat

Estetik bir operasyon olduğu için devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde yapılmamaktadır. SGK tarafından estetik amaçlı operasyonların tutarları ödenmez. Ancak kişinin kepçe kulaklı olması duymasını veya sağlığını tehdit eden bir durum ise Devlet hastanesi tarafından ücretsiz olarak kepçe kulak ameliyatı yapılır.

Kepçe Kulak Ameliyatını Devlet Karşılıyor mu?

Kepçe kulak estetiği; adı üstünde estetik bir operasyondur ve estetik bir işlem olduğu için Devlet kurumları, SGK veya özel sigortalar karşılanmaz. Tabi bu işlemi devlet hastanesinde ya da herhangi bir özel sigortaya bağlantılı bir hastanede olabilirsiniz. Ancak orada da devletin belirlediği bu ameliyatla ilgili ücreti ödemeyi kabul ettiğiniz takdirde olabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Ücretsiz mi?

Hayır, ücretsiz değildir. Estetik bir operasyon olduğundan dolayı hiçbir klinik estetik alanında SGK anlaşması yapamaz. Kısacası devlet estetik operasyonları karşılamaz. Ancak kaza ve travma sonucu düzelmesi gereken yüz ve vücut üzerindeki kalıcı hasarların ödemesi yapılır. Bu şekilde SSK kepçe kulak operasyonunu tamamen karşılamaktadır. Yalnızca sargı parası vb. gibi masrafların bedeli gibi çok küçük bir miktar ödeme yapılmaktadır. Araştırma hastanelerinde de ücretsiz bir şekilde ameliyat olunmaktadır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşında Olur?

Kepçe kulak ameliyatı çocuklarda, doğumundan itibaren 5-6’lı yaşlarda gelişimini %80 oranında tamamladığı için 6 yaşından sonra operasyon yapılması önerilmektedir. Ayrıca bu yaşlar çocukların okul çağı olduğu için arkadaşları arasında daha özgüvenli olmasını da sağlayacaktır. Fiyatları ise tek kulak için 800 TL ile 1.000 TL aralığında başlar. Detaylı bilgiyi hastanelerden muayene sonrasında alabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatını Kim Yapar?

Alanında uzman plastik cerrahlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyat Olmadan Nasıl Düzelir?

Operasyon geçirmeden kepçe kulak probleminden kurtulmak mümkün değildir. Sadece iple yapılan teknikler ameliyatsız ve geçici işlemlerdir.

Bu işlem haricinde göz kapağı sarkan, göz kapağı durumundan dolayı görmesi engellenen, sağlık problemleri yaşayan kişiler için göz kapağı estetiği önerilmektedir. Bu işlemin fiyatları hakkında içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Riskli mi?

Düşük riskli ameliyat grubunda yer almaktadır. Operasyon sırasında yaşanabilecek olan problemler ise kan toplanması ve enfeksiyon durumlarıdır. Riskleri en aza indirmek için işlem öncesi ön hazırlıklar yapılmalı ve hasta yakından tanınmalıdır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Dikişler Ne Zaman Erir?

Dikişler ortalama olarak 7 gün içinde erimektedir. Operasyon sonrasında kulağa zarar gelecek hareketlerden kaçınılmalıdır.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

İşlemden 2 hafta sonrasına kadar herhangi bir iz kalmamaktadır. Cilt yapısına ve vücut özelliklerine göre değişiklik gösterebilir.

KULAK VE KULAK BÖLGESİNİN CERRAHİ AMELİYAT ÜCRETLERİ 2021

2021 geçerli Kamu Sağlık Hizmetleri Fiyat TarifesindEe kulak ve kulak bölgesi ameliyat ücretleri aşağıdaki gibidir;

KODU KULAK VE KULAK BÖLGESİNİN CERRAHİSİ ÜCRET
SP617960Ampute kulak kepçesinin kompozit greft olarak sütüre edilmesi 950 TL
SP617990Aurikula eksizyonu, basit 498 TL
SP618000Aurikula eksizyonu, total 1083 TL
SP618010Basit mastoidektomi 1403 TL
SP618021Canal Wall Down timpanoplasti 2619 TL
SP618030Dış kulak yolu atrezisi 3105 TL
SP618050Dış kulak yolu, ekzositoz eksizyonu 710 TL
SP618060Dış kulak yolu, malign kısımların radikal eksizyonu 1205 TL
SP618080Dış kulak yolu, yabancı cisim çıkarılması, cerrahi 283 TL
SP618090Eksploratis timpanotomi 1194 TL
SP618100Endolenfatik sak operasyonu, şant ile 3494 TL
SP618110Endolenfatik sak operasyonu, şant olmaksızın 2861 TL
SP618120Fasiyal sinir dekompresyonu 2861 TL
SP618130Fasiyal sinir sütürü 3269 TL
SP618140Glomus tümör eksizyonu, genişletilmiş eksternal yaklaşım ile 12873 TL
SP618150Glomus tümör eksizyonu, transmastoid yaklaşım ile 9961 TL
SP618160Glomus tümör eksizyonu, transmeatal yaklaşım ile 6640 TL
SP618170İki loblu kulak memesinin onarımı 712V TL
SP618171İnfratemporal fossa tip A cerrahisi 5548 TL
SP618172İnfratemporal fossa tip B cerrahisi 5895 TL
SP618173İnfratemporal fossa tip C cerrahisi 8583 TL
SP618180Kemik iletimi işitme dekompresyonu 917 TL
SP618190Kepçe kulak  onarımı  786 TL
SP618200Koklear implant yerleştirilmesiKoklear implant ve seti hariç 4464 TL
SP618201Orta kulağa implante edilebilir işitme cihazları yerleştirilmesi  İmplant ve seti  hariç3273 TL
SP618202Kemiğe implante edilebilir işitme cihazları yerleştirilmesi  İmplant ve seti  hariç2340 TL
SP618203İşitsel beyin sapı implantı yerleştirilmesi  İmplant ve seti hariç6076 TL
SP618204Koklear implant revizyonu 3094 TL
SP618205Kemiğe implante edilebilir işitme cihazı revizyonu  2402 TL
SP618206Kafa bandı uygulaması  97 TL
SP618207Bilateral koklear implant yerleştirilmesiKoklear implant ve seti hariç 7439 TL
SP618208Koklear implant çıkarılması 421 TL
SP618210Kriptotia düzeltilmesi 1047 TL
SP618220Kulak kepçesi replantasyonu 3033 TL
SP618230Kulak kepçesinde yerleşik tümörler için tam kat rezeksiyon ve primer sütür 1083 TL
SP618250Kulak rekonstrüksiyonu, tek aşamalı  5401 TL
SP618260Labirentektomi (TALK operasyonu) 1309 TL
SP618270Labirentektomi, mastoidektomi ile 3831 TL
SP618280Labirentektomi, transkanal 3065
SP618290Makrotia düzeltilmesi 1047
SP618310Meatoplasti, stenozlarda 1532
SP618315Dış kulak yolu kapatılması 2044
SP618320Mikrotia onarımı  için lobül transpozisyonu  646
SP618330Mikrotia onarımı için  posterior sulkus oluşturulması 2044
SP618340Mikrotia onarımı için kıkırdak çatı hazırlanması-yerleştirilmesi 2044
SP618350Miringoplasti 884
SP618370Petröz apeks rezeksiyonu ve radikal mastoidektomi 14481
SP618380Radikal veya çoklu modifiye radikal mastoidektomi 7314
SP618390Stapedektomi 2985
SP618400Temporal kemik rezeksiyonu 5626
SP618410Timpanoplasti  1872
SP618411Ventilasyon tüpü uygulaması, tek taraf 245
Yorumlar

 1. Avatar of Bahtiyar Bahtiyar dedi ki:

  İstanbulda hangi devlet hastanesinde kepçe kulak ameliyatı yapılır ve ortalama fiyatı ne kadardır acaba?..

 2. Avatar of Tayfun Tayfun dedi ki:

  Hem kepçe kulak olup hemde küçültme işlemi nekadar acaba

  1. Avatar of ali veli ali veli dedi ki:

   dfden tayfun musun sen