Kira Öder Gibi Aylık Taksitlerle Ev Sahibi Olun! (AYLIK SABİT TAKSİT)

Kira Öder Gibi Aylık Taksitlerle Ev Sahibi Olun! (AYLIK SABİT TAKSİT)
A+
A-

Peşinatsız  taksitle kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler artık çok kolay ev sahibi oluyor. ”İstanbul’ da kira öder gibi ev sahibi olmak ve faizsiz taksitle ev almak istiyorum” diyenler için elden taksitle ev almanın şartları ve usulleri yazımızda yer verdik. İster Toki’ den kira öder gibi ev sahibi olun ister peşinatsız faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler bu yöntemler tam size göre;

Aylık Sabit Taksitler ile Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İstiyorum

Kira öder gibi ev sahibi olmak yeniden herkesin gündeminde. Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum? Taksit taksit ev nasıl alınır? v.b gibi çeşitli soruların cevabını bekleyen binlerce insana müjdeli haber geldi. Ev almak isteyenlere müjde.! Bankadan kredi çekmeden metrekare bazında veya sertifikayla bir evin bölümünü alarak ev sahibi olabilirsiniz. Yıllarca kirada oturan vatandaşlarımız ev sahibi olmak için bankalardan konut kredisi çekmek zorunda kalarak ev sahibi olma hayali kurmaktadır.

İsteyenler artık bankalardan kredi çekmeyecek ve taksitle ev alabilecekler. Ülkemizin ekonomisine can veren konut sektörü bu yıl başında yükselen kredi faiz oranları nedeni ile durma noktasına gelmişti. Piyasalara yansıyan bu olumsuz tablo yıl ortalarından itibaren Devletin baskıları sonucu bankaların konut kredisi faiz oranlarında yaptığı indirimler ile düzelmiştir. Korona virüs salgını nedeniyle alınan ekonomik tedbirler kapsamında konut kredi faiz oranları tarihin en düşük seviyesine çekildi. Markalı konut alımlarında sıfır konutlar da kredilerin faiz oranları % 0,64’lere çekilirken, ikinci el konut alımlarında bu oran % 0,74′ lerden verilerek kullandırılmıştı. (Kampanyalar sona erdi.) Kamu bankaları tarafından hayata geçirilen düşük faizli konut kredilerinin yanında Sosyal hayatı destek paketi kapsamında taşıt  ve ihtiyaç kredilerinin faiz oranları da aşağıya çekilmişti. Bankaların peş peşe ihtiyaç taşıt ve Ev kredisi faizleri düştü yapılandırma ve refinansman (yeniden yapılandırma) imkanı getirmesiyle nihayet konut alımları hızlandı. Peki Kira öder gibi aylık taksitler ile ev sahibi olmak isteyenler ne yapmalı?

Kira Öder Gibi Düşük Faizli Konut Kredisi Çekin!
Kira Öder Gibi Düşük Faizli Konut Kredisi Çekin!

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum Diyenler Ne Yapmalı?

Bankaların konut kredisi faiz oranları’ nda indirime gitmiş olmaları bazı vatandaşlarımızın bu kredi faiz oranları ile ev almalarını kolaylaştırdı. 15 yıl vadeli olarak uzun geri ödeme kolaylıkları ile sunulan kredilerin yanında birde ev satın almak isteyen vatandaşın kredi çekebilmesi için alacağı evin minimum % 10 ‘una tekamül eden rakamın peşinat ödemelerinin aşağıya çekilmesi ile konut alımları bir hayli hızlandırdı. Piyasayı hareketlendiren bu hamlelerden sonra ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımıza da ev sahibi olmanın yolu açılmış oldu. Orta gelir grubuna hitap eden bu faiz oranları ile kendine ait bir ev satın almak isteyen vatandaşlar 15 yıl vadeli uzun vadelerde geri ödeme kolaylıkları ile ev sahibi olabilecekler.

Sosyal Yardımlaşma Kira Yardımı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Elden Taksitle Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Kredisiz taksitle ev almak artık çok kolay. Faizsiz taksitle ev almak istiyorum diyenlere özel elden taksitle ve banka kredisiz taksitle ev satışı yapan birçok firma mevcuttur. İstanbul’da elden taksitle 5 bin peşin, 750 TL taksitle ev satışı senetle ve banka kredisiz Konut Projelerinden ve emlak konut projelerinden elden taksitle ev satın alarak hayalinizdeki eve çok kısa sürede sahip olup uzun vadede kira öder gibi ödeme yaparak kazançlı çıkabilirsiniz.

Bankalardan kredi çekmeden elden taksitle ev sahip olmak isteyenlere senetle ev satışı yapan birçok firma da mevcuttur. Bu şekilde elden taksitle ev satın almak isteyenler yarısı peşin yarısı taksitle sahibinden satılığa çıkarılan evleri alabilirler.

İnternetten Elden Taksitle Ev Alın

Uygun fiyatlarda satılan ikinci el konutları buradan görüntüleyebilirsiniz. Elden taksit imkanı sunan Emlak Mitula‘dan 40 aydan 180 aya kadar vadelerde taksitli olarak alabilirsiniz. 

Dairelerin satışını yapan bir diğer sitenin ayrıntıları için tıklayınız.

Elden Taksitle Ev Sahibi Olmanın Yolları

Her ay kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler Tasarruf A.Ş’ den faizsiz taksitle peşinatlı ya da peşinatsız  24, 36, 50, 60, 80, 120 veya 247 aylık gruplardan birine dahil olarak banka kredisi kullanmadan aylık  750, 1000, 2000 TL gibi taksitle ev sahibi yapıyor.

Katılım evim de taksitle ev sahibi olmak isteyenlere her ay kira öder gibi taksit imkanı sunan bir diğer firmadır. Taksitle ev al seçeneğini kullanarak aylık 3000 TL gibi taksit ödeme imkanı sunuyor. Bilgi için tıklayınız.

Banka Kredisiz Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Bankalardan konut kredisi çekmeden ev almak isteyenler;

 • Kooperatiflere başvuruda bulunarak,
 • Senet karşılığında ev satın alarak,
 • Gayrimenkul sertifikalı ve metrekareli satış sisteminden yararlanarak,
 • TOKİ’lere katılarak veya daha önceden TOKİ’den ev alan kişilerden evi devralarak,
 • Sahibinden satılığa çıkarılan yarısı peşin yarısı taksitle ev satın alarak,
 • Emlak konut vb. hazır inşaat firmaları yada müteahhitlerle anlaşarak belirlenen yüzdelik peşinat karşılığında taksitle ev satın alarak,
 • Eminevim, Fuzulevim, Emlak GYO v.s projelerinden ev alarak,
 • Faizsiz ev almak isteyip krediye ihtiyaç duyan kişilerin katılım bankalarına başvurarak kar payı karşılığında ev alarak tüm bu yöntemler ile ev sahibi olabilirler.

Gayrimenkulde Sertifikalı ve Metrekare Satışı

Bu imkanların yanında kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenlerin bu sıkıntılara bir çözüm olarak Gayrimenkulde sertifikalı satış sistemi görüşmeleri tamamlanarak Resmi gazete‘de yayınlandı.

Bu uygulanmanın asıl amacı kentsel dönüşüm projelerinde ihtiyaç duyulan finansal desteğin sağlanmasıdır. Bu satış sisteminde devlet ve belediyeler belirlenen bölgedeki kentsel dönüşümleri yaparken isteyenlere metrekare metrekare isteyenlere sertifikayla bir evin bölümlerini satışa sunacak. Satışa sunulacak olan bir evin değeri metrekare bazında belirlenecek ve bu metre kareleri istediğiniz kadar alabileceksiniz.

Örnek vermek gerekirse; almak istediğiniz evin metrekaresi 1.500 lira olarak belirlendiyse siz bu metrekare değerinde ne kadar yatırım yapmak istiyorsanız o kadar metre kare alabilirsiniz. Alacağınız metrekare miktarı kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapılan bir evin toplam metrekaresine denk geldiği zaman istediğiniz o metrekaredeki evin sizin olmasını isteyebilirsiniz. Aynı şekilde sertifikalı satış sisteminde buna benzemektedir. Sertifikalı satış sisteminde bir evin odaları metrekaresine göre bölünmüştür.

Her oda veya evin diğer bölümleri için ayrı sertifika bulunmaktadır. Sizde elinizde bulunan miktara göre bunlardan istediğinizi alabilirsiniz. Aldığınız sertifikalar toplamda bir daireye denk geldiği zaman sizde istediğiniz bir daireyi alabilirsiniz. Bu sistemde birde kira getirisi bulunmaktadır. Almış olduğunuz metrekare veya sertifika miktarına göre evin kirası ne kadar ise size de o kadar getirisi olacaktır.

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum
Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum

Sistem Nasıl İşleyecek?

İnsanların yatırım yapmalarını ve ev sahibi olmalarını sağlayacak olan bu sistem uygulanabilir ise çok mantıklı ve çok ekonomik olacaktır. Ayrıca kentsel dönüşüm projeleri için ayrılması gereken bütçenin azalmasına yardımcı olacaktır. Bu uygulamalarda yapılacak projeler bulundukları bölgenin üniversiteleri ile bir çalışma yaparak yaşam alanları ve gerekli koşulların oluşturulması konusunda üniversitelerin tecrübe ve bilgisinden yararlanılacaktır. İnsanlar için en iyi yaşam koşullarının hazırlanması planlanan bu projeler sayesinde tam anlamı ile kentsel dönüşümler meydana gelecektir. Bu proje kapsamında faaliyet gösterecek inşaat firmaları bu evlerin satış işlemlerini takip etmesi ve ödemelerinin yapılabilmesi için bir banka ile anlaşmak zorundadır. Bu projelerden ev veya sertifika almak isteyenler ise bankalardan işlemlerini yapacaklardır.

Bu projeler ile  kredi çekmeden taksitle ev alımı yapabileceğiniz gibi aynı zamanda almış olduğunuz sertifikaları borsada veya ikinci el piyasalarında değerlendirebilirsiniz. Elindeki sertifikayı ikinci el piyasalarda satamayanlar ise proje bitimi ile birlikte elindeki sertifikaları inşaat firmalarına satabilecekler.

Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum
Kira Öder Gibi Ev Almak İstiyorum

Toki Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmanın Şartları

TOKİ ön peşinat, düşük faizli ve uzun vadede, dar gelir grubunda yer alan vatandaşların ev sahibi olmalarının yolunu kolaylaştırıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılda 100 bin konut projesini hayata geçiren TOKİ’den ev sahibi olmak isteyenler için , Toki resmi web sitesi üzerinden açıklanan düşük faizli krediler ile ödeme seçenekleri  15 yıla hatta 20 seneye kadar uzanmakta ve projeye göre 2+1 ya da 3+1 dairelerin satıştaki konutlar için peşinat oranları, % 10, 12, 15, 20, 25 olarak farklılık gösteriyor.

Kira öder gibi ev sahibi olmak isteyenler buradan üzerinden kura sonuçlarını görebilirler.

İstanbul Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak 2021 (EMLAK GYO Kampanyaları)

Faizsiz taksitle kira öder gibi ev almak istiyorum diyen vatandaş için bir atılımda Emlak GYO’dan geldi. En düşük faizli konut kredisi veren bankalardan daha düşük faiz ve vade oranları ile gündeme gelen Emlak GYO, bu yılda 60 ay vadeli sıfır faizli seçeneği ile evi olmayanlar umut olacak. Ev almak istiyorum diyen vatandaşımız satışa sunulan 2+1 veya 3+1 evlerden en uygun olanını seçip, kira öder gibi aylık eşit ve düşük faizli taksitlerini ödemeye başlayacaklar. % 5 peşinat ile 3. yılda ödemeye başlayarak % 10 indirim fırsatından yararlanarak evinize hemen taşınabilirsiniz.

İstanbul’ da ev sahibi olmak isteyenler için Emlak GYO’ nun konut projelerini buradan görebilirsiniz.

İstanbul’da sahibinden satışa sunulan konutları buradan inceleyebilirsiniz.

Konut kredilerinde aylık ödemelerin yüksek olması nedeniyle ev alamayan ve bu sebeple kira öder gibi ev almak istiyorum diyenlere bu proje ile de taksitle kredi verilecek. Taksitle ev almak isteyenlerin kaçırmamaları gereken bir proje olduğunu hatırlatır, ev almak isteyenlerin acele etmelerini tavsiye ederiz.

Faizsiz Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İstiyorum

Bunun yanında faizsiz kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. 10 yıllık kiranız aslında sizi ev sahibi yapıyor. Eminevim faizsiz konut kredisi projeleri ile 2021 yılında da ev sahibi olmak isteyenleri faize bulaşmadan ev sahibi yapıyor. Taksitle ev almak isteyenler Eminevim üzerinden faizsiz ev sahibi olma yöntemi üzerinden ev sahibi olabilirler. Faizsiz kira öder gibi ev sahibi yapan Eminevimin faizsiz ev sahibi olma yöntemini buradan inceleyebilirsiniz.

Faizsiz ev sahibi olmak isteyenler ayrıca kar payı üzerinden faiz almadan kredi imkanı sunan Katılım bankalarından konut finansmanı çekerek faizsiz aylık eşit taksitler ile kira öder gibi ev sahibi olabilirler.

Kira Öder Gibi Düşük Faizli Konut Kredisi Çekin!

Kamu bankaları olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından ekonomiyi canlandırma amacıyla Sosyal Hayatı Destek paketi kapsamında konut kredilerinin faiz oranlarını düşürerek en düşük faizli konut kredisi verilecektir.

Şekerbank tarafından verilen konut kredilerinin vadeleri 30 yıl olmaktadır. Bankaların faiz oranlarını inceleyerek konut kredisi alabilirsiniz.

Tıkla, Telegram'da Bize Katıl!

Yorumlar

Yorumunuzun Önemi

 1. Avatar Dilek dedi ki:

  İzmir Torbalı dan 2+1 daire 180 tl cıvarı toki den de olabilir

 2. Avatar Ferda dedi ki:

  Ben kayseri de yaşıyorum nasıl ve nereden bilgi alabilirim

 3. Avatar Emin dedi ki:

  Yurtdişindanim benimde imkanim olsbilirmi

 4. Avatar Cemal dedi ki:

  Nasıl oluyor banada bilgi verirmisnz herkes gibi benimde ihtiyacım var kirada oturuyorum

 5. Avatar Kübra dedi ki:

  Bende çanakkalede kirada oturuyorum ama kira oder gibi ev sahibi olmak istiyorum ve o evde oturmak istiyorum evde

 6. Avatar adnan dedi ki:

  Selam ben yurtdisinda yasiyorum … ev almayi planliyorum detayli bilgi verirseniz sevinirim

 7. Avatar Esra dedi ki:

  Kiracıyım ben kirada olmak istemiyor kira ödemiş gibi evim olsun istiyorum nolur bana ulaşın

 8. Avatar Yunus Emre esen dedi ki:

  Çok ihtiyacimiz var

 9. Avatar taksit ev almam istiyorum dedi ki:

  devlet nasıl yardım ediyor

 10. Avatar Ev almkistiyorum dedi ki:

  Fiyatlar nasıl soylsniz

 11. Avatar taksitle ev almak istiyoruz dedi ki:

  bişkekten ev almak istiyoruz

 12. Avatar Ev dedi ki:

  Bende ev almak istiyorum eğer bizleri ev sahibi yapacaksanız bizleri kiradan kurtarmanız lazım ve bizlere verilecek eve bizleri sokmanız lazım ki biz parayı ödeye bilelim saygılarımla Ekrem demir

 13. Avatar Evim olsun dedi ki:

  İçine geçip oturacağım. Kira öder gibi evim olsun istiyorum saygılarımla düşündüğüm 1+1 olsun ödemelerime uygun olsun. Saygılarımla

  Mehmet

 14. Avatar nuri dedi ki:

  Nasil basvurabilirim

 15. Avatar YUSUF BOZDEMİR dedi ki:

  selamınaleküm konut kiredisine girmeyi düşünüyorum teşekkür ediyorum

 16. Avatar Çilingir Abey dedi ki:

  İnşallah nasip olursa bizde almayı planlıyoruz